Visszavágott a Kecskeméti TE a Budaörsnek

NYITRAY ANDRÁSNYITRAY ANDRÁS
2021.12.12. 12:50
Lukács Dániel (fehérben) eredményesen futballozott (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Budaörs a Kecskeméti TE-t látta vendégül. A vendégek végig nagyon magabiztosan futballoztak, a gólig és gólpasszig jutó Lukács Dániel vezérletével 3–0-ra nyertek is.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

BUDAÖRS–KECSKEMÉTI TE 0–3 (0–1)
Budaörs, 300
néző. Vezette: Berényi Tamás (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
Budaörs: Slakta – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Pintér D. – Kapronczai (Balázs Zs., a szünetben), Lengyel B. (Sajbán Miklós, 33.), Petneházi, Molnár Cs. (Vankó, 63.) – Winkler A. (Váradi, 86.), Halácsi (Gula, 86.). Vezetőedző: Gabala Krisztián
Kecskemét: Varga B. – Tóth D., Szabó A. (Gál, 89.), Belényesi, Szalai G., Grünvald – Nagy K., Vágó L. (Marsa, 86.), Szuhodovszki (Katona B., 67.) – Lukács D. (Győri B., 89.), Szalai J. (Tóth B., 67.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Lukács D. (33.), Vágó L. (54.), Szalai G. (82.)
Gabala Krisztián
: – Megérdemelten nyert a Kecskemét. Az első és a második gól elkerülhető lett volna, de a védekezésünk, sajnos, nem volt stabil. Az ellenfél jó fizikumú támadóit nem tudtuk tartani, de annak ellenére, hogy dühös vagyok, azért az elmúlt időszakunk már mutatott valamit.
Szabó István: – Jól játszott a csapat! Megfojtottuk az ellenfél játékát, csak idő kérdése volt, mikor szerzünk gólt. A második félidőben földön tartottuk a labdát, a háromgólos különbség véleményem szerint még hízelgő is az ellenfélre nézve.

Jól fedezték a labdát a kecskemétiek (Fotó: Dömötör Csaba)

Az első félidőben a nagy szél is támogatta a domináló vendégeket, és a 33. percben Varga kapus hatalmas kirúgását kellően meg is tolta ahhoz, hogy Lukács egyedül törjön kapura, és a jobb alsóba vágja a labdát. A második félidőben a Kecskemét okosan a földön tartotta a labdát, ellensúlyozva a nagy szelet, és gyorsan meg is duplázta előnyét, Lukács lapos beadását Vágó pöckölte öt méterről a jobb alsóba.

A Budaörs ezt követően próbálkozott, de nem volt erő a hazai támadójátékban, miközben a Kecskemét nagyon higgadtan és jól futballozott továbbra is. A 82. percben eldőlt a pontok sorsa, Nagy szöglete után többen is belefelejtek a labdába, Szalai Gábor pedig néhány méterről a léc alá bólintott.

A Kecskemét ezzel megerősítette helyét az élbolyban a másodosztályban a többi eredménytől függetlenül, így elégedetten mehet a téli szünetre. 0–3

Tóth Dániel is jól játszott (Fotó: Dömötör Csaba)

20. Tiszakécske20431320–39–1915

90+2. perc: A Kecskemét 30-ra nyer Budaörsön. Köszönjük a figyelmet!

90. perc: 2 perc még.

90. perc: Tóth Barna kerül helyzetbe, de fölé lövi.

89. perc: Szabó helyén Gál, Lukács helyén Győri Benjámin.

85. perc: Halácsi helyén Gula, Winkler helyén Váradi. Marsa is bejön Vágó helyett.

82. perc: GÓÓÓL! Nagy szöglete után többen is megcsúsztatják a labdát, végül Szalai Gábor bólint a hálóba közelről. 0–3

A párharcokból is a lila-fehérek jöttek ki jobban (Fotó: Dömötör Csaba)

81. perc: Tóth Barna és Katona játszik össze, utóbbi a kapufát találja el.

81. perc: Tóth Barna lőne 8 méterről, bele a blokkba.

80. perc: Szabó távolról, ez is mellé.

79. perc: Halácsi csúsztat Pintér beadása után, mellé.

78. perc: Nagy célozza meg a bal felsőt, de Slakta véd, majd Lukács beadása után megint Nagy próbálkozik közelről, de ezt is védi a hazai kapus.

74. perc: Vágó távolról, veszélytelen.

72. perc: Balázs hozta magát lövőhelyzetbe, de nem talál kaput.

67. perc: Szalai József helyén Tóth Barna, Szuhodovszki Soma helyén Katona Bálint.

66. perc: Szalai Gábor ment röviden, Halácsi lő 16 méterről, de Varga fogja.

63. perc: Molnár helyén Vankó.

55. perc: Molnár lő 20 méterről, elkerüli a kaput.

54. perc: Kettővel vezet a Kecskemét! Lukács megy el a jobb oldalon, majd középre gurít az alapvonalról, Vágó pöcköli a labdát a bal alsóba jobbal öt méterről. 0–2

46. perc: Kapronczai helyére Balázs Zsolt érkezik hazai oldalon a szünetben. Folytatódik a meccs.

Szalai József (fehérben) jól tartotta meg a labdát (Fotó: Dömötör Csaba)

45. perc: A szünetben a KTE vezet 1–0-ra.

43. perc: Hatalmas lehetőség, Nagy szabadrúgása után Szalai Gáborról pattan mellé néhány méterről a labda.

40. perc: Szép játék a Budaörstől, de Petneházi beadását fölé vágja Halácsi 10 méterről.

33. perc: Lengyel sérült meg még a sárga lap begyűjtésénél, Sajbán Miklós a helyén.

33. perc: Vezet a KTE!!! Varga kirúgását megnyomja a szél is, ebből Lukács tör kapura, majd a jobb alsóba lő. 0–1

32. perc: Szuhodovszki lő 22 méterről ballal, Slakta fogja másodjára.

28. perc: Lengyel Béla kap sárgát Szuhodovszki buktatása miatt.

27. perc: Helyenként a Budaörs is előre merészkedik, most Winkler beadása okozott némi veszélyt, Grünvald csúsztatta ki.

18. perc: Grünvald lapos beadását három kecskeméti várta, de pont az egyszem hazai védő tudott tisztázni.

11. perc: Az első lövés a vendégeké, Tóth átlövési kísérlete megpattan, majd Belényesi húzza fölé jobbal 13 méterről. Máris Szuhodovszki előtt adódik közben újabb sansz, de ballal a bal alsó mellé lő 12 méterről.

A kecskemétiek ugrottak magasabbra (Fotó: Dömötör Csaba)

10. perc: A erős szél a KTE játékának kedvez az első félidőben, eddig helyzetet azonban nem láttunk, csupán vendég labdabirtoklási fölényt.

1. perc: A KTE fehérben, a Budaörs zöld-feketében futballozik ma. A vendégek kezdenek.

A két csapat legutóbbi mérkőzése igen izgalmasan sikerült az 1. fordulóban. A Budaörs akkor alig harminc perc elteltével 3–0-s előnybe került, de a KTE feljött 3–2-re, és majdnem egyenlített is a végén. Azóta ellentétes utat járt be a két klub, a Kecskemét az első fordulót követően 13 meccsen át maradt veretlen a bajnokságban, míg a Budaörs csak 15. helyen állva fogadja a 4. lila-fehéreket.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban a Siófokot 3–0-ra verő Budaörs a Szentlőrinc vendégeként Kaposváron 4–1-re diadalmaskodó Kecskeméti TE ellen.