Büntetővel verte meg a Budaörs a Békéscsabát

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.04.25. 16:50
Egy góllal nyert a feketében játszó Budaörs (Fotó: Dallos István/24 Óra)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Budaörs alacsony színvonalú mérkőzésen egy tizenegyesgóllal bizonyult jobbnak a Békéscsabánál, Tatabányán. A vendégek a 93. percben egyenlíthettek volna, de elhibázták a számukra megítélt büntetőt.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (0–0)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Molnár Attila (Király Zsolt, Vörös Dániel).
BUDAÖRS: Szabó B. – Menyhárt, Fényes, Kékesi, Pintér D. – Molnár T., Horváth E. (Sajbán Miklós, 59.), Petneházi, Zsidai – Halmai (Halácsi, 76.), Pethő. Vezetőedző: Márkus Tibor
BÉKÉSCSABA: Krnács – Horváth P., Fazekas L., Bora, Kitl M. – Szabó P., Nagy S., Kasik – Kovács Á. (Lukács R., 52.), Paudits, Pantovics (Gránicz, 76.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Pethő (77. – 11-esből)
Márkus Tibor: – Csak időszakonként játszottunk jól, ennek ellenére megvoltak a helyzeteink, de nem sikerült értékesíteni őket. Gratulálok a csapatomnak, mert nagy munkát fektettek bele a mérkőzés megnyerésébe.
Preisinger Sándor: – Ugyanazt tudom mondani, mint az előző mérkőzésünk után. A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, de ennyi helyzetet nem lehet kihagyni. Nem tudom, ki szerezhetne gólt a csapatból.

A vendégek már a 2. percben vezetést szerezhettek volna, de Kovács Ádám ordító helyzetben hibázott. Ezt követően is fölényben játszott a Békéscsaba, de negyedóra elteltével már egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán. Egy nagy lehetőséget a Budaörs is elpuskázott, ezt leszámítva alacsony színvonalú, eseménytelen játék zajlott a pályán.

A második játékrészben jobban futballozott a Békéscsaba, de Pethő büntetőjével a hazaiak szereztek vezetést (1–0). A hajrában tovább nőtt a vendégcsapat fölénye, a csabaiak azonban minden lehetőségüket elrontották. Ahogyan a 93. percben is, amikor tizenegyesből sem sikerült betalálniuk. A Budaörs így mind a három pontot otthon tartotta.

20. Debreceni EAC34522724–63–3917

Vége a mérkőzésnek, 1–0-ra nyert a Budaörs, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

93. perc: Lukács mellé lövi a büntetőt! És ezzel vége is!

93. perc: tizenegyeshez jutnak a vendégek is, Pethő kap sárgát egy tizenhatoson belüli szabálytalanság miatt.

Három perc lesz a ráadás.

90. perc: Bora György kap sárgát a Sajbán elleni szabálytalansága után.

89. perc: Menyhárt Attila helyén Vágó Gábor a hazaiaknál.

88. perc: nagyon nyom a Csaba, de Gránicz is elhibázza a helyzetét.

A Budaörs csak a kontrákra játszik, fölényben a Békéscsaba.

82. perc: Szabó közeli kísérletét védi Szabó.

77. perc: tizenegyes a hazaiaknál! Pethő a jobb alsóba lő, 1–0! Vezet a Budaörs!

76. perc: mindkét csapat cserél: a vendégeknél Nikola Pantovics helyére Gránicz Patrik, a hazaiaknál Halmai Ádám helyére Halácsi Fülöp áll.

75. perc: Halmai közeli fejesét óriási bravúrral menti Krnács.

73. perc: Pantovics 20 méteres löketét védi szépen Szabó.

Továbbra sem túl izgalmas az összecsapás.

65. perc: Fényes röviden fejel haza, Szabó kifutva szedi össze a labdát Lukács elől.

61. perc: egy hazai szöglet után Pethő félfordulatból nem sokkal lő fölé.

59. perc: Cserél a Budaörs is, Horváth Emil helyén Sajbán Miklós.

56. perc: Kasik Molnár után rúg, sárga lap a jutalma.

Ezt követően cserél a Békéscsaba, Kovács Ádámot Lukács Raymond váltja.

52. perc: Bora maradt a földön, ápolni kell. Nincs baj, mehet vissza a csabai védő.

46. perc: Kezdődik a második félidő.

Pethőnek (feketében) itt még nem sikerült a kapuba találnia (Fotó: Dallos István/24 Óra)

45. perc: Nincs ráadás, vége az első félidőnek. Alacsony színvonalú, eseménytelen játék után gól nélküli döntetlen az eredmény.

43. perc: Petneházi lerúgja Szabót, a játékvezető szóban figyelmezteti.

42. perc: Zsidai emel 18-ról Krnács ölébe.

38. perc: Nagy 15 méteres fejesét üti ki a bal alsó sarok elől Szabó, majd Kitl léc alá tartó szögletét is védi.

31. perc: Paudits lövését védi Szabó.

21. perc: egy békéscsabai szöglet után Fazekas sarokkal húzza kapura a labdát, de nem talál. A mozdulat azért szép volt.

19. perc: Petneházi remek labdája után Molnár kerül ziccerbe, de a jobb alsó sarok mellé lő.

16. perc: a bal oldalon elszaladó Pethő passzol középre, a nem veszélytelen szituáció végén tisztáz a vendégvédelem.

11. perc: Petneházi lő fölé 20-ról.

10. perc: Zsidai László buktatja a lendületben lévő Pantovicsot, sárgát kap. Teljesen jogosan.

2. perc: Ziccert hibáz a Békéscsaba! Egy bal oldali beadásba Kovácsnak csak a lábát kellene beletennie, de elvéti a labdát egy méterre az üres kaputól.

1. perc:a Budaörs kezdi a mérkőzést.

Melegítenek a budaörsi labdarúgók (Fotó: Dallos István/24 Óra)

A vendéglátóval kapcsolatos hír, hogy a klub három, egyaránt 18 esztendős labdarúgója, Gula Boldizsár, Halácsi Mirkó és Tóth Gábor is 2024-ig szóló kontraktust írt alá a Budaörssel. Közülük Halácsi ebben a szezonban került fel a felnőttkerethez és már 12 NB II-es felnőttbajnokin kapott lehetőséget.

A két csapat őszi találkozóját 2–0-ra nyerte a Budaörs.

A Budaörs 49 ponttal a 8., a Békéscsaba 40 ponttal a 14. helyen áll. Az előző fordulóban matematikailag is biztossá vált, hogy a Pest megyeiek már nem juthatnak fel, de nem is eshetnek ki, a viharsarkiak azonban mindössze hét pontra vannak a kiesőzónától, számukra tehát nagyobb téttel bír a mérkőzés.

A gyenge évkezdést követően kezdi összekapni magát a Budaörs: Márkus Tibor csapata az előző négy bajnokiján hét pontot szerzett, egy hete a Kazincbarcikát verte 3–2-re ugyancsak Tatabányán. A Békéscsaba ellenben nincs jó passzban, Preisinger Sándor együttese az előző két bajnokiját egyaránt elveszítette, legutóbb a Haladástól kapott ki a Kórház utcában 2–1-re.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a csapnivaló tavaszi rajt után a legutóbbi négy fordulóban hét pontot begyűjtő Budaörs ideiglenes otthonában, Tatabányán az előző három bajnokiján nyeretlen Békéscsaba ellen.