Zöldesi potya gólja döntötte el a kiesési helyosztót

Patai GergelyPatai Gergely
2021.01.31. 12:50
Egy kapushiba döntött a dorogiak javára (Fotó: Földi Imre)
Mind a három találat rögzített szituáció született a forduló előtt 18. helyezett Dorogi FC és a sereghajtó Debreceni EAC összecsapásán. Tomás Lénárth tizenegyesből szerzett góljára a szünet után Sidibe Ibrahima szintén büntetőből felelt, ám miután Zuigeber Ákos szabadrúgása után Zöldesi Illés a saját kapujába paskolta a labdát, így a hazaiak szerezték meg a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ
DOROGIFC–DEBRECENI EAC 2–1 (1–0)
Dorog,Buzánszky Jenő Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette:Szigetvári Márk (Kovács II Gábor, Rózsa Dávid
DOROG:Borsos – Kárász (Nyíri, 87.), Belényesi, Dlusztus, Papp M. – Lénárth – Zuigeber, Tóth Barnabás, Mészáros Á. (Nagyházi, 90.), Szedlár (Csillag D., 87.) – Szabó L. (Vígh Á., 83.).Vezetőedző:Fenyvesi László
DEAC:Zöldesi – Bényei, Zachán, Papp F., Orosz M. – Kiss B. (Sármány, a szünetben), Nikitscher (Kenderesi, 83.), Spitzmüller, ifj. Sándor T. (Nagy K., a szünetben), Kundrák (Kertész, 68.) – Sidibe (Bereczki, 61.).Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Lénárth (26. – 11-esből), Zuigeber (60.), ill. Sidibe (51. – 11-esből)

Kiesési „rangadóval” rajtolt a futballtavasz a másodosztályban, a Dorog és a Debreceni EAC ugyanis egyaránt a bennmaradásért harcol, a sereghajtó egyetemistákat a forduló előtt csupán két hellyel előzték meg vasárnapi vendéglátóik a bajnoki táblázaton. A célok elérésére a téli átigazolási időszakban számos új játékos érkezett a felekhez, akik minőségi erősítést jelenthetnek a kiesés ellen vívott harcban. A dorogi kezdőcsapatban például helyet kapott Belényesi Csaba is, aki az ősszel még a debrecenieket erősítette, míg a DEAC a feljutásra pályázó DVSC-től kapott kölcsönjátékosokkal megerősödve utazott a bányászvárosba.

A nagy tétnek megfelelően óvatosan kezdtek a csapatok, többet birtokolta a labdát a házigazda, míg az egyetemisták kivárásra játszottak, és a biztos védekezésre helyezték a hangsúlyt. Az első játékrész feléig stabilan is állt a lábán a hátsó alakzat, Papp Ferenc azonban ütemet tévesztett Szedlár Zoltán szerelésénél, s a megítélt büntetőtTomás Lénárth higgadtan értékesítette (1–0).

A hátrányba került DEAC igyekezett nagyobb erőket mozgósítani az egyenlítésért, ám a szünet előtt csupán Kundrák Norbert fejese jelentett veszélyt Borsos Vilmos kapujára. Közben a túloldalon Zuigeber Ákos duplázhatta volna meg csapata előnyét, de kétszer is rossz megoldást választott.

Ami nem sikerült az első félidőben, összejött a fordulás után, a magyar állampolgárságot nemrégiben megszerző Sidibe Ibrahimaszintén tizenegyesből talált be, felélesztve ezzel a debreceniek győzelmi reményeit (1–1). Sokáig nem bizakodhattak az egyetemisták, tíz perccel később Zöldesi Illés nagy hibájából ismét vezetést szerzett a Dorog, a fiatal kapus a saját kapujába ütötte Zuigeber Ákosszabadrúgása után a labdát (2–1).

Az utolsó fél órában a hazaiak az idővel is játszottak, a debreceni alakulatból pedig hiányzott a gólszerzéshez szükséges átütőerő, így az eredmény már nem változott, a végelszámolás szempontjából roppant fontos három ponttal gazdagodott a Dorog.

