Heroikus küzdelemben nyert a Pécs Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.03.06. 16:50
Karacs Dánieléknek (jobbról) nagyon oda kellett figyelni, hogy megakadályozzák a gólszerzésben Hegedűs Márkot (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Legalább az egyik pontra rászolgált volna a hazai együttes, de képtelen volt a kapuba találni a labdarúgó NB II 26. fordulójában. A vendég pécsiek emberhátrányuk ellenére is megőrizték 1–0-s előnyüket, és elvitték a pontokat Csákvárról.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–PÉCSI MFC 01 (0–0)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette:Rúsz Márton (Márkus Péter, Nagy Viktor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Mayer (Dulló, 82.), Vaskó, Karacs, Major G. – Mészáros D. (Magyar, 73.), Ominger – Tamás (Baracskai, 62.), Molnár R., Mim – Makrai (Kalmár B., 73.). Vezetőedző: Mónos Tamás
PÉCSI MFC: Helesfay – Sági, Dávid Z. (Zsemlye, 71.), Króner, Preklet, Katona L. – Geiger (Grabant, 71.), Futó, Nikitscher – Bíró B., Hegedűs M. (Svedyuk, 79.; Adamcsek, 90.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Futó (54.)
Kiállítva: Futó (65.)
Mónos Tamás: – Az egy pontra minimum rászolgáltunk volna. Domináltunk, helyzeteket dolgoztunk ki, kapufát lőttünk, de ezúttal minden kifelé pattant, semmi sem akart sikerülni.
Vas László:– Nehezen találom a szavakat. A Csákvárral mindig ilyen meccset játszunk. Jól kezdtek a hazaiak, helyzeteik voltak, de megúsztuk, majd fél óra után mi is felvettük a fonalat. A szünet után gyorsan megszereztük a vezetést, majd heroikus küzdelemben sikerült megőriznünk előnyünket.

Nagy lendülettel kezdett a hazai együttes, az első húsz percben három veszélyes helyzetet is kialakított a pécsi kapu előtt, ám egyszer a léc mentett, majd Helesfay Donát védett nagyot, végül a bevetődő védők blokkoltak a gólvonal közelében. A játékrész közepére feléledt a baranyai gárda, és a hazaiak hálóőrének, Auerbach Martinnak is szüksége volt a lécre, hogy megőrizze hálója érintetlenségét.

A szünet után ismét a Csákvár diktálta a tempót, mégis a vendégek találtak – némi szerencsével – a kapuba Futó Zsombor révén. Az utolsó fél órában szinte felbillent a pálya a hazaiak fölényétől, ám a pécsiek Futó kiállítása után is sikerrel őrizték meg előnyüket, és hazavitték a három pontot. 0–1

Próbálkoztak a csákváriak, de nem sikerült a kapuba találniuk (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

20. Szolnoki MÁV FC26581324–41–1723

Négy perc hosszabbítás után vége a mérkőzésnek.

90. perc: A csere cseréje: Svedyuk helyére Adamcsek érkezett.

87. perc: Időhúzásért Helesfay Donát sárga lapot kapott.

86. perc: Ominger 22 méteres lövése egy védőről pattant szögletre.

84. perc: Bíró 20 méteres lövését vetődve hárította Auerbach.

83. perc: Preklet kapott sárga lapot miután felrúgta Mimet.

82. perc: Újabb hazai csere: Mayer helyére Dulló érkezett.

81. perc: Egyenlítési alkalmat hagyott ki a Csákvár: Kalmár remek bal oldali beadását Baracskai senkitől sem zavartatva a bal sarok mellé fejelte.

A pécsi védelem (pirosban) jól állta a sarat az egész mérkőzésen (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

79.perc: Hegedűs helyére Svedjuk érkezik a pécsieknél.

76. perc: Karacs kapott sárga lapot.

73. perc: Vaskó kapott sárga lapot, miután buktatta Bírót.

73. perc: Kettőt Cserélt a Csákvár is: Mészáros helyére Magyar, Makrai helyére Kalmár érkezett.

