Négy perc alatt három gól: döntetlent játszott a Csákvár Budafokon

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.10.22. 12:50
Hiába egyenlített először a Budafok, a Csákvár villámgyorsan újra vezetést szerzett (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a játéknap előtt 17. helyen álló Budafoki MTE a nyolcadik Csákvárt fogadta. A nem túl izgalmas első játékrész után a második félidőre felpörögtek az események, a vendégek kétszer is megszerezték a vezetést, a fővárosiak azonban mindkétszer egyenlíteni tudtak, így 2–2-vel ért véget a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ
BUDAFOKI MTE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (0
–0)
Promontor utca, 350 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Aradi József)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Jagodics M., Romic, Fótyik – Csonka A. (Tischler, 76.), Adorján (Györgyi, 62.), Kovács D., Oláh B. (Soltész I., 19.), Horváth O. – Varga D. (Szűcs Zs., a szünetben), Beke (Németh M., 76.). Vezetőedző: Mátyus János
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Vaskó, László N. – Gazdag V., Magyar Zs. (Janyickij, 83.), Körmendi (Koval, 83.) – Torvund (Kocsis D., 83.), Baracskai (Kártik, 72.), Tamás N. (Fejős, 62.).Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Szűcs Zs. (78.), Tischler (82.), ill. Murka (48.), Gazdag V. (79.)
Mátyus János: – Két rendkívül különböző stílusú csapat játszott, nagyon kiegyenlített meccs volt. Összességében nem lehetünk elégedetlenek az egy ponttal, elismerésem a csapatnak.
Tóth Balázs: – Tudtuk, hogy erős ellenfél lesz a Budafok, szüksége van a pontokra, ezt be is bizonyította. Az első félidőben jól működtünk, azonban kisebb lehetőségeink voltak csak. Jól kezdtük a második játékrészt, a végén azonban kissé fordulatossá vált a találkozó, nem voltunk elég élesek. Sokan vannak a csapatban, akiknek ez tanulóóév, de ezek a játékosok az ilyen meccsekből fognak rutint szerezni. Összességében a mutatott játék tetszett, birtokoltuk a labdát, amikor kellett, és jól építettük a támadásainkat.

Nem hozott sok izgalmat a hét közepén 120 perces kupameccset játszó Budafok és a jó formában lévő Csákvár összecsapásának első félideje. Mindkét csapat próbálkozott, nagyobb helyzetet azonban egyik oldal sem tudott kialakítani. Inkább a sok szabálytalanság és a viszonylag durva játék jellemezte az első 45 percet.

A második játékrész már sokkal izgalmasabban indult, a 48. percben Murka Benedek találatával megszerezte a vezetést a Csákvár. A hazaiak a hajráig keveset támadtak, de a 78. percben Horváth Olivér a bal oldalon elment védője mellett, középre tette a labdát, amelyre Szűcs Zsolt érkezett, és kiegyenlített. Sokáig nem tartott a budafokiak öröme, ugyanis a középkezdés után egyből gólt szerzett a Csákvár, Gazdag Vajk vette be Gundel-Takács Bence kapuját. A hazaiak azonban nem roppantak össze a hirtelen kapott gól miatt, három perccel később ismét egyenlítettek. Tischler Patrik érkezett a jobb oldali szabadrúgásra, és közelről a kapuba fejelt. 2–2

A Budafok az egy szerzett pontjának köszönhetően megelőzte a hazai pályán vereséget szenvedő Mosonmagyaróvárt, míg a Csákvárt megelőzte a Győr, amely idegenben megverte a Dorogot.

20. Dorogi FC1324710–22–1210

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Jagodics is besárgul.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Fejősnek mutatja fel a játékvezető a sárgát.

86. perc: Soltész kapásból próbálkozik, lövése azonban bedobásra megy ki.

Négy perc három gól is született a hajrában (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

83. perc: Hármat cserél a Csákvár. Körmendi, Torvund és Magyar le, Koval, Kocsis Dominik és Janyickij be.

82. perc: GÓÓÓÓL! Ismét döntetlen, másodjára is egyenlít a Budafok! Tischler érkezett a beívelt szabadrúgásra, majd közelről a kapus kezei közül a kapuba fejelte a labdát. 2–2.

81. perc: Alaxai kap sárgát.

Villámgyors válasz érkezett az első budafoki gólra  (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Villámgyors válasz érkezett az első budafoki gólra (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

79. perc: GÓÓÓL! A középkezdés után rögtön ismét gólt szerez a Csákvár!Gazdag veszi át a csapattára által átlépett labdát, majd Fótyikkal szemben megcsinálja a cselt, és a kilövi a hosszút. 1–2.

78. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Budafok! Horváth Olivér megverte védőjét a bal oldalon, majd Szűcs Zsolt érkezett a beadásra, és a rövidbe belsőzte a labdát. 1–1.

