Megszenvedett a győzelemért a DVSC a Siófok ellen

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.01.31. 16:50
A listavezető, hazai pályán hibátlan DVSC a Nagyerdei Stadionban fogadta a Siófokot az NB II 22. fordulójában. A Balaton-parti csapat az első félidőben remekül futballozott és vezetéssel vonulhatott szünetre, de a Loki a második félidőben Szécsi Márk duplájával megfordította a mérkőzést, így továbbra is százszázalékos a hazai mérlege.

A végén csak meglett a három pont a Lokinak (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–BFC SIÓFOK 2–1 (0–1)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kulcsár Katalin (Berényi Ákos, Belicza Bence Péter)
DVSC: Gróf– Kinyik, Pávkovics, Poór – Varga J. (Bévárdi, 87.) – Pintér Á. (Talpalló, 80.), Dzsudzsák, Bódi, Ferenczi J. – Szécsi M., Tischler (Haris, 70.).Vezetőedző: Kondás Elemér
Siófok:Hutvágner – Tömösvári, Jagodics, Horváth M., Kiss B. – Kecskés, Tajthy T. – Cipf, Gaál B. (Varjas, 66.), Balogh B. B. (Hajnal, 68.) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző:Szécsi (56., 65.), ill. Balogh B. B. (12.)
Kiállítva: Varjas Z. (90+1.)
Kondás Elemér:– Langyosan kezdtük a meccset, s ezt kihasználta agilisan futballozó ellenfelünk, egy szöglet után meg is szerezte a vezetést. A szünetben rendeztük a sorokat, a folytatásban más felfogásban játszottunk, s sikerült fordítani egy harcos ellenféllel szemben.
Waltner Róbert: Csalódott vagyok, mert legalább az egy pontra rászolgáltunk volna. Több helyzetünk volt, nem sokkal a hazaiak egyenlítése előtt lőttünk kapufát. De a DVSC ezért vezeti a tabellát, mert így is meg tudta nyerni a mérkőzést.

Habár a DVSC–Siófok párharc favoritja egyértelműen a hazai csapat volt, nem lehettek nyugodtak a Loki-szurkolók a találkozó előtt, hiszen ha valaki, Waltner Róbert tudja, mi az ellenszer a debreceni együttes játékára. A Siófok szakvezetője a tavalyi idényben még kaposvári edzőként többször is kibabrált a hajdúsági csapattal, a kilenc megszerezhető pontból a Loki csak egyet gyűjtött be a sereghajtóként végző somogyi csapat ellen az NB I-ben, magával rántva ezzel a DVSC-t a másodosztályba.

Remekül kezdték a találkozót a vendégek, mezőnyfölényben játszottak, és ez a 12. percben góllá érett: szöglet után Balogh Bence Benitó elé került a labda, aki közelről nem hibázott. 0–1. A vezetés megszerzése után sem állt vissza a Siófok, további helyzeteket dolgozott ki a Balaton-parti együttes, s csak a szerencsének és Gróf Dávidnak köszönhette a Loki, hogy egygólos siófoki előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. Ez volt az első olyan félidő az idei szezonban, ahol a vendégcsapat egyértelműen dominálni tudott a Nagyerdei Stadionban.

Kondás Elemér az öltözőben vélhetően megdorgálta játékosait, mert teljesen más felfogásban kezdte a második játékrészt a Loki. A DVSC nyomás alá helyezte ellenfelét, ennek ellenére az első komolyabb helyzet ismét a Siófok előtt adódott, Cipf Dominik lövése csattant a jobb kapufán. A kimaradt helyzet megbosszulta magát, nem sokkal később Dzsudzsák lövése után Szécsi Márk egyenlített, a kipattanó labdát a kapu bal oldalába passzolta 1–1.

Az egyenlítés után is lendületben maradt a Loki, amely a 65. percben Szécsi Márk második góljával megszerezte a vezetést – a Loki támadója Dzsudzsák szabadrúgásból középre lőtt labdája után volt eredményes. 2–1

A végjáték inkább a cserékről és a sárga lapokról szólt, folyamatos játék nem alakult ki, a Siófok becsülettel ment előre, de nem tudott egyenlíteni.

Győzelmével a DVSC továbbra is hibátlan a Nagyerdei Stadionban, de a vendégek sem szomorkodhatnak, hiszen a mutatott játék több volt, mint biztató.

20. Debreceni EAC2241818–43–2512

94. perc: Véget ért a mérkőzés, 2–1-re nyert a DVSC! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

93. perc: Talpalló kapott sárgát, késleltette a játékot.

91. perc: Harist rúgta fejbe Varjas egy vendég szabadrúgás után, megkapta második sárga lapját, kiállította a játékvezető.

90. perc: A játékvezető 4 percet hosszabbít.

