Kikapott a Szentlőrinc a Budaörstől, mégis ünnepelhette a bennmaradást

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.05.02. 16:50
Pontot nem szerzett, de bent maradt a fehér mezes Szentlőrinc (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a Budaörs az első félidőben szerzett Zsidai-góllal kerekedett a második játékrészt végigtámadó újonc Szentlőrinc fölé. A vendégcsapat veresége ellenére már biztosan meghosszabbította másodosztályú tagságát, pukkant is a pezsgő a meccs után az öltözőben.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–SZENTLŐRINC 1–0 (1–0)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 50 néző. Vezette: Gaál Ákos (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BUDAÖRS: Szabó B. – Fényes (Gyurácz, a szünetben), Vágó, Kékesi, Czár (Pintér D., 58.) – Sajbán Miklós, Petneházi, Zsidai (Horváth E., 70.), Molnár Cs. – Pethő, Molnár T. Vezetőedző: Márkus Tibor
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Cenaj (Ujvárosi, 72.), Havas – Frőhlich (Sili, 82.), Harsányi I. (Torvund, a szünetben), Kapronczai (Törőcsik, a szünetben) – Mervó. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Zsidai (30.)

Az első félidőben alacsony színvonalú, eseménytelen játék zajlott a pályán, egyik csapat sem futballozott jól. A Budaörs Zsidai révén kihasználta kevés lehetősége egyikét, így előnnyel mehetett a szünetre. A második játékrészben a hazai csapat átadta a területet, az egyenlítésért küzdő Szentlőrinc pedig egyértelműen átvette a mérkőzés irányítását. Bár a vendégcsapat nagy fölényben játszott és a játék képe alapján rászolgált volna legalább egy pontra, nem sikerült egyenlítenie. Emellett a ráadásban Pethő kezezésénél joggal reklamáltak büntetőt a vendégek. A vereség ellenére a Szentlőrinc kiharcolta a bennmaradást, pukkant is a pezsgő a mérkőzést követően a vendégek öltözőjében. Ritkán látni boldogabb vesztest…

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

Itt a vége, a Budaörs 1–0-ra legyőzte a Szentlőrincet. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc: Pethő kézzel ér a labdába a tizenhatoson belül, de nincs büntető!

Vége a rendes játékidőnek, két perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Keresztes fejesét fogja Szabó. Nagyon nyom a Szentlőrinc.

87. perc: Horváth teker mellé 18 méterről.

86. perc: Keresztes jól helyezett lövését fogja Szabó.

84. perc: Sajbán ígéretes helyzetben Hajagos kezébe gurítja a labdát.

82. perc: Frőhlich Roland helyére Sili Luka áll a vendégeknél.

77. perc: tizenegyest reklmálnak a vendégek (nem volt az), majd Hajagos ment kifutva Pethő elől.

75. perc: Havas lő mellé 17-ről.

72. perc: cserél a Szentlőrinc is: Drilon Cenaj helyére Ujvárosi Ádám áll.

70. perc: a gólszerző mára befejezi: Zsidai László helyett Horváth Emil a pályán.

A második félidő jobb, mint az első.

67. perc: Mervó harcol ki magának lövőhelyzetet, de 10 méterről nem találja el a kaput. Ez komoly lehetőség volt!

62. perc: Molnár Csaba gyenge lövését fogja Hajagos, majd a jól kifutó Szabó ment Frőhlich elől.

58. perc: Czár Richárd helyére Pintér Dominik áll a Budaörsnél.

57. perc: Mervó húzza el Petneházi lábát, szóbeli figyelmeztetést kap. A szabadrúgás után Hajagos ment veszélyes helyzetben.

55. perc: Törőcsik lő fölé 12 méterről. Egy passz jobb lett volna.

A második félidőt eddig a Szentlőrinc uralja, de helyzetig még nem jutott el a vendégcsapat.

53. perc: Petneházi Márk rúgja fel Törőcsiket, sárgát kap.

50. perc: Torvund teker szabadrúgásból, 20 méterről a jobb felső mellé.

A szünetben kettőt cserélt a Szentlőrinc, Harsányi István helyén Torvund Alexander, Kapronczai Gergely helyén Törőcsik Péter folytatja. A Budaörsnél Fényes Szabolcsot Gyurácz András váltotta.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Itt az első félidő vége, 1–0-ra vezet a Budaörs.

Egy perc lesz a ráadás.

41. perc: Cenaj 30 méteres szabadrúgását fogja könnyedén Szabó.

32. perc: Harsányi István kap sárgát a vendégektől a Kékesi elleni szabálytalanság miatt.

Molnár Tibor ünnepli a gólt szerző csapatkapitányt, Zsidai Lászlót (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

30. perc: vezet a Budaörs! 1–0

Czár balról bepasszolt labdáját Zsidai László lőtte négy méterről a bal alsó sarokba.

A színvonal nem verdesi a felhőket...

Budaörsi fölény után az elmúlt percekben a Szentlőrinc kezdeményez.

15. perc: Molnár Róbertet kellett ápolni a vendégcsapatból.

Eddig mintegy 30 néző látogatott ki a Grosicsba, de folyamatosan érkeznek. Vendégszurkolók is vannak.

9. perc: Pethő bal alsó sarokra tartó fejesét védi nagy bravúrral Hajagos.

1. perc: a Budaörs kezdi a mérkőzést.

A kezdés – és immár nézők – előtt (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A két csapat őszi meccsét Drilon Cenaj 90. percben szerzett góljával a Szentlőrinc nyerte 1–0 ra.

A Budaörs 55 ponttal a 6., a Szentlőrinc 41 ponttal a 13. helyen áll.

Mindkét csapat remek formában van: az előző fordulóban Csákváron 2–0-ra nyerő Budaörs zsinórban három győzelemnél és négy veretlen mérkőzésnél jár, míg a szerdán a Haladást 1–0-ra verő Szentlőrinc hét forduló óta nem kapott ki. A baranyaiak az előző hét meccsükön mindössze két gólt kaptak, 13 pontot gyűjtöttek és már csak további kettőre van szükségük a biztos bennmaradáshoz.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az elmúlt hetekben újra őszi formáját idéző és az előző három bajnokiján kilenc pontot begyűjtő Budaörs az újonc létére az előző hét fordulóban veretlen Szentlőrinc ellen.