A Békéscsaba ellen szerezte meg idénybeli első győzelmét a Budafok

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.09.11. 15:50
Németh Márió (15) tíz perc alatt eldönthette volna a mérkőzést (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a forduló előtt sereghajtó Budafok és a 12. helyezett Békéscsaba csapott össze egymással előbbi otthonában, és a fővárosiak 1–0-s győzelmet arattak, így először nyertek az idényben.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (1–0)
Promontor utca, 400 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Márkus Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Jagodics M., Romics, Horváth O.– Németh M. (Kovács D., 57.), Adorján, Oláh B. (Nándori, 75.) – Varga D. (Sós M., 57.), Tischler (Beke, 82.), Takács R. (Györgyi, 75.). Vezetőedző:Mátyus János
BÉKÉSCSABA:Bukrán – Puskás G., Fazekas L., Albert I. (Szabó Cs., 24.), Mikló – Váradi, Zvara (Fülöp I., 83.), Kitl M.,Talpalló (Szalai D., 61.) – Máris (Lukács R., 61.), Hamed (Czékus, 61.).Vezetőedző:Brlázs Gábor
Gólszerző: Adorján (39.)
Kiállítva: Beke (90+4.)
Mátyus János: – Az elmúlt hetekhez képest megmaradt a remek védekezésünk, hatalmasat léptünk előre a helyzetek kialakításában. Összességében megérdemelten nyertünk, és ez hatalmas boldogsággal tölt el engem és a csapatomat, remélem, nagyon szép ősz vár majd ránk.
Brlázs Gábor: – Sajnos nem ismételtük meg az előző heti teljesítményünket,sok volt a gyenge produkció. A második félidőben sikerült rendeznünk a sorokat, de nem volt elég lendület bennünk ahhoz, hogy helyzeteket dolgozzunk ki, így azt gondolom, megérdemelten nyert a hazai csapat.

A Budafok és a Békéscsaba legutóbbi összecsapását a fővárosi csapat nyerte meg (2–0), így jó esély mutatkozott arra, hogy a Mátyus János által vezetett BMTE megszerezheti első győzelmét a bajnokságban. A hazaiak ennek megfelelően indították az összecsapást, Németh Márió már a tizedik percre eldönthette volna a három pontot sorsát, de három helyzetéből egyet sem sikerült értékesítenie. A Békéscsaba nagyon gyenge játékot produkált, a Budafok pedig a 39. percben gólra váltotta fölényét. Horváth Olivér bal oldalról ívelt a kapu elé, az ötös környékén helyezkedő Adorján Krisztiánpedig csukafejessel vette be Bukrán Erik kapuját.

Tischler Patrik (fehérben) ma nem tudott a kapuba találni (Fotó: Török Attila)

A második félidő eléggé eseménytelenül telt, ami a hazaiak számára tökéletes volt. Bár a Budafok fáradtnak tűnt az utolsó fél órában, a Békéscsaba ezt egyáltalán nem tudta kihasználni, a viharsarkiak helyzetet sem voltak képesek kialakítani Gundel-Takács Bence kapuja előtt. A túloldalon viszont egy szabadrúgást követően csak Bukrán bravúrja akadályozta meg az újabb hazai találatot. A hosszabbításban még a budafoki cserecsatár, Beke Péter piros lapot kapott, de ez sem veszélyeztette a Budafok sikerét. Mátyus János együttese először nyert az új bajnoki idényben. 1–0

20. Kozármisleny81168–18–104

90+5. perc: VÉGE! Megvan a Budafok első bajnoki győzelme a 2022–2023-as idényben. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+5. perc: Kovács Dávid kapott sárgát időhúzásért.

90+4. perc: PIROS LAP! Beke könyöklésért megkapta a második sárga lapját – három percen belül –, kiáll.

90+2. perc: Czékus szeretett volna büntetőt, de sárga lap lett a jutalma műesésért.

90+1. perc: Beke szabálytalankodott, sárga lap.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás!

84. perc: Fazekas rúgta meg Nándorit, ez is sárga.

83. perc: Cserélt a Békéscsaba is, Fülöp érkezett Zvara helyére.

82. perc: Cserélt a Budafok, Tischler helyére Beke állt be.

82. perc: Szalai Dániel kapott sárgát reklamálásért.

77. perc: Mikló balról élesen belőtt labdája meglepte Gundel-Takácsot, de végül a kapu tetején landolt a beadásnak szánt lövés.

75. perc: Kettőt cserélt a Budafok, Györgyi érkezett Takács, Nándori pedig Oláh helyére.

Az utóbbi percekben a Békéscsaba beköltözött a budafoki 16-os elé, de a lila-fehéreknek nem sikerül helyzeteket kialakítaniuk.

66. perc: MEKKORA VÉDÉS! Kovács Dávid lőtt kissé szélről, 17 méterről egy szabadrúgást kapura, a jobb alsóba tartó labdát Bukrán Erik óriási bravúrral ütötte ki.

61. perc: Hármat cserélt a Békéscsaba, Máris helyére Lukács, Hamed helyére Czékus, Talpalló helyére Szalai állt be.

