Kiegyenlített meccset követően gól nélküli döntetlen Budafokon

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.05.01. 16:50
Nem talált fogást egymáson a két csapat, kiegyenlített volt a mérkőzés (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a játéknap előtt 15. helyezett Budafoki MTE a 10. pozícióban lévő Nyíregyházát fogadta. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, de a vezetést nem sikerült megszerezniük. A szünetet követően már a Nyíregyháza dominálta a játékot, a legnagyobb esély mégis a piros-feketék előtt adódott, Kotula az utolsó percekben viszont kihagyta a ziccerét.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0 (0–0)
Budapest,
Promontor utca, BMTE-Stadion, 350 néző. Vezette: Takács Tamás (Csatári Tibor, Kovács Gábor)
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics (Takács R., 62.), Vaszicsku, Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. (Kotula, a szünetben) – Adorján, Csonka A. (Kulcsár K., 90+1.), Soltész I. (Nádori, 62.) – Zuigeber (László D., 80.), Szabó L.
Vezetőedző: Csizmadia Csaba
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Jánvári – Szabó B. – Paku (Sigér Á., 80.), Márkus – Hamed (Novák Cs, 73.), Banyoi (Kovács Á., 73.), Gresó (Zamostny, 73.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
MESTERMÉRLEG:
Csizmadia Csaba: – Szervezetten, taktikusan játszott mindkét együttes, kerestük a fogást egymáson. Ha nem lett volna az utolsó két perc, akkor azt mondanám, hogy igazságos a döntetlen, de bosszús vagyok, hogy elhibáztuk a meccslabdát. Előztünk ezzel a mai, értékes döntetlennel is, de nem számolgatunk, saját magunkkal foglalkozunk.
Feczkó Tamás: – Az első félidőben inkább taktikai csapat folyt a pályán, keveset forogtak veszélyben a kapuk. A szünet után végig uraltuk a találkozót, de amíg az ötösön belül át akarjuk venni a labdát, nem gólt szerezni, addig nehezen fogjuk megnyerni az ilyen mérkőzéseket. Az utolsó percekben már ész nélkül mentünk a győztes gólért, ekkor volt egy meccslabdája a hazai csapatnak.

A hazai Budafok kezdte jobban a találkozót, több támadást is vezettek, de a befejezéssel meggyűlt a baja támadóknak. Szabó Levente többször is veszélyes volt Fejér kapujára, de vagy a kapus, vagy a védők mindig meg tudták akadályozni gólszerzést.

A második félidőben már jobban játszott a Nyíregyháza, a vendégek több helyzetet is elpuskáztak, de amit az első játékrészben a hazaiaknál Szabó, azt a másodikban a vendégeknél Gresó hagyta ki. A legnagyobb helyzet mégis a Budafok előtt adódott, egy kontrát követően az utolsó percben Kotula elé került a labda, aki nem tudta berúgni a meccslabdát, így maradt a gól nélküli döntetlen. A Szpari nem tudta megtörni a nyeretlenségi sorozatát, immáron hetedik meccse nem hagyta el győztesen a pályát. 00

20. Szolnoki MÁV FC358101731–51–2034

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Kulcsár egyből meg is kapja a lehetőséget, hogy elvégezze a Vaszicsku buktatásáért megítélt szabadrúgást, de a lövése elszáll a kapu felett.

90+1. perc: Csonkát váltja Kulcsár Kornél.

90. perc: A játékvezető Kovácsnak mutatja fel a sárga lapot.

90. perc: Szabó elé kerül egy kipattanó labda a saját térfelén, a hazai támadó okosan megvárja, hogy a jobbján felszabadult helyre befusson Kotula, aki megkapja a labdát és egy az egyben viheti a kapura. Tizenhat méterről lő, de a labda megakad a kijövő Fejérben.

87. perc: Csonka kap egy labdát a jobb oldalon, amivel meg is tud indulni, a beadásába Szabó csúsztat bele, de kaput nem talál.

85. perc: Sárga lapot mutat fel a játékvezető Szabó Leventének és Papucseknek is.

80. perc: Változtatás mindkét oldalon. A hazaiaknál Zuigeber helyére László Dávid érkezik, a vendégeknél Pakut váltja Sigér Ákos

74. perc: Szabó Levente veszélyeztetett a tizenhatos bal sarkától. A hazaiak csatára egy kiappatanó labdát szedett össze, majd egy igazítást követően vette célba a kaput, de a lövése fölé szállt.

