Nem bírt a Budaörssel, de megőrizte tavaszi veretlenségét a Nyíregyháza

Patai GergelyPatai Gergely
2022.02.20. 13:50
Nem bírt egymással a Budaörs és a Nyíregyháza (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában először veszített pontokat tavasszal a Nyíregyháza, miután idegenben gól nélküli döntetlent játszott a bennmaradásért harcoló Budaörssel. Az első játékrészben mindkét oldalon adódtak kisebb lehetőségek, a szünet után pedig a szabolcsiak álltak közelebb a győzelemhez, de Slakta Balázs bravúrjainak köszönhetően egy pontot otthon tartott Toldi Gábor együttese.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
BUDAÖRSI SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0
Budaörs
,Árok utca,400néző.Vezette:Farkas Tibor (Bertalan Dávid, Szabó Dániel)
BUDAÖRS:Slakta – Tóth K., Tányéros, Gyurácz, Galambos (Kapronczai, 80.) – Petneházi (Csillag D., 71.), Molnár Cs. (Sajbán Miklós, 80.) – Vankó (Molnár M., 80.), Halácsi, Murai – Balázs Zs. (Molnár T., 56.).Vezetőedző:Toldi Gábor
NYÍREGYHÁZA:Fejér– Godwords, Papucsek, Gengeliczki, Jánvári– Márkus, Sigér Á. (Debreceni Z., 76.) – Vass P. (Kovács Á., 66.), Zamostny, Hamed (Pócsik, 66.) – Novák Cs. (Banyoi, 85.).Vezetőedző:Feczkó Tamás
Toldi Gábor: – Győzelmi reményekkel léptünk pályára, de nem tudtunk annyi helyzetet kialakítani, amennyit szerettünk volna, a Nyíregyháza előtt adódtak nagyobb lehetőségek. Az első félidő kiegyenlítetten alakult, helyenként mezőnyfölényben futballoztunk, ám végül meg kellett elégednünk az egy ponttal, amit a mi helyzetünkben nagyon meg kell becsülnünk.
Feczkó Tamás: – Taktikailag jól felkészített, focizni akaró csapat otthonában léptünk pályára, mégis csak magunkat okolhatjuk, hogy nem sikerült megnyernünk a mérkőzést. Kétszer is a kapussal szemben álltunk, a második félidei teljesítményünk alapján rászolgáltunk a három pontra, de kilencven percen keresztül kellene hasonlóan futballoznunk. Örülök, hogy ennyien elkísértek minket Budaörsre, szinte hazai pályán éreztük magunkat.

A Nyíregyháza úgy járt a forduló előtt háromból három győzelemnél, hogy mindegyik idei mérkőzésén aktuális ellenfele kezdett jobban, ezúttal azonban már az első percektől üzemi hőfokon égtek a szabolcsiak, a bal szélen többször is sikerült megbontaniuk a budaörsiek védelmét Hamed Yasin és Sigér Ákos révén. A házigazda gyors kontratámadások végén igyekezett veszélyt teremteni, különösen Vankó Imre volt elemében, aki a játékrész feléhez érve a vezetést is megszerezhette volna a Budaörsnek, ha Fejér Csongor nem védi bravúrral életerős lövését. A túloldalon elsősorban Novák Csanádot keresték labdákkal a társak, de a támadó nem tudott élni az adódó lehetőségekkel.

A fordulás után fokozta mezőnyfölényét a Nyíregyháza, ami két nagy helyzetben is megmutatkozott, de Slakta Balázs előbb Vass Patrik, majd Zamostny Balázs lövését védte bravúrral. A folytatásban alaposan visszaesett a mérkőzés színvonala, a szabolcsiak többet birtokolták a labdát, ám a budaörsi retesz jól zárt, a vendéglátók kósza ellenakcióit pedig csírájában elfojtották a Szpari védői. Ilyenformán nem lehetett más a vége, mint gól nélküli döntetlen, a Nyíregyháza így megőrizte tavaszi veretlenségét, míg a Budaörs első csapatként tudott pontot rabolni a szabolcsiaktól ebben a naptári évben.0–0

20. Tiszakécske24631524–47–2321

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, nem született gól a Nyíregyháza budaörsi vendégjátékán. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három perc a hosszabbítás.