87. perc: A sérült Varga helyett Bévárdi a pályán.

84. perc: Tajthy pakolt oda Vargának, sárga lapot kapott, a Loki játékosát ápolni kell.

81. perc: Szécsi sárgult be, elrúgta a labdát sípszó után.

80. perc: Horváth Milán kapott sárgát a Szécsivel szemben elkövetett szabálytalanságáért.

80. perc: Ismét változtat Kondás Elemér, Talpalló váltja Pintér Ádámot.

78. perc: Cipf lőtt 8 méterről, de blokkolni tudott egy debreceni védő.

70. perc: Cserél a Loki, Tischler helyett Haris a pályán.

68. perc: Varjas kapott sárga lapot a vendégeknél.

68. perc: Hajnal váltja a Siófoknál Balogh Bence Benitót.

66. perc: Csere a vendégeknél, Gaál Bálintot Varjas váltja.

Szécsi duplája után már a Lokinál az előny (Fotó: Kovács Péter)

65. perc: GÓÓL! Szécsi második góljával vezet a DVSC! Dzsudzsák lőtte laposan középre a szabadrúgást a jobb oldalról, s a remekül érkező Szécsi 10 méterről a kapu közepébe bombázta a labdát. 2–1

60. perc: Kinyik passza után Ferenczi lőtt kiszorított helyzetből , Hutvágner bravúrral védett.

56. perc: GÓÓÓL! Szécsi találatával egyenlít a Loki! Dzsudzsák 17 méteres lövését még kitolta Hutvágner a jobb alsóból, a kipattanót Szécsi 3 méterről a földön fekvő kapus mellett jobbal a kapu bal oldalába passzolta. 1–1

54. perc: Egy Cipf kényszerítőzött Elekkel, majd 12 méterről lőtt, a labda a jobb alsó kapufán csattant, ezt megúszta a Loki!

Bajban volt Dzsudzsák Balázs és a DVSC, vezetett a Siófok (Fotó: Kovács Péter)

48. perc: Jagodics rántotta le Szécsit, sárga lap.

47. perc: Ferenczi beadásáról két debreceni támadó is lemaradt, így elcsorgott a kapu előtt a labda.

46. perc:Elkezdődött a második félidő, egyik szakvezető sem cserélt.

45. perc: Véget ért az első játékrész, teljesen megérdemelten vezet 1–0-ra a Siófok!

45. perc: Dzsudzsák 25 méteres lövését Hutvágner tolta ki a jobb felsőből. Ez volt a siófoki kapus első védése a meccsen.

43. perc: Egy formás siófoki támadás után Poór tisztázott szögletre.

40. perc: Cipf verte át egy gyönyörű csellel Pávkovicsot, aki odarúgott neki, sárga lap a jutalma.

34. perc: Átvette a kezdeményezést a DVSC, de komolyabb helyzetet eddig nem sikerült kidolgoznia a hazai csapatnak.

28. perc: Pintér Ádám remek csele után Tömösvári rántotta vissza a Loki játékosát, sárga lapot kapott.

21. perc: Elek lövését blokkolta Varga József, a siófoki szöglet után sikerült felszabadítania a debreceni védelemnek.

19. perc: Továbbra is a vendégek akarata érvényesül, Kondás Elemér hangosan fejezi ki nemtetszését a látottak miatt.

Siófoki öröm a vezetés megszerzése után (Fotó: Kovács Péter)

12. perc: GÓÓL!Teljesen megérdemelten vezet a Siófok! Gaál bal oldali szöglete utánBalogh Bence Benitó pofozta be a labdát 2 méterről a kapuba. 0–1

8. perc: Egyelőre jobb a Siófok, Kecskés 16 méterről leadott lövése 1 méterrel szállt el Gróf kapuja felett

7. perc: Hatalmas siófoki helyzet maradt ki! Cipf lövése Elek elé pattant, aki 3 méterről próbálkozott, Gróf bravúrral védett.

A Siófok vezetőedzője Waltner Róbert sokat tett azért, hogy ez a meccs megvalósulhasson, hiszen az előző szezonban az általa irányított Kaposvár a DVSC mumusa volt. A kilenc megszerezhető pontból a Loki csak egyet gyűjtött be a sereghajtóként végző somogyi csapat ellen az NB I-ben, magával rántva ezzel a DVSC-t a másodosztályba.

3. perc: Pintér Ádám bal oldalról adott be, az érkezőTischler éppen lemaradt a labdáról.

A DVSC szeretné megőrizni hibátlan hazai mérlegét (Fotó: Kovács Péter)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A listavető DVSCpirosban, a vendégek fehérben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, sorozatban 17. másodosztályú bajnokiján, a BFC Siófok ellen is veretlen marad-e a Loki .