71. perc: Kettős pécsi csere: Geigert Grabant, Dávidot Zsemlye váltotta.

66. perc: A szabadrúgás beívelés után Vaskó készítette le a labdát lövésre Karacsnak, akinek életerős lövését Króner fejjel mentette.

65. perc:Futó Zsombor elkaszálta Mészárost, s ezért sárga lapot kapott. Mivel ez már a második volt neki, villant a piros is.

62. perc: Az első csere: Tamás helyére Baracskai érkezett.

54. perc: GÓÓÓL!!!Első második félidei veszélyes támadásából megszerezte a vezetést a Pécs. A jobb oldali alapvonalról Geiger gurított vissza pontosan, a védők között némi szerencsével megtalálta az érkező Futót, aki az ötös sarkáról úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a jobb kapufáról pattant a gólvonal mögé, 0–1.

52. perc: Sági kapott sárga lapot.

51. perc: Mészáros remek indításával Mim indult meg a jobb oldalon, beadását Molnár a tizenegyespontról, senkitől sem zavartatva kapura pörgette, a labda centikkel kerülte el a jobb felső sarkot.

47. perc:Tamás Nándor nagy lendülettel tört előre a balösszekötő helyén, majd 25 méterről alig lőtt a kapu fölé.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

43. perc: Mim jobb oldali szabadrúgását Vaskó a tizenegyespontról a bal sarokra fejelte, ám bólintásában nem volt elég erő, így Helesfay könnyűszerrel odaért.

38. perc:A felezővonal közelében Mayer buktatta Futót, ez is sárga.

35. perc:A nagy lendülettel előre törő Molnár Rajmundot Futó csak feltartani tudta a pécsi térfél közepén, jogos a sárga.

32. perc: Ez is helyzet volt! Tamás viharzott el a jobb szélen, beadását Makrai félfordulatból, 10 méterről kapura lőtte, éppen a pécsi portás kezébe.

29. perc: Az első igazi pécsi helyzet: Hegedűs Márk a balösszekötő helyén, a kaputól 10 méterre csinált egy cselt befelé, majd kapura lőtt,labdáját a felső léc hárította.

26. perc: Futó jobb oldali bedobása után Nikitscher az ötös sarkáról megpróbált kapura fordulni, de csak Auerbach kezébe tudta emelni a labdát.

20. perc: Mim bal oldali szögletét Karacs fejelte a léc alá, Helesfay megcáfolva a gravitációt, óriási bravúrral kitenyerelte a labdát, Karacs duplázása pedig elakadt a bevetődő védőkben.

16. perc: Tamás kényszerítőzött Mészárossal a jobb oldalon, majd a visszakapott labdát futtából középre emelte. Makrai a rövid saroknál megcsúsztatta, de a felső léc kisegítette Helesfayt.

7. perc: Tamás csapta be Katonát a jobb oldali szögletzászlónál, beemelt labdáját a rövid saroknál megcsúsztatták, Molnár Rajmund pedig 8 méterről, félfordulatból a léc fölé lőtt.

4. perc: Makrai a jobb oldali alapvonalon beforgatta Prekletet, középre belőtt labdája azonban elsuhant Mim előtt.

Vaskó Tamás és Futó Zsombor a meccs előtt még barátságosan üdvözölte egymást (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

1.perc: Ünnepélyes kezdőrúgással kezdődött a találkozó: a hazaiak U13-as csapatának tagja, Fehér Kristóf születésnapjára kapta a lehetőséget. A vendéglátók tiszta kékben, a pécsiek piros szerelésben léptek pályára.

A két együttes a 2021-22-es évadban harmadszor találkozik egymással. Az őszi bajnoki mérkőzést a hosszabbítás negyedik percében lőtt góllal 2–1-re a Pécs, a Mol Magyar Kupában októberben megrendezett összecsapást 2–0-ra a Csákvár nyerte, azaz kiélezett találkozóra van kilátás ma este.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két hete a Kecskemétet legyőző Csákvár az előző fordulóban a listavezető Diósgyőr 13 meccses veretlenségi sorozatát megszakító Pécsi MFC ellen.