A megtizedelt Kaposvár ellen szakadt meg a Dorog rossz sorozata

Patai GergelyPatai Gergely
2020.11.29. 12:50
Két hónap elteltével örülhettek ismét három pontnak a piros mezes dorogi labdarúgók (Fotó: Meder István)
Megszakította két hónapja tartó nyeretlenségi sorozatát a Dorog, amely Tóth Barnabás, Csillag Dárius, valamint Vígh Ádám találatával háromgólos győzelmet aratott a koronavírus-járvány sújtotta Kaposvári Rákóczi ellen a labdarúgó NB II 19. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

DOROGI FC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 3–0 (00)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Görög Márió (Aradi József, Kulman Tamás)
DOROG: Mursits – Beke, Dlusztus, Lénárth, Szerencsi – Csillag (Zuigéber, 81.) – Girsik (Váli, 87.), Tóth B. (Berkó, 87.), Mészáros Á. (Nagyházi, 81.), Beliczky Vígh Á. Vezetőedző: Fenyvesi László
KAPOSVÁR: Laky – Tratnyek, Ur, Nagy T., Fridrich (Fehérvári, 80.) – Varjas Z. – Sólyom (Dömötör, 80.), Balog (Ladányi, 69.), Erdei, Borbély (Orsós, 63.) – Andrics. Megbízott edző: Kostorják Zsolt
Gólszerző:
Tóth B. (49.), Csillag (77.), Vígh Á. (79.)
Fenyvesi László:
– Kilenc nyeretlen mérkőzés után sikerült három pontot szereznünk, nagyon kellett a sikerélmény. Remélem, ez a győzelem hitet és önbizalmat ad játékosaimnak a folytatásra. Nem játszottunk jól, de a legfontosabb, hogy otthon tartottuk a pontokat.
Kostorják Zsolt:– Továbbra is sok a hiányzónk, sajnos hétről hétre létszámhiánnyal küzdünk. A csapat becsületesen küzdött, ám sajnos ez ennyire volt elég. Igyekszünk összeszedni magunkat, hogy kilábaljunk ebből a rossz sorozatból.

Nehéz helyzetben lévő csapatok találkoztak Dorogon, a házigazda ugyanis legutóbbi kilenc mérkőzésén összesen két pontot gyűjtött, míg a vendég Kaposvár felkészülését hetek óta nehezíti a pandémia. A somogyiak ezúttal is utánpótláskorú labdarúgókkal a keretben léptek pályára, a felnőttek közül csupán Nemanja Andrics, Ur László, valamint Varjas Zoltán maradt hírmondónak.

Az esélyeknek megfelelően az első félidőben a dorogiak akarata érvényesült a pályán, de sokáig inkább meddő mezőnyfölényről beszélhettünk, mintsem hatalmas nyomásról. Az első igazán nagy helyzet az előrehúzódó Dlusztus András előtt adódott, aki Csillag Dárius tanári beadása után tisztán fejelhetett, Laky László azonban bravúrral szögletre ütötte a labdát. A sarokrúgást követően Vígh Ádám káprázatos, ollózós mozdulattal a keresztlécet találta el, majd a félidő hajrájában Girsik Áron lövése is a kapufán csattant. A kihagyott helyzetek kis híján megbosszulták magukat, ám a túloldalon Nemanja Andrics centikkel célt tévesztett, így gól nélküli döntetlennel fordultak a csapatok.

A szünet után magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a házigazda, amelynek hamar meg is lett az eredménye, Beliczky beadásánál Tóth Barnabásra nem figyeltek a kaposvári védők, a dorogi középpályás fejese pedig Laky kesztyűjéről csorgott be a bal alsó sarokba (1–0).

A fiatal kaposváriak a folytatásban sem tudtak ritmust váltani, továbbra is a dorogiak elképzelése szerint zajlott a játék, az utolsó negyedórába lépve pedig óriási góllal duplázta meg előnyét Fenyvesi László együttese, Csillag Dárius jó harminc méterről, szabadrúgásból tekert a bal felső sarokba (2–0).

