Ha egy üzlet beindul: sorozatban harmadik győzelmét aratta a Siófok

Vörös SándorVörös Sándor
2021.11.28. 16:50
Pályaválasztóként veretlenül zárta az őszi idényt a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 18. fordulójában Horváth Péter gyönyörű szabadrúgásgóljával 1–0-ra legyőzte a Szentlőrincet.
A csúszós, sáros talaj nem könnyítette meg a csapatok helyzetét (Fotó: Németh András)

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ
BFC SIÓFOK–SZENTLŐRINC 1–0 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 100 néző. Vezette: Horváth Tibor (Király Zsolt, Ország Péter)
SIÓFOK:
Szmola – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Varga B. – Kiss B. (Balogh B., 70.), Szakály A. (Krausz, 70.) – Eördögh, Szakály D. (Nikházi, 77.), Cipf (Elek B., 77.) – Horváth P. (Deutsch B., 89.). Vezetőedző: Domján Attila
SZENTLŐRINC:
Hajagos – Erdélyi B., Tamás L., Keresztes B., Németh Márk (Szinanovics, 77.) – Havas (Török L., a szünetben), Újvárosi (Törőcsik, 77.) – Harsányi I., Jancsó (Biben, a szünetben), Kiss-Szemán – Bányai (Vintonji, 86.). Megbízott edző: Pichler Gábor
Gólszerző: Horváth P. (28.)
Domján Attila:
– Nagyon szervezett ellenfél ellen sikerült annak ellenére megnyernünk a mérkőzést, hogy a játék minősége elmaradt a szerdaitól. Több nagy lehetőségünk volt, amelyből egyet sikerült is kihasználnunk.
Pichler Gábor: – Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek. A párharcokban sajnos alulmaradtunk, a lepattanó második labdákat rendre az ellenfél szedte össze, és ebből alakított ki helyzeteket. A második félidőre változtattunk a cserékkel és taktikailag egyaránt, úgy érzem, átvettük a kezdeményezést, de a támadózónában hibás döntéseket hoztunk, a végjátékban pedig pontatlanok voltunk.

Döntetlenkirályok egymás ellen – röviden így lehetett felvezetni a szentlőrinciek siófoki vendégjátékát. Az első hat fordulóban a két csapat kéz a kézben hat ikszet játszott, s a 17. fordulót úgy várták, hogy a nevük mellett egyaránt 9 döntetlen szerepelt. Figyelembe véve a csapatok pillanatnyi formáját, valamint azt, hogy a Révész Géza utcai Stadionban vendégcsapat legutóbb még az előző idényben – 2021. április 11-én – győzött, a mérleg nyelve a házigazdák felé billent.

Az időjósok által beígért mediterrán ciklon Siófokot is elérte, vasárnap késő délelőtt óta szinte folyamatosan esett az eső, így meglehetősen mély talajú, csúszós pálya várta a csapatokat. A hazai környezetben remek mutatókkal rendelkező balatoniak kezdeményezőbben léptek fel, több helyzetet is kialakítottak, de nem tudták feltörni a szervezetten védekező szentlőrinci védelmet. A látottak alapján érett a siófokiak vezető gólja, melyre a 28. percig kellett várni, s talán nem lepünk meg senkit azzal a ténnyel, hogy pontrúgásból született meg: Horváth Péter 18 méterről, gyönyörű mozdulattal lőtte ki a jobb alsó sarkot a sorfal mellett (1–0).

Horváth Péter szabadrúgásnál Hajagos tehetetlen volt (Fotó: Németh András)

A folytatásban is a somogyiak voltak aktívabbak, de a harcosan, néha keményen védekező vendégek megakadályozták, hogy kétgólosra növeljék előnyüket. A szünetbeli cseréknek köszönhetően a második félidőben mozgékonyabbá váltak a piros-feketék, akik a 65. percben nagyon közel kerültek az egyenlítéshez, de Harsányi tíz méterről, egy az egyben a bal alsó sarok mellé lőtt.

