A hajrában egyenlített a Pécs Debrecenben

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.05.09. 16:50
A Pécs szerezte a találkozó első gólját (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a sereghajtó, már kiesett Debreceni EAC a Pécsi MFC-t fogadta, és 2–2-es döntetlent játszott vele.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ
DEBRECENI EAC–PÉCSI MFC 2
–2(2–1)
Debrecen,
Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, 100 néző.Vezette: Sipos Tamás (Máyer Gábor, Márkus Péter)
DEAC: Zöldesi– Nagy Z. (Sidibe, 61.), Papp F., Zachán, Orosz M.– Spitzmüller– Kiss B., Nagy K., Sándor T. – Kundrák (Nikitscher, 90+3.), Székely D. (Bereczki, 76.).Vezetőedző: Sándor Tamás
PMFC: Helesfay– Kónya D., Rácz L., Preklet, Katona L.– Tölgyesi (Németh M., 38.), Futó (Grabant, 27.), Geiger (Óvári, a szünetben), Hegedűs M.– Tihanyi (Keresztes B., 76.), Adamcsek (Bartha L., a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Nagy K. (13. – 11-esből), Spitzmüller (32.), ill. Rácz. L. (5.), Óvári (88. – 11-esből)
Sándor Tamás:–Jól kezdtünk, s bár az ellenfél szerzett vezetést, ez sem törte meg a csapatot, így sikerült még az első félidőben fordítanunk. A folytatásban nagy nyomás nehezedett a csapatra, próbáltuk tartani az eredményt, de végül egyenlített a Pécs. Csalódott vagyok, mert győzelmet érdemeltünk volna.
Vas László:– Dekoncentráltan, sok hibával kezdtük a meccset, hiába szereztünk vezetést, megérdemelten vezetett a szünetben a DEAC. A második játékrészben jobban játszottunk, s bár a hajrában egyenlítettünk, az eredménnyel nem lehetek elégedett.

Mozgalmasan indult a mérkőzés, már az első percben megszerezhette volna a vezetést a DEAC, Kundrák ziccerét azonban Helesfay bravúrral védte. Ami nem jött össze az egyik oldalon, az sikerült a másikon,Rácz László talált be közelről egy szöglet után az 5. percben(0–1).A vendégek védője nyolc perccel később is főszereplő volt, Kundrákot buktatta a tizenhatoson belül, a büntetőt Nagy Krisztián értékesítette magabiztosan(1–1).Bátran, felszabadultan játszott mindkét csapat, és a 32. percben Spitzmüller távoli lövése után már a hazaiak voltak előnyben(2–1).

A második félidőben mélyebben védekezett a DEAC, átvették az irányítást a vendégek, de meddő mezőnyfölényben játszottak, nem tudtak igazi helyzetet kialakítani. Az egyetemi csapat próbált kontrázni, de nem tudta bebiztosítani a győzelmét, és a hajrában jött is a csattanó: a 88. percben Zöldesi szabálytalankodott indokolatlanul a tizenhatoson belül Keresztes Barnával szemben. A tizenegyesnél nem remegett meg Óvári lába, így a Pécs egy ponttal távozott a cívisvárosból. 2–2