Ismét a hosszabbításban szerzett góllal nyert otthon a DVTK

B. CS.B. CS.
2022.10.16. 14:50
A ráadásban döntött a DVTK (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)<br />
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Diósgyőr a Budafokot fogadta, és győzte le végül a 92. percben született Jurek Gábor-találattal.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–BUDAFOKI MTE 2–1 (0–1)
Diósgyőr, 2612
néző.Vezeti: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Bede Tamás)
DIÓSGYŐRI VTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros (Bertus, 88.) – Cseke (Gera D., 63.), Holdampf, Bényei (Eppel, 83.) – Szőke (Jurek, 63.), Lukács D., Koman. Vezetőedző: ifj. Kuznyecov Szergej
BUDAFOKI MTE: Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Csonka A. (Tischler, 90+2.), Adorján K. (Soltész, 70.), Kovács D. (Németh Márió, 70.), Oláh B., Horváth O. (Kalmár, 58.) – Sós M., Beke (Györgyi, 58.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző:Gera D. (64.), Jurek (90+2.), ill. Beke (26.).
Kiállítva: Sós M. (77.).

ifj. Kuznyecov Szergej: – Nagyon nehéz volt ez a találkozó, készültünk erre. Kaptunk egy gólt, nyilván ez még tovább nehezítette a helyzetünket, de a félidőben megmutattuk a játékosoknak, hogy mi volt a rossz, hogy kicsit gyorsabbnak kell lenni, több kapura lövést kell csinálni, és távolról is vállalkozni kell. Hála Istennek ez sikerült a második félidőben, és duplán örülök annak, hogy a fiúk beálltak abba, hogy egy csapat vagyunk, mindenki húzott, két cserénk is gólt szerzett. Örülök a győzelemnek, megyünk tovább, sok meccs van még hátra.
Mátyus János: – Nagyszerű mérkőzést láthattak a nézők, küzdelmében mindenképpen. Úgy érzem, hogy az első félidőben mi játszottunk jobban, egy begyakorolt, szép támadás után vezetést szereztünk, majd megvolt a lehetőségünk arra, hogy kétgólos előnyt alakítsunk ki, de sajnos ez nem jött össze. A második félidőben a Diósgyőr óriási nyomás alá helyezett minket, hatalmas erőket mozgósított, hogy az eredményt kozmetikázza. Egy szerencsésnek mondható góllal egyenlítettek, majd jött egy kiállítás – ahogy három hete, Szegeden is –, aztán a végén a hazai csapat egy, az ő szempontjukból csodálatos góllal a meccset megfordította. Úgy gondolom, hogy így ki lehet kapni, nagyszerűen helytálltunk, most egy dolgunk van, hogy gratuláljunk a hazaiaknak a győzelemhez.

Fontos sikert arattak a miskolciak (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)

Ahogy azt várni lehetett, a DVTK fölényéről szólt a mérkőzés, egészen a 26. percig. Előtte, az első negyedórában még lehetőségei is voltak a hazai csapatnak a gólszerzésre, de aztán beállt egy 10 minutás ,,csend”, és a sima fölény közepette, a vendégtérfélen zajló játékot követően, a Budafoki MTE szerzett gólt. Adorján K. csente el a labdát Csirmaztól a vendégek térfelén, majd remek labdát adott balra Bekének, aki 11 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0–1). Ettől bátrabbak lettek a vendégek, a DVTK-nak a támadásbeli üzemzavara miatt nem volt lehetősége az egyenlítésre, csak az első félidő végén játszottak a várakozásoknak megfelelően a hazaiak.

A második játékrészben folytatódott a piros-fehérek nyomása, a budafokiak szinte csak a védekezéssel törődtek. Viszont ezt szervezetten tették, és kevés lehetősége volt a DVTK-nak az egyenlítésre. A 63. percben egy friss erő pályára küldésével érte el az egált a Diósgyőr: Koman kapu elé lőtt labdájába Lukács D. csak belepiszkálni tudott, az Gera elé került, aki 6 méterrel küldte a labdát a gólvonalon túlra (1–1). A játék képe ezt követően sem változott, a hazaiak erős nyomása közepette sárga lapok színezték a meccset, majd egy piros is, Sós M. kapta ezt a 77. percben. A hajrát emiatt 10 emberrel fejezte be a budapesti gárda, és már-már úgy tűnt, hogy összejön nekik az, amiért érkezett, a pontszerzés, ám a hosszabbításban jött Jurek találata. A fiatal támadó, aki szintén csereként állt be, a 92. percben átlövésre vállalkozott, és egy bombagólt ragasztott a jobb felső sarokba, amivel eldöntötte a találkozót (2–1).

A DVTK ezúttal is megérdemelten nyert, hiszen jóval többet tett a sikerért, mint ellenfele. Ám a Budafoki MTE is jó úton járt-jár, hiszen nagyon kevés hiányzott neki ahhoz, hogy elérje a célját, azaz hogy ponttal távozzon Diósgyőrből.

