Priskin fejesével nyert az ETO Dorogon

2022.10.22. 12:50
Öt mérkőzés után nyert ismét az ETO FC Győr (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában megszakadt az ETO FC Győr öt mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata, Tímár Krisztián együttese Priskin Tamás góljával 1–0-s győzelmet aratott a kieső helyen álló Dorog otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

DOROGI FC–ETO FC GYŐR 0–1 (0–0)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 450 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Varga Gábor)
DOROG: Borsos V. – Kárász, Gyurácz, Keresztes, Papp Máté – Lénárth T., Sztojka – Magyari (Szedlár, 63.), Albert Á. (Lustyik, 80.), Barna G. (Oldal T., 63.) – Vígh Á. (Paudits, 65.).Vezetőedző: Marián Sluka
ETO: Fadgyas – Szujó, Papp Milán, Fodor F. – Kovács K. (Kiss Balázs, 82.), Toma, Kiss Bence (Kiss M., 90+3.), Benczenleitner – Kovács I. (Tuboly, 54.) – Vitális (Lacza, 54.), Borsos F. (Priskin, a szünetben). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző:Priskin (57.)
Marián Sluka:Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, ekkor két-három nagyobb helyzetünk volt, míg az ETO-nak egy sem. A kapott gól után tíz percig csak kerestük önmagunkat, de utána végig nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, mégsem tudtunk betalálni. Sajnálom, hogy szervezett játékunk nem ért pontot, pedig minimum a döntetlent megérdemeltük volna. A győriek kiváló cseréjüknek köszönhetően győztek.
Tímár Krisztián:A hétközi kupamérkőzés miatt az első félidőben tompábbak voltunk a kelleténél, emiatt változtattunk többet a szünetben, illetve kicsivel a szünet után. A második játékrészben a cseréinknek is köszönhetően már helyzeteket alakítottunk ki, gólt szereztünk, így úgy gondolom, megérdemelten győztünk.

Ellentétes előjelekkel várhatta egymás elleni mérkőzését a Dorog és az ETO FC Győr. A házigazda dorogiaknak jót tett az edzőváltás, Marián Sluka győzelemmel mutatkozott be a kispadon, míg a győriek hiába búcsúztatták a kupában az NB I-es Kecskemétet, a bajnokságban öt forduló óta nem tudtak győzni.

A közelmúlt és az erőviszonyok alapján így is az ETO tűnt esélyesebbnek, amely jobban is kezdte a mérkőzést, ám a játékrész derekán átvették az irányítást a hazaiak, és sorra alakították ki a helyzeteket. Fadgyas Tamás előbb Sztojka Dominik szabadrúgását, majd Albert Ádám léc alá tartó lövését védte bravúrral – az első félidő gól nélkül zárult.

A fordulás után is a dorogiak birtokolták többet a labdát, ám egy szép támadás végén az ETO szerzett vezetést, a csereként beálló Priskin Tamás fejelt közelről a hosszú alsóba. A kapott gól megfogta a házigazdát, amely a folytatásban már nem tudta kapujuk elé szorítani a győrieket, igaz, így is egyenlíthetett volna, de Kárász Krisztián fejese a lécen csattant. Az ETO FC Győr 1–0-ra nyert, és ötmeccses nyeretlenségi sorozatot zárt le Dorogon.

20. Dorogi FC1324710–22–1210

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, az ETO FC Győr 1–0-s győzelmet aratott Dorogon. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc:Győri csere a hosszabbításban, Kiss Bence le, Kiss Máté be.

Három perc a ráadás.

89. perc: Oldalis sárga lapot kapott elkésett belépőjéért.

82. perc:Változtattak a vendégek is, Kovács Krisztián helyéreKiss Balázsérkezett.

81. perc: KAPUFA!Szedlár beadását követően Kárászfejelt hat méterről a keresztlécre.

80. perc:Cseréltek a hazaiak, AlbertetLustyikváltotta.

79. perc: Szedlárbeadása Szujóról pattant szögletre, a győriek védője a sarokrúgás után is tisztázni tudott.

76. perc: Kiss Benceéleterős lövését Keresztes blokkolta fejjel.

72. perc:Kiss Bence szögletét Fodorfejelte fölé közelről.

68. perc: Szedlárlőtt éles szögből fölé.

65. perc:Újabb dorogi változtatás, Vígh helyére Pauditsérkezett.

63. perc:Először cserélt a Dorog, Barnát Oldal, míg Magyarit Szedlár váltotta.

61. perc: HELYZET VOLT!Toma ugratta ki jó ütemben a csereként beállt Laczát,aki ballal, 11 méterről lőtt, Borsos Vilmosnagyot védett.

60. perc: Lénárthnak mutatta fel a játékvezető a sárga lapot.

Első nagy helyzetét rögtön gólra is váltotta a győri alakulat.

57. perc: GÓÓÓL, VEZET AZ ETO! Kovács Krisztiánbeadása megcsúszott Keresztes fején, a hosszún érkező Priskin Tamás pedig az öt és felesről a jobb alsóba fejelt.0–1!

56. perc: Sztojkamaradt üresen a tizenhatos előterében, de lövése elkerülte a jobb alsó sarkot.

54. perc:Kettős csere győri oldalon, Kovács István és Vitális le, Laczaés Tubolybe.