Ezt leszámítva igazán nagy szentlőrinci lehetőséget nem jegyezhettünk fel, ellenben a siófokiak többször is végleg eldönthették volna a három pont sorsát, de nagyobbnál nagyobb lehetőségeket hagytak kihasználatlanul, így végül meg kellett elégedniük az egygólos győzelemmel.

A minimális különbségű siker egyben azt is jelentette, hogy a BFC Siófok pályaválasztóként veretlenül, négy győzelemmel és hat döntetlennel zárta az őszi idényt. Ami az egyik oldalon öröm, a másikon bánat, hiszen a Szentlőrinc sorozatban ötödik mérkőzésén maradt nyeretlen, a baranyaiak október 24-e óta várnak az újabb három pont begyűjtésére.

20. Tiszakécske18331217–36–1912

Az őszi szezonban otthon nem talált legyőzőre a siófoki együttes (Fotó: Németh András)

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melynek egyetlen gólját Horváth Péter a 28. percben szabadrúgásból szerezte, így a BFC Siófok mindhárom pontot otthon tartotta. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Horváth Tibor három percet hosszabbít.

89. perc: Ezek a percek már a cserékről szólnak: a hazaiaknál a gólszerző Horváth Péter jött le, helyette Deutsch Bence a pályán.

86. perc: Ismét változtattak a piros–feketék: a véghajrában Bányai Péter helyett Sergej Vintonji kap lehetőséget.

79. perc: Ez volt a meccslabda?! Polényi jobb oldali beadását követően Nikházi a kapuval szemben, 14 méterről lőhetett, de Hajagos nagy bravúrral hárítani tudott, majd a kipattanót Horváth Péter kotorta kapura, de a vendégek kapusa újfent nagy bravúrt mutatott be.

77. perc: Cserére csere: a hazaiaknál Cipf Dominik és Szakály Dénes jött le, Elek Bence és Nikházi Márk be. A vendégek oldalán Újvárosi Ádám, valamint Németh Márk fejezte be mára a játékot, helyettük Törőcsik Péter és Szinanovics Sinan a pályán.

70. perc: Kettős csere a siófokiak oldalán: Kiss Balázs és Szakály Attila le – Balogh Bence Benitó és Krausz Raul-Zoran be.

65. perc: Az eddigi legnagyobb szentlőrinci lehetőség maradt ki: a harmadik siófoki szöglet után indult a vendégek kontrája, melyen végén Harsányi kilépett a védők között, majd 10 méterről, óriási helyzetben, egy az egyben a bal alsó sarok mellé lőtt.

S akkor a kapott gólokról is essen szó... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 19 állt, melyek közül 11 az első, 8 a második félidőben született (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 6). A piros-feketék védelme 20 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek nyolcszor az első félidőben, tizenkétszer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 3, 31–59. perc között: 8, 60–90. perc között: 9).

A vendégek kapuja előtt történtek az események, Hajagosra komoly munka hárult (Fotó: Németh András)

53. perc: Török László késett egy ütemet, majd egy felugrásnál Kiss Balázzsal szabálytalankodott, amiért a csereként pályára szentlőrinci játékos megkapta a mérkőzés harmadik sárga lapját.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 17 forduló alatt 22 gólt szereztek, melyek közül 9 az első félidőben, 13 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 6, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 9). Ezzel szemben a vendégek 20 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 9, míg a másodikban 11 gólt jegyezve (00–30. perc között: 6, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 9).

46. perc: A szünetben cserélt vendégek szakmai stábja: Havas Attilát Török László, Jancsó Andrást pedig Biben Barnabás váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: Véget ért az első félidő. A szünetben a BFC Siófok Horváth Péter 28. percben szerzett szabadrúgásgóljával 1–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második felvonással!

A tartalék játékvezető egyperces hosszabbítást jelzett.

40. perc: Eördögh ugratta ki remekül Cipfet, aki a védők között megtalálta a rést, majd 10 méterről a jobb alsót vette célba – Hajagos szögletre mentett.

