Több mint három év után győzött otthon a Budafok a Siófok ellen

Vörös SándorVörös Sándor
2022.11.13. 12:50
A budafokiak ellenállhatatlanok hazai pályán, ahol 248 napja nem találtak legyőzőre (Fotó: Dömötör Csaba)
Tovább folytatta remek hazai szereplését a Budafoki MTE, amely a labdarúgó NB II 17. fordulójában nem várt különbséggel, 3–0-ra győzött a BFC Siófok ellen Jagodics Márk duplájával és Takács Ronald góljával. A piros-feketék sorozatban 13. hazai mérkőzésükön maradtak veretlenek.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–BFC SIÓFOK 3–0 (2–0)
Budapest, Promontor utca, 400 néző. Vezette: Berényi Tamás (Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi, Jagodics M., Fótyik – Margitics A. (Györgyi A., 72.), Kovács D. (Nándori, 60.), Csonka A., Soltész I., Horváth O. (Bíró M., 87.) – Sós M. (Szűcs Zs., 72.), Beke (Takács R., 72.). Vezetőedző: Mátyus János
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi (Eördögh, 72.), Varjas Z., Debreceni, Varga B. (György N., 82.) – Krausz, Nikházi – Major, Nyári (Farkas B., a szünetben), Balogh B. (Girsik, a szünetben) – Makrai (Horváth P., a szünetben). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Jagodics M. (30., 35.), Takács R. (85.)
Mátyus János:
– Roppant érdekes találkozó volt. Az első húsz percben a Siófok akarata érvényesült, aztán átvettük az irányítást. Szereztünk két szép gólt, és bár a Siófok mindent megtett a második félidőben is, hogy kozmetikázza az eredményt, jól védekeztünk, és még egy gólt szereztünk.
Domján Attila: – Az első fél órában minden úgy ment, ahogyan elterveztük, aztán két gólt kaptunk. A második félidőben nagy mezőnyfölényt alakítottunk ki, amely viszont meddő volt.

1372 nap. Szinte hihetetlen, de több mint három éve nem volt arra példa, hogy a BMTE pályaválasztóként legyőzze a Balaton-partiakat. A piros-feketék 2019 eleje óta vártak arra, hogy saját közönségük előtt ismét három pontot gyűjtsenek a tópartiak ellen, akik egyébként magabiztosan uralják az örökmérleget. Hasonló magabiztosságot a budafokiak hazai mutatóival kapcsolatban is elmondhattunk, hiszen legutóbb 2022. március 10-én, az azóta az NB I dobogójáig jutó Kecskeméti TE-től kaptak ki a Promontor utcában.

Kovács Dávidék úgy várták a siófokiak elleni találkozót, hogy a BMTE Stadionban 248 napja nem találtak legyőzőre, a múlt és a jelenlegi idényt együttvéve sorozatban 12 veretlen bajnokinál tartottak pályaválasztóként. Az egymás után négy veretlen meccset számláló, ezeken nyolc pontot gyűjtő balatoniak nem titkoltan szerették volna lezárni a BMTE hazai remeklését, s ennek megfelelően nem is kezdték rosszul a találkozót: több helyzetet dolgoztak ki, de nem tudtak élni a nagyobbnál nagyobb lehetőségekkel.

Hiába a túlerő: a fehér mezes siófokiak pont nélkül utazhattak haza a XXII. kerületből (Fotó: Dömötör Csaba)

Sokak fejében átfutott a gondolat, hogy a kihagyott helyzetek ezúttal is megbosszulhatják magukat, amire aztán nem is kellett sokat várni: a budafokiak Jagodics Márk révén a 30. és a 35. percben is pontrúgást követően vették be Hutvágner Gergely kapuját. A Balaton-partiak a szünetben hármas cserével próbálták menteni a menthetőt, a térfélcsere után sokáig érvényesült is az akaratuk, labdabirtoklási fölényben voltak, egyre jobban beszorították a kapujuk elé a piros-feketéket.

A próbálkozások azonban hiábavalónak bizonyultak, majd a 85. percben Takács Ronald egy remek indításból szerzett könnyű góllal bebiztosította a budafokiak biztos sikerét (3–0). A helyzeteivel jól sáfárkodó BMTE megérdemelten tartotta otthon a három pontot, tovább nyújtva a most már több mint nyolc hónapja tartó veretlenségét pályaválasztóként.

20. Kozármisleny17331115–34–1912

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet a Budafoki MTE Jagodics Márk duplájával, valamint Takács Ronald góljával 3–0-ra megnyert. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően három perc a hosszabbítás.

87. perc: Az utolsó budafoki változtatás alkalmával Horváth Olivér adta át a helyét a sérülés után visszatérő Bíró Márknak.

A BFC Siófok legutóbb még az előző idényben, 2022. május 1-jén nem kapott gólt idegenben, akkor Polényiék a Tiszakécskei LC otthonában arattak 2–0-s győzelmet. Az azóta eltelt időszakban, a tavalyi és az idei idényt együttvéve nyolcszor szerepeltek idegenben a balatoniak, akiknek kapuját valamennyi találkozón bevették legalább egyszer.

