Ellentétes félidőket követően ikszelt a Szentlőrinc Budaörsön

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2021.10.17. 12:50
Harsányi István öröme érthető, góljával szerzett vezetést a Szentlőrinc (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a 16. helyezett Budaörs hazai pályán fogadta a nyolcadik Szentlőrincet. Az első félidőben egyértelműen a vendégek irányították a játékot és büntetőből szerzett góllal a vezetést is megszerezték. A második félidőben fordult a játék képe, a Budaörs vette át az irányítást, de a hazai rohamok csak az egyenlítésre voltak elegendőek.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

BUDAÖRS–SZENTLŐRINC 1–1 (0–1)
Budaörs
, 300 néző. Vezette: Csonka Bence (Király Krisztián, Huszár Balázs)
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Kapronczai (Pintér D., a szünetben) – Sajbán Miklós, Zsidai, Molnár Cs. (Lengyel B., a szünetben) – Vankó, Balázs Zs. (Halmai Á., 63.), Winkler A. (Petneházi, a szünetben).Vezetőedző: Gabala Krisztián
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Hesz O., Tamás L., Németh M. – Havas, Biben – Harsányi I. (Bányai P., 90+1.), Jancsó (Cenaj. 67.), Szinanovics (Kovács M., 67.) – Grumics (Mervó, 86.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:Gyurácz (54.), ill. Harsányi I. (32. – 11-esből)

Gabala Krisztián: – Bőven maradt hiányérzetem, mert három pontra lett volna szükségünk, az egyenlítés után pedig adódtak lehetőségeink a fordításra is. Amikor átvettem a Budaörs irányítását, a védekezés megszilárdítása volt a legfőbb feladatom, az azóta kapott három gólunk közül kettő tizenegyesből született, ami azt mutatja, hogy jó úton járunk.
Marián Sluka: – Két hét állt rendelkezésre, hogy a lehető legjobban felkészüljünk a Budaörsből. Sokáig szervezettek is voltunk, amit begyakoroltunk, azt az első félidőben megvalósítottuk. A fordulás után nehezen reagáltunk a hazaiak ritmusváltására, rossz döntéseket hoztunk, nüansz hiányozott ahhoz, hogy egy helyett három pontot szerezzünk.

A kezdés előtti fogadkozásokat olvasva méltán várhattuk azt, hogy egy helyzetekkel tarkított, izgalmas mérkőzést játszik egymással a Budaörs és a Szentlőrinc. Sajnos az első játékrész alatt csalódnunk kellett, hiszen a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben, főleg mezőnyjáték zajlott a pályán, melyben a Szentlőrinc mutatkozott jobbnak. A 32. percben aztán szinte a semmiből szerzett vezetést a baranyai gárda, miután egy kezezést követően megítélt büntetőt Harsányi István értékesített (0–1).A gól után felpörgött a Budaörs, de az első félidő végéig az eredmény már nem változott.

A szünetben Gabala Krisztián hármas cserével jelezte, hogy a szurkolókkal egyetemben ő sem volt elégedett az első félidőben látottakkal. Ez a húzás jó döntésnek bizonyult, hiszen mindössze kilenc perc kellett ahhoz, hogy a Budaörs egyenlíteni tudjon. Az 54. percben jobb oldali szögletet követően Gyurácz András közeli fejese talált utat a szentlőrinci kapuba (1–1). A hátralevő mintegy negyven perc alatt a Budaörs támadott valamivel többet. Az utolsó percekben mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, ám a két kapus rendre jól avatkozott játékba.

Miroszlav Grumics (fehérben) nem tudott érvényesülni a hazai védők szorításában (Fotó: Földi Imre)

Október 18.
20.00: Vasas–III. Kerületi TVE (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske1221012–30–18 2

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Cserélt a Szentlőrinc, Harsányi István helyére Bányai Péter érkezett.

90. perc: Kettő percet hosszabbít a játékvezető!

90. perc: Most a Budaörs dönthette volna el a meccset, de Tóth Keve beadása után Petneházi Márk feje felett elszállt a labda...

88. perc: Harsányi a bal szélről ívelt a kapu elé, Kovács jó ütemben érkezett, de Tóth kiöklözte előle a labdát.

86. perc: Cserélt a Szentlőrinc, Miroszlav Grumics helyére Mervó Bence állt be.

79. perc: Jobb oldali támadás végén Vankó középről, 18 méterről bombázott a kapu fölé.

A második félidő az első szöges ellentéte eddig, a Budaörs irányítja a játékot, a Szentlőrinc kontrákból próbál veszélyeztetni.

67. perc: Kettőt cserélt a Szentlőrinc, Szinanovics Szinan helyére Kovács Máté, Jancsó András helyére Cenaj Drilon érkezett.

63. perc: Ismét cserélt a Budaörs, Balázs Zsolt helyére Halmai Ádám érkezett.

61. perc: Petneházi remekül ugratta ki Balázst, a kilépő Prokop bravúrral védett. De közben már les miatt szabadrúgást ítélt a játékvezető kifelé.

57. perc: Németh Márk rántotta le a kilépő Vankó Imrét, sárga lap.

Fejesgóllal egyenlített a Budaörs (Fotó: Földi Imre)

54. perc: GÓÓÓL!! A szögletet jobb oldalról végezték el a hazaiak, a labda remekül szállt be az ötösön belülre, ahol az érkező Gyurácz 4 méterről a kapuba fejelt. 1–1

54. perc: Sajbán Miklós erővel közepre lőtt labdáját Tóth Keve lőtte kapura, Prokop bravúrral szögletre tolta a labdát.

