Nem bírt egymással a Csákvár és a Szeged-Csanád

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2020.08.05. 18:50
Daru Bencét nem kímélték a kilencven perc során a vendégek védői (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Az Aqvital FC Csákvár hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Szeged-Csanád Grosics Akadémiával a labdarúgó NB II 2. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (1–1)

Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 400 néző. Vezette: Káprály Mihály (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR:
Markek – Mészáros D. (Ganbayar, 74.), Vukaszovics, Albert I., Koch – Mim (Major, 77.), Madarász – Baracskai (Papp M., 63.), Kocsis B., Sejben – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
SZEGED:
Takács J. – Kárász, Pejovic, Deák, Bitó – Jovanovics, Simon Á. (Oláh G., 66.), Varga Sz. – Dobos Á. (Gréczi, 71.), Takács T. (Germán, 59.), Grumics. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Daru (31.), ill. Deák (41.)
Visinka Ede:
– Mentünk, hajtottunk, küzdöttünk becsülettel. Mindenképpen meg akartuk nyerni idei első hazai bajnoki mérkőzésünket. A találkozón elsősorban a küzdelem dominált, úgy érzem, összességében a döntetlen igazságos.
Dobos Barna:
– A második félidő alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Nagy fölényben játszottunk, de a kapu előtt több lehetőséget kell kialakítanunk, illetve pontosabbnak kell lennünk ahhoz, hogy az ilyen mérkőzéseket meg tudjuk nyerni.

A vendég szegediek kezdték jobban a találkozót, ám valamire helyzetig nem jutottak. A hazaiaknak tíz perc kellett, míg megérkeztek a meccsbe. Szép lassan átvették a játékirányítását, s bár Sejben Viktor fejesénél, majd Marko Vukaszovics duplázásánál még nagyot védett Takács János kapus, Daru Bence bólintásával szemben már ő is tehetetlen volt (1–0). A Tisza-partiakat azonban nem fogta meg a kapott gól, és nem sokkal a szünet előtt – a kipattanó labdát a kapuba küldve – egyenlítettek (1–1).

A második félidő nagy iramot és küzdelmet hozott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Ugyan szemmel láthatóan a vesztes bajnoki rajt után mindkét csapat győzelemre játszott, de arra nagyon figyelt, hogy a hátsó alakzat stabilitása megmaradjon. A döntetlen igazságosnak mondható, a Csákvár és a Szeged is megszerezte első pontját az új bajnokságban.

A játékvezető lefújta a mérkőzést.

91. perc: Madarász lapos lövését védte Takács János.

90. perc: A játékvezető három perc hosszabbítást rendelt el.

A hajrá perceiben mindkét csapat nyerésre játszik, szemmel láthatóan egyiknek sem jó a döntetlen, a nyitófordulóban elszenvedett vereség után.

77. perc: Harmadik hazai csere: Mim Gergelyt a sérüléséből felépült Major Gergő váltotta.

Beszorult ezekben a percekben a hazai együttes, a vendégek sorra ívelik a labdát a csákvári kapu elé, de eredménytelenül.

75. perc: Az első szegedi sárga, kapta Grumics.

74. perc: Mészáros Dávidot Ganbold Ganbayar váltja.

71. perc: Harmadik cseréjét is kihasználja a Szeged: Dobos Áron helyére Gréczi érkezett.

66. perc: Ismét cserél a Szeged: Simon Ádám helyére Oláh Gergő érkezik,

65. perc: Sejben lábában volt a hazaiak vezető gólja, de ott is maradt. Kocsis Bence verte meg védőjét a bal oldalon, az alapvonalról kemény középre lőtte a labdát, Sejben az ötösön belepiszkált, ám a bal sarok felé tartó labdát Deák kivágta.

63. perc: Cserél a hazai együttes is: a csapatkapitány Baracskai Roland helyére Papp Milán.érkezik.

61. perc: Mészáros Dávid műesésért sárga lapot kapott.

58. perc: Cserél a szegedi együttes, Takács Tamás helyére Germán Tamás érkezett.

53. perc: Madarász visszahúzásért sárga lapot kapott.

50. perc: Már hetedik szögletet végezheti el a hazai együttes, de Madarász beívelését kifejelték a szegedi védők.

48. perc: Markek Tamásnak kellett kilépni kapujából és szedte le a labdát Dobos Áron feje elől.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere nincs.

Vége az első félidőnek.

41. perc: A szabadrúgást Varga Szabolcs végezte el, Markek elsőre még nagyot védett, ám a kipattanót DeákIstván közelről a hálóba bombázta, 1–1.

39. perc: Albert István kapott sárgát, miután lerántotta Takács Tamás a csákvári tizenhatos jobb sarkánál.

31. perc: Mim remek jobb oldali beadását Daru Bence 8 méterről a jobb sarokba bólintotta, 1–0.

27. perc: Deák rántotta le Darut a szegedi kaputól 28 méterre, az oldalvonal közelében. Madarász szabadrúgását szögletre mentették a szegedi védők.

19. perc: Mi maradt ki? Madarász beadását Sejben fejelte 5 méterről kapura, Takács János a gólvonalon óriási bravúrral hárított, a kipattanót Vukaszovics rúgta vissza, a hálóőr azonban ezt is hárítani tudta.

16. perc: A meccs első sárgája, kapta Baracskai Roland, miután hátulról buktatta Bitót.

11. perc: Most már a vendégek kapusának is komolyabban kellett játékba avatkozni: Madarász Márk lövésénél kellett hárítania.

9. perc: Kárász Krisztián 15 méterről lőtt kapura, Markek Tamás lábbal hárított.

7. perc: Dobos Áron végezhetett szabadrúgást a bal oldali szögletzászló közeléből, de Deák elől Albert kicsúsztatta a labdát.

3. perc: Az első próbálkozás a hazaiké, Sejben lövése azonban messze elkerülte a szegedi kaput.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendég szegediek kék-feketében léptek pályára.

(Fotó: Kricskovics Antal/ Fejér Megyei Hírlap)

Mióta a két együttes az NB II-ben szerepel, még soha nem játszott egymás ellen döntetlent, mi több, két 1-0-ás eredmény kivételével rendre gólokban gazdag összecsapást vívott. Az elmúlt szezonban 5-3-as szegedi, illetve 3-2-es csákvári győzelem született, így reménykedhetnek a szurkolók, hogy ismét látványos összecsapásnak lehetnek szemtanúi.

A sors fintora, hogy az Aqvital FC Csákvár az előző, csonkára sikeredett tavaszi idényt éppen a Szeged ellen fejezte be hazai pályán, mely ellen az új szezon első otthoni mérkőzését is vívja.

Már az előző bajnokságban is az egyik legfiatalabb kerettel dolgozott a hazaiak mestere, Visinka Ede, ám nyáron még tovább csökkent a csákvári állomány átlagéletkora. A júliusban távozó Hermány Bence (Pécs) 30, Galambos Ádám (Nyíregyháza) 27 és Kiprich Dávid (Tiszakécske) 26 éves, míg a helyükre Marko Vukaszovics(30) kivételével csupa 20 év alatti fiatal érkezett.

Ugyanakkor a Tisza-parti alakulat igyekezett rutinos játékosokkal megerősíteni keretét: Takács Tamás vagy éppen Simon Ádám éveket töltött az NB I-ben. Hogy a két ellentétes úton járó gárda mire megy egymással, kilencven perc múlva kiderül.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Szűk két óra múlva kiderül, mire jut egymással az előző játéknapon Gyirmóton sima vereséget szenvedő Csákvár a délalföldi rangadón a Békéscsaba ellen alulmaradó Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.