90. perc:Egy percen belül három hazai játékos, Gyurácz, Murai és Halácsi is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

88. perc:Csillag szögletét Molnár Márkócsúsztatta meg a hosszún, pontatlanul.

87. perc: Csillagcselezgetett az alapvonalnál, de Papucsek szögletre tisztázott.

85. perc:Ismét cserélt a Nyíregyháza, Novák ma nem sokat mutatott, Banyoi érkezett a helyére.

83. perc: Márkusnakmutatta fel a játékvezető a sárga lapot.

80. perc:Hármas csere a Budaörsnél, Vankó, Molnár Csaba és Galambos le, Molnár Márkó, Sajbán Miklós és Kapronczai be.

Egyik csapat sem vállal túlzott kockázatot a győzelem érdekében...

76. perc:Nyíregyházi csere, Sigér Ákost Debreceni váltotta.

A nagyobb helyzetek a vendégek előtt adódtak (Fotó: Török Attila)

71. perc: Ismét változtatott Toldi Gábor, Petneházi helyére Csillagérkezett.

Némileg visszaesett az iram a második félidőre, mezőnyjátékkal telnek a percek.

66. perc:Kettős csere a Szparinál, a második félidőre elfáradó Hamed helyén Pócsik folytatja, míg Vass Patrikot Kovács Ádám váltotta.

62. perc: ÚJABB NAGY VÉDÉS! Zamostny került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belülre érve, de Slakta jól zárta a szöget és bravúrral hárított.

60. perc: Zamostnybelépője sárga lapot ért.

58. perc: Murai jó ütemben tálalt a jobb szélen érkező Molnár elé, aki középre ívelt, de a hosszún nem érkezett csapattárs.

56. perc:Cserélt a Budaörs, Balázs Zsoltot Molnár Tibor váltotta.

53. perc: BRAVÚR!Egy balról érkező beadást követően a lecsorgót Vass Patriktűzte kapura tizennégy méterről, Slakta azonban látványos vetődéssel kitolta a bal alsóba tartó labdát.

49. perc:Balázs indította laposan Halácsit, de a visszazáró Godwords menteni tudott.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

Nem finomkodtak egymással a felek az első félidőben (Fotó: Török Attila)

A mezőnyből egyedüliként hibátlan tavasszal a Nyíregyháza, Feczkó Tamás együttesének negyvenöt perce maradt, hogy tovább nyújtsa jó sorozatát.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Jó iram, lendületes játék Budaörsön, gólt azonban egyelőre nem láthattunk.

Egy perc ráadás következik az első félidő végén.

42. perc:Vankó ugratta ki jó ütembenHalácsit, de Fejér ismét együtt élt a játékkal.

34. perc: Nováklépett ki a leshatárról, majd tizenkét méterről a jobb kapufa mellé gurított. Helyzet volt!

32. perc: Vankóbeadása magas volt a héten szerződtetett Murainak, Fejér jól jött ki a kapujából.

29. perc: Vassindult meg a jobbösszekötő helyéről, két csel után lőtt is, de nem talált kaput.

Kimondottan jó iramban zajlik a találkozó, már csak a gól hiányzik.

27. perc: Papucsekgondolt egyet, s jó harminc méterről tüzelt, de Slakta résen volt.

24. perc: Az ellentámadás végén Vankókínálta meg életerős lövéssel Fejért, de a szabolcsiak kapusa nagyot vetődve elérte a jobb felsőbe tartó labdát.

23. perc:Egy röviden kifejelt labdára Hamedcsapott le, de lövését ismét blokkolta Tóth Keve. Mestermunka a védelemben.

Lendületesen kezdődött a mérkőzés (Fotó: Török Attila)

18. perc:Godwordsjobbról tálalt Zamostnyelé, utóbbi lövése azonban elkerülte a kaput.

Lelkes és hangos szurkolói csoport érkezett Nyíregyházáról, dobokkal és zászlókkal buzdítják kedvenceiket.

15. perc:Hamed lágy beadását Novákszelídítette meg mellkassal, majd rüszttel a jobb alsó mellé lőtt.

13. perc: Petneházitávoli szabadrúgása középre ment, Fejérnek nem volt nehéz dolga.

