Megtört a jég! 133 nap után szerzett pontot hazai pályán a Siófok

Vörös SándorVörös Sándor
2021.04.25. 16:50
A kék mezes siófokiak az idei évben először szereztek pontot pályaválasztóként (Fotó: Németh András)
Öt vereség után, 2021-ben először szerzett pontot hazai pályán a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 34. fordulójában kétgólos hátrányból felállva döntetlent harcolta ki az ETO FC Győrrel szemben.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ
BFC Siófok–WKW ETO FC Győr 2–2 (0–2)
Siófok, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Hanyecz Bence (Kis Zoltán, Kulman Tamás)
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Izing, Kiss B. (Deutsch B., a szünetben) – Kecskés T. (Nikházi, a szünetben), Tajthy T. (Medgyesi, 88.) – Hajnal G. (Elek B., a szünetben), Cipf, Balogh B. (Tömösvári, 73.) – Horváth P. Szakmai igazgató: Mihalecz István
GYŐR:
Ruisz – Kovács K., Vukaszovics, Temesvári, Fejes – Kiss M., Egerszegi (Vári, 82.) – Vitális (Vankó, 86.), Berki (Bagi, 70.), Májer – Priskin. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Elek B. (66., 81. – mindkettőt 11-esből), ill. Priskin (22. – 11-esből), Fejes (33.)
Mihalecz István: – Kétszer melegített a csapat, egyszer a meccs előtt, majd az első harminc percben. A találkozó kétharmadában aztán már jól futballoztunk, helyzeteket alakítottunk ki, így kétgólos hátrányból egyenlítve sikerként értékelem az eredményt.
Dobos Barna: – Az első félidőben meggyőző fölényben játszottunk, megérdemelten vezettünk, de a második játékrészben visszaesett a teljesítményünk, ezért csak egy pontot szereztünk.

Megjósolhatatlan a végeredmény – előzetesen talán így jellemezhettük az ETO FC Győr siófoki vendégjátékát. Az viszont borítékolható volt, hogy a