Horváth Péter idénybeli negyedik góljával szereztek vezetést a balatoniak (Fotó: Németh András)

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 17 forduló alatt hat mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből kétszer pályaválasztóként –, míg a Szentlőrinc három alkalommal maradt lőtt gól nélkül, egyszer idegenben. A házigazdák eddig öt találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből kettőt hazai környezetben –, míg a vendégek négy alkalommal – ebből kétszer idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

28. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! A szentlőrinci kapu előterében Kiss-Szemán buktatta a labdát befelé vezető Horváth Pétert. A megítélt, 18 méteres szabadrúgást a sértett végezte el, bal lábbal, gyönyörű mozdulattal eltekerte a sorfal mellett a labdát, amely a jobb alsó sarokban kötött ki. 1–0!

Eltiltás miatt ezúttal egyik csapatból sem hiányzik senki, viszont a hazaiaknál az Eördögh András, Polényi Gábor, Szakály Attila, Szakály Dénes négyes, a vendégeknél a Drilon Cenaj, Erdélyi Botond, Keresztes Bence, Németh Márk "különítmény" lép(het) pályára négy sárga lappal a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve. Ha már színes lapok... A BFC Siófok játékosai az eddigi 17 forduló alatt 47 lapot kaptak (43 sárga + 4 piros), míg a Szentlőrinc futballistái 39 kártyával gazdagodtak (38 sárga + 1 piros).

25. perc: Ezúttal Újvárosi Ádám szabálytalankodott sárga lapot érően Horváth Péterrel szemben.

20. perc: Havas Attila buktatta hátulról sárga lapot érően Szakály Dénest a félpályán. A siófokiak rögtön piros lapot reklamáltak, mi inkább nem foglalnák állást, a videófelvételekre hagyatkoznánk... Maradjunk annyiban, hogy véleményes volt a szituáció...

Kiss Balázs (fehérben) elfutásaiban ezúttal is benne volt a veszély (Fotó: Németh András)

14. perc: Erdélyi jobb oldali beadására Bányai érkezett, majd 7 méterről fejjel csúsztatta kapura a labdát – Szmola Hajagoshoz hasonlóan biztosan hárított.

A két együttest három pont és három hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 24 pontjából tizenötöt szerzett pályaválasztóként, míg a Szentlőrinc 21 pontjából tizennégyet zsebelt be vendégként. Érdekesség, ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor mindkét csapat neve mellett 20 pont szerepel.

11. perc: Varga Bence bal oldali beadását követően Horváth Péter 15 méterről, kapásból a jobb alsó sarkot vette célba – remek lövését Hajagos magabiztosan hárította.

A döntetlenkirályok bajnokiját Horváth Tibor vezeti, munkáját ezen a napon Király Zsolt és Ország Péter segíti. A 37 esztendős, Komárom-Esztergom megyei játékvezető 38. NB II-es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, s egyik csapat előtt sem ismeretlen, hiszen hiszen pályafutása során a siófokiaknak hat, míg a szentlőrincieknek kettő mérkőzést vezetett a másodosztályban.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szentlőrinc indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! A balatoniak tiszta fehérben szerepelnek, Szmola Bálint neonzöld dresszben véd. A baranyaiak piros-fekete szerelésben játszanak, Hajagos Tamás kék dresszben áll a gólvonal elé.

A Siófok felfelé ívelő formában várta a 17. fordulót, hiszen a tópartiak legutóbbi két mérkőzésükön hat gólt és hat pontot szerezve léptek előre a kilencedik helyre. Ezzel szemben a Szentlőrinc négymeccses nyeretlenségi sorozatból érkezett a siófoki Városi Stadionba, ahol vendégcsapat legutóbb még az előző idényben, 2021. április 11-én győzött (Dorogi FC 0–1).

Hazai veretlenségének megőrzésére készül a BFC Siófok (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk mire megy az a két csapat egymással, amely eddig a legtöbb döntetlent játszotta a bajnokságban – szám szerint 9-et. Háromnegyed órával a kezdés előtt 7 Celsius-fokot mérhettünk, a beígért mediterrán ciklon meghozta a csapadékot: Siófokon késő délelőtt óta szinte folyamatosan esett az eső, mondanunk sem kell, mély talajú pálya várta a csapatokat.