A DVTK gólzáporos győzelemmel szerezte vissza az első helyet

2023.03.19. 14:50
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a DVTK a második félidőben kitömte a Szentlőrinc csapatát (5–1), ezzel visszavette az első helyet a döntetlent játszó MTK-tól.

Hiába voltak (itt) többen a vendégek, nem tudtak szerelni (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–SZENTLŐRINC 5–1 (10)
Diósgyőr, 2678
néző. Vezette: Hanyecz Bence (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
DIÓSGYŐR VTK: Senkó – Farkas D., Szatmári, Bárdos, Bokros – Koman (Lőrinczy, 69.), Holdampf, Cseke (Vincze D., 80.) – Jurek (Bertus, 80.), Lukács D., Medgyes S. (Obounet, 69.). Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
SZENTLŐRINC: Bese – Török (Papp G., a szünetben), Keresztes B. (Tamás L., 74.), Nagy Zs., Farkas M. – Havas, Radosevics (Rétyi, a szünetben) – Erdélyi, Daróczi (Kiss-Szemán, 61.), László D. – Taipi (Grumics, 58.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző:
Cseke (30.), Lukács D. (48. – 11-esből), Bárdos (68.), Szatmári (76.), Lőrinczy (86.), ill. László D. (90+4. – 11-esből)
Kiállítva:
Erdélyi (59.)
Kuznyecov Szergej:
– Örülök a győzelemnek, és annak is, hogy egy kis ünnepet tudtunk hozni a szurkolóknak. Magabiztosan nyertük meg ezt a meccset. Nagyjából jó mérkőzést játszottunk, ügyesek voltak a fiúk, gratulálok nekik.
Domján Attila:
– Különválasztanám a két félidőt. Az elsőben, bár tudtuk, hogy nagy nyomás alatt leszünk, hellyel-közzel megoldottuk a védekezést, támadásban viszont nem igazán voltak lehetőségeink. A második félidő a büntető és kiállítás miatt szakmailag értékelhetetlen.

A DVTK a mérkőzés elejétől nagy nyomást helyezett a Szentlőrinc kapujára, bár ziccerei nem voltak a mélyen, zártan védekező vendégcsapattal szemben, mert a szentlőrinciek önfeláldozó játékában mindig volt egy közbelépő láb. A 30. percben a DVTK Cseke lövésével előnyhöz jutott, a hátrányba kerülő együttes viszont nem tudott változtatni a játékán.

A második félidőre kettőt cserélt a baranyaiak szakvezetője, de a DVTK egy tizenegyesgóllal már a 48. percben megduplázta előnyét, Lukács Dániel varrta be a büntetőt. Az újabb, vendégszempontból negatív fordulat az 59. percben következett, amikor Erdélyi megkapta második sárga lapját, ezzel összefüggésben a pirosat is. A tíz főre fogyatkozó vendégcsapattal szemben, menetrendszerűen jöttek a diósgyőri gólok, a két belső védő közül előbb Bárdos, majd Szatmári fejelt a kapuba, előbbi a 68., utóbbi a 76. minutában. A gólgyártó sorba a csereként pályára lépő Lőrinczy is beállt, aki a 86. percben volt eredményes. Az ötgólos különbség a ráadásban csökkent négyre, László értékesített egy 11-est a 90+4. percben.

A DVTK a második félidei erőteljes játékával teljesen megérdemelt győzelmet aratott. 5–1

Diósgyőri VTK–Szentlőrinc 5–1

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+4. perc: GÓÓÓL! László D. bombázott büntetőből a kapu jobb oldalába, 51.

90+3. perc: 11-eshez jutott a Szentlőrinc, miután Farkas D. eltalálta Havas lábát.

90+2. perc: Farkas D. kapott sárga lapot.

90. perc: Két perc hosszabbítás következik.

86. perc: GÓÓÓL! Lukács D. vezette fel a jobb oldalon a labdát, majd középre passzolt, ahol az érkező Lőrinczy 11 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 50.

