A Budafok maradt felszálló ágban, a Kozármisleny bánta

2022.10.09. 14:50
Magabiztosan, három góllal nyert a Budafok (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a játéknap előtt egyaránt tízpontos Budafok és Kozármisleny csatározásából előbbi csapat jött ki jobban. A fővárosi együttes magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott, esélyt sem adva ellenfelének.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–HR-RENT KOZÁRMISLENY 3–0 (2–0)
Promontor utca, 300
néző. Vezette: Horváth Tibor (Mohos Milán, Vörös Dániel)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Csonka A., Adorján, Kovács D. (Németh Márió, 23.), Oláh B. (Soltész I., a szünetben), Horváth O. (Kalmár O., a szünetben) – Sós M. (Szűcs Zs., 77.), Beke Péter (Györgyi A., 64.). Vezetőedző: Mátyus János
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke Péter, Gajág, Füredi (Károly B. a szünetben), Turi – Kotroczó (Vogyicska Balázs, a szünetben), Tölgyesi, Vajda R. (Hampuk, 69.), Bartha L. – Horváth D., Tóth Z. Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Sós M. (9.), Beke Péter (13.), Jagodics M. (68.)
Mátyus János: – Az első pillanattól úgy léptünk fel, ahogy egy hazai csapatnak fel kell. A két gól után a játékot uraltuk, és bár az ellenfél remekül fel volt készítve, kezdeményezéseiket csíráiban elfojtottuk. Összességében úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk.
Szekeres Zoltán: – Alapvetően a Budafok teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, azt gondolom, ma motiváltabb és dinamikusabb futballt játszott, mint mi.

Egy parázs, izgalmas, szorosnak ígérkező alsóházi rangadót láthatott az a körülbelül 300 fős budafoki nézősereg, amely kilátogatott a Promontor utcába. Végül az utóbbi jelző nem valósult meg, mivel már a kezdetektől a hazai csapat dominált, és 90 percen keresztül nem is hagyta érvényesülni a Baranya megyei együttest. A BMTE először Sós Máté révén került előnybe, a fiatal csatár közvetlen közelről, egy kapusról kipattanó lövés után találta magát kihagyhatatlan gólhelyzetben. Nem sokkal később annak a bizonyos lövésnek a gazdája, Beke Péter talált a kapuba, ezzel már negyedóra után kettővel vezetett a hazai csapat. Bár itt már kényelmes helyzetben volt Mátyus János csapata, nem adták fel a helyzetgyártást, az első játékrész végén könnyen lehetett volna még több gólos is a különbség.

A második félidőt mindkét csapat kettős cserével kezdte, a Kozármisleny ezzel adta tudtára a kilátogató vendégdrukkereknek, hogy nem adták fel a küzdelmet. A második játékrészben egy kicsivel feljebb védekező, de komoly helyzet kidolgozására továbbra sem képes vendégalakulatot láthattunk, a hazaiak erre felkészülve pedig egy kontrákban dús játékot húztak elő. Jagodics Márk találata végül minden vendégreményt eloszlatott, a hármas sípszóig pedig nem is változott az állás, így a Budafok magabiztosan tudta le ezt a fontos kiesési rangadót.

Ezzel a győzelemmel a hazaiak feltornászták magukat a 16. helyre, míg a baranyaiak már a kiesőzónából várhatják a következő fordulót, ahol a Mosonmagyaróvár elleni három pont talán még a mainál is fontosabb lesz. 3–0

20. Dorogi FC111469–21–127

Kevés jó pillanata akadt ezen a meccsen a Kozármislenynek (Fotó: Földi Imre)

90+2. perc: A játékvezető a hármas sípszóval véget vet a mérkőzésnek! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: A játékvezető két percet hosszabbít.

86. perc: Sárga lapot kapott a kozármislenyi Beke Péter visszahúzásért.

83. perc: Németh Márió szerzett labdát a kezdőkörben, majd nagyot gondolva, megpróbálta átemelni a vendégkapus felett a labdát. Ez nem sikerült, mivel a budafoki játékos földbe rúgott, a lövés pedig erőtlen lett.

Sós Máté (balra) góllal vette ki a részét a győzelemből (Fotó: Földi Imre)

77. perc: Az utolsó budafoki csere: Sós Mátéjön le, Szűcs Zsoltáll be.

A vendégek nem adják fel, a labdabirtoklás most nekik kedvez, de innen aligha van visszaút.

71. perc: Ziccer! Adorján pörgetett Györgyi elé, aki továbbtette,Kalmár érkezett a tizenhatoson belülre, lövése azonban közvetlen közelről még kaput sem talált!

69. perc: Kozármisleny-csere, Vajdát Hampuk váltja.

68. perc: GÓL! ITT A HARMADIK BUDAFOKI TALÁLAT! ELDŐLT?! Németh Márió szabadrúgása Jagodics Márkot találta meg. A védő higgadtan, a kaputól 4 méterre a háló közepébe fejelte a labdát, ezzel pedig valószínűleg elszálltak a Kozármisleny esélyei. 3–0

64. perc: Újabb hazai csere: Beke Péter helyére Györgyi Arthur érkezett.

Most lassan csordogál a mérkőzés, a hazaiak gyors kontrákkal operálnak, a vendégek a pálya közepén próbálnak helyzeteket kialakítani.