50. perc: Bal oldali szögletet követően Havas fejelt a kapu fölé.

49. perc: Nagy szentlőrinci lehetőség maradt ki, Szinanovics játszotta tisztára magát és már csak az üres kapuba kellett volna passzolnia, de Gyurácz az utolsó pillanatban menteni tudott.

Nem lehetett elégedett az első félidőben látottakkal Gabala Krisztián, a Budaörs edzője, hiszen a szünetben hármat is cserélt. Kapronczai Gergelyhelyére Pintér Dominik, Molnár Csabahelyére Lengyel Béla, Winkler Andráshelyére Petneházi Márkállt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a Szentlőrinc indította útjára a labdát.

45. perc: Nem hosszabbított a játékvezető, egygólos szentlőrinci előnnyel vonulhatnak pihenőre a csapatok.

41. perc: Tóth Keve passza után Vankó Imre 17 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

36. perc: Éledezik a Budaörs! Molnár Csaba ívelt bal szélről a kapu elé, azonban a középen érkező hazai játékosok egyike sem találta el a labdát, így az a kapu mellé szállt.

34. perc: Molnár Csaba kapott sárga lapot.

A hazaiak kapusa érezte az irányt Harsányi büntetőjénél, de hárítani nem tudott (Fotó: Földi Imre)

32. perc: GÓÓÓL! Harsányi István végezte el a büntetőt, és nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt. Tóth Gábor érezte az irányt, de nem tudta hárítani a lövést. 0–1

31. perc: Kapronczai kézzel ért a labdához a büntetőterületen belül, szentlőrinci büntető következik!A vétkes játékos sárga lapot is kapott.

28. perc: Ismét Harsányi ívelt a kapu elé, ezúttal szögletet követően, az ötösnél érkezett Hesz Máté, de fejesét védte Tóth Gábor.

25. perc: Harsányi ezúttal már jó helyre ívelte az újabb szabadrúgást, de Tóth a helyén volt és megszerezte a labdát.

22. perc: Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Szentlőrinc, Harsányi lövés helyett az ívelést választotta, de a labda végül az oldalvonalon hagyta el a játékteret...Ez a jelent jól jellemezi a mérkőzés eddigi képét...

Közel 300 néző tekinti meg a helyszínen az összecsapást, Szentlőrincről is érkezett nagyjából 25-30 fő.

13. perc: Bal oldalról érkező beadást követően Grumics fejelt erőtlenül kapura, Tóth könnyedén fogta a labdát.

12. perc: Sajbán készítette le Balázsnak a labdát, aki 18 méterről a kapu fölé lőtt.

8. perc: Balázs Zsoltot ugrották ki egy jobb oldali támadást követően, a hazai támadó a kilépő Prokop felett próbálta kapuba emelni a labdát, de csúnyán célt tévesztett.

Havas Attila (fehérben) akrobatikus mozdulata látványos volt, de nem jelentett gólveszélyt (Fotó: Földi Imre)

7. perc: Az alapvonal közeléből végzett el szabadrúgást a Szentlőrinc, Harsányi lágyan emelte középre a ladát, azonban az érkező Havas ollózó mozdulata nem jelentett veszélyt a hazai kapura.

A kezdő sípszó előtt egyperces néma csenddel emlékeztek a budaörsiek korábbi játékosára, a 71. életévében elhunyt Schäffer Lászlóra.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budaörs indította útjára a labdát.

Hamarosan kezdődik a találkozó, a Budaörs zöld-feketében, a Szentlőrinc tiszta fehérben lép pályára.

A legutóbbi bajnoki évadban a két csapat mérkőzéseit egyaránt 1–0-ra nyerte az aktuális pályaválasztó csapat (Budaörs–Szentlőrinc 1–0, Szentlőrinc–Budaörs 1–0).

Jól sikerült a hazai bemutatkozása a Budaörs új edzőjének Gabala Krisztiánnak, hiszen két fordulóval ezelőtt a Tiszakécske ellen arattak magabiztos győzelmet a zöld-fehérek. Bár a legutóbbi, Haladás elleni bajnoki vereséggel zárult, a budaörsiek bizakodnak a jó hazai folytatásban. Tóth Keve, a Budaörs védője az alábbiakatnyilatkozta a zöld-fehérek honlapjának:„Az továbbra sem változott, hogy minden mérkőzésen győzelmi szándékkal futunk ki a pályára, így nem lesz ez másként ezúttal sem, főként hazai környezetben. Az elmúlt két hétben azért dolgoztunk, hogy vissza tudjuk hozni a Budaörsöt arra a helyre, amit szerintem és sokak szerint is megérdemel ez a csapat”

Az előző fordulóban, Budafokon szenvedte el első vereségét a bajnokságban a Szentlőrinc, a baranyai csapat a válogatott szünetet követően újabb veretlenségi sorozatot szeretne indítani. "Azt a szervezett, akaratos játékot szeretném látni, ami a Budafok elleni bajnoki előtt jellemző volt ránk! Ponttal, pontokkal akarunk hazajönni vasárnap!" – emelte ki a vendég csapat honlapjának adottnyilatkozatábanMarian Sluka vezetőedző.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig mindössze egy vereséget elszenvedő Szentlőrinc a Budaörs otthonában.