A hajrában fordította meg a Vasas a DVSC elleni rangadót

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.02.28. 19:20
Feczesin mutatványa érthető: a duplájával fontos rangadót nyert meg Debrecenben a Vasas (MTI-fotó: Czeglédi Zsolt)
A labdarúgó NB II 26. fordulójának csúcsrangadóján a listavezető Loki a második helyezett Vasast fogadta. Felejthető első félidő után a másodikban felpörögtek az események. A DVSC Sós Bence révén megszerezte a vezetést, de a hajrában jött a fordulat: Feczesin Róbert kései duplájával megfordította a meccset az angyalföldi csapat, és elvitte a három pontot a Nagyerdei Stadionból.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
DEBRECENI VSC–VASAS FC 1–2(0–0)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. VezetteFarkas Ádám (Berényi Ákos, Máyer Gábor)
DVSC:Gróf– Poór (Szatmári Cs., 54.), Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Varga J. (Bárány, 90.), Dzsudzsák – Pintér Á. (Baráth, a szünetben), Bódi, Sós B. (Tischler, 71.) – Szécsi M.Vezetőedző:Toldi Gábor
Vasas:Jova – Szivacski, Szilágyi Z., Viczián, Silye – Pátkai, Berecz, Hidi M. – Hinora (Balajti, 71.), Radó (Vernes, 86.), Feczesin.Vezetőedző:Schindler Szabolcs
Gólszerző:Sós B. (66.), ill. Feczesin (86., 89. – az elsőt 11-esből)
Toldi Gábor:– Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, a második félidőben a vezetésünk birtokában visszazártunk, kicsit talán túlságosan is. Ellenfelünk frissebbnek tűnt, látszott, hogy a hétközi 120 perces kupameccs ott van a lábakban, de ez nem lehet mentség. Gratulálok a Vasasnak!
Schindler Szabolcs:
– Gratulálok a játékosaimnak, hiszen jó ellenfelet győztünk le. A héten gyakoroltak visszaköszöntek a mérkőzésen, örülök, mert van stílusa a csapatomnak. Elkerülhető gólt kaptunk a második félidőben, de immár sokadik alkalommal fordítottunk vesztes állásból, ami azt jelzi, hogy van tartásunk.

A bajnokság előtt sokan biztosra vették, hogy a DVSC és a Vasas könnyedén feljut majd az első osztályba, és a két csapat az első helyért fog óriási harcot vívni egymással. Nos, a Gyirmót hosszabbításban kiharcolt győzelmének köszönhetően nemcsak a bajnoki cím, a feljutás szempontjából is hatalmas tétje volt a DVSC–Vasas rangadónak az NB II 26. fordulójában.

A Vasas agresszívan letámadott a találkozó elején, ennek ellenére inkább a Loki akarata érvényesült. A hazaiak nem tudtak helyzetet kidolgozni, a távoli lövések pedig rendre elkerülték Jova kapuját. Az eseménytelen első félidő végén Radó András kétszer is megszerezhette volna a vezetést a vendégeknek, de nem tudott túljárni Gróf eszén.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan kezdődött, a mezőnyben folyt a játék, nem forogtak veszélyben a kapuk. A 66. percben aztán Sós Bence találatával megszerezte a vezetést a Loki, és a meccs képe alapján joggal lehetett azt gondolni, hogy nem lesz több gól. A hajrában a Vasas hatalmas nyomást gyakorolt a hazaiakra, a DVSC mélyen védekezett, és úgy nézett ki, hogy sikerül kibbekelnie a hátralévő időt. A 86. percben azonban Kinyik buktatta Szilágyi Zoltánt a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Feczesin Róbertértékesítette. Az igazi csattanó azonban még hátravolt: a 89. percben Berecz passza után Feczesin másodszor is betalált, megnyerve a találkozót csapatának. 1–2

Tovább sűrűsödött tehát az élmezőny, a DVSC elszenvedte második vereségét a Nagyerdei Stadionban, és két pontra csökkent az előnye a Vasassal szemben. Egyik csapat sem lehet azonban nyugodt, hiszen a Gyirmót és a Pécs is beleszólhat még a feljutásért zajló harcba.

Schindler: Nagyon sok tévés meccset játszunk, ezért változtatnunk kellett

Feczesin Róbert elnyűhetetlen? – „Igen, az vagyok”

20. Debreceni EAC2652121–51–3015

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, a hajrában fordított és nyert a Vasas! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+1. perc: Bárány kapott sárga lapot a hazaiaknál.

90. perc: A Lokinál Bárány váltja Varga Józsefet.

