Jó az öreg a háznál, Vaskó-duplával fordított a Csákvár

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.10.05. 14:50
Janyickij ugyan forintos labdát adott Gazdagnak az első félidő hajrájában, de ekkor még a hazai egyenlítés elmaradt (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)<br />
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Szentlőrinc fegyelmezett, szervezett játékával egészen a 88. percig győztesnek tűnt, ám jött a rutinos, 38 éves Vaskó Tamás, és három perc alatt szerzett két fejes góljával megfordította a mérkőzést, így a Csákvár 2–1-re nyert.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZENTLŐRINC 21 (0–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Takács Tamás (Medovarszki János, Csatári Tibor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs (Alaxai, 63.), László N. – Gazdag V., Mészáros D. (Koval, 83.), Körmendi – Tamás N. (Magyar Zs., 76.), Janyickij (Hornyák, a szünetben), Baracskai (Fejős, 63.). Vezetőedző: Tóth Balázs
SZENTLŐRINC: Bese – Farkas M., Keresztes, Havas, Nagy Zs. (Kiss-Szemán, 57.) – Török L. – Szabó M. (László D., 67.), Papp G., Daróczi (Csilus Á., 67.), Rétyi (Filipovics, 78.) – Mervó (Grumics, 78.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Szabó M. (11-esből, 0–1) a 27., Vaskó (1–1) a 88., Vaskó (2–1) a 90+1. percben
Tóth Balázs:
– Ezt vártuk a mai meccstől. Az MTK elleni győzelem után ismét bebizonyítottuk, hogy van tartásunk, és a koncentrációnk is rendben van. Ugyan sok helyzetünk volt, de nem mindig lesz arra lehetőségünk, hogy az utolsó pillanatokban fordítsunk. Vaskó Tamás bizonyította, hogy miért van helye a csapatban, s miért ő a kapitány.
Jeremiás Gergő:
– Megérdemelten nyert a Csákvár, mert a második félidőben jobban játszott. Vezetésünk után lezárhattuk volna a meccset az első félidőben, de nem tettük, s ez megbosszulta magát.

Nagy küzdelem jellemezte a meccset (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

A két, bravúros győzelem után pályára lépő csapatok összecsapásán az első perctől kezdve a Szentlőrinc akarata érvényesült. Bár helyzetekben ez sokáig nem mutatkozott meg, a vendégek láthatóan magabiztosabban futballoztak. Egy gyorsan elvégzett bedobás után meg is szerezték a vezetést, s a következő percekben el is dönthették volna a három pont sorsát, ám Rétyi és Daróczi is kihagyta az óriási ziccert. A játékrész hajrájában ez majdnem meg is bosszulta magát, ám Gazdag Vajk két ziccerénél is bravúrral mentett Bese Balázs.

A szünet után nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében a hazai gárda, de egy-két helyzeten és Fejős lécen csattanó lövésén kívül igazán nagy ziccere nem volt. Amikor már a vendégek elkönyvelték a győzelmet, góllá érett a hazai nyomás, a rutinos Vaskó Tamás fejelt a léc alá. Sőt, a hosszabbításban még egyszer beköszönt a 38 éves védő, ezzel a sírból visszahozva a meccset otthon tartotta a három pontot az Aqvital FC Csákvár. 21

Vége a mérkőzésnek.

90+1. perc: Murka beadását Vaskó védőjét megelőzve 7 méterről a bal alsó sarokba bólintotta, 2–1.

Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Góllá érett a hazai gárda óriási nyomása, Körmendi beadását Vaskó 5 méterről a jobb felső sarokba fejelte, 1–1.

83. perc: Mészáros Dávid helyére Koval érkezett.

78. perc: Utolsó vendégcserék: Mervó-Grumics, Rétyi-Filipovics

A hajrában lendületben volt a Csákvár (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

76. perc: Újabb hazai csere: Tamás Nándor helyére Magyar Zsolt érkezik.

72. perc: Török kapott sárga lapot, miután lerántotta Körmendit. Az más lapra tartozik, hogy a játékvezető nem alkalmazott előnyszabályt pedig a csákváriak létszámfölényben vezethették volna tovább a támadásukat ...

67. perc: Változtat a Szentlőrinc is: Daróczit Csilus Ádám, Szabót László Dávid váltja.

65. perc: Fejős a jobbösszekötő helyéről, 12 méterről a felső lécet találta el.

63. perc: Kettős hazai csere: Baracskai helyére Fejős, Karacs helyére Alaxai érkezik.

57. perc: Vendég csere: Nagy Zsombor helyére Kiss-Szemán érkezik.

51. perc: Baracskai és Nagy Zsombor kapott sárga lapot kakaskodásért.

46. perc: A hazaiaknál Janyickij helyett Hornyák jött ki a folytatásra.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Szabó Máté góljával szerzett vezetést a Szentlőrinc (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

A játékvezető lefújta az első félidőt.

45. perc: Gyönyörűen végig vitt támadás végén Janyickij tálalt Gazdag elé, aki 12 méterről nagy helyzetben lőhetett, de Bese újabb bravúrt bemutatva hárított.

39. perc: Egyenlítési lehetőséget hibázott el a Csákvár: Gazdag kapott remek kiugratást a jobbösszekötő helyén, de 10 méteres lövését Bese bravúrral hárította.

32. perc: Teljesen megzavarodott a Csákvár, a jobbról belőtt labda Karacsról éppen Daróczi elé pattant, a jobbösszekötő helyéről, 6 méterről leadott lövését Auerbach bravúrral szögletre mentette.

30. perc: Lesgyanús helyzetben egyedül lépett ki Rétyi középen, de 8 méteres lövését Auerbach óriási bravúrral hárítani tudta.

27. perc:GÓL!!! Gyorsan elvégzett szentlőrinci bedobás után László Noel fellökte Rétyit a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig azonnal a tizenegyes pontra mutatott. Szabó Máté higgadtan a kapu közepébe helyezte a labdát, 0–1.

24. perc: Gazdag tartotta meg a labdát rendkívül harcosan a vendég tizenhatos előtt, kitolta Baracskainak, aki jobbról, ballal jól emelt a hosszú sarok irányába, a labda csupán néhány centivel volt magasabb az egyedül érkező Mészárosnak.

21. perc: Karacs sípszó után rúgott össze Papp Gergővel, a játékvezető szabálytalannak minősítette és felmutatta a sárga lapot.

18. perc: A felezővonalnál elpasszolt labdából Szabó iramodhatott meg a jobb oldalon, bepasszolt labdáját Daróczi 14 méterről azonnal rátűzte, a hazaiak szerencséjére odaért a blokk ...

16. perc: Gazdag bal oldali szabadrúgását Keresztes az utolsó pillanatban fejelte szögletre Vaskó elől.

Aktívabban kezdte a meccset a Szentlőrinc, elsősorban az ex-csákvári Daróczi Zoltán próbált meg fazont szabni a vendégtámadásoknak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta sárgában, a vendégek fehérben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb az MTK elleni fölényes, 4–1-es idegenbeli győzelmével a forduló meglepetését szállító Csákvár az előző két bajnokiját megnyerő, öt forduló óta veretlen Szentlőrinc ellen.