Legyőzte a Szeged a tartalékos DEAC-ot

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.03.14. 14:20
Három ponttal távoztak a szegediek Debrecenből (Fotó: Matey István)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a koronavírus sújtotta, sereghajtó Debreceni EAC a 13. helyen álló Szeged-Csanádot fogadta. A hazaiaknál rengeteg volt a hiányzó, összesen két mezőnyjátékos ült a kispadon, ennek ellenére sikerült megnehezíteniük az utóbbi meccseken remek formát mutató Szeged dolgát. Érvényesült azonban a papírforma, a remek napot kifogó Gajdos Zsolt vezérletével 2–1-re nyert a Szeged.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–SZEGED-CSANÁD GA 1–2 (11)
Debrecen,
Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
DEAC: Zöldesi– Nagy Z., Bényei B., Zachán, Szabó K. Székely D. – Bereczki, Spitzmüller, Soltész (Sárosi, 73.), Kundrák N. – Sármány (Kiss B., 77.).Megbízott edző: Györky Gábor
Szeged-Csanád GA: Varga B. – Ódor, Szilvási, Pejovic, Mohl – Dobos (Kővári, 88.), Simon Á., Jovanovics, Gajdos (Oláh G., 71.) – Grumics (Gréczi, a szünetben), Germán (Kóródi, 27.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerzők:Szilvási (28. – öngól), ill. Grumics (15.), Gajdos (64.)
Györky Gábor: – Hazai környezetben élesebben kell kezdeni egy meccset, mint mi tettük, szélesebben, több passzal kellett volna támadnunk. Az első félidő második felében és a találkozó hajrájában futballoztunk úgy, ahogy egy győzelemre játszó csapattól elvárható.
Dragan Vukmir: Ilyen meccsre számítottam, hiszen a DEAC harcos csapat, ezt most is bizonyította. Ellenfelünk a sok hiányzója ellenére is jól játszott, számunkra pedig az volt a legfontosabb, hogy három pontot szereztünk ezen a küzdelmes meccsen.

Az amúgy is nehéz helyzetben lévő DEAC gondjai tovább szaporodtak a héten, hiszen a koronavírus elérte az egyetemi csapatot is, így az öt sárga lapja miatt eltiltását töltő Sándor Tamásnak kilenc játékosát kellett nélkülöznie a mérkőzésen. A hazaiak egyébként halasztást kértek, de a szegedi együttes nem járult hozzá, nem az egyetemi együttes volt tehát a mérkőzés esélyese.

A találkozó elején ismerkedtek egymással a csapatok, a DEAC talán soha nem látott összeállításban lépett pályára. A 15. percben egy gyönyörű szegedi támadás után Gajdos tálalt Grumics elé, aki nem hibázott közelről, 0–1. A kapott gól nem fogta meg a hazaiakat, olyannyira, hogy a 28. percben egyenlíteni is tudtak: egy szöglet után Szilvási hozott össze öngólt,1–1. A szünetig nem született újabb találat, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben is a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de szervezetten futballozott a DEAC, így nem találta a rést Dragan Vukmir csapata a hazaiak védelmén. Ennek ellenére a 64. percben összejött a vezetés a Tisza-parti együttesnek, Kóródi Nándor beadása után Gajdos passzolt 8 méterről a bal alsóba. 1–2. Az előny birtokában érthető okból visszább állt a Szeged, a hazaiak vették át a találkozó irányítását. A hajrában nyomott az egyetemi csapat, ennek ellenére sokáig úgy tűnt, hogy nem tud komolyabb helyzetet kialakítani, a 89. percben azonban Sárosi lövésénél órásit védett Varga Bence, a vendégek kapusa, megőrizve ezzel a három pontot csapatának.

Hatalmasat küzdött az ezer sebből vérző DEAC, mégis három ponttal távoztak a vendégek a Dóczy József utcai Egyetemi Sporttelepről. Hiába szerzett utóbbi négy mérkőzésén 10 pontot a Szeged, Dragan Vukmir öröme nem lehet felhőtlen: a találkozón sérülés miatt kellett lecserélni Germán Tamást, Miroszlav Grumicsot és a gólt, illetve gólpasszt jegyző Gajdos Zsoltot is.

20. Debreceni EAC29512324–57–3316

Germán Tamás csak 27 percet töltött a pályán, mivel megsérült (Fotó: Matey István/Hajdú-Bihari Napló)

90+3. perc: Véget ért a találkozó 2–1-re nyert a Szeged! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

A játékvezető 3 percet hosszabbít.