76. perc: Változtatnak a hazaiak is, Beke helyén Németh Márió folytatja, valamint Csonka is lejön, őt Tischler Patrik váltja.

72. perc: Vendég csere, Baracskait váltja Kártik.

72. perc: A mérkőzés első sárgáját Körmendi kapja a vendégközéppályás Fótyikot buktatta.

72. perc: Baracskai tette középre a vendégek szabadrúgását, a labda egy fejen megcsúszik, és elszáll a hosszú sarok mellett.

A vendégeknek kihasználták a budafoki védelem nagyobb hibáit  (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A vendégeknek kihasználták a budafoki védelem nagyobb hibáit (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

67. perc: Magyarra nem léptek ki a hazai védők, a Csákvár középpályása 23 méterről lőtt, Gundel-Takács hárított.

62. perc: Csere mindkét oldalon. A hazaiaknál Adorján helyett Györgyi jött be, a Csákvárnál Tamást váltotta Fejős.

57. perc: Ismét nagy budafoki helyzet, Beke tört be jobbról a tizenhatoson belülre, azonban a lövésre elfogyott, ballábas próbálkozását Auerbach védte.

55. perc: Hát itt meg mi maradt ki? A Budafok rúghatott szögletet, a kicsiben elvégzett sarokrúgás után érkező beadásba Fótyik bólintott bele, a kapus azonban védeni tudott, a kipattanót Romic és Szűcs közös erővel sem tudta a kapuba juttatni.

Mindkét csapat harciasan játszott az első félidőben, a vezetést a Csákvár szerezte meg (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap

48. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Csákvár. Egy szögletet követően még fel tudtak szabadítani a hazai védők, a labda azonban újra visszakerült a tizenhatoson belülre, ahol Murka Benedek elé pattant, aki középről a kapuba közepébe bombázott. 0–1.

47. perc: Gazdag lépett meg a jobb oldalon, már lövőhelyzetbe került, amikor próbálkozott, Romic azonban az utolsó pillanatban visszaért.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

46. perc: Cserél a szünetben a Budafok, Varga Donátot Szűcs Zsolt váltja.

45. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki. Kovács kapott egy remek indítást Adorjántól, a tizenhatoson belül akár lőhetett volna, azonban középre passzolt, az érkező Beke elől azonban tisztázott Vaskó.

40. perc: Egy szögletet követően Adorján lőtt a tizenhatos előteréből, az egyik védő azonban fejjel bele tudott érni.

35. perc: Körmendi kapott egy passzt a jobb oldalon, majd elindult középre, 17-ről ballal lőtt, azonban Gundel-Takács könnyűszerrel gyűjtötte be a középre érkező labdát.

31. perc: Jagodics adta be élesen a labdát jobbról, Kovácsot előzték meg a vendégvédők, viszont kirúgás következik.

Harcias játék jellemezte az első félidőt  (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Harcias játék jellemezte az első félidőt (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

29. perc: Gazdag ütközik Fótyikkal, elmarad a szurkolók által reklamált sárga.

23. perc: A beadás túl hosszú, kirúgással jöhetnek a hazaiak.

22. perc: Csonka szabálytalan, ígéretes helyről végezhet el szabadrúgást a Csákvár.

Nagyobb helyzet nélkül zajlott le az első 20 perc  (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Nagyobb helyzet nélkül zajlott le az első 20 perc (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

20. perc: Itt az első nagyobb vendéghelyzet, Torvund iramodott meg a jobb oldalon, majd éles szögből próbálkozott, de nem találta el a kaput.

19. perc: Kényszerű csere, a „szegedi hős”, Soltész István váltja Oláh Bálintot.

18. perc: A csákvári szabadrúgásnál Gundel-Takács ugrik a levegőbe, majd ütközik az egyik vendégtámadóval.

Cseréhez készülődik a Budafok. Oláh maradt lent, és elképzelhető, hogy nem tudja folytatni.

16. perc: Csonka húzott el a jobb oldalon, majd ívelte középre a labdát középre, ami pontosan Kovács elé került. A középpályás lövéssel próbálkozott, a labda azonban a kapu felett szállt el.

10. perc: Budafoki szabadrúgás érkezett középre a bal oldalról, Jagodics épphogy csak lemaradt a labdáról, Auerbach gyűjtötte be végül.

Jagodics (balra) már a meccs elején gólt szerezhetett volna  (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Jagodics (balra) már a meccs elején gólt szerezhetett volna (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

6. perc: Baracskai ugratta ki a bal oldalon Tamást, akinek a lövésébe beleléptek a hazai védők.