10. perc: Sigér nagyon aktív, az imént már a budaörsi kapu előterében tűnt fel, lapos lövése azonban elzúgott a jobb kapufa mellett.

8. perc: Vankóátlövését Sigér blokkolta, a labda így Fejér ölébe hullott.

5. perc: Szép kényszerítő végénGengeliczkipróbálta meg átemelni Slaktát, de kiszorított helyzetből célt tévesztett.

3. perc: Hamedtekert kapura a tizenhatos előteréből, a labda lelassult a blokkoló Tóth Kevén, így Slakta könnyedén védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budaörs indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok a játéktérre, zöld mezben és fekete nadrágban a Budaörs, tiszta fehérben a Szpari.

ELŐZMÉNYEK

A két együttes tizenegy alkalommal találkozott egymással a másodosztályban, ötször a szabolcsiak örülhettek, négy találkozó a Budaörs győzelmével, míg kettő döntetlennel zárult. Legutóbb augusztusban, Balmazújvárosban mérkőztek meg a felek, akkor a Nyíregyháza 3–1-es győzelmet aratott.

Jó visszaigazolást jelent, hogy négy játékosunk is bekerült a Nemzeti Sportnál a forduló válogatottjába, de tisztában vagyunk vele, hogy még sok munka vár ránkhangsúlyoztaa Budaörs elleni találkozót megelőzően Feczkó Tamás, a Szpari vezetőedzője.– A Budaörs kombinatív futballt játszik, Toldi Gábor vezetésével pedig más arcát mutatja, mint korábban, így nem lesz könnyű dolgunk, ha szeretnénk megőrizni hibátlan tavaszi mérlegünket.

Ragyogóan kezdte a tavaszi szezont a Nyíregyháza, a szabolcsi alakulat az első három idei mérkőzését egyaránt megnyerte, a Tiszakécske, a Haladás és a Szentlőrinc is fejet hajtott a Szpari előtt. A baranyaiak ellen különösen jó teljesítményt nyújtott Feczkó Tamás együttese, helyszíni tudósítónktólVass Patrik, Zamostny Balázs és Debreceni Zalán 7-es, Fejér Béla pedig 8-as osztályzatot kapott, ők négyen a forduló válogatottjába is bekerültek. A Nyíregyháza a hatodik helyről várhatja a budaörsi túrát, s győzelem esetén ott is marad majd, hiszen ugyanúgy öt pont választja el a gárdát az ötödik, mint a tizedik pozíciótól. Csörgő Raul ezúttal már nem tart a csapattal, a fiatal támadó a Szolnokhoz került kölcsönbe.

„Sokkal jobb keretünk van annál, minthogy a kiesés elől meneküljünk, méltatlan ránk nézve ez a helyezés, ahol most vagyunk – mondta a budaörsi klubhonlapnak a Győr ellen élete első NB II-es gólját jegyző Halácsi Mirkó. – Ami a Nyíregyházát illeti, harcos, fizikálisan erős csapatról van szó, sok kiváló játékossal.Ennek ellenére bízom a győzelemben, amivel elindulhatnánk felfelé a tabellán, hiszen a 11. helytől is mindössze három pontra vagyunk.

Nem lett könnyebb a kiesés elől menekülő Budaörs helyzete az első három tavaszi forduló után, Toldi Gábor együttese ugyanis szolnoki sikerét követően hazai környezetben vereséget szenvedett a Pécstől, majd döntetlent játszott a Győr otthonában, így a tabella 15. helyéről várhatja a folytatást. A veszélyzóna sűrűségét jól mutatja, hogy a sereghajtó Budafok is mindössze négy ponttal gyűjtött kevesebbet, mint a budaörsiek, akik ezúttal a tavasszal még hibátlan Nyíregyházát lepnék meg hazai környezetben. A klub egyébiránt az átigazolási időszak hajrájában is aktív volt, Kékesi Alexander távozott a csapattól, Murai Márk ugyanakkor Budaörsön folytatja pályafutását.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az egy hónapja kinevezett vezetőedzőjével, Toldi Gáborral eddig hullámzóan szereplő és továbbra is csak a 15. helyen álló Budaörs a tavasszal eddig szárnyaló és három meccsen a maximális kilenc pontot begyűjtő Nyíregyháza ellen.