Sokat érő csákvári győzelem a sereghajtó DEAC ellen

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.04.11. 16:50
A DEAC agresszív stílusa nem ízlett az Aqvital FC Csákvárnak, amely vért izzadva tartotta otthon a három pontot a labdarúgó NB II 32. fordulójában. A vendégek elmondhatják magukról azt a „bravúrt", hogy tizenhatodik idegenbeli meccsükön sem sikerült megszerezni első pontjukat.

A Csákvár itt épp lendületben (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DEBRECENI EAC 1–0 (1–0)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette:Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
AQVITAL: Markek – Major G., Albert I. (László, 69.), Tányéros, Kocsis B. – Mészáros D. (Nándori, 61.), Posztobányi – Baracskai (Daru, 61.), Madarász, Mim – Ganbayar (Vörös T., 80.). Vezetőedző: Visinka Ede
DEAC: Zöldesi – Zachán, Papp F., Orosz M. – Bényei B.,, Nagy K., Sárosi, Kundrák – Kiss B. (Kertész, 80.), Rezes (Nikitscher, 61.), Székely N. (Sidibe, a szünetben). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Madarász (1–0) a 12. percben
KIállítva: Kundrák (második sárga lappal) a 75.percben
Visinka Ede:
Az első félidőben kerestük a saját ritmusunkat, belementünk a DEAC sok ütközésre alapuló játékába, s ez nem fekszik nekünk. A szünet után már jobban játszottunk, de nem sikerült bebiztosítani megérdemelt győzelmünket, így egészen a lefújásig izgulnunk kellett.
Sándor Tamás: Végig jól futballoztunk, irányítottuk a játékot, s amit elterveztünk, azt többé-kevésbé meg is valósítottuk. Egy valamivel, valakivel nem számoltunk…

Az idegenben pontot sem szerzett sereghajtó ellen készült újabb lépést tenni a bennmaradás kiharcolása felé az Aqvital. Mikor az elmúlt hetekben remek formában futballozó Madarász Márk a 12. percben megszerezte a vezetést, senki nem gondolta, hogy lesz oka az izgalomra a hazai kispadnak. Bő fél órán keresztül azonban az történt a pályán, amit a vendégek akartak. Agresszív játékuk szemmel láthatóan nem ízlett a csákváriaknak, akik egyetlen épkézláb támadást sem tudtak ekkor felépíteni. Érezte a bajt Visinka Ede is, átszervezte csapatát, s a szünet előtti percekben már a szerencsére is szükségük volt a debrecenieknek, hogy ne kerüljenek nagyobb hátrányba.

A második játékrészben már jobban játszott a hazai gárda, de nem sikerült megszerezni második gólját, így végig izgulnia kellett a győzelem miatt.

Vége a találkozónak.

92. perc: Kocsis fellöket Pappot, sárga.

Három perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: László emelt a tizenegyespontra, Daru fejesét Zöldesi vetődve, a jobb saroknál mentett.

87. perc: Kertész talpalta le Tányérost, ez is sárga.

86. perc: Tányéros ütközött a levegőben Sidibevel, sárga lap lett a jutalma.

80. perc: Ganbayart Vörös Tamás, Kiss Bencét Kertész Tamás váltotta.

80. perc: Zachán jobb oldali beadását Sidibe fejelte a bal alsó mellé.

75. perc. Kundrák a csákvári kispad előtt szabálytalankodott sárga lapot érően Nándorival. Mivel ez a második volt neki, villant a piros is.

Nem ízlett a hazaiaknak a debreceniek agresszív játéka (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

74. perc: Kettő az egy ellen vezethetett támadást a Csákvár, ám Kocsis Bence sokáig várt a passzal, s végül a keresztező Pappot találta el.

72. perc: Mim kapott sárga lapot, miután letalpalta Nagy Krisztiánt.

69. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, a megsérült Albert helyére László érkezett.

67. perc: Papp durván buktatta hátulró Darut, jogos a sárga.

61. perc: Mindkét csapat cserél: a vendégeknél Rezes helyére Nikitscher, a hazaiaknál Baracskai, illetve Mészáros helyére Nándori és Daru érkezett.