Két perccel később Vígh Ádám gólja simává tette a hazaiak győzelmét, amellyel a Dorog két hónapja tartó nyeretlenségi sorozatot zárt le, de a kaposvári fiatalokat is dicséret illeti a tisztes helytállásért. 3–0

20. Debreceni EAC1931615–37–229

92. perc: Véget ért a mérkőzés, nagy az öröm Dorogon, a hazai csapat háromgólos sikerével ugyanis megszakította két hónapja tartó nyeretlenségi sorozatát. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Kettő percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Váli első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, de közeli lövését bravúrral védte Laky.

87. perc: Ismét cserélt Fenyvesi László, Girsik helyén Váli folytatja, míg Tóth Barnabást Berkó váltotta.

81. perc: Kettős csere dorogi oldalon is, Csillagot Zuigéber, Mészárost Nagyházi váltotta.

80. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét a Kaposvár, Fridrich és Sólyom helyett Fehérvári és Dömötör folytatja.

79. perc: GÓL, ELDŐLT A MÉRKŐZÉS! Beliczky sprintelt végig a teljes kaposvári védelmen, majd okosan középre gurított, az érkező Vígh Ádám pedig két lépésről a jobb alsóba lőtt. 3–0!

77. perc: ÓRIÁSI GÓL, KETTŐVEL VEZET A DOROG! A kaputól huszonnyolc méterre végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, Csillag pedig hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. 2–0!

75. perc: Erdei készített Andrics elé, aki kapásból lőtt is, ám csupán a kapu mögött parkoló mentőautó szélvédője volt veszélyben.

73. perc: Andrics nem értett egyet a lap színével, így reklamálásért figyelmeztette a játékvezető.

72. perc: Mészáros Áron csúszott oda Varjasnak, egyértelmű sárga lap.

69. perc: Újabb változtatás vendég oldalon, Balog helyére Ladányi érkezett.

A vendégek a felezővonalat is csak elvétve lépik át, de ne feledjük, a pandémia okán zömmel tizennyolc esztendős labdarúgók játszanak a Rákóczi színeiben.

63. perc: A kaposváriak cseréltek először a mérkőzésen, Borbély helyén Orsós folytatja.

62. perc: Egy dorogi szögletet épp Mészáros Áron elé fejeltek ki a vendégek, aki huszonnégy méterről Laky kezébe lőtt.

59. perc: Beke lépett oda Erdeinek sárga lapot érően.

55. perc: Erdei reklamált hevesen a játékvezetőnél, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

49. perc: GÓL, VEZET A DOROG! Beliczky beadásánál Tóth Barnabásra nem figyeltek a kaposvári védők, a dorogi középpályás fejese Laky kesztyűjéről csorgott be a bal alsó sarokba. 1–0!

47. perc: Kisebb kavarodás alakult ki a kaposvári kapu előtt, melynek végén Vígh Ádám sarkazását fogta Laky.

46. perc: Folytatódik az összecsapás, egyik szakvezető sem változtatott a szünetben.

45. perc: Véget ért az első játékrész, negyedóra múlva gólnélküli döntetlenről folytatják a csapatok.

44. perc: Andrics szép szóló után vállalkozott lövésre, de huszonöt méterről nem talált kaput.

41. perc: KAPOSVÁRI HELYZET! Erdei szabadrúgása találta meg Andricsot, aki lefordult Szerencsiről, majd tíz méterről, centikkel a jobb felső sarok fölé tekert.

39. perc: ÚJABB KAPUFA! Mészáros Áron jó ütemben tálalt a jobb oldalon felfutó Girsik elé, akinek lapos lövése a bal kapufát érintve hagyta el a játékteret.

37. perc: Fridrich második szabálytalanságát már sárga lappal büntette a játékvezető.