3. perc: Kovács Dávid bátran próbálkozott lövéssel, a Budafok csapatkapitánya egy lepattanó labdát küldött kapura 25 méterről, azonban rosszul célzott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kezdték a játékot.

A Budafok piros-feketében, a Csákvár talpig sárgában lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Lázasan melegítettek a hazai játékosok a mérkőzés előtt (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

ELŐZMÉNYEK

A 34 éves Filkor Attila lett a labdarúgó NB II-ben szereplő Budafoki MTE új sportigazgatója. A korábban hat alkalommal a magyar válogatottban is szereplő, Olaszországban az Internél és az AC Milannál is megforduló középpályás szerdán csereként még pályára lépett a Szeged elleni Magyar Kupa-meccsen, de új munkaköre miatt az első csapatban a továbbiakban már nem fog futballozni.

Remek formában a Csákvár
Tóth Balázs együttese az elmúlt 4 mérkőzésen 10 pontot gyűjtött a másodosztályban, jó sorozatukat ráadásul az akkor még listavezető MTK 4–1-es legyőzésével kezdte. Egyedül a Dorogot nem tudták legyőzni, azt viszont hozzá kell tenni, hogy a találkozón szinte 90 percet emberhátrányban játszottak a Fejér megyeiek Mészáros Dávid második percben történt kiállítása miatt. A Csákvárnál jelenleg nincs jobb formában játszó csapat, csak a Pécs mutathat fel ugyanilyen mérleget az elmúlt négy találkozón.

Mint beszámoltunk róla, a Kozármisleny elleni találkozón történt – végül minden bizonnyal pontlevonást hozó – adminisztrációs baki miatt Budafokon lemondott sportigazgatói tisztségéről Oláh Lóránt (illetve Varga Péter technikai vezető is távozott). Pénteken aztán hivatalossá vált, hogy a Budafok új sportigazgatója a szerdai, Szeged-Csanád GA elleni Magyar Kupa-mérkőzésen a 110. percben csereként beszálló Filkor Attila lesz, aki az első csapatban már nem futballozik a jövőben, pályára lépni esetleg csak a Budapest-bajnokság I. osztályában szereplő Budafok II-ben fog (az őszi idényben egyébként háromszor már szerepelt a második gárdában).

Jó sorozatuk megtartása a csákváriak célja a fővárosban (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

Kellett néhány éjszaka, amíg átgondoltam és átrágtam magam a dolgokon, de ha őszinte akarok lenni, büszkén vállaltam el a felkérést – ecsetelte a klubhonlapon Filkor, aki 2017 nyarán szerződött Budafokra. – Nyáron már felmerült, hogy ha befejezem az aktív pályafutásomat, akkor valamilyen szerepkörben számítana rám a klub, most viszont felpörögtek az események. Rendkívül összetett a munkakör, az átigazolások mellett a csapattal és a stábbal való kapcsolattartás is a feladatom lesz, valamint a játékosok megfigyelése. Abból a szempontból előnyben vagyok, hogy ismerem az öltözőt, napi szinten ott vagyok a pályán az edzéseken, a mérkőzéseken, és biztos vagyok benne, hogy az egyesülettől is minden segítséget megkapok majd. Nagyon sok mindent láttam és éltem át a futballban, rengeteg emberrel dolgoztam együtt, a megszerzett tudást és kapcsolatokat pedig szeretném kamatoztatni. Abban maradtam a vezetőséggel, hogy az első csapatnál már nem fogok edzeni és játszani a továbbiakban – nyáron sajnos eltört a bokám és éreztem magamon, hogy nehéz a visszatérés. De ha időm és a sorsolás engedi, akkor a tartalékegyüttesben még pályára lépek, hogy ne kelljen egyik napról a másikra befejeznem a karrieremet.”

Mennyire fáradt el a Budafok?
A Pest megyeiek szerdán 120 perc után gyűrték le a Szegedet a Magyar Kupában, ami bizonyára sokat kivett a játékosokból. Nem meglepetés, hogy Mátyus János 8 (!) helyen is változtatott az akkori kezdőhöz képest. Csak Jagodics Márk, Danijel Romic és Oláh Bálint fut ki a pályára már a kezdő sípszó megszólalása előtt.

Filkor Attila az Internazionale és a Milan játékosaként Olaszországban a Grosseto, a Sassuolo, a Gallipoli, a Triestina, a Livorno, a Bari, a Pro Vercelli és az Avellino együttesében szerepelt, illetve tett egy kitérőt Franciaországban, a Chateauroux-nál is. 2015 nyarán tért haza, előbb az Újpest FC, majd a Gyirmót FC Győr futballistája volt, mielőtt Budafokra igazolt volna. 2007-ben bemutatkozott a felnőttválogatottban, összesen hatszor lépett pályára a nemzeti csapatban, mindannyiszor abban az évben.