59. perc: Sárosi 20 méteres lövése megpattant egy védőn, Markek óriási bravúrral mentett a jobb sarok elől.

56. perc: Madarász egy hosszú indítással meglódult a bal oldalon, becsapta Zachán, majd 10 méterről vissza akarta lőni a labdát a rövid sarokra, Papp azonban az utolsó pillanatban blokkolni tudott.

55. perc: Kundrák a tizenhatos bal sarkánál becsapta Majort, majd jobbal kapura lőtt, Markek óriási bravúrral hárított. Igaz, Sidibe leshelyzete miatt egyébként is szabadrúgással folytatódott a játék.

53. perc: Kundrák a tizenhatos bal oldali vonalánál buktatta Majort, csak szabadrúgás.

50. perc: Madarász szögletét Mim fejelte kapura a rövid saroknál, éppen Zöldesi kezébe.

49. perc: Egy támadásból hárman is gólt szerezhettek volna a hazaiak közül: Mészáros passzolt lövés helyett, Mim lövését blokkolták, Madarász fejese pedig Zöldesiről szögletre pattant.

46. perc: Szünetben cserélt a DEAC, Székely helyett Sidibe jött a folytatásra.

Vége az első félidőnek.

Egy perc lesz a hosszabbítás.

Major Gergő igyekezett bejátszani az egész jobb oldalt (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

40. perc: Mintha kezdene belelendülni a Csákvár, ezúttal Kocsis ugratta ki mesteri labdával Majort a jobbösszekötő helyén, 14 méteres lövését Zöldesi a rövid saroknál szögletre mentette.

39. perc: Végre egy veszélyes támadás: Mim verte meg védőjét a jobb oldalon, pontosan gurított vissza, Ganbayar senkitől sem zavartatva, 10 méterről a léc fölé lőtt.

Kimondottan gyenge színvonalú a találkozó, a hazaik góljuk óta nem tudtak felépíteni egyetlen támadást sem, a vendégek pedig egyébként sem támadójátékukról híresek.

31. perc: Rezes bal oldali szabadrúgása veszélytelenül tekeredett a kapu elé.

Az elmúlt percekben a DEAC irányította a játékot, agresszív stílusa nagyon nem ízlik a hazai gárdának.

17. perc: Rezes reklamálásért sárga lapot kapott.

12. perc: Madarász szerzett erőszakosan labdát a felezővonalnál, középen lefutotta a debreceni védelmet, majd 12 méterről, jobbal, higgadtan a bal sarokba gurított, 1-0.

11. perc: Kiss ezúttal a jobb oldalon futotta meg a csákvári védelmet, laposan középre lőtt, Tányéros bevetődve szögletre mentett.

8. perc: Orosz magas láb miatt sárga lapot kapott.

7. perc: Kiss Bence lefutotta Albertet a bal oldali vonal mellett, az alapvonalról lágyan a kapu elé ívelt, Markek épp hogy el tudta tenyerelni a labdát Székely elől.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében léptek pályára.

A DEAC nem véletlenül áll az utolsó helyen. Eddig lejátszott tizenöt idegenbeli meccsén egyetlen pontot sem tudott szerezni. A debreceniek csupán abban reménykedhetnek, hogy minden (rossz) sorozat megszakad egyszer...

Az őszi idényben Debrecenben fordult meg a csákvári "széljárás:a tizenharmadik fordulóban nyeretlenül, mindössze négy ponttal a tarsolyában utazott a hajdúsági fővárosba az Aqvital. Akkor sikerült megtörnie rossz sorozatát, idegenben legyőzte a DEAC-ot, s azzal kezdte meg a felzárkózást a tabella utolsó helyéről. Egy mai győzelemmel pedig nagy lépést tehetne a bent maradás felé.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bajnokság során az eddigi legjobb pozíciójában lévő, 16. Csákvár a sereghajtó DEAC ellen. A debreceni egyetemistáknak tetemes a lemaradásuk a riválisokkal szemben, így már csak egy győzelemmel marad némi esélyük arra, hogy jövőre is a másodosztályban szerepeljenek.