34. perc: Vígh Ádám cselezett befelé Ur mellett, majd tizenhét méterről lőtt is, de Lakynak nem okozott gondot.

28. perc: KAPUFA! A szöglet után Beliczky lövése egy védőről Vígh Ádám elé pattant, aki ollózós mozdulattal a keresztlécet találta el. Szemet gyönyörködtető jelenet volt!

26. perc: Csillag szabadrúgását a hosszú oldalon érkező Dlusztus csúsztatta kapura, Laky bravúrral szögletre ütötte a labdát.

21. perc: Szerencsi beadását követően Girsik fejesét húzta le Laky.

18. perc: Girsik szánta el magát lövésre húsz méterről, az erőtlen próbálkozást könnyedén fogta Laky.

16. perc: Varjas indította tanárian Borbélyt, a visszaérő Dlusztus azonban az utolsó pillanatban menteni tudott.

13. perc: Beke ívelését Mészáros Áron fejjel készítette le Beliczky elé, ám kisebb kavarodás után az érkező Laky magához ölelte a játékszert.

Túlzás lenne azt állítani, hogy öldöklő iramot diktálnak a csapatok. A dorogiak többet birtokolják a labdát, de a széleken egyelőre nem tudják megbontani a kaposvári védelmet.

7. perc: Egy dorogi beadás után Mészáros ívelt középre, az érkező Szerencsi tizennyolc méterről nem talált kaput.

A hazaiak piros mezben és fekete nadrágban, míg a kaposváriak tiszta fehérben futballoznak.

1. perc: Útjára indult a labda a Buzánszky Jenő Stadionban.

Elszántan léptek pályára a bányászvárosiak (Fotó: archív)

ELŐZMÉNYEK

A két klub első összecsapását negyvenhat évvel ezelőtt a Dorog nyerte, ám az örökmérleg nyelve a Rákóczi felé billen, a felek huszonkét találkozásából tizenhárom alkalommal örülhettek a somogyiak, dorogi siker mindössze ötször született. Legutóbb tavaly májusban találkoztak egymással a csapatok, akkor gólzáporos mérkőzésen 5–2-es győzelmet aratott a Kaposvár, amely a bányászvárosban vívta ki az élvonalba jutást.

„A Bene Ferenc Labdarúgó Akadémián pallérozódó fiatalok a Soroksár elleni meccsen szembesülhettek azzal, hogy milyen a felnőtt bajnokság – hangsúlyozta a Kaposvár honlapjának Kostorják Zsolt, a somogyiak kapusedzője. – A valódi iramot így sem tapasztalhattuk meg, ellenfelünk ugyanis nagyon sportszerű volt, és nem gyakorolt akkora nyomást, mint amekkorát valójában tudott volna. A Dorog valószínűleg ezt nem fogja bevállalni, hiszen a helyzetéből adódóan minden egyes pontra égető szüksége van. Arra számítok, hogy nekünk jönnek majd, de ennek megpróbáljuk megtalálni az ellenszerét.”

Nehéz helyzetben lévő csapatok találkoznak Dorogon, a házigazda ugyanis több mint két hónapja nyeretlen a bajnokságban, legutóbbi kilenc mérkőzésén összesen két pontot gyűjtött, míg a vendég Kaposvár felkészülését hetek óta nehezíti a pandémia. A somogyiak ezúttal is utánpótláskorú labdarúgókkal a keretben lépnek pályára, a felnőttek közül csupán Nemanja Andrics, Ur László, valamint Varjas Zoltán maradt hírmondónak. A Rákóczi jelenleg a tabella 15. pozícióját foglalja el, négy ponttal megelőzve a 18., kieső helyen álló dorogiakat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire jut az edzőváltás ellenére továbbra is gyengén szereplő Dorog hazai pályán a koronavírus-járványtól tizedelt Kaposvár ellen. Közös a két csapatban, hogy egyik sem szerzett pontot és lőtt gólt az előző két fordulóban.