53. perc:Vitális adott középre jobbról, Kovács Istvánjó ütemben érkezett, de nem tudta már helyezni lövését.

49. perc:Néhány húzásból került helyzetbe a Dorog, Víghközeli fejese azonban fölé szállt.

46. perc:A szünetben cserélt az ETO, Borsos Filip helyére Priskin érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Dorog kezdte a második félidőt.

45+1. perc: Véget ért az első játékrész, gólt egyelőre nem láthattunk a Dorog és az ETO összecsapásán.

Egy perc hosszabbítás következik az első félidő végén.

42. perc: Magyarilövése Toma hátáról vágódott vissza a mezőnybe.

36. perc: Magyarifélmagas szabadrúgását Fadgyas tolta oldalra.

Jobban kezdett a Győr, de az elmúlt néhány percben átvette az irányítást a házigazda.

33. perc: BRAVÚR!Lénárth tálalt jó ütemben Albertelé, aki 12 méterről lőtt, a léc alá tartó próbálkozást Fadgyaslátványos robinzonáddal hárította.

31. perc:Borsosis sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

27. perc: Vitáliscsúszott oda Kárásznak, egyértelmű sárga lap.

25. perc:Gyurácz beadása után Lénárth félfordulattalhozta helyzetbe Albertet, ám Papp Milánmenteni tudott.

24. perc: NAGY VÉDÉS! Sztojkavette célba szabadrúgásból a bal alsót, de Fadgyasszép vetődéssel szögletre tolta a labdát.

19. perc:Sztojka szöglete után a hosszún érkezőKereszteslövése kerülte el a bal alsót.

18. perc:Magyari beadására Sztojka érkezett, de fejese nem talált kaput.

16. perc: Sztojkaszabálytalankodott Tomával szemben a felezőnél, sárga lap járt érte.

12. perc:Kiss Bence szöktette a jobb szélen Borsost,aki éles szögből az oldalhálót találta el.

7. perc: Vitálisadott középre jobbról,Benczenleitnerlövését azonban Kárász blokkolta.

4. perc: Dorogi szöglet után Keresztesfejelt kapu mellé.

2. perc: Vitálisszabadrúgása kerülte el a rövid alsót.

Piros-fekete csíkos felsőben és fekete nadrágban a Dorog, tiszta zöldben a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda a Buzánszky Jenő Stadionban!

ELŐZMÉNYEK

„Tisztában vagyok a csapatom játékával, támadólag fogunk fellépni Dorogon – kezdte Tímár Krisztián, az ETO vezetőedzője a győriek közösségi oldalán adott nyilatkozatát. – Arra számítok, hogy a hazaiak keményen fognak védekezni, nekünk ezt kell majd feltörnünk. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, mert a Dorognak nagy szüksége van a pontokra. Küzdelmes találkozóra számítok, de nagy céljaink vannak, ezért fontos, hogy nyerni tudjunk idegenben.”

Az élvonalban listavezető Kecskemétet búcsúztatta a Magyar Kupától kedden az ETO FC Győr, amely a bajnokságban 4–4–4-es mérleggel, 16 ponttal a 11. helyről várhatta a dorogi túrát. A győriek rossz sorozatot zárnának le, ugyanis immár öt mérkőzés óta nyeretlenek, két vereség mellett a Kazincbarcikával, az MTK-val és a Szentlőrinccel is döntetlent játszottak. A Dorog ellen ugyanakkor esélyesként lép pályára a Rába-parti alakulat, amely a legutóbbi idényben oda-vissza legyőzte riválisát, ráadásul gólt sem kapott tőle.

„Örülök, hogy győzelemmel kezdtük a közös munkát a srácokkal, de voltak olyan hibáink, amelyek a koncentráció hiányából fakadtak – mondta a találkozó előtt Marián Sluka, aki október 11-én vette át a Dorogi FC irányítását. – Amit elterveztünk, megvalósítottuk a héten, azért vagyunk itt a stábommal, hogy javítsuk a hiányosságokat. Kielemeztük az ETO játékát, szervezett, fegyelmezett rivális ellen kell pályára lépnünk, de felkészültünk a mérkőzésre, ezért bizakodó vagyok. A saját játékunkra koncentrálunk, szeretnénk kiszolgálni a szurkolóinkat.”

A vártnál gyengébb idényrajt miatt október elején távozott Fenyvesi László a Dorogtól, a helyét ideiglenesen Bene Ferenc szakmai igazgató vette át, a legutóbbi, Nyíregyháza elleni bajnokin pedig már az új vezetőedző, Marián Sluka irányította az együttest. A 43 éves szakember 1–0-s győzelemmel mutatkozott be a dorogi kispadon, ám csapata így sincs könnyű helyzetben, 12 forduló után mindössze 10 ponttal a 19., utolsó előtti helyen áll a tabellán. A bányászvárosiak a mögöttünk hagyott öt mérkőzésükön egyaránt egyszer voltak eredményesek, ám csupán a Szpari otthonából tudták elhozni mindhárom pontot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb Nyíregyházán nyerni tudó, de továbbra is kiesésre álló Dorogi FC az előző két bajnokiján 1–1-et játszó, a Magyar Kupában kedden az élvonalbeli Kecskeméti TE-t elbúcsúztató ETO FC Győr ellen.