85. perc: GÓL! MÁR HÁROMMAL VEZET A BUDAFOKI MTE! Takács Ronald kapott egy remek ütemű indítást, majd a leshatárról indulva elvitte a labdát Hutvágner mellett, s 18 méterről az üresen tátongó kapu közepébe gurította. 3–0!

S akkor essen szó a kapott találatokról is... A budafokiak neve mellett a forduló előtt 23 állt, melyek közül 11 az első, 12 a második félidőben született (00–30. perc között: 5, 31–59. perc között: 9, 60–90. perc között: 9). A sárga-kékek védelme 22 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tízszer az első félidőben, tizenkétszer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 4, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 11).

A második félidő a siófokiaké volt, de a mezőnyfölényük meddőnek bizonyult (Fotó: Dömötör Csaba)

83. perc: Eördögh némileg váratlanul, mintegy 25 méterről lövésre szánta el magát: Gundel-Takácsot először meglepte a kísérlet, s a labdát csak másodjára tudta megkaparintani.

82. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét a BFC Siófok: Varga Bence le – György Nico be.

74. perc: Debreceni Ákos kapta a mérkőzés második sárga lapját. A tópartiak védője idénybeli harmadik sárgáját gyűjtötte be.

A BMTE az eddig lejátszott 16 forduló alatt 17 gólt szerzett, melyek közül 11 az első félidőben, 6 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 9, 31–59. perc között: 2, 60–90. perc között: 6). Ezzel szemben a vendégek 19 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 13, míg a másodikban 6 gólt jegyezve (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 6).

73. perc: A frissen pályára lépett Szűcs Zsolt kapott nagyszerű passzt, majd a 16 méteres lövését Hutvágner csak kiütni tudta. A kipattanó Nándori elé került, a hazaiak játékosa mintegy 15 méterről a kapu mellé lőtt.

72. perc: Mindkét szakmai stáb újabb cseréket eszközölt: a hazaiaknál a Margitics Andor, Sós Máté, Beke Péter-hármas helyett a Györgyi Arthur, Szűcs Zsolt, Takács Ronald trió kap lehetőséget, míg a balatoniaknál Polényi Gábort Eördögh András váltotta.

A Budafoki MTE nagyszerű mutatókkal rendelkezik hazai pályán: a XXII. kerületiek legutóbb 2022. március 10-én a Kecskeméti TE együttesétől kaptak ki (1–3). Kovács Dávidék az azóta eltelt 248 napban, a tavalyi és az idei idényt együttvéve sorozatban 12 veretlen bajnokinál tartanak pályaválasztóként. A budafokiakon kívül egyébként még a Pécsi MFC mondhatja el magáról, hogy az idei kiírásban saját közönsége előtt nem talált legyőzőre.

Kovács Dávid (10) nevéhez hatvan perc játék és két gólpassz fűződött a Siófok ellen (Fotó: Dömötör Csaba)

60. perc: Az első budafoki csere alkalmával Kovács Dávid hagyta el a pályát, a folytatásban Nándori Botond kap lehetőséget.

57. perc:Varga Bence kapott labdát, majd 11 méterről, a balösszekötő helyéről a kapu bal oldalát vette célba – Gundel-Takács nagyszerű védést bemutatva tartotta nullán a siófoki gólok számát. A térfélcserét követően a vendégek akarata érvényesül, a piros-feketéket egyre jobban beszorítják a kapujuk elé.

A Budafoki MTE a mögöttünk hagyott 16 forduló alatt négy mérkőzésen – pályaválasztóként egyszer – nem szerzett gólt, míg a BFC Siófok három alkalommal – idegenben egyszer – maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig öt találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből hármat pályaválasztóként –, míg a vendégek négy alkalommal – ebből idegenben egyszer sem – tudták nullán tartani az ellenfelet. A BMTE saját közönsége előtt eddig 7 bajnokin lépett pályára, melyeken 6 gólt kapott, ami a legkevesebbnek számított a mezőnyben.

46. perc: Domján Attila a szünetben három helyen is megváltoztatta a siófokiak összeállítását: Makrai Gábor, Balogh Bence Benitó és Nyári Patrik nem jött ki a folytatásra, helyettük Horváth Péter, Girsik Áron és Farkas Balázs kap lehetőséget.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

A szünetbeli állás egyben azt is jelenti, hogy a Budafoki MTE ebben az idényben hazai pályán továbbra sem került hátrányba az első felvonásban. A BMTE Stadionban legutóbb 2022. március 10-én a Kecskeméti TE vezetett egy félidőnyi játék után 1–0-ra.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő, melyet követően Budafoki MTE Jagodics Márk öt perc alatt elért duplájával 2–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

A mögöttünk hagyott 16 forduló alatt a Budafoki MTE 18, míg a BFC Siófok 23 pontot gyűjtött. A házigazdák ebből tizenhármat szereztek pályaválasztóként, a siófokiak pedig csupán hetet vendégként. Érdekesség, hogy amennyiban csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor mindkét csapat neve mellett egyaránt 23–23 pont szerepel.