20. Debreceni EAC2241818–43–2512

95. perc: Vége a mérkőzésnek, augusztushoz hasonlóan ezúttal is2–1-re győzött a Dorog a sereghajtó DEAC ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

94. perc: A vendégek szakvezetője,Sándor Tamáskapott sárga lapot reklamálásért.

92. perc: Eldönthette volna a Dorog, Csillag beadására Vígh Ádám érkezett, de a hazai támadó közeli lövését blokkolták.

Öt percet hosszabbít a játékvezető, ennyi ideje maradt a DEAC-nak az egyenlítésre.

90. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználta a Dorog, ezúttal Mészáros Áron helyére Nagyháziérkezett.

87. perc:Újabb cserék a hazaiaknál, Kárászt és Szedlárt Nyíri és Csillagváltotta.

83. perc: Mindkét csapat változtatott, dorogi oldalon Szabó Lukás helyére Vígh Ádám, a vendégeknél Nikitscher helyére Kenderesi érkezett.

80. perc: MI MARADT KI! Nagy Krisztián ívelése eljutott a hosszú oldalon érkező Sármányig, aki félfordulatból célba vette a jobb alsó sarkot, Borsos azonban hatalmasat védett.

74. perc: Zuigeberről feledkeztek meg a debreceni védők, ám a második hazai gól szerzőjének fejese ezúttal a kapu fölé szállt.

72. perc: Sármány éles centerezéséről csupán centikkel maradt le Bereczki.

69. perc: Nikitscher kemény belépője sárga lapot ért a játékvezetőnél.

68. perc:Ismét cserélt a vendégek szakvezetője, ezúttal Kundrákot Kertészváltotta.

61. perc: Újabb debreceni változtatás, a gólszerző Sidibe helyéreBereczki érkezett.

Fontos gól, nagy dorogi öröm (Fotó: Földi Imre)

60. perc: GÓL, ISMÉT VEZET A DOROG! Zuigeber tekerését Zöldesi a saját kapujába paskolta.2–1!

58. perc: Bényei is besárgult, jó helyről, a kaputól 17 méterre végezhet el szabadrúgást a Dorog.

Fokozta a nyomást a Dorog, mihamarabb szeretnének ismét betalálni a hazaiak.

51. perc: GÓL, EGYENLÍTETT A DEAC! Sidibe a bal alsó sarkot választotta, Borsos a másik irányba vetődött.1–1!

50. perc: BÜNTETŐT LŐHET A DEAC! Kundrák esett el két védő szorításában, s ezúttal sem volt kérdés, jogos a tizenegyes.

46. perc: Kettőt cserélt Sándor Tamás a szünetben, fia, ifj. Sándor Tamás helyére Nagy Krisztiánérkezett, Kiss Bence helyénSármány folytatja.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egygólos hazai vezetésről folytatják a csapatok.

A két csapat között meglévő nyolcpontos különbség jelen állás szerint tizenegyre nő.

Nagy küzdelem jellemezte az első félidőt (Fotó: Földi Imre)

45. perc: Véget ért az első játékrész, a szünetben a dorogiak állnak jobban.

44. perc: Debreceni sarokrúgást követően Kundrák fejese kerülte el a kaput.

41. perc: Zuigeber életerős szögletét a hosszú kapufánál álló Sidibe csúsztatta ki a mezőnybe.

38. perc: Újabb nagy dorogi helyzet maradt ki! Gyors ellentámadás végén Zuigeber vezette kapura a labdát, de rossz megoldást választott, így a visszazáró Papp Ferenc menteni tudott.

A gól óta átvette a kezdeményezést a DEAC, ám helyzetig egyelőre nem jutottak el a vendégek.

29. perc: Másodszor került elő a sárga lap a találkozón, ezúttalifj. Sándor Tamásnak mutatta fel a játékvezető.

Alig fél óra elteltével előnybe került a piros mezes házigazda (Fotó: Földi Imre)

26. perc: GÓL, VEZET A DOROG! Lénárth állt a labda mögé, és higgadtan a bal felső sarokba lőtt. 1–0!

25. perc: A szabálytalankodó Papp Ferencetsárga lapos figyelmeztetésben részesítette a játékvezető.

