Korán emberelőnybe került a Budafok az ETO ellen és magabiztosan nyerni tudott

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.04.16. 16:50
A nagy izgalmak az első félidő elején és végén történtek, a Budafok végül otthon tudta tartani a három pontot (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 33. fordulójának nyitó mérkőzésén a Budafoki MTE az ETO FC-t fogadta. Már a találkozó első perceiben megfogyatkoztak a vendégek és egy büntetőnek köszönhetően vezetést szerzett a Budafok. Ezt később tovább tudta növelni egy szépségdíjas találattal és otthon tartotta a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–ETO FC 2–0 (2–0)
Budapest
, BMTE-Sporttelep, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
BUDAFOK: Horváth A. – Takács R. (Horgosi, 75.), Vaszicsku, Jagodics, Fótyik, Kalmár O. – Adorján, Csonka A., Soltész – Zuigéber (László D., 65.) , Szabó L. (Kovács D., 75.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Fodor F. (Lipták, 52.), Csonka B., Forgács (Farkas B., a szünetben) – Kiss M., Bagi, Vitális – Szimcso (Berki I,, a szünetben), Bacsa (Priskin, 75.), Óvári. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Zuigéber (6. – 11-esből), Soltész (43.)
Kiállítva: Csonka B. (5.)

Csizmadia Csaba:– Azt gondolom, úgy alakult a mérkőzés, ahogy készültünk rá és szerettük volna. A múlt heti kisiklás után a srácokban nagy volt a motiváció és meg szerettük volna mutatni, hogy az egy egyszeri alkalom volt. Szerintem mindenben felülmúltuk a Győrt és hízelgő rájuk ez a kettő nullás végeredmény.
Klausz László:
– Nehéz összefoglalni a látottakat, a kiállítás már korán megpecsételte a sorsunkat. Próbáltam változtatni, de a cserékkel ez nem sikerült és a második félidőben a hozzáállás sem tetszett. A célunk így a tisztes helytállás volt, megpróbáltunk nem sok gólt kapni.

Már az első félidő harmadik percében megfogyatkozott az ETO, miután Csonka Bonifác a tizenhatoson belül lerántotta Zuigébert. A játékvezető felmutatta a piros lapot és büntetőt ítélt, amelyet a sértett végzett el és magabiztosan értékesített is (1–0). Ezután az utolsó percekig nagyrészt mezőnyben folyt a játék, majd a 43. percben egy adogatást követően Soltész elé pattant a labda, aki nagyjából 25 méterről szépségdíjas találatot szerzett (2–0).

A második játékrészben többet támadott a hazai csapat, a vendégeknek szinte helyzetük sem volt. A sok próbálkozásból végül nem született gól, így a Budafok 2–0-ra nyert és otthon tartotta a három pontot. A piros-feketék a győzelemnek köszönhetően megelőzték a Dorogot és a Békéscsabát is, viszont a két csapat ebben a fordulóban még nem játszott.

20. Szolnoki MÁV FC326101627–48–2128

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, a Budafok otthon tartotta a három pontot. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3: Soltész kap sárga lapot.

90. perc: Négy perc a ráadás.

87. perc: Ismét egy ígéretes budafoki próbálkozás, László jobb oldali lövése kerülte el nem sokkal a kaput.

84. perc: Adorján beadását Horgosi fejelte a kapu fölé.

83. perc: Kovács pár cselt követően tizenhat méterről lőtt, de Fadgyas szögletre mentett.

80. perc: Óvári lőtt a tizenhatos bal sarkáról, de a labda a kapuig sem jutott el, Vaszicsku blokkolt.

75. perc: Mindkét csapat változtat. A Budafoknál Takács és Szabó számára ér véget a találkozó, a helyükön Horgosi és Kovács Dávid folytatják. A Győrnél Bacsa megy le és helyette Priskin lép pályára.

68. perc: Takács ismét megveri az ellenfelét a tizenhatos jobb sarkában, de éles lövése nem jelentett komoly veszélyt, Fadgyas fogja meg.

67. perc: Egy rossz győri átvételt követően Csonka András kerül helyzetbe a tizenhatoson belül. Balról lő, de nem tudja Fadgyas kapuját bevenni.

65. perc: Változtatnak a hazaiak, az első gól szerzője, Zuigéber megy le, helyette László Dávid a pályán.

63. perc: Zuigéber buktatásáért a mérkőzés első sárga lapját Bagi István kapja.

61. perc: Takács kap egy labdát a jobb oldalvonal mellett, megindul a kapu fele, két csel után a tizenhatos sarkánál megveri a védőjét, majd éles szögből kapura lő, de a kapus most is helyén van és hárítani tud.

57. perc: Ismét egy hazai próbálkozás, ezúttal Soltész tüzelt kicsit messzebbről, de Fadgyas szögletre tudta ütni a labdát.

56. perc: Bizonytalankodnak hátul a győri védők, így sikerül a Budafoknak megszereznie a labdát. Szabó tudja maga elé tenni, majd 20 méterről lő, de centikkel célt téveszt.