A sötét mezes hazaiak öt perc leforgása alatt kétgólos előnybe kerültek (Fotó: Dömötör Csaba)

35. perc: GÓL! GYORSAN MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT A BUDAFOKI MTE! A házigazdák első szögletét Kovács Dávid ívelte középre a bal oldalról: a beadásra Jagodics Márk újfent nagyszerűen érkezett, majd 4 méterről, Hutvágner mellett a kapu közepébe fejelte a labdát. 2–0!

30. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BUDAFOKI MTE! Kovács Dávid tekert középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, a beadást Jagodics Márk remekül érezte, s 7 méterről, gyönyörű mozdulattal a léc alá fejelte a labdát. 1–0!

A két klub egymással szemben 12. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelmét négy siófoki és egy budafoki győzelem mellett hat döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség (16–7) pedig a vendégeknek kedvez. Budafokon ez a hetedik bajnoki, korábban egy hazai és három vendégsiker mellett kettő döntetlen született, 2 budafoki, valamint 8 balatoni góllal. A BMTE a szóban forgó egyetlen győzelmét hazai pályán (2–1) 2019. február 10-én, azaz 1372 napja aratta a siófokiakkal szemben.

A találkozó elején több veszélyes lehetőséget is kialakítottak a fehér mezesek (Fotó: Dömötör Csaba)

22. perc: Ismét a hazai kapu előtt történtek az események: Varga bal oldali beadását Gundel-Takács kissé elnézte, a kapu előtti kavarodás után Major elé került a labda, akinek 8 méteres lövését Jagodics Márk rúgta ki a gólvonalról. A kipattanót Krausz jócskán fölé bombázta.

19. perc: A siófokiak ötödik szögletét követően Nyári tekert a jobb oldalról középre, az érkező beadást Varjas 6 méterről kapura fejelte, Gundel-Takács azonban magabiztosan ölelte magához a labdát.

Öt sárga lap miatt ezúttal csak a piros-feketék oldalán van hiányzó Adorján Krisztián személyében. Ha már színes lapok... A BMTE játékosai az eddigi 16 forduló alatt 30 sárga és 1 piros lappal gazdagodtak, míg a BFC Siófok futballistái 30 sárgát gyűjtöttek. Érdekesség, hogy a budafokiak a hazai pályán lejátszott hét meccsükön 6 sárga és 1 piros lapot kaptak, amivel e tekintetben messze listavezetőnek számítanak a mezőnyben. A teljességhez tartozik, hogy a házigazdáknál Jagodics Márk, míg a balatoniaknál Varga Bence és Vágó Gábor lép(het) pályára négy sárga lappal a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve.

Varjas Zoltán (fehérben) ezúttal nem tudott fejjel eredményes lenni (Fotó: Dömötör Csaba)

12. perc: Viszonylag korán megszületett a mérkőzés első sárga lapja, miután Soltész István a kezdőkörben csak szabálytalanul tudta megállítani Nyárit. A házigazdák játékosa idénybeli harmadik ilyen jellegű figyelmeztetését gyűjtötte be.

8. perc: Nyári bal oldali szabadrúgására középen Varjas érkezett, majd 10 méterről jócskán fölé fejelte a labdát. A siófokiak játékosa az elmúlt napokban a Dorogi FC és a Békéscsaba 1912 Előre kapuját is fejjel vette be, most ettől messze volt.

A találkozót Berényi Tamás vezeti, munkáját Varga Gábor és Szilágyi Norbert segíti. Berényi 89. NB II-es bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 335 sárga mellett 11 piros lap a mérlege. A 35 esztendős játékvezető a Budafoknak egyszer, a Siófoknak négyszer vezetett mérkőzést a másodosztályban – a piros-feketék három, míg a somogyiak öt pontot szereztek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budafoki MTE indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, néhány perc múlva kezdődik a mérkőzés! A házigazdák piros–fekete csíkos mezben, fekete nadrágban és sportszárban szerepelnek a mai napon, míg a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára. A hazaiak hálóőre, Gundel-Takács Bence kék, míg a vendégek kapusa, Hutvágner Gergely zöld dresszben véd.

Helyszíni tudósításunkat a szokásoknak megfelelően helyzet és időjárás-jelentéssel indítjuk: a második novemberi vasárnap délutánon derült égbolt fogadta a csapatokat, bő másfél órával a kezdő sípszó előtt 11 Celsius-fokot mérhettünk.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a XXII. kerületi BMTE Stadionból, ahol az eddig 18 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 17. helyén Budafoki MTE a 23 egységgel a kilencedik pozícióban állomásozó BFC Siófokkal találkozik. Meglátjuk, mire megy az előző két fordulóban az ETO-t legyőző, majd Szombathelyről pontot raboló BMTE a négy meccs óta veretlen, de legutóbb a Békéscsaba 1912 Előre ellen kétgólos előnyt is elszórakozó tópartiak ellen.