73. perc: Hármat is változtatnak a vendégek. A támadósort teljesen kicseréli Feczkó Tamás, lemegy Gresó, Hamed és Banyoi, a pályán Zamostny, Novák és Kovács Ádám folytatja.

69. perc: Egy jobb oldal beadásra ismét Gresó érkezett a hosszún, és nagy helyzetet puskázott el. Lövése az ötös sarkáról kerülte el a kaput.

62. perc: Kettős csere a hazai oldalon. Pályára lép Takács Ronald és Nádori Botond, lemegy Soltész és Margitics.

Szabó közel állt a gólszerzéshez az első félidőben (Fotó: Földi Imre)

59. perc: Gresó vett át egy labdát a védők gyűrűjében, de az elpattant tőle így ígéretes helyzet maradt ki.

57. perc: Sárga lapot kap Gengeliczki, a vendég védőt a bal oldalon kilépő Szabót állította meg szabálytalanul.

52. perc: Szép támadást vezet a bal oldalon a Nyíregyháza. Paku-Gresó-Paku a labda útja, utóbbi a tizenhatoson belül két cselt még be is tud mutatni és a lövése is eltalálja a kaput. Horváth a kapufának támaszkodva tudja megfogni a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: Cserélnek a hazaiak, Kalmár Olivér hagyja el a pályát, a helyén Kotula folytatja.

45. perc: Vége az első játékrésznek! A játékvezető nem hosszabbít, nem született gól az első félidőben.

44. perc: Hamed indul meg a jobb oldalon, majd visszateszi középre a labdát a második hullámban érkező Szabónak, aki lő, de egy védőn megpattan. Szöglet a vendégeknek.

39. perc: Ismét egy Vaszicsku bedobás, ezúttal a bal oldalról. A védők a veszélyesen érkező labdát ki tudják fejelni, de az pont Adorján elé pattan, aki viszont nem lő. hanem a beadást választja, ezt viszont könnyen takarítják el.

29. perc: Egy kipattanó vendég szögletet követően Zuigéber indítaná a Budafok kontráját, de Szabó visszarántja. A támadás meghiúsul, de a középpályás elkönyvelhet egy sárga lapot.

27. perc: Pakuhoz jut el egy labda a középpályán, a vendégek középpályása távolról próbálkozik egy lövéssel, de Horváth könnyen hárítani tud.

A Budafok támadásai többször is veszélyesen indultak, de a befejezések nem hozták meg a várt gólt (Fotó: Földi Imre)

24. perc: Ismét Szabó Levente puskázik el egy helyzetet. A Budafok támadója 20 méterről lőhetett, de a próbálkozása magasan elkerülte a kaput.

23. perc: Adorján próbálná kihozni a labdát egy vendég támadást után, de Márkus közbelép és szabálytalanul buktatja. A játékvezető ennek következményeként felmutatja neki a mérkőzés első sárga lapját.

20. perc: Csonka kap egy labdát a jobb szélen, majd a megindulást követően középre is tudja tenni. Szabó érkezik remek ütemben, de a kapáslövésébe egy védő bele tud lépni, így a felpattant labda Fejér kezeiben landol.

14. perc: Banyoi kis híján megszerzi a vezetést a vendégeknek. A Nyíregyháza támadója jobbról kap egy labdát a tizenhatos előterében, majd tisztán lőni is tud, de a próbálkozása a kapu bal oldala mellett megy el.

9. perc: Egy középre adott passzt követően Szabó tudott lefordulni a védője szorításában és 18 méterről kapura is lőtt, de Fejér hárítani tudott.

6. perc: Vaszicsku dobta be a labdát a bal oldalon, ami egy csúsztatást követően a Fótyik elé pattant. Ő visszatette középre, Szabó pedig Fejért próbálta megelőzni, de szabálytalankodott, így szabadrúgással jöhet a Szpari.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó, hazai Budafok indította útjára a labdát. A vendég nyíregyháziak talpig fehérben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három bajnokijából kettőt elvesztő és csak egyet megnyerő Budafoki MTE a hat forduló óta nyeretlen Nyíregyháza Spartacus ellen.