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

89. perc: GÓÓL! Megszerezte a vezetést a Vasas! Berecz beadása után Feczesin passzolt 7 méterről a kapu közepébe.1–2

86. perc: GÓÓL!A tizenegyest Feczesin a jobb alsó sarokba lőtte. 1–1

85. perc: Büntető a Vasasnak! Kinyik rúgott oda Szilágyinak a tizenhatoson belül, egyértelmű az eset.

82. perc: Gróf kap sárgát időhúzásért.

76. perc: Radó ugrott ki ziccerben, de hosszan szöktette magát, így Grófé lett a labda.

73. perc:Bódi sárgult be a Lokinál.

71. perc: Cserél mindkét csapat. A hazaiaknál Tischler váltja Sós Bencét, a vendégeknél Balajti érkezik Hinora helyett.

70. perc: Feczesin beadása után Szatmári mentett nagyon az érkező Berecz elől.

Sós Bence szerezte meg a vezetést a Lokinak  (Fotó: KovácsPéter/Hajdú-Bihari Napló)

66. perc: GÓÓL!Vezet a Loki! Bódi adott középre laposan a jobb oldalról, a hosszún érkező Sós Bence 2 méterről ballal az üres kapuba passzolta a labdát.1–0

60. perc: Az elsőhöz hasonlóan kezdték a csapatok a második félidőt, egyelőre nem volt komolyabb helyzet.

Amíg Poór Patrik (balról a második) a pályán volt, jól állt a lábán a Loki védelme (Fotó: KovácsPéter/Hajdú-Bihari Napló)

A kényszerű csere miatt Kinyik húzódott ki a jobbhátvéd pozíciójába Poór helyére, Szatmári belső védőnek érkezett.

54. perc: A sérült Poórt Szatmári váltja.

52. perc: Egy szép Loki akció után Poór adott be rosszul. A beadás után a DVSC védője a lábához kapott, ápolni kell.

46. perc: A szünetben Baráth váltotta Pintért a Lokinál.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Véget ért a jelzett ráadás, gól nélküli döntetlennel vonulnak pihenőre a csapatok.

45. perc: A játékvezető egy percet hosszabbít.

43. perc: Szécsi sérülése szerencséje nem súlyos, a Loki csatára folytatni tudta a játékot.

41. perc: Berecz labdaszerzése után Radót ugratta ki, akinek 7 méterről leadott lövését Gróf bravúrral védeni tudta.

39. perc: Dzsudzsák beadása után Szécsi fejelt kapu fölé, a Loki támadója vélhetően meghúzódhatott az esetnél, mert ápolni kell, nagy fájdalmai vannak.

37. perc: Radó kapott jó labdát, a kapuba is passzolt, de a Vasas támadója lesen volt.

35. perc: Ferenczi rossz visszapasszát Radó csente el, majd miután kicselezte Pávkovicsot 12 méterről lőtt, de Gróf kiszedte a bal alsóból a labdát.

33. perc: Sós állította meg szabálytalanul Bereczet a félpályánál, sárga lap a jutalma.

Dzsudzsák Balázs csapatkapitányként ezúttal nem tudta győzelemre vezetni a társait  (Fotó: KovácsPéter/Hajdú-Bihari Napló)
Dzsudzsák Balázs csapatkapitányként ezúttal nem tudta győzelemre vezetni a társait (Fotó: KovácsPéter/Hajdú-Bihari Napló)

28. perc:
Egyelőre nem volt komolyabb helyzet a mérkőzésen, most Dzsudzsák távoli lövése csorgott mellé.

22. perc: Fokozza a nyomást a Loki, Varga József 11 méterről leadott lövését Jova védte.

21. perc: Ferenczi 23 méteres lövése a bal kapufa mellé ment.

20. perc: Bódi egymás után kétszer próbálkozhatott szöglettel, de egyik sem volt veszélyes.

16. perc: Szivacski rúgott óda Sósnak, sárga lap.

10. perc: Sós futott el a bal szélen, és harcolt ki egy szabadrúgást, amelyet Bódi tekert a kapu elé, de a Vasas védői szögletre mentettek.

4. perc: Dzsudzsák végzett el gyorsan egy szabadrúgást, de Szécsi nem találta el a labdát 5 méterre a kaputól.

2. perc: Berecz 20 méteres lövését Gróf könnyedén védte.

A DVSC növelné az előnyét a Vasassal szemben (Fotó: Kovács Péter)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DVSC pirosban, a Vasas fehérben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire jut a csúcsrangadón a már Huszti Szabolcs, Toldi Gábor páros által irányított Loki a tavasszal még veretlen üldöző, a Vasas ellen.