Debrecenben tudott nyerni a Dorog

Bereczky BenceBereczky Bence
2020.08.09. 17:20
Tömegjelenet a DEAC kapuja előtt (Fotó: Molnár Péter)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában az NB III-ból feljutó Debreceni EAC a Dorogot fogadta. Hiába szerezte meg a vezetést és első NB II-es gólját a DEAC, a dorogiak fordítani tudtak, és elvitték a 3 pontot a cívisvárosból.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–DOROGI FC 1–2 (1–1)
Debrecen
, Nagyerdei Stadion, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Varga Gábor, Márkus Péter)
DEAC: Szabados – Karikás (Damásdi, 63.) Belényesi, Szabó K., Soltész, Balogh K. – Székely D., Spitzmüller (Nagy K., 63.) Takács P., Sigér Á. – Burai (Urbin, 73.). Vezetőedző: Balogh Pál
Dorog: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Varju, Zabari – Tóth B., Lénárth – Beliczky, (Vígh, 80.) Kovács M., (Mészáros Á., 41.) Papp M. – Girsik (Szerencsi, 74.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Balogh K. (1–0) a 26., Lénárth (1–1, 11-esből) a 40., Girsik (1–2) az 51. percben
Balogh Pál: Ha egy szóval kellene jellemeznem a játékunkat, azt mondanám: rutintalanság. Gyermeteg hibákat követtünk el, amit egy rutinosabb csapat kihasznál. Az első játékrészben megvoltak a helyzeteink, ezek kimaradtak, ezért a hajrában nekünk kellett az eredmény után rohannunk.
Németh Szabolcs: – Múlt vasárnap négyet kaptunk Pécsett, azaz alaposan fejbe vertek minket. Aztán a Soroksár ellen nyerni tudtunk, és most is hátrányból fordítottunk, azaz van tartása a csapatunknak! Fontos volt ez a győzelem, hiszen így nem hátrafelé kell tekintgetnünk!

Először érezhette a hazai pálya előnyét a DEAC, hiszen a debreceni alakulat az első fordulóban Soroksáron vendégszerepelt, majd a DVSC fogadta, de jóval többen szurkoltak a Lokinak azon a mérkőzésen.

Az egyetemi csapat jól kezdte a találkozót, Balogh Krisztián ballábas lövése után a 26. percben előnyhöz jutott, ez volt a DEAC első gólja az új szezonban. A szünetre mégis 1–1-gyel vonultak a felek, a Dorog véleményes büntető után egyenlített.

A második játékrészt jobban kezdte a piros-feketében játszó vendégcsapat, aminek az 51. percben meg is lett a gyümölcse: Girsik passzolta a kipattanó labdát közelről a kapuba. A folytatásban próbálta átvenni az irányítást a hazai csapat, de nagy helyzetet nem sikerült kialakítania. A mérkőzés utolsó pár percében szinte egykapuzott a DEAC – sikertelenül. 1–2

Szolnoki MÁV FC–Budaörs 1–0

Véget ért a mérkőzés, 2–1-re nyert idegenben a Dorog! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: 3 perc a ráadás.

88. perc: Urbin fejese szállt el a dorogi kapu előtt.

80. perc: Kihasználja utolsó cserelehetőségét a Dorog is, Vígh váltja Beliczkyt.

78. perc: Papp Máté beadása szállt el a kapu előtt.

74. perc: Cserél a Dorog is. Girsik helyett Szerencsi a pályán.

73. perc: Varju kapott sárga lapot.

73. perc: Kihasználja utolsó cserelehetőségét a DEAC, Urbin váltja Burait.

67. perc: Egészségügyi szünet. A második dorogi gól után, inkább a mezőnyben folyik a játék.

63. perc:Kettős csere a DEAC-nál. Pályán Damásdi és Nagy Krisztián, lejön Karikás és Spitzmüller.

57. perc: Girsik lőtt 16 méterről fölé.

51. perc: GÓÓL!! Megszerezte a vezetést a Dorog! Tóth Barnabás lőtt 22 méterről, Szabados védése után Girsik elé került a labda, a dorogiak csatára 7 méterről a bal alsó sarokba passzolt.1–2

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, egyik szakvezető sem cserélt.

(Fotó: Molnár Péter)

Véget ért az első játékrész, 1–1 az állás.

45. perc: A játékvezető 1 percet hosszabbít

41. perc: A sérült Kovács Mátét, Mészáros Áron váltotta.

40. perc: GÓÓL! A tizenegyest Lénárth a belső felső sarokba lőtte, Szabados jobbra vetődött.1–1.

39. perc: Szabó Kornél szabálytalankodott Beliczkyvel szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. A debreceniek védője sárga lapos figyelmeztetést is kapott.

37. perc:Kovács Mátét kellett ápolni, és bár visszatért a pályára, a vendégek masszőre jelezte, hogy cserére lesz szükség.

Balogh Krisztián gólja volt az első DEAC-találat a szezonban.

32. perc: Lénárthkapott sárgát, Balogh Krisztiánt buktatta

30. perc: Székely Dávid ziccerét Mursits hárította bravúrral.

26. perc. GÓÓL!! Megszerezte a vezetést a DEAC! Székely ugratta ki Balogh Krisztiánt, a debreceniek balhátvédje 14 méterről a kapu jobb oldalába bombázott. 1–0

23. perc: Balogh Krisztián nagyszerű beadására Belényesi érkezett, az előremerészkedő védő azonban közelről mellé lőtt.

16. perc: Egy dorogi szöglet után többször is próbálkozhattak a vendégek, először Szabados védett, a kipattanót Beliczky lőtte estében fölé.

15. perc: Nyíri beadását blokkolták a DEAC védői.

8. perc: Takács Péter 20 méteres szabadrúgása szállt a kapu fölé

A mérkőzést megközelítőleg 500 néző tekinti meg.

2. perc: Sigér Ákos lőtt 23 méterről, lövése éppen mellé szállt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A DEAC tiszta fehérben, a vendég dorogiak piros-feketében játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Az eddig még gólt sem szerző DEAC a múlt vasárnap Pécsen egy sima négyest kapó, majd szerdán a Soroksárt egy góllal legyőző Dorog ellen szeretné begyűjteni első pontjait.