60. perc: A csereként beállt Kovács Dávid lövése szállt el a bal kapufa mellett.

57. perc: Kettőt cserélt a Budafok, Kovács érkezett Németh, Sós pedig Varga helyére.

55. perc:Tischler lőtt kapura 6 méterről kisodródott helyzetből, Bukrán gyors vetődéssel hárított.

54. perc: Takács szép cselekkel jutott le az alapvonalig, majd középre passzolt Vargához, Talpalló azonban jó helyen volt és szögletre rúgta a labdát a budafoki támadó elől.

52. perc: Megjáratta a labdát a Csaba a hazai 16-os előtt, majd Puskás lőtt a 16-os jobb sarkától a kapu mellé.

Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Váradi szögletét követően a kapu mellé szállt a labda, itt a vége az első félidőnek! Az eddig látottak alapján azt mondhatjuk, megérdemelten vezet a Budafok 45 perc játékot követően.

45. perc: Egy perc hosszabbítás az első félidő végén!

39. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Budafok! Bal oldalról érkezett egy tűpontos ívelés Horváth Olivértől a kapu elé, Adorján az ötös vonaláról előrevetődve fejelt a jobb alsóba. 1–0!

36. perc: Nem akar összejönni a budafoki gól... Ezúttal Csonka futott el a jobb szélen, majd középre passzolt, ahol Tischler félfordulatból a bal kapufa mellé lőtt 12 méterről.

31. perc: Varga kapott jó labdát, majd betört a 16-oson belülre, de 15 méterről Bukrán kezeibe lőtte a labdát.

29. perc: Mikló buktatta Takácsot, sárga.

Hamed (jobbra) volt a legveszélyesebb csabai játékos (Fotó: Török Attila)

28. perc: Hamed a bal oldalról két védőt kicselezve vezette középre a labdát, majd 19 méterről a bal alsó mellé lőtt.

25. perc: Romicsbuktatta Márist, sárga lap.

24. perc: Sérülés miatt cserélnie kellett a Békéscsabának, Szabó Csaba érkezett Albert István helyére.

16. perc: Váradi buktatta Takácsot, sárga lap.

15. perc: Csabai támadás végén Máris lőtt kapura 19-ről, tekerése csak centikkel kerülte el a jobb felső sarkot.

9. perc: Nagyon nyom a Budafok, most jobbról érkezett középre a labda, megint Németh lőtt, de Bukrán lábbal védett.

8. perc: Ismét balról jött a beadás, megint Németh Márió volt jó helyzetben, de hat méterről Bukrán kezeibe fejelte a labdát.

3. perc: Jobb oldali csabai szögletet követően Hamed emelkedett a legmagasabbra a 11-es pont közelében, de középre tartó erőtlen fejesét könnyedén fogta Gundel-Takács.

2. perc: Rögtön gólt szerezhetett volna a Budafok, de a balról belőtt labda hiába találta üresen a kapu előtt Németh Máriót, a hazai játékos csúnyán a kapu fölé bombázott.

1. perc: A hazaiak kezdték a találkozót.

Érkeznek a pályára a csapatok, a hazai gárda tiszta fehérben, a Békéscsaba lila-fehérben játszik majd.

Németh Márió (jobbra) számára jól sikerülhetett a bemelegítés, az első 10 percben háromszor is helyzetbe került a csabai kapu előtt (Fotó: Török Attila)

„Mindenképpen a három pont megszerzése a cél Budafokon is, mint bármelyik más meccsen. Ahogy azt megszokhattuk, nagyon nehéz mérkőzésre számíthatunk, hiszen attól függetlenül, hogy még nyeretlenek, hazai pályán még nem kaptak ki. Tehát abból indulunk ki, hogy ez borzasztóan nehéz meccs lesz, ráadásul nekik is minden egyes pontra égető szükségük van. Talán mi egy kicsit kedvezőbb pozícióból várjuk a fordulót, de ez semmit sem jelent ebben a fázisban. Kiélezett, harcos mérkőzésre számítok, de mindentől függetlenül a győzelemért utazunk a fővárosba. Vannak nekünk is hiányzóink, azaz közel sem teljes a keretünk, de így is meg kell tudnunk oldani a feladatot.” –nyilatkozta Brlázs István Gábor a Csaba edzőjea klub honlapjának.

„Hatalmas várakozásokkal tekintünk a mérkőzés elé, a harmadik találkozónk következik a kispadon és bár még nem kaptunk ki, ami rendkívül pozitív, sajnos nem is nyertünk, ami legalább ennyire negatív. Utóbbin vasárnap mindenképpen változtatni szeretnénk és mivel nagyszerű héten vagyunk túl, szinte tökéletes volt a felkészülésünk jó esélyt is látok rá, hogy megszerezzük idénybeli első győzelmünket.”árulta el a Budafoki MTE honlapjánakMátyus János vezetőedző.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még mindig nyeretlen Budafok az elmúlt három meccsén három döntetlent játszó Békéscsaba ellen.