Esélyt sem adott a Dorognak a tovább szárnyaló Kecskemét

NYITRAY ANDRÁSNYITRAY ANDRÁS
2022.05.01. 16:50
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a játéknap előtt 16. helyen álló Dorog a feljutásért nagy harcban lévő, második Kecskeméti TE-t fogadta. A vendégek esélyeshez méltóan idegenben is nyerni tudtak.

DOROGI FC–KECSKEMÉTI TE 0–3 (0–3)
Dorog, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)
Dorog: Mursits – Nyíri, Keresztes, Dlusztus (Szedlár 27.), Papp M. – Berkó – Oldal, Tóth B. (Vígh, a szünetben), Hajdú R. (Lőrincz, a szünetben), Szerencsi (Lénárth, 82.) – Szabó L. (Barna G., a szünetben)Vezetőedző: Fenyvesi László
KTE: Varga B. – Tóth D., Szabó A., Rjasko, Szalai G. (Lipcsei, 77.), Hadaró (Grünvald, 69.) – Katona B., Vágó L. (Szabó L., 77.), Szuhodovszki (Bartha L., 82.) – Tóth B., Lukács D. (Paudits, 82.)Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Katona B. (39.), Lukács D. (45+1., 45+3.)
Fenyvesi László: – Az első harminc percben szervezettek voltunk, de jött a súlyos sérülés, ami miatt változtatnunk kellett. Hirtelen kaptunk is egy gólt, majd egy egyéni hibát követően már háromgólos hátrányban voltunk. A második félidőben volt ugyan tartásunk, de az elsőben eldőlt a pontok sorsa.
Szabó István: – Szerettük volna végig irányítani a játékot, ami sikerült is. Az első félidőben eldőlt a találkozó, utána kicsit gazdaságosabb játékra törekedtünk, mivel egy komoly rangadó után jöttünk ide. Dorogon soha nem könnyű nyerni, de ma megérdemelten vittük el a pontokat. Dlusztus Andrásnak jobbulást kívánunk ezúton is!

Úgy kezdett a Kecskemét Dorogon, ahogy az egy esélyes csapathoz méltó, már az első percektől kezdve masszív labdabirtoklási fölényben voltak a vendégek. Jól bontogatott a KTE, de a kontrákra váró Dorog sokáig szervezetten védekezett, így a lilák néhány távoli lövés és pontrúgás kivételével nem tudtak veszélyeztetni. A 23. percben Vágó és Dlusztus fejelt össze, utóbbit hordágyon kellett levinni, így a hazaiak elveszítették a védelem egyik fontos oszlopát. Ez érezhető is volt, mert egyre többet hibázott a Dorog, és a 37. percben Lukácsot sem tudták feltartani, aki Katonát hozta kihagyhatatlan helyzetbe. A félidő végén aztán tovább növelte az előnyt a KTE, Lukács előbb egy parádés sarkazásból talált be, majd Tóth Barna hozta tiszta ziccerbe.

A második félidőre cserékkel próbálta felrázni csapatát Fenyvesi László, de a játék képe nem változott, szemre is nagyon tetszetősen futballozott a feljutásra ácsingózó újonc. A 60. percben egy dorogi kontra végén Szedlár ment el, de a lövését kitolta Varga, majd a szöglet után Keresztes forgácsolta szét a lécet, így nem sikerült szépíteni. A Kecskemét teljesen megérdemelten szerezte meg idegenben a három pontot.

90+3. perc: Bartha szabadrúgása csattan a lécen! Ezzel vége is a meccsnek, a KTE 3–0-ra nyer Dorogon.

90+3. perc:Nyíri buktatja Katonát, sárga.

90. perc: 3 perc lesz a ráadás.

82. perc:Lénárth Szerencsi helyén, a másik oldalon Paudits és Bartha érkezik Szuhodovszki és Lukács helyett.

81. perc: Katona lövése vágódik szögletre.

77. perc: Lipcsei és Szabó László érkezik, Vágó és Szalai megy le.

76. perc: Lukács csúsztat egy beadás után, megint Mursits véd.

74. perc: Katona lő ballal éles szögből, ez csemege a kapusnak.

71. perc: Rjasko szabadrúgását fogja Mursits.

70. perc:Szerencsi rántotta le Vágót, sárga a „jutalma”.

69. perc: Hadaró helyén Grünvald.

66. perc: Vígh pörget fölé egy szöglet után.

65. perc: A Dorog minden mindegy alapon kezdett el játszani, most szorongatnak is.

63. perc: Vargát kínálják meg távolról, de fogja a labdát.

59. perc: Szedlár húz el egyedül a bal oldalon, lövéssel fejezi be az akciót, de a hosszú mellé megy. A szöglet után Keresztes találja el a lécet 16 méterről!

46. perc: Tóth Barnabás, Hajdú, Szabó Lukas le, helyükön Vígh, Lőrincz, Barna.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Kecskeméti gólöröm (Fotó: Hagymási Bence)

45 + 3. perc: Félidőben 0–3 az állás.

45 + 3. perc: GÓÓÓL! Eladja a Dorog saját térfelén a labdát, Tóth Barna ezután önzetlenül passzol Lukácshoz, aki jobb külsővel a bal alsóba pörget. 0–3

46. perc: GÓÓÓL! Szenzációs gólt lő a Kecskemét! A jobb oldalon zárul egy kontra, majd Tóth Dávid lapos beadását Lukács sarokkal, Mursits lábai között teszi a kapuba. 0–2

43. perc: Vágó könyöke volt rossz helyen, sárga.

37. perc: GÓÓÓL! Vezet a KTE! Lukács egy szép csel után befelé húz balról, majd forintos labdával ugratja ki a középen érkező Katonát, aki jobbal a bal alsóba lő 11 méterről. 0–1

35. perc: Katona lő 14 méterről egy beadás után, Mursits üti ki.

32. perc: Vágó távoli lövését simán fogja Mursits.

28. perc: Szuhodovszki próbálkozik éles szögből egy kapáslövéssel, alaposan fölé megy.

27. perc: Dlusztus helyén Szedlár folytatja.

A dorogiak védője, Dlusztus súlyos sérülést szenvedett

26. perc:
Dlusztus esete a súlyosabb, őt hordágyon fogják levinni, Vágó úgy tűnik egy turbánnal meg fogja úszni az esetet.

23. perc: Összefejelt Dlusztus és Vágó, őket kell ápolni most.

19. perc: Okos figurát dob be egy oldalszabadrúgásnál a Dorog, de a második hullámban érkező Dlusztus fölé bombáz.

18. perc:Szalai rántja le Oldalt, sárga.

13. perc: Masszív kecskeméti fölény eddig, folyamatosan nyomnak a vendégek.

7. perc: Rjasko csúsztatja meg a röviden Szuhodovszki szögletét, kevéssel megy el a hosszú felső mellett.

3. perc: Katona lő távolról egy jó csel után, Mursits fogja meg.

1. perc: A Dorog kezdett.

Lukács Dániel már az első félidőben duplázott (Fotó: Hagymási Bence)

Mindkét csapatnak nagyon kellenek a pontok, a Kecskemét a második helyet szeretné megtartani, míg a vendégek a kiesés elől menekülnek. A Dorog legutóbb Siófokon játszott 1–1-es döntetlent, míg a KTE a Szegedet verte 4–0-ra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a pocsék tavaszi szereplésével a 16. helyre visszacsúszó Dorog a feljutásért a Diósgyőrrel nagy harcban lévő, jelenleg második Kecskeméti TE ellen.