A Budaörs nagy csatában verte meg a Kazincbarcikát

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.04.18. 16:50
Gólokban gazdag, nagy küzdelem zajlott ezúttal a Grosics Stadionban (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)<br />
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a mérkőzés végére emberhátrányba kerülő Budaörs egy gyengébb első és egy izgalmas második félidő után ötgólos meccsen legyőzte a nagyot küzdő Kazincbarcikát.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–KAZINCBARCIKAI SC 3–2 (0–0)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Veizer Roland (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
BUDAÖRS: Szabó B. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Pintér D. – Molnár Cs., Horváth E. (Sajbán Miklós, 64.), Petneházi, Molnár T. (Fényes, 86.) – Halmai (Halácsi, 81.), Pethő. Vezetőedző: Márkus Tibor
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Oldal, Dávid Z., Fótyik, Mikló (Oltean, 86.) – Tóth-Gábor, Toma, Németh T., Kovác – Takács T., Kovács M. (Tóth L., 70.).Vezetőedző: Kriston István
Gólszerző: Petneházi (56.), Pethő (66.), Molnár T. (73.), ill. Takács T. (60.), Oldal (76.)
Kiállítva: Molnár Cs. (82.).
Márkus Tibor: –
Rendkívül nehéz mérkőzés volt, de számítottunk erre, tudtuk, mi vár ránk. Végig volt tartása a csapatnak, a meccs fordulópontjaiból is mi jöttünk ki jobban.
Kriston István – Az első félidőben inkább mezőnyjáték folyt a pályán, mindkét csapat előtt egy nagy lehetőség adódott. A második félidőre úgy mentünk ki, hogy megpróbáljuk megnyerni a meccset. Szereztünk is két gólt, de ilyen kiélezett szituációban nem szabad hármat kapni. A mérkőzés végén megpróbáltuk megmenteni legalább az egyik pontot, de sajnos nem jártunk sikerrel.

A Budaörs már a 3. percben vezetést szerezhetett volna, de Molnár Tibor elhibázta a ziccert, a félidő közepén pedig a vendégcsapat hagyott kihasználatlanul egy nagy lehetőséget. Ezzel gyakorlatilag össze is foglaltuk az első félidő történéseit, hiszen eseménytelen, alacsony színvonalú küzdelem zajlott a pályán.

A második játékrész viszont alapos változást hozott. A küzdeni akarással addig sem volt probléma, de érezhetően javult a színvonal és a gólok is megérkeztek. A Budaörs szerzett vezetést, de a Kazincbarcika egy védelmi hiba után hamar egyenlített. Az újabb két hazai gólra azonban már csak egyszer tudtak válaszolni a meccs végére emberelőnybe kerülő vendégek, akik ugyan nagyot küzdöttek, de egyenlíteniük nem sikerült. Emellett egy elmaradt tizenegyest is számon kértek a játékvezetőn a barcikaiak – tegyük hozzá, nem is alaptalanul.

20. Debreceni EAC33 5 12724–63–3916

Egyet a végére is megőrzött kétgólos előnyéből a Budaörs (Fotó:Hagymási Bence/24 Óra)

Itt a vége, 3–2-re nyert a Budaörs. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Nagyon nyom a Kazincbarcika.

91. perc: Toma lő az oldalhálóba éles szögből, miközben a társai a kapu előtt várták a labdát.

90. perc: 4 perc lesz a ráadás.

90. perc: Horváth László kap sárgát reklamálásért.

88. perc: Németh Tamás is besárgul.

86. perc: Mindkét csapat cserél: a hazaiaknál Molnár Tibort Fényes Szabolcs, a vendégeknél Mikló Rolandot Sergiu Oltean váltja.

82. perc: megfogyatkozik a Budaörs, Molnár Csaba két perc után újabb sárgát kap, ezért előkerül a piros is.

81. perc: Újabb hazai csere: Halmai Ádám le, Halácsi Fülöp fel.

80. perc: Molnár Csaba rántja le Toma Györgyöt egy sárgáért.

76. perc: GÓÓÓL! Szépít a Kazincbarcika! Németh Tamás jobboldali szabadrúgása után a hosszú oldalon érkező Oldal Tibor fejel közelről a kapu jobb oldalába. 3–2!

75. perc: Molnár Tibor kap sárgát.

73. perc: Itt az újabb hazai gól, Pethő megmenti a labdát az alapvonalon, középre emel, Molnár Tibor pedig egy lépésről a bal alsóba fejel. 3–1!

70. perc: cserélnek a vendégek is, Kovács Máté helyére Tóth László áll.

A második félidő határozottan jobb, mint az első volt.

66. perc: GÓÓÓL! Újra vezet a Budaörs! Baloldali akció végén Pethő Bence két védőt is megver a tizenhatoson belül, majd 15 méterről hatalmas gólt lő a léc alá. 2–1!

