Megszenvedett, de győzött a Vasas a DEAC ellen

2021.04.07. 16:20
A Vasas játékosai gratulálnak a győztes gólt szerző Vicziánnak (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a sereghajtó Debreceni EAC vendége a feljutásért hajtó, második helyezett Vasas volt. A szervezetten játszó egyetemi csapat megnehezítette a vendégek dolgát a kevés helyzetet hozó  mérkőzésen. Viczián Ádám az első félidőben pontrúgás után szerezte meg a vezetést az angyalföldieknek, és mivel több gól nem született a mérkőzésen, fontos három ponttal távozott a Vasas a cívis városból.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–VASAS 0–1 (0–1)
Debrecen,
Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette:Lovas László (Márkus Péter, Belicza Bence Péter)
DEAC: Zöldesi– Székely D., Bényei B., Zachán, Papp F., Kundrák – Spitzmüller, Nagy K., Rezes (Kertész, 76.) –Kiss B., Kenderesi (Sidibe, a szünetben).Vezetőedző: Sándor Tamás
Vasas: Jova– Terbe, Otigba, Viczián, Tóth B.– Hidi M., Hinora (Birtalan, 75.), Szatmári L.– Pekár, Feczesin (Vernes, 38.), Radó. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Viczián (33.)
Sándor Tamás:
– Jól kezdtünk: le tudtuk szűkíteni a területeket. Sajnos egy pontrúgás után volt egy kihagyásunk, ez pedig a vesztünket jelentette. Megvolt a lehetőségünk az egyenlítésre, talán egy döntetlent ki lehetett volna hozni ebből a mérkőzésből.
Schindler Szabolcs: – Rossz minőségű pályán játszottunk nehéz mérkőzést. Szervezetten védekezett a DEAC, de igazából ezúttal is magunknak tettük nehézzé a meccset. Sokat öregedtem a találkozó alatt, mert nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket. Ezt a meccset már a második félidő elején le kellett volna zárnunk.

Nem vehette félvállról a Vasas a sereghajtó DEAC elleni találkozót, hiszen a debreceni csapat már bizonyította a szezonban, hogy hazai pályán bárkire veszélyes lehet.

A találkozó elején a várakozásoknak megfelelő volt a játék képe, az egyetemi csapat saját térfelére tömörült, és ez láthatóan gondot okozott a Vasasnak. A játékrész első fél órája helyzet nélkül telt el, a 33. percben azonban Pekár beadása után Viczián 10 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt, megszerezve csapatának a vezetést. 0–1

A második félidő sem hozott sok változást, a tartalékosan felálló DEAC erejét továbbra is felőrölte a védekezés, az angyalföldiek meddő mezőnyfölényben játszottak. A hajrára felpörögtek az események, a hazaiak kénytelenek voltak nagyobb kockázatot vállalni, és majdnem össze is jött az egyenlítés: a 85. percben Sidibe lövését Otigba vágta ki a gólvonalról. A végjátékban a Vasas növelhette volna előnyét, de a támadói nem tudták kihasználni, hogy nagyobb terület adódott előttük, rendre hiba csúszott a befejezésekbe.

Sándor Tamás büszke lehet játékosaira, hiszen nagy erőbedobásra késztette a DEAC a másodosztály egyik legjobb játékoskeretével rendelkező Vasast. Az angyalföldiek a mutatott játékkal nem lehetnek maradéktalanul elégedettek, de fontos győzelmet arattak, és egy pontra megközelítették a Dorogon botló DVSC-t.

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés 1–0-ra nyert a Vasas! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90. perc: A játékvezető két percet hosszabbít.

89. perc: Tóth Bence rúgott oda indokolatlanul és durván Kiss Bencének, sárga lap.

86. perc: Egy angyalföldi kontra után rúgta Vernes 7 méterről Zöldesibe a labdát.

85. perc: Egy kavarodás után Sidibe elé került a labda, a hazaiak játékosa 11 méterről lőtt, Otigba a gólvonalon tudott menteni.

78. perc: Radó 16 méteres lapos lövését tolta Zöldesi a jobb oldali kapufára.

76. perc: Sándor Tamás is változtat, Kertész váltja Rezest.

75. perc: Cserél a Vasas Birtalan a pályán Hinora helyett.

73. perc: Viczán kapott sárga lapot a vendégeknél reklamálásért.

70. perc: Bényei Balázs kapott sárga lapot miután buktatta az őt kicselező Pekárt.

68. perc: Egyenlíthetett volna a DEAC!Székely Dávid lőtt kicsit kiszorított helyzetből, 6 méterről fölé.

66. perc: Fölényben játszik a Vasas, de nem tud helyzetet kialakítani.

Szervezetten védekezik a DEAC (Fotó: Kovács Péter)

56. perc: Terbe buktatta Rezest a DEAC térfelén, sárga lap.

54. perc: Kundrák távoli lövését blokkolta Viczián.

46. perc: A szünetben Sidibe érkezett Kenderesi helyett a hazaiaknál.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: Véget ért az első félidő 1–0-ra vezet a Vasas.

45. perc: A játékvezető 1 percet hosszabbít.

39. perc: Radó lőtt az ötös vonalának bal sarkáról, senkitől sem zavartatva fölé.

38. perc:Feczesin nem tudja folytatni a játékot, Vernes váltja.

36. perc: A gól óta eggyel kevesebben vannak a vendégek, Feczesint kell ápolni.

33. perc: GÓL! Vezet a Vasas! Pekár jobb oldalról tekert középre egy szabadrúgást, a remekül érkező Viczián 10 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 0–1

30. perc: Az első fél órában nem rágtuk le a körmünket az izgalomtól.

24. perc: Feczesin forgatta be védőjét, 14 méteres lövését Zöldesi fogta könnyedén.

23. perc: Rezes 28 méteres lövése szállt a kapu fölé.

16. perc: Szervezetten védekezik a DEAC, egyelőre nem forognak veszélyben a kapuk.

11. perc: Hidi M. 26 méterről lőtt kapásból, de Zöldesinek nem okozott gondot a próbálkozása.

10. perc: Papp Ferenc állította meg szabálytalanul Feczesint, sárga lap.

2. perc: Rezes ballábas lövését könnyedén fogta Jova.

A Vasas az idei szezonban egyszer már nyerni tudott Debrecenben, akkor a Lokit győzte le

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés a DEAC fehérben, a Vasas piros-kékben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három bajnokiján alulmaradt, hónapok óta utolsó helyezett Debreceni EAC a másodikként jelenleg feljutó pozícióban lévő Vasassal. Az angyalföldi piros-kékek a legutóbbi 20 fordulóban mindössze kétszer szenvedtek vereséget.