24. perc: BÜNTETŐHÖZ JUTOTT A DOROG! Szedlárt akasztották a tizenhatos sarkánál, a játékvezető habozás nélkül a tizenegyes pontra mutatott.

23. perc: A sarokrúgást követően a második hullámban érkező Szabó Lukás lövése kerülte el a kaput.

21. perc: Zuigeber viharzott el a jobb szélen, centerezésétBényei szögletre mentette.

18. perc: Tóth Barnabás ültetett hintába két védőt a szélen, a visszazáró Kundrákaz utolsó pillanatban menteni tudott.

13. perc: Zuigeber tekert kapura egy szabadrúgást csaknem 30 méterről, a szitáló labdát könnyedén fogta Zöldesi.

A házigazda birtokolja többet a labdát, az egyetemisták szabálytalanságokkal tördelik riválisuk játékát.

7. perc: Tóth Barnabás beadását húzta le magabiztosan Zöldesi.

2. perc: Zuigeber kapott jó labdát a tizenhatos sarkánál, majd egy igazítás után az oldalhálóba lőtt.

A hazaiak piros felsőben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben futballoznak.

1. perc: Útjára indult a labda a Buzánszky Jenő Stadionban.

Másfél hónap után játszanak ismét bajnoki mérkőzést a felek (Fotó: Földi Imre)

ELŐZMÉNYEK

A két csapat augusztus elején, a Nagyerdei Stadionban mérkőzött meg egymással, akkor a dorogiak hátrányból fordítva 2–1-es győzelmet arattak vendéglátóik felett.

„Tisztában vagyunk a kiesési helyosztó súlyával, a közvetlen riválisok ellen különösen szorgosan kell gyűjtögetnünk a pontokat, egy esetleges dorogi siker pedig nagy lökést adhatna a folyatásra – nyilatkozta a vendégek szakvezetője, Sándor Tamás a találkozót megelőzően. – A személyi változások mellett a felfogásunkon is csiszoltunk, a korábbinál jóval támadóbb szellemben szeretnénk futballozni, ezért igyekszünk minél feljebb tolni a védelmi vonalunkat. Nem sorsdöntő, de kétségkívül fontos csata vár ránk, a párharcoknak pedig kiemelt szerepük lesz, amelyik csapat többet nyer belőlük a játéktér fontos pontjain, az valószínűleg a mérkőzést is behúzza.”

A sereghajtó Debreceni EAC kerete is jelentősen átalakult az őszi szezonhoz képest, érkezők és távozók is szép számmal akadtak. Urbin Péter, Bíró Péter és Balogh Krisztián egyaránt Tiszafüreden folytatja pályafutását, a házi góllövőlista éllovasa, Takács Péter pedig a Mezőkövesd második számú csapatánál, játékos-edzőként tevékenykedik majd a jövőben. Az egyetemisták kerete ennek ellenére erősödött, hat játékos – Zöldesi Illés, Bényei Balázs, Kundrák Norbert, Sármány Kristóf, Sárosi Norbert és Kenderesi Dávid – ugyanis a DVSC-től érkezett kölcsönbe, a védelem pedig az Izlandról hazatérő Zachán Péterrel válhat stabilabbá. A DEAC hátránya jelenleg tíz pont a már bennmaradást érő helyen álló Kazincbarcikával szemben.

Atabellán 18. helyen álló Dorogi FC őszi teljesítménye elmaradt a várttól, így erősítésre volt szükség, a klub az elmúlt hetekben hat új futballistával is megállapodott. Köztük van a Vasastól kölcsönbe visszatérő szélső, Szedlár Zoltán, az NB III-as Lipót színeiben ősszel 21 találatot jegyző Szabó Lukas, valamint az a Belényesi Csaba, aki éppen a Debrecenből tette át székhelyét a bányászvárosba. A dorogiak az első hét tavaszi fordulóból négy játéknapon is közvetlen riválissal játszanak (DEAC, Kazincbarcika, Csákvár, Szentlőrinc), ezen találkozók kimenetele vízválasztó lehet a bennmaradásért vívott harc szempontjából.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Dorog a Lokitól kölcsön kapott játékosokkal megerősített Debreceni EAC-cal.