Életben tartotta bennmaradási reményeit a Budafok

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.03.20. 16:51
Meleg helyzetben tisztázott a szolnoki védelem (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a Budafok a 87. percben szerzett góllal odahaza 1–0-s győzelmet aratott a Szolnok felett.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SZOLNOKI MÁV FC 10 (00)
Budapest,
BMTE-sporttelep, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Vörös Dániel)
BUDAFOK: Oroszi – Margitics (Györgyi, 85.), Jagodics, Vaszicsku, Fótyik, Kalmár O. (Kovács D., 76.) – Csonka A., Adorján, Soltész I. (Kulcsár, 76.), – Szabó L. (Romic, 92.), Farkas B. (László D., 46.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Papp Sz., Kovács O., Tóth B., Kurdics – Tisza K., Földi (Gohér, 80.), Busa B. (Csörgő, 73.), Hleba T. (Szekszárdi, 91.) – Tóth L. (Lakatos I., 80.). Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Kovács D. (1–0) a 87. percben
Csizmadia Csaba: – Nagyon sokat tettünk ezért a győzelemért, hetek óta folyamatosan küzdünk. Úgy gondolom, megérdemeltük a győzelmet.
Romanek János: – Nehéz újat mondani, amikor mindig beletesszük a munkát a meccsekbe, és egy gólokkal kapunk ki. Az első félidőben kicsit bátortalanok voltunk, a második félidőben próbáltunk nyomást helyezni a Budafokra.

A két, nehéz helyzetben lévő együttes összecsapás a házigazda kezdte nagyobb elánnal a meccset. Vaszicsku szöglettel felérő bedobásai, illetve Adorján remek beadásai után Soltész kétszer is ajtó-ablak helyzetbe került, de Hegedüs Lajos óriási bravúrral menteni tudott. Húsz perc után ugyan kiegyenlítettebb lett a játék, ám a Szolnok semmi veszélyt sem jelentett a hazaiak kapujára.

A szünet után lényegesen erőszakosabb Tisza-parti gárda jött ki a folytatásra, és Tóth László révén többször is nagy zavart okozott a vendéglátók kapuja előtt. Az utolsó húsz percre tértek magukhoz Csizmadia Csaba tanítványai, és akarásukat az utolsó percekben siker koronázta: a csereként pályára lépett Kulcsár mesteri szabadrúgása nyomán Kovács Dávid bólintotta a labdát a felső sarokba (1–0). A Budafok, ha vért izzadva is, de kicsikarta a győzelmet, amivel életben tartotta bennmaradási reményeit – a sereghajtó Szolnok viszont egyre nehezebb helyzetbe kerül.

Vége a mérkőzésnek.

92. perc: Szabó Leventét Romic váltja.

91. perc: Hleba helyére Szekszárdi lépett pályára.

Három perc lesz a hosszabbítás.

87. percben: GÓL!!! Kulcsár szabadrúgás beívelését Kovács Dávid mesteri mozdulattal fejelte a bal felső sarokba, 10.

85. perc: Margitics helyére Györgyi érkezett az utolsó percekre.

83. perc: A legveszélyesebb budafoki helyzet a második félidőben. Kulcsár bal oldali szabadrúgását a menteni igyekvő Gohér olyan szerencsétlenül találta el, hogy Hegedűs óriási bravúrjára volt szükség, hogy ki tudja tenyerelni a léc alól a labdát.

80. perc: Szolnoki csere: Tóth helyére Lakatos, Földi helyére Gohér érkezik.

76. perc:Kulcsár és KovácsDávid jön Soltész és Kalmár helyére.

76. perc: Földi Marcell kapott sárga lapot.

73. perc: Szolnoki csere: Busa helyére Csörgő érkezett.

57. perc: Jagodics rántotta le Hlebát a bal oldali vonal mellett, sárga.

54. perc: Ezt megköszönhetik Oroszinak a hazai védők! Tóth két védőt is becsapott a hazaiak kapujától 8 méterre, majd élesen kapura lőtt, Oroszi óriási bravúrral leért a rövid sarokba tartó labdára.

Erőszakosabban kezdte a második félidőt a Szolnok, a hazaiak nem igazán tudnak kijönni a saját térfelükről ezekben a percekben.

47. perc: László egyből riadalmat okozott a Szolnoki kapu előtt: megfutotta Tóth Bencét a jobb oldalon, majd éles szögből megcélozta a hosszú sarkot, ám lövése elsuhant a kapu előtt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Cserélt a Budafok, Farkas Bálint helyére László Dávid érkezett.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

33. perc: Adorján bal oldali szabadrúgását kifejelte Tóth Bence, a felfutó Kalmár jó 30 méterről, kapásból, alig lőtt a bal sarok mellé.

A játékrész felénél kezdett éledezni a Szolnok

30. perc: Kurdics élesen kapu el lőtt labdáját Oroszi az ötösre kivetődve hárította.

29. perc: Éledezik a Szolnok: Kurdics bal oldali beadása épp hogy elsuhant Tóth László feje előtt.

23. perc: Az első szolnoki lehetőség, Tóth László játszotta tisztára magát a tizenhatos vonalán, ám csúnyán a kapu fölé lőtt.

A szolnoki védelem többször is zavarba jött az első húsz percben
16. perc: Vaszicsku szöglettel felérő bedobását Kovács Olivér fejelte az alaponalon túlra. Adorján bal oldali sarokrúgását Soltész a hosszú saroknál kapura perdítette, de Hegedűs kapufára tolta a labdát, s az onnan kifelé pattan.

12. perc: Adorján bal oldali beadását Szabó fejelte kapura, Hegedűs ismét nagyot védett.

Az első percekben a hazaiak kapujukhoz szorították vendégeiket (Fotó: Török Attila)

1. perc: Vaszicsku nagy bedobása után Soltész 8 méterről kapura belsőzte a labdát, Hegedűs óriásit vetődve tenyerelte ki a labdát a jobb alsó sarok elől.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

A budafokiak legutóbb bravúros győzelmet csikartak ki Szombathelyen a Haladás otthonában, ezzel életben tartva a bennmaradás esélyét. A Szolnok ellenben már négy meccse gólképtelen, a csapat a legutóbbi 10 meccséből pedig csak egyet nyert meg, a vendégeknek így életbevágóan fontos lenne a pontszerzés a fővárosban.

Igazi kiesési rangadó, aki itt veszít,nagyon nehéz helyzetbe kerül a bajnoki hajrá előtt. A döntetlen egyik félnek sem jó, azaz izgalmas, küzdelmes találkozóra van kilátás.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három vereség után az előző fordulóban Szombathelyen újra győzni tudó Budafoki MTE a legutóbb a harmadik Kecskeméti TE-től egy pontot elraboló Szolnoki MÁV ellen. Ha a vendégcsapat nyer, megelőzi ellenfelét.