Küzdött a Kozármisleny, de ez kevésnek bizonyult (Fotó: Földi Imre)

56. perc: Beke Péter talált a kapuba, a partjelző azonban lest intett.

Jót tettek a félidei frissítések a Kozármislenynek, a vendégek bátrabban kezdték ezt a félidőt, mint az elsőt.

51. perc: A budafokiak csatára, Beke Péter kapott sárgát reklamálásért.

49. perc: KAPUFA! Németh Márió találta magát szemben a kapussal, a kifutó Lékai felett átemelte a labdát, a hazai drukkerek nagy bánatára azonban csak a kapufát tudta eltalálni a budafokiak első cseréje!

46. perc: Kettőt is cserélt a Budafok csapata a szünetben, Oláh és Horváth helyére Soltész és Kalmár érkezett. A vendégek is két helyen változtattak a szünetben, Károly és Vogyicska állt be Füredi és Kotroczó helyett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

A fehér mezes Kozármislenynek nem sok sikerélménye volt Budafokon (Fotó: Földi Imre)

45+1. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

45. perc: A játékvezető egy percet hosszabbít a félidő végén.

40. perc: Oláh Bálinthoz kellett hívni az orvosokat, a középpályást közvetlen közelről lőtték fejbe a labdával, nem csoda, hogy megszédült kicsit.

Közel az újabb Budafok-gól, egyre csak záporoznak a hazai helyzetek, a vendégek egyelőre nem sokat mutatnak.

Beke Péter (balra) sokat hozzátett a hazai győzelemhez (Fotó: Földi Imre)

34. perc: Füredi Szabolcs kapta a mérkőzés első sárga lapját, Beke buktatásáért.

Még érkeztek páran a mérkőzés kezdete óta, így nagyjából 300 fősre nőtt a nézősereg.

31. perc: Nagy helyzet! Sós Mátét ugratták ki, így ajtó-ablak ziccerbe került, csak a kapus volt vele szemben. A hatalmas helyzet végül kimaradt, Lékai Soma remek védése révén!

23. perc: A hazaiak csapatkapitánya nem tudta folytatni a mérkőzést, így kényszerű cserére kellett rászánnia magát a Budafoknak. Kovács Dávid helyére Németh Márió érkezett.

21. perc: Kovács Dávid szorul ápolásra, a hazaiak orvosi stábja vette kezelésbe.

20. perc: Sós Máté indított gyors kontrát, a jobb szélen végigfutva adta be a labdát, Beke Péter érkezett középen, fejese azonban jóval a kapu fölé szállt.

18. perc: Egy vendégszöglet után Gajág Gergőhöz pattant a labda, a rutinos védő egyből kapura tüzelt. Lövését blokkolták, így újabb kozármislenyi szöglet következhet.

Negyedóra játék után, ahogy az eredmény is igazolja, ez eddig a Budafok meccse. A magasan letámadó hazaiak rengeteg labdát szereznek az ellenfél térfelén, a kontrákból pedig sok veszélyes támadást tudnak indítani.

Beke Péter lőtte a második budafoki gólt (Fotó: Földi Imre)

13. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A HAZAI CSAPAT! Kovács Dávid szerzett labdát a Kozármisleny térfelén, tőle a labda Beke Péterhez pattant, aki a tizenhatos jobb sarkából, a jobb kapufát eltalálva remek gólt szerzett, ezzel megduplázva a hazaiak előnyét. 2–0

9. perc: GÓL! VEZET A BUDAFOK! Beke Pétert engedték túl közel a vendégvédők a kapuhoz, a csatár lövését bár védte Lékai Soma, a kipattanóra Sós Máté érkezett, aki 3 méterről, ballal, könnyedén a kapuba gurította a labdát! 1–0

7. perc: A budafoki Beke Péter Sós Mátét ugratta ki, a partjelző azonban rögtön jelezte, a fiatal csatár lesen kapta a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát!

Eddig körülbelül 200 néző látogatott ki a mérkőzésre, felhős, de meleg idő van.

Nemsokára kezdődik a mérkőzés, a hazai Budafok csapata piros-fekete felsőben és piros nadrágban, a vendég Kozármisleny pedig teljesen fehér szerelésben lép majd pályára.

ELŐZMÉNYEK

A másodosztályban nem találkozott még egymással a két alakulat, és a harmadosztályban is csak kétszer mérték össze erejüket: a 2015–2016-os idényben mindkét alkalommal a Kozármisleny nyert 1–0-ra.

A Kozármisleny az előző két bajnokiját megnyerte, a Dorog 3–1-es és a Békéscsaba 1–0-s legyőzésével nagyot lépett előre. Egyelőre úgy látszik, a csapatoknak a hasonló játékerőt képviselő együttesek ellen van reális esélye a sikerre, így a mostani találkozó ebből a szempontból kulcsfontosságú.

Két olyan csapat találkozik, amely egyaránt a kiesés elől menekül, még ha a szezon elején járunk is. Viszont a felek felszálló ágban vannak. A Budafok az elmúlt öt meccsén nyolc pontot szerzett, legutóbb a Mosonmagyaróvárt verte 1–0-ra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az edzőváltás óta Mátyus Jánossal az előző három fordulóban két győzelmet is összehozó Budafoki MTE a szintén új új tréner, Szekeres Zoltán által irányított, a legutóbbi két bajnokiját megnyerő, újonc Kozármisleny ellen.