80. perc: Kettős csere a DVTK-nál, Cseke helyett Vincze D., Jurek helyett Bertus folytatja.

78. perc: Lukács D. 14 méteres lövését védte Bese kapus.

77. perc: Holdampf lőtt a léc fölé.

76. perc: GÓÓÓL! Bokros adott be balról, a bal kapufával szemben Szatmári emelkedett a legmagasabbra, aki a kapu jobb oldalába bólintotta a labdát, 40.

75. perc: Jurek 17 méteres lövését védte a jobb kapufánál Bese.

74. perc: Az utolsó vendég csere, Keresztes helyett Tamás L. állt be.

73. perc: Cseke, Obounet összjáték után utóbbi közeli lövését hatástalanították a vendégek.

69. perc: Két csere a DVTK-nál, Koman helyett Lőrinczy, Medgyes helyett Obounet a pályán.

68. perc: GÓÓÓL! Lukács D. jobbról érkező szögletét Bárdos fejelte 9 méterről a kapu jobb oldalába, 3-0.

66. perc: Havas kapott sárga lapot.

61. perc: Még egy vendég csere, Daróczi helyett Kiss-Szemán folytatja.

59. perc: Erdélyi megkapta a második sárgáját, majd a pirosat is, 10 főre fogyatkozott a Szentlőrinc.

58. perc: Rétyi 18 méterről eleresztett kapura lövését Senkó ölelte magához.

58. perc: Újabb vendég csere: Taipi helyett Grumics a pályán.

55. perc: Jurek 18 méteres, lapos lövése centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.

52. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, a rendező klub bejelentése szerint 2678 néző van jelen a mérkőzésen.

51. perc: Jurek lőtt 17 méterről a jobb kapufa mellé.

48. perc: GÓÓÓL! A büntetőt Lukács D. vágta a jobb alsó sarokba, 20.

47. perc: A DVTK tizenegyeshez jutott, miután az ötösön Bese kapus és Lukács D. ütközött.

46. perc: Két vendégcsere történt a szünetben Radosevic helyett Rétyi, Török helyett Papp G. állt be.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Jurek passza nem jutott el a 16-oson belül Lukács D.-hez.

35. perc: Medgyes balról érkező beadása után Cseke lövésébe lépett bele egy védő, a lepattanót Holdampf küldte a jobb kapufa mellé.

30. perc: GÓÓÓL! Holdampf tette be középre a labdát jobbról, Cseke átvette, majd 17 méterről a kapu bal oldalába bombázott, 10.

29. perc: Erdélyi is sárga lapot kapott.

28. perc: Farkas D. kapott labdát a 16-oson belül, de késlekedett a lövéssel, beléptek elé, így oda lett a helyzet.

25. perc: Keresztes kapott sárga lapot.

21. perc: Cseke jó ívelését középen, a kaputól 20 méterre, Jurek nem találta el rendesen.

19. perc: Lukács D. csapott le egy rossz vendég passzra, aki elől nagy nehezen tisztázott a lőrinci védelem.

16. perc: Erdélyi baloldali, 18 méteres lökete kerülte el a diósgyőri kapu bal felső sarkát.

15. perc: Erdélyi 11 méterről eleresztett lövése egy hazai védőről pattant az alapvonalon túlra.

13. perc: Szentlőrinci szabadrúgás után László D. beadása szállt a jobb kapufa mellé.

7. perc: A vendég kapu elé lőtt labdáról Koman maradt le pár centivel az ötösön belül.

5. perc: Lukács D. baloldali szöglete elsuhant a középen állók feje fölött.

2. perc: Medgyes futott el a bal oldalon, kapu elé lőtt labdáját szögletre mentették a vendégek.

1. perc: A DVTK kezdte a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Diósgyőr a kiesés ellen harcoló Szentlőrinc ellen.