64. perc: cserél a Budaörs: Horváth Emil helyére Sajbán Miklós áll be.

60. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Kazincbarcika! Az egymásra váró Szabó és Kékesi között Takács Tamás fejel nyolc méterről a kapuba. 1–1!

58. perc: nagy vendéglehetőség marad ki: Szabó véd, majd lenn marad a füvön, de nem sikerül az üresen maradt kapuba találni, ment a hazai védelem.

56. perc: GÓÓÓL! Vezet a Budaörs! Petneházi 13 méterről leadott, megpattanó lövése becsapja Horváthot, és a labda a kapu közepébe gurul. 1–0

55. perc: Mikló esik el Zsidai szorításában, de nincs tizenegyes. Az ellentámadásnál előbb kapufát fejel a Budaörs, majd Horváth véd óriásit.

53. perc: barcikai szabadrúgás jobbról, Szabó ment nagyot. Egy hazai és egy vendégjátékos is a földön marad, de szerencsére nincs baj.

49. perc: szépen felépített barcikai kontra végén blokkolnak a hazai védők.

Kezdődik a második játékrész.

Az első félidő nem hozott gólt   (Fotó/Hagymási Bence/24 Óra)

Gól (és sajnos jó játék) nélkül ér véget az első félidő.

45. perc: Kovác 13 méteres lövését blokkolja Zsidai.

44. perc: Zsidai letaglózza Takácsot, szóbeli figyelmeztetést kap.

42. perc: Kovács lő 20-ról, nem sokkal kerüli el a labda bal alsót. Szabó azért rajta volt.

38. perc: veszélyesnek tűnő vendégtámadás végén üggyel-bajjal ment a hazai védelem.

36. perc: barcikai szabadrúgás után Szabó ment, de közben lest int az asszisztens.

35. perc: Menyhárt beadása után Petneházi fejel fölé.

Mert egyébként nem sok minden történik a pályán, alacsony színvonalú a mérkőzés.

31. perc: Halmai passzába Horváth Emil csak lábujjheggyel tud beleérni, Horváth Zoltánnak ez csemege.

29. perc: Halmai bead, Horváth lehúzza. Ez is valami...

23. perc: Nagy vendéghelyzet marad ki: Takács jobbról keresztbe lőtt labdájáról éppen csak lemarad Kovác.

20. perc: Németh marad a földön, Petneházi kirúgja. Nincs ápolás.

Eddig nem túl színvonalas az összecsapás: rossz passzok, elméretezett indítások jellemzik a játékot.

13. perc: Tóth-Gábor lő közelről fölé.

11. perc: Petneházi szabadrúgása után Pethő fejelt mellé.

Eddig a Budaörs uralja a játékot, de újabb helyzetig nem jutott el a házigazda.

3. perc: Mi maradt ki! Molnár Tibor ziccerben a bal kapufa mellé teker.

2. perc: Németh lövését fogja Szabó.

1. perc: a vendégcsapat kezdi a találkozót.

A szokásos kezdés előtti ökölpacsi  (Fotó/Hagymási Bence/24 Óra)
A szokásos kezdés előtti ökölpacsi (Fotó/Hagymási Bence/24 Óra)

A tét a borsodiak számára nagyobb, hiszen jelenleg kieső helyen állnak, a Pest megyeieknek viszont nem kell tartaniuk az osztályváltástól sem felfelé, sem lefelé.

A két csapat között kilenc helyezés és 14 pont a különbség a Budaörs javára.

A Kazincbarcika nemrég játszott Tatabányán: egy hónappal ezelőtt, még a 25. fordulóban 0–0-ra végzett a Doroggal a Grosicsban, amikor a stadion éppen a dorogiak otthonául szolgált.

Múlt vasárnap mindkét csapat közel állt a győzelemhez: a Budaörs már két góllal is vezetett, de a Győr az utolsó percben végül egyenlíteni tudott. A Kazincbarcika ugyancsak a rendes játékidő utolsó percében szerzett vezetést a Haladás otthonában, Predrag Bosnjak lecsúszó beadását Horváth László azonban bevédte a 93. percben, így a barcikaiak három helyett csak egy ponttal távoztak Szombathelyről.

Túlzás lenne állítani, hogy jó formában lenne a két csapat. A Budaörs két hete aratta első tavaszi győzelmét, a legutóbbi két meccsén pedig egy pontot szerzett (egy hete játszott 2–2-t Tatabányán a Győrrel), míg a Kazincbarcika az előző két meccsén egyaránt döntetlent ért el, legutóbb a Budaörshöz hasonlóan 2–2-t játszott, mégpedig Szombathelyen.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal csak egy bajnoki mérkőzést megnyerő Budaörs az előző három bajnokiján két pontot szerző, kiesés ellen küzdő Kazincbarcika ellen.