89. perc: Sárosi lövését szedte ki Varga Bence óriási bravúrral a bal felsőből.

88. perc: Kővári váltja az egész meccsen aktívan játszó Dobost a vendégeknél.

86. perc: Gréczi lőtt 19 méterről méterekkel a kapu fölé.

77. perc: Ismét cserélnek a hazaiak, Kiss Bence érkezik Sármány helyett.

73. perc: Cserél a DEAC, Sárosi váltja Soltészt.

73. perc: Nagy Zoltán sárgult be a hazaiaknál.

72. perc: Székely Dávid kapáslövését blokkolta a szegedi védelem.

71. perc: A mérkőzésen gólt és gólpasszt jegyző Gajdos úgy tűnik, hogy kényszerű okokból hagyja el a pályát, Oláh Gergő váltja.

67. perc: Székely sózott oda Jovanovicsnak, sárga lap.

64. perc: GÓÓL! Ismét vezet a Szeged!Kóródi húzta meg a labdát a bal oldalon az alapvonal felé, majd középre adott. A labda egy menteni igyekvő debreceni lábról Gajdos elé került, aki 8 méterről a bal alsó sarokba passzolta a labdát.1–2

60. perc: Dobos 18 méteres lövését könnyedén fogta Zöldesi.

Nagy volt a küzdelem a pályán (Fotó: Matey István)

55. perc: Jovanovics tekert 20 méterről fölé egy szabadrúgást.

52. perc: Jovanovicsot rántotta le Soltész, sárga lap.

46. perc: A szünetben cseréltek a vendégek, Grumics végül nem tudta folytatni, Gréczi érkezett a helyére.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+2. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: A játékvezető 2 percet hosszabbít.

45. perc: Bereczki beadása után Kundrák fejelt 10 méterről mellé.

40. perc: A balszerencse nem kerüli el a vendégeket, Grumicsot kellett ápolni. Érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi, hiszen Gréczi már állt volna be, de Dragan Vukmir és Grumics szerb nyelven zajló eszmecseréje után a vendégek támadója végül folytatta a játékot.

39. perc: Ódor vágott előre egy labdát, amely Gajdost találta meg, aki 12 méterről jobbal lőtt, Zöldesi kiütötte a labdát a jobb alsóból.

32. perc: Sármány végzett el egy szabadrúgást a tizenhatos jobb oldali sarkáról, Varga Bence azonban kiütötte a rövidre tartó labdát.

28. perc: A gól után a vendégek kapusa, Varga Bence kapott sárga lapot reklamálásért.

28. perc: GÓÓL! Egyenlít a DEAC! Egy szöglet után a hosszún érkező Zachán elé került a labda, aki középre lőtt, a menteni igyekvő Szilvási pedig rosszul ért bele és 2 méterről öngólt vétett. 1–1

27. perc: Kóródi érkezik a sérült Germán helyett.

24. perc: Germánt kell ápolni, a szegedi egészségügyi stáb jelzi, hogy csere lesz.

22. perc: Zöldesi rúgott gyergyát a labdával, mely után helyzet alakult ki a vendégek előtt, de a DEAC kapusa javította hibáját, ugyanis Grumics 8 méterről leadott lövését védte.

20. perc: Egy kifejelt labda után Gajdos lőtt kapásból, Zöldesi ki tudta ütni a középre tartó labdát a léc alól.

15. perc: GÓÓL! Vezet a Szeged! Dobostól kapott remek passzt Gajdos, aki egyből középre adott, az érkező Grumics pedig 3 méterről jobbal az üres kapuba passzolt.0–1

13. perc: Nagy Zoltán passza után Bereczki lőtt 5 méterről fölé.

11. perc: Gajdos adott be balról, de Zöldesi kiöklözte a labdát.

4. perc: Kundrák 25 méteres lövését Szilvási blokkolta.

A koronavírusos megfertőződések miatt mindössze két mezőnyjátékos és egy kapus ül a kispadon a hazaiaknál. Sándor Tamás sem tudja a pálya mellől dirigálni csapatát, ő öt sárga lapja miatt nem a megszokott helyéről követi az eseményeket.

Nagy szüksége lenne Bereczki Dániel jó játékára a hazaiaknak (Fotó: Matey István)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DEAC fehérben , a vendégek kék-feketében játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a koronavírus miatt tartalékos, sereghajtó Debreceni EAC a mérkőzés elhalasztását elutasító Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.