Nyert, és tovább tapad a Vasasra a DVSC

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.04.25. 16:50
Szécsi Márk szerezte a mérkőzés első gólját (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a DVSC az utolsó előtti helyen álló, kiesés elől menekülő Kazincbarcikát fogadta, és 3–1-es győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–1 (1–1)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Csonka Bence (Kovács Gábor, Szilágyi Norbert)
DVSC: Gróf – Bévárdi, Poór, Kinyik, Korhut (Ferenczi J., 59.) – Varga J., Dzsudzsák – Pintér Á. (Baráth, a szünetben), Bódi (Bárány, a szünetben), Ugrai (Sós B., 59.) – Szécsi M. (Talpalló, 89.).Vezetőedző: Toldi Gábor
Kazincbarcika: Horváth L. – Oldal, Oltean, Fótyik, Farkas A. – Csősz – Tóth-Gábor (Korbély, 82.), Németh T., Toma, Tóth L. (Kovács M., 65.) – Takács T. (Kovác A., 36.).Vezetőedző: Kriston István
Gólszerző: Szécsi M. (3.), Kinyik (73.), Dzsudzsák (87. – 11-esből), ill. Takács T. (31.)
Toldi Gábor:– Korai vezetésünk birtokában kicsit kényelmessé váltunk, a kulturáltan futballozó vendégek megnehezítették a dolgunkat az első félidőben. A második játékrésszel elégedett lehetek, a szünetben elhangzottakat betartották a játékosok, a cserék is jól szálltak be a mérkőzésbe, ennek köszönhetően nyertünk.
Kriston István:– Tudtuk, hogy egy jó csapathoz látogatunk, és ez be is igazolódott. Az első félidőben partiban voltunk a Lokival, a másodikban viszont a Debrecen ránk tudta erőltetni az akaratát. Talán ha jobban sáfárkodunk a lehetőségeinkkel, még nehezebbé tudtuk volna tenni a hazaiak dolgát. Összességében elégedett vagyok, készülünk a Siófok elleni sorsdöntőtalálkozóra.

A Lokinak a feljutás és a bajnoki cím szempontjából volt óriási tétje a mérkőzésnek, míg a vendégeknek a kiesés elkerüléséért zajló harcban lett volna fontos, hogy pontot, pontokat szerezzenek a Nagyerdei Stadionban.

Nem ismerkedtek sokáig egymással a csapatok a mérkőzés elején, már a második percben megszerezhette volna a vezetést a Kazincbarcika, Tóth László ziccerénél azonban Gróf védett nagyot. Egy perc múlva a másik oldalon viszont már rezdült a háló, Korhut beadása után Szécsi Márk szerezte meg fejjel a vezetést a Lokinak. Bátran futballoztak a vendégek, nem védekezésre rendeződtek be, és ennek a 31. percben meg is lett az eredménye, a DVSC egykori játékosa,Takács Tamás egyenlített, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben támadóbb szellemiségben játszott a Loki, nyomás alá helyezte ellenfelét, a vendégek minden erejét felőrölte a védekezés, ráadásul friss emberekkel rohamoztak a hazaiak, jól szálltak be a meccsbe a cserejátékosok. A 73. percben góllá érett a fölény, igaz, pontrúgás után szerezte meg ismét a vezetést a DVSC: Dzsudzsák bal oldali szabadrúgása után Kinyik volt eredményes. A végeredményt Dzsudzsák Balázs állította be, aki a Baráth Péterrel szembeni szabálytalanságért megítélt büntetőt értékesítette.3–1

Győzelmével a DVSC tovább tapad a listavezető Vasasra, a Kazincbarcika pedig a szerdai, Siófok elleni kiesési helyosztón javíthat.

20. Debreceni EAC34522724–63–3917

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés 3–1-re nyert a Loki! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

A játékvezető 3 percet hosszabbít.

89. perc: Szécsit váltja Talpalló a hazaiaknál.

87. perc: GÓÓL! Növelte előnyét a Loki! 3–1! Horváth László tarolta le egy szöglet után Baráthot, tizenegyes! A büntetőt Dzsudzsák a jobb alsó sarokba passzolta.

82. perc:Korbély érkezik Tóth-Gábor helyére a vendégeknél.

81. perc: Sós Bence beadása után Bárány fejelt 6 méterről fölé.

77. perc: Németh Tamáskapott sárgát a Szécsivel szembeni szabálytalanságáért.

73. perc: GÓÓL! Ismét vezet a Loki! A szabadrúgást Dzsudzsák lőtte laposan középre, a röviden érkező Kinyik 5 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1

72. perc: Olteankapott sárgát mert buktatta Bárányt a bal szélen.

65. perc: Kovács Máté váltja Tóth Lászlót a vendégeknél.

64. perc: Dzsudzsák 20 méteres lövése szállt el a kapu felett.

63. perc: Nagy nyomás alá helyezi a Loki a vendégeket, de állja a sarat a barcikai védelem.

59. perc: Kettőt cserél a DVSC, Ferenczi és Sós Bence a pályán, Ugrai és Korhut ment le.

56. perc: Farkas András rántotta le Szécsit, sárga lap.

53. perc: Bévárdi jobb oldali beadása után Fótyik mentett becsúszva szögletre.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész a szünetben kettőt cserélt a Loki, Pintér Ádám és Bódi maradt az öltözőben, Baráth és Bárány a pályán.

45. perc: Véget ért az első félidő, egyelőre jól tartja magát a Kazincbarcika.

36. perc: Megsérült a barcikai gólszerző, Kovác Alan váltja.

31. perc: GÓÓL! Egyenlít a Kazincbarcika! A szabadrúgást Toma ívelte a kapu elé, Takács Tamás pedig bevetődve, 8 méterről a léc alá bombázott. 1–1

30. perc: Bévárdi buktatta a lendületesen meginduló Tóth Lászlót, sárga lap.

29. perc: Szécsi Márk 19 méterről lőtt, Horváth László könnyedén védte próbálkozását.

28. perc: Németh Tamás távoli lövését Gróf ütötte ki.

21. perc: Pintér Ádám beadására Szécsi érkezett a röviden, az egyik kazincbarcikai védő menteni tudott.

17. perc: Ugrai 14 méteres lövését blokkolta Fótyik.

8. perc: Takács Tamás 16 méterről lőtt, de Poór blokkolni tudott.

3. perc: GÓÓL! Vezet a Loki! 1–0 Korhut beadására Szécsi Márk érkezett a röviden, a Loki támadója 5 méterről bevetődve, gyönyörű mozdulattal fejelt a jobb alsó sarokba.

2. perc: Tóth László kapott remek labdát, 8 méteres lövését Gróf védte bravúrral.

1. perc: Zord időjárási körülmények között kezdetét vette a mérkőzés. Esőfelhők tornyosulnak a stadion felett, és a találkozó előtt néhány perccel el is kezdett esni az eső. A DVSC pirosban a Kazincbarcika sárgában játszik.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az NB I-be való visszajutásért küzdő Debreceni VSC otthon a bennmaradásért harcoló, jelenleg kiesésre álló Kazincbarcika ellen.