Nem bírt egymással a Budafok és az Ajka

Patai GergelyPatai Gergely
2021.11.24. 17:50
A játék képe alapján igazságos döntetlen született (Fotó: Földi Imre)
Továbbra is nyeretlen Csizmadia Csaba irányításával a Budafok a labdarúgó NB II-ben. A tavaly még az élvonalban szereplő fővárosiak ezúttal az Ajkát látták vendégül, és a szünet után Dragóner Filip fejesével hátrányba kerültek, de Kovács Dávid hét perccel később büntetőből egyenlített, megmentve egy pontot a hazaiaknak.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–FC AJKA 1–1 (0–0)
Budafoki MTE Sporttelep,250néző.Vezette:Takács János (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics (Szalai D., 43.), Jagodics, Fótyik, Kotula (Kalmár O., 75.) – Filkor (Nándori, 75.), Soltész I. – Zuigeber (László D., 63.), Adorján K., Ihrig-Farkas (Papp M., 63.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Tajthy (Görgényi, 70.), Lehoczky, Tóth G. (Stoiacovici, 90.), Csizmadia Z., Gaál B. (Murka, a szünetben, Berzsenyi, 80.) – Szarka Á. (Dragóner, a szünetben).Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:Kovács D. (65. – 11-esből), ill. Dragóner (58.)
Csizmadia Csaba: – A vereséget ismét elkerültük, de az egy pontokkal nem megyünk sokra, nagyon kellene már egy győzelem a játékosok lelkének. A küzdőszellemre nem lehetett panasz, mentálisan végig erősek voltunk, de támadásban ennél sokkal több kell ahhoz, hogy végre átszakadjon a gát.
Kis Károly: – Az első félidőben szervezetten futballoztunk, a fordulás után pedig a támadójátékunk is feljavult, így megérdemelten szereztünk vezetést. A hazaiak egyenlítő találatát követően is voltak lehetőségeink arra, hogy megszerezzük a három pontot érő találatot, de összességében igazságos döntetlen született.

Első győzelmére készült Csizmadia Csaba visszatérése óta a Budafok, amely szerda este az Ajkát látta vendégül a Promontor utcában. A fővárosi piros-feketék a legutóbbi két fellépésük alkalmával döntetlent játszottak, míg a vendégek a Soroksártól elszenvedett fájó vereség után igyekeztek javítani.

A csípős hidegben rendezett mérkőzés első félideje kevés olyan jelenetet hozott, amely felforrósíthatta volna a hangulatot, a kapuk sokáig nem forogtak veszélyben, az iramra azonban nem lehetett panasz. Az első kisebb lehetőség Adorján Krisztián előtt adódott, ám lövése elkerülte a kaput, míg a túloldalon Horváth Dániel hárította Szarka Ákos próbálkozását.

A fordulás után alaposan felpörögtek az események, negyedóra telt el a második játékrészből, amikor Lehoczky Roland jó ütemben adott középre, s az érkező Dragóner Filippontos fejessel előnyhöz juttatta az Ajkát (0–1). A házigazda nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, s bárKovács Dávid közeli lövése még a keresztlécen csattant, büntetőből összejött a gól a támadónak, így a 65. percben ismét döntetlenre álltak a felek (1–1). A hajrában mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, de Dragóner Filip nem tudott duplázni, míg László Dávid ziccerét Horváth Dániel védte bravúrral, így a látottak alapján igazságos döntetlennel zárult az összecsapás.

20. Tiszakécske17321217–36–1911

93. perc: Vége a mérkőzésnek, a látottak alapján igazságos,1–1-esdöntetlent játszott egymással a Budafok és az Ajka. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Mindössze kettő perc a hosszabbítás.

90. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét az Ajka is, Tóth Gergelyt Stoiacoviciváltotta.

89. perc: Kovács Dávid szabadrúgása centikkel suhant el a bal alsó mellett.

Az utolsó esély? Középről jutott szabadrúgáshoz a Budafok, a távolság alig húsz méter, a labda mögött Kovács Dávid...

80. perc: A csere cseréje, Murka helyén Berzsenyifolytatja az Ajkában.

78. perc: Csizmadia tört be szép cselekkel a tizenhatoson belülre, de erőtlen lövése elhalt a blokkban.

75. perc: Ismét két helyen változtatott a házigazda, Filkor helyére Nándoriérkezett, Kotulát pedig Kalmár váltotta.

74. perc:Alaposan felpörögtek az események, ezúttal Adorján átadásábólLászló Dávidtörhetett kapura, ám Horváth Dániel jól zárta a szöget.

72. perc:Beszorul a Budafok, ezúttal Tóth Gergely éles beadására érkezett Dragóner, de közvetlen közelről célt tévesztett.

70. perc:Csere ajkai oldalon, Kis Károly lekapta a pályáról Tajthyt, akitGörgényi váltott.

69. perc:Lehoczky játszotta ki a szélre Csizmadiának, aki első szándékból középre adott, Dragóner kapáslövése azonban elkerülte a kaput.

Büntetőből egalizált a házigazda (Fotó: Földi Imre)

65. perc: GÓL, OTT AZ EGYENLÍTÉS! Kovács Dávid higgadtan a bal alsó sarokba gurított, Horváth Dániel nem találta el az irányt.1–1!

