Három ponttal távozott a Haladás Debrecenből

2020.11.22. 12:50
Devecseri (13) ünnepli a Haladás győzelmét jelentő gólt (Fotó: Kovács Péter/Hajbú-Bihari Napló)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a sereghajtó Debreceni EAC a Haladást fogadta. A találkozó nem hozott sok helyzetet, nagy taktikai csata folyt a pályán, Belényesi Csaba első félidei öngóljával a vendégek mind a három pontot hazavitték az újonc otthonából.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1 (0–1)
Debrecen,
Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette:Sipos Tamás (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert)
DEAC: Szabados– Soltész, Belényesi (Gyönyörű, 85.), Papp F., Szabó K. (Burai, a szünetben), Orosz M. –Sándor T., Spitzmüller, Nagy K. – Székely D., Kertész (Urbin, a szünetben).Vezetőedző: Sándor Tamás
Haladás: Verpecz – Mocsi, Devecseri, Bosnjak – Tóth D., Schuszter (Doktorics, a szünetben), Csilus, Németh Márió (Kállai, 70.), Debreceni – Medgyes (Tóth B., 85.), Rácz F. (Horváth O., 78.).Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Belényesi (23. – öngól)
Sándor Tamás:
– Amíg ennyit hibázunk, odaadjuk az ellenfélnek a labdát, sőt öngólt rúgunk, addig nem fog működni, amit egész héten elterveztünk. Szünet után megpróbáltunk nagyobb nyomást gyakorolni az ellenfélre, és ez az utolsó harminc percben sikerült is. Voltak helyzeteink, és úgy érzem egy tizenegyest nem adtak meg a javunkra.
Mátyus János: – Roppant küzdelmes, döntetlenszagú meccsen szereztünk három pontot, nem érdemtelenül Az elmúlt hét eseményei után nagy dolognak tartom, hogy sikerült három pontot szereznünk. Sok sikert kívánok barátomnak, Sándor Tamásnak!

Más-más okból volt fontos a mérkőzés a csapatoknak, a hazaiaknak a kiesés elkerüléséért zajló harcban lett volna lényeges megszerezni a három pontot, míg a vendégek az élmezőnyhöz szerettek volna közelebb zárkózni.

A találkozó elején ismerkedtek egymással a felek, a DEAC szervezetten védekezett, a meddő fölényben játszó Haladás nem tudta feltörni a védelmét. A 8. percben Kertész Tamás hibázott ordító ziccerben, ez a 23. percben megbosszulta magát. Németh Márió beadása után a Devecseri elől menteni igyekvő Belényesi hatalmas öngólt lőtt. Ezután a szünetig egyik csapat előtt sem adódott igazi lehetőség, így a vendégek vezetéssel vonulhattak pihenőre.

A második játékrészre támadóbb szellemben jött ki a DEAC, Sándor Tamás két támadót is becserélt, így a játék képe is megváltozott. A hazaiak kétszer is tizenegyest reklamáltak a félidő elején, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A 70. percben aztán majdnem összejött az egyenlítés a DEAC-nak, de Székely Dávid emelése után a kapufa megmentette a vendégeket. A hajrában minden tartalékát mozgósította az egyetemi csapat, de nem sikerült egalizálnia. A Haladásnak volt ugyan néhány ígéretes kontrája a meccs végén, de rendre hiba csúszott az utolsó passzokba. Mátyus János, a szombathelyiek edzője azonban így sem lehet elégedetlen, hiszen csapata taktikus játékot bemutatva 1–0-ra nyert, és elvitte a három pontot a cívisvárosból.

ETO FC Győr–Gyirmót FC Győr 4–1
PMFC–Kaposvári Rákóczi FC – elmaradt, a meccset 3–0-val a PMFC-nek írta jóvá az MLSZ

20. Debreceni EAC1731412–32–209

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a Haladás elvitte a 3 pontot Debrecenből. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

93. perc: Tóth Barna is besárgult, késleltette a játékot.

91. perc: Csilus kapott sárgát reklamálásért.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

89. perc: Gyönyörű lövését védte Verpecz.

85. perc: Mindkét edző cserél, a vendégeknél Tóth Barna váltja Medgyest, a hazaiaknál Gyönyörű a pályán Belényesi helyett.

81. perc: Spitzmüller szögletét Belényesi fejelte fölé.

Sándor Tamás, a hazaiak játékosa próbálja kicselezni a szombathelyiek védőjét (Fotó: Kovács Péter/Hajbú-Bihari Napló)

78. perc: Rácz Ferencet Horváth Olivér váltja a vendégeknél.

76. perc: Előbb Belényesi kapott sárgát, majd Burai Devecseri lekönyökléséért.

70. perc: Németh Márió helyett Kállai érkezik a Haladásba.

70. perc: Urbin ugratta ki Székelyt, aki átemelte Verpeczet, de a labda a bal kapufán csattant.

68. perc: Sándor Tamás állította meg szabálytalanul Medgyest a félpályánál, sárga lapot kapott érte.

67. perc: Debreceni beadása után Szabados ütötte rossz helyre a labdát, amely Rácz elé került, a vendégek csatára 7 méterről fölé lőtt.

63. perc: Támadóbb szellemben futballozik a DEAC, egymás után kétszer is a vendég védőknek kellett blokkolniuk.

62. perc: Doktorics lövését blokkolta Belényesi.

54. perc: Orosz Marcell próbálkozott távolról, lövése elkerülte Verpecz kapuját.

Nagy küzdelem zajlott a pályán (Fotó: Kovács Péter)

49. perc: Rácz Ferenc lövését Szabados védte.

46. perc: A szünetben mindkét szakvezető cserélt. A vendégeknél Schuszter helyett Doktorics a pályán, a hazaiaknál Kertész és Szabó Kornél jön le, Burai és Urbin állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc:Véget ért az első játékrész, nem ez volt minden idők legjobb félideje. A vendégek gyakorlatilag kidolgozott helyzet nélkül vezetnek egy pontrúgás után, de a DEAC sem ostromolja a Haladás kapuját, Kertész lehetőségén kívül nem volt a hazaiaknak sem helyzete.

29. perc: Tóth Dávid beadására Rácz Ferenc érkezett, a vendégek csatára csak belepiszkálni tudott a labdába, így Szabados könnyen védett.

23. perc: GÓÓÓL! Megszerezte a vezetést a Haladás! Németh Márió bal oldalról adott be egy szabadrúgást, a remekül érkező Devecseri elől Belényesi igyekezett menteni, de 7 méterről a saját kapujába bombázott. 0–1

18. perc: Soltész 24 méterről leadott lövést Verpecz tolta szögletre.

8. perc: Sándor Tamás passza után Kertész állt szemben Verpecz-cel, de a hazaiak támadója órási

helyzetben fölé lőtt.

A DEAC szeretné otthon tartani a három pontot (Fotó: Kovács Péter)

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta fehérben, a Haladás feketében játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut a továbbra is utolsó DEAC a Haladás ellen, amely éppen ellenkező utat járt be az elmúlt hetekben. Amíg a szombathelyiek az előző négy bajnokijukból hármat megnyertek és csak egyet veszítettek el, addig a debreceniek hármat buktak el és csupán egyszer diadalmaskodtak.