Sokáig dupla szorításban voltak a diósgyőriek (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)

20. Békéscsaba 1912 Előre1223714–18–49
A kép csalóka, a Budafok nem ugrott magasabbra a DVTK-nál (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+3. perc: Jurek és Jagodics M. is sárga lapot kapott.

90+2. perc: Csere a vendégeknél Csonka A. helyett Tischler jött be.

Tehetetlen volt Gundel-Takács (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)

90+2. perc: GÓÓÓL! Koman passza után Jurekhez került a labda a jobb oldalon, aki elkezdett befelé araszolni, majd 20 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 2-1.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

90. perc: Bertus balról érkező beadását Eppel fejelte a bal felső sarok mellé.

88. perc: Bokros helyett Bertus állt be.

87. perc: Szatmári Cs. és Csirmazis sárgát kapott.

83. perc: Hazai csere, Bényei helyett Eppel játszik tovább.

79. perc: Mátyus János vezetőedző is sárga lapot kapott, a kispadon, reklamálásért.

77. perc: Sós M. rúgta meg Gerát, sárga lapot érően, de mivel már volt egy ilyen figyelmeztetése, pirosat is kapott, 10 főre fogyatkozott a Budafoki MTE.

76. perc: Tovább tart a sárga-láz, Györgyit érte utol.

75. perc: Sós M. is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

74. perc: Gera esett el a 16-oson belül, de nem 11-est kapott, hanem sárgát, reklamálásért.

70. perc: Kovács D. helyett Németh M.folytatja, Adorján K. helyett Soltész állt be.

70. perc: Csirmaz lövését ölelte mellre a vendég kapus.

68. perc: Kovács D. ápolása miatt áll a játék.

Diósgyőri gólöröm (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)

64. perc: GÓÓÓL! Koman lőtte a kapu elé a labdát, amely Lukács D. lábáról perdült Gera elé, utóbbi 6 méterről lőtt a kapuba. 1–1.

63. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Szőke helyett Jurek, Cseke helyett Gera a pályán.

59. perc: Kovács D. szabadrúgása kerülte le a jobb felső sarkot.

Ezt a fejpárbajt a vendégek nyerték (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)

58. perc: Kettős vendég csere, Horváth O. helyett Kalmár, Beke helyett Györgyi folytatja.

56. perc: Holdampf középről, 21 méterről a jobb alsó sarkot célozta meg Gundel-Takács azonban most is résen volt.

54. perc: Szőke passza után Koman lőtt a bal felső sarok mellé.

51. perc: Koman közeli, jobb alsó sarokra tartó lövését védte a budafoki kapus, majd Csekének, a kapu bal oldala felé szállóismétlését is hárította.

48. perc: Bényei közeli kísérlete akadt el Gundel-Takácsban.

Nagy volt a küzdelem (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: Két perc hosszabbítás következik.

45. perc: Cseke20 méterről lőtt, a bombát a vendég kapus szögletre ütötte.

42. perc: Oláh B. távoli kísérlete kerülte el a kaput.

38. perc: Kovács D. távoli lövését hárította Danilovics.

36. perc: Bokros kapott sárga lapot.

35. perc: Csirmaztávoli lövését fogta a budafoki kapus.

34. perc: Kovács D. szabadrúgása után Adorján K.-hoz került a labda, aki 14 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

33. perc: Horváth O. kapott sárga lapot, időhúzásért.

26. perc: GÓÓÓL! Adorján K. vette el a labdát Csirmaztól a hazai térfelén, majd balra passzolt Bekéhez. A csatár befutott a 16-oson belülre, és éles szögből, 10 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt. 0–1.

22. perc: Hazai mezőnyfölény, az elmúlt percekben helyzetek nélkül.

15. perc: Jobb oldali beadás után Lukács D. fejelt a kapu mellé.

14. perc: Cseke14 méterről eleresztett, jobb felső sarokra tartó bombáját mentette szögletre a kapus.

13. perc: Kovács D. lőtt 20 méterről a bal alsó sarok mellé.

9. perc: Beke passzával Sós M. lépett ki a jobb oldalon, majd 14 méterről a rövid felső sarok mellé lőtt.

3. perc: Bényei lőtt középről, 19 méterről,Gundel-Takács védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Érdekesség, hogy mind a két csapat az 5. forduló után váltott edzőt, és azóta mindkét együttes csak 1-1 vereséget szenvedett. Ám hazai részről, ifj. Kuznyecov Szergejnek jobb a mérlege, mert ezen kívül ötször győzött a piros-fehérekkel, szemben Mátyus Jánossal, aki 2 döntetlen mellett 3-szor vezette sikerre a piros-feketéket.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy esélyesként a bajnoki tabella 2. helyén álló Diósgyőr a 16. helyezett Budafok ellen.