64. perc: TIZENEGYES! Tajthyért kézzel a labdába a büntetőterületen belül, a játékvezető habozás nélkül tizenegyest ítélt, a vétkesnek pedig felmutatta a sárga lapot.

63. perc: Kettős csere a hazaiaknál is, Zuigeber és Ihrig-Farkas hagyta el a pályát, a helyükre Papp Marcell és László Dávidérkezett.

61. perc: KAPUFA!Nem sok hiányzott az egyenlítéshez, de Kotula beadását követően Kovács Dávid közeli lövése a keresztlécen csattant.

A fehér mezes Ajka szerzett vezetést Budafokon (Fotó: Földi Imre)

58. perc: GÓL, VEZET AZ AJKA! Lehoczky ívelt jobbról középre, a középen érkező Dragóner Filip pedig nyolc méterről a jobb alsóba fejelt.0–1!

Többet birtokolja a labdát a Budafok, de a kreativitás hiányzik a hazaiak játékából.

49. perc: Tara saját térfeléről indította tanárian Dragónert, de Horváth András megelőzte a támadót és magához ölelte a labdát.

46. perc: Kis Károly vélhetően nem elégedett az ajkai támadójátékkal, a szünetben Szarka Ákos helyére Dragónerérkezett, míg Gaál Bálintot Murkaváltotta.

46. perc: Újra pályán a csapatok, folytatódik a találkozó!

Az első játékrészben a küzdelem dominált (Fotó: Földi Imre)

Ha így marad, a Budafok sorozatban harmadik mérkőzésén szerez egy pontot.

45. perc: Ráadás nélkül ért véget az igencsak eseménytelen első félidő, gólt egyelőre nem láthattunk.

43. perc:Kényszerű csere hazai oldalon, Margitics helyére Szalai Dánielérkezett.

38. perc: Ez igen! Szarkakáprázatos csellel fűzte be védőjét, majd a jobb alsót vette célba, Horváth Andrásnak nagyot kellett nyújtóznia.

35. perc: Zuigebervállalkozott lövésre húsz méterről, a labda Tarról vágódott vissza a mezőnybe.

31. perc:Formás hazai támadás végén Soltész lapos lövését védte könnyedén Horváth Dániel.

Szarka Ákos a 31. születésnapját ünnepli a mai napon.

28. perc:Gaál tekert középre, az érkező Szarkapedig az ötös vonaláról a bal alsó mellé fejelt.

24. perc:Adorján indította Kotulát, ám utóbbi beadását könnyedén húzta le Horváth Dániel.

A kapuk nem forognak veszélyben, de az iramra nem lehet panasz, az elmúlt percekben a házigazda vette át az irányítást.

19. perc: Gaálszabadrúgásáról ketten is lemaradtak a hosszú kapufánál, így Horváth Andrásnak nem kellett játékba avatkoznia.

17. perc: Itt az első helyzet, Zuigeber centerezését követően Adorjánfordult le védőjéről, majd a tizenhatos előteréből kapura tekert, a labda kevéssel kerülte el a jobb felső sarkot.

Negyedóra telt el a mérkőzésből, a két tizenhatos között kiegyenlített játék zajlik, lövést még nem jegyezhettünk fel.

11. perc: Zuigeberkapott jó labdát a jobb szélen, ám lapos beadására nem érkezett csapattárs.

Egy fokot mutatnak a budafoki hőmérők, ám a csípős hideg ellenére közel háromszáz szurkoló választotta szerda esti szórakozásául a mérkőzést.

5. perc: Présinger tekert középre, az érkező Szarka elől azonban Jagodics tisztázott.

Tiszta pirosban a Budafok, tiszta fehérben az Ajka, hosszú ujjúban és kesztyűben szinte mindenki.

1. perc: Útjára indult a labda a Promontor utcában!

A találkozót megelőzően az Aranycsapat legendás balfedezetére, az ötven éve elhunyt Zakariás Józsefre emlékeztek gyertyagyújtással a budafoki klubvezetők.

A két csapat eddig mindössze háromszor találkozott a Promontor utcában, ebből két találkozó zárult hazai győzelemmel, mindkettő 1990-ben, míg az Ajka 2019 szeptemberében tudta elvinni a pontokat Budafokról.

Rendkívül sűrű a középmezőny a másodosztályban, a forduló előtt 9. Ajka csupán négy ponttal gyűjtött többet eddig, mint a 15. helyen álló házigazda.

„A Soroksár ellen fájó vereséget szenvedtünk vasárnap, de az elmúlt napokban arra helyeztük a hangsúlyt, hogy túltegyük magunkat a történteken – hangsúlyozta a klubhonlapnak adott interjújában az Ajka vezetőedzője, Kis Károly. – A mutatott játékkal az előző mérkőzésen sem volt probléma, a kapu előtt ugyanakkor nem voltunk kellően határozottak. A helyzeteinket ki kell használnunk, tanulnunk kell az előző mérkőzésekből!”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Csizmadia Csaba visszatérése óta négy forduló alatt mindössze három pontot gyűjtőBudafokaz előző öt bajnokiján döntetlent egyszer sem játszóAjkaellen. Ha a fővárosiak nyernek, egy pontra megközelítik ellenfelüket.