53. perc: Szinte megismétlődik a négy perccel korábbi budafoki helyzet, ezúttal a másik oldalon. A beadásra most Soltész érkezett, aki a gólvonalon álló védőbe lőtte a labdát. Marad a 2–0.

52. perc: Ismét cserélnek a vendégek, sérülés miatt Fodor megy le, Lipták a helyén. A kissé körülményes cserét bekiabálásokkal díjazzák a hazai drukkerek.

49. perc: Hatalmas helyzet marad ki. Szabó beadását blokkolták, a második hullámban érkezett Csonka, aki tíz méterről a kapusba lőtte a labdát.

46. perc: Kettőt cserélnek a vendégek. Szimcso és Forgács nem jött ki a második félidőre, helyükön Berki és Farkas Balázs folytatják.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45. perc: Lefújja a játékvezető az első félidőt.

43. perc: MICSODA GÓÓÓL! Soltész révén sikerült növelnie előnyét a Budafoknak. Nagyjából 23 méterről lőtt a hazaiak középpályása egy adogatást követően, a labda sokáig úgy tűnt, mintha fölé menne, de az utolsó pillanatban lecsapódott, tökéletesen a kapu jobb felső sarkába.2–0

40. perc: Adorján passzát Soltész veszi át a tizenhatos előterében. Jobbal tüzel, de a védők blokkolnak.

34. perc: Kiss Máté jobb oldali szabadrúgását Vaszicsku fejeli ki.

33. perc: Vitális ívelt középre egy labdát jobbról, amit Bacsa le is tudott kezelni, de jobban akarta a tizenegyest, mint a gólt. Esését a játékvezető nem díjazta, mehet tovább a játék.

30. perc: Szabó Levente pörgette a labdát Zuigéber elé, aki közelről próbálkozott egy az egyben. A lövését Fadgyas tudta hárítani.

27. perc: Több mint tíz percnyi passzolgatás után a hazaiak végezhettek el szögletet. Adorján ívelte középre a labdát, amire remek ütemben érkezett Vaszicsku, de a fejese a kapu fölé szállt.

Mezőnyben zajlik a játék, egy csapat sem tudja a másik védelmét feltörni.

15. perc: Zuigéber kapott egy indítást, majd tette a labdát középre a jobb oldalról, amire Szabó érkezett, de a fejese csak az oldalhálót találta el.

Rákezdett az eső, a játékosoknak így a csúszós pályával is meggyűlhet a bajuk.

10. perc: Kalmár szerzett labdát a jobb oldalon, amit az üresen álló Zuigébernek passzolt be, de a csatár a tizenhatos vonaláról nem találta el a kaput.

Zuigéber tizenegyesével korán megszerezte a vezetést a Budafok (Fotó: Földi Imre)

6. perc: Zuigéber végezhette el a tizenegyest, amit a kapu bal oldalába vágott. A jobbra vetődő Fadgyasnak esélye sem volt. 1–0

5. perc: PIROS LAP! Már a harmadik percben megfogyatkozik az ETO, Csonka Bonifác mehet zuhanyozni, mert Szabót rántotta le a tizenhatoson belül. Büntetőt végezhet el a Budafok.

2. perc: Adorján adott be egy szabadrúgást a jobb oldalról, amit a győri védők könnyen kifejeltek.

1. perc: A fehérben játszó vendégek kezdték a mérkőzést. A hazaiak piros-feketében lépnek pályára.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négyes győzelmi sorozat után legutóbb Budaörsön előnyről vereséget szenvedő Budafok a tavasszal csalódást keltő és az előző öt fordulóban mindössze négy pontot gyűjtő ETO ellen.

Az ETO FC szombaton a Budafok otthonában játszik a Merkantil Bank Ligában, szerdán pedig a Ferencvárost fogadja a Mol Magyar Kupa elődöntőjében.

BÁR SOKAN AZT HITTÉK, hogy a Pécs legyőzése után eltávolodik a kiesőzónából a Budafok az NB II-ben, csalódniuk kellett a klub szimpatizánsainak, mert csapatuk az előző fordulóban fájdalmas vereséget szenvedett a Budaörstől. Szombaton sem vár könnyű meccs a BMTE együttesére az ETO FC ellen. A Merkantil Bank Ligában azért rendezik ezt az összecsapást ezen a napon, mert a győriek még versenyben vannak a Mol Magyar Kupában, és szerdán hazai pályán a döntőbe jutásért játszanak a Ferencvárossal, s az ETO-vezérkar kérésére vasárnapról előre hozták a Budafok elleni találkozót szombatra. A két csapat őszi, győri mérkőzésén a házigazdák Vitális Milán góljával 1–0-ra nyertek.

„Nincs könnyű helyzetben a Budafok – nyilatkozta a győriek klubhonlapjának Klausz László, az ETO vezetőedzője. – Kulcskérdés számára a győzelem még akkor is, ha hat forduló hátravan a bajnokságból. Már csak emiatt is kemény mérkőzésre számítunk. Nyilván lesznek helyzeteink, s ha értékesítjük őket, nem lehet baj. Persze a pontos, hiba nélküli védekezés is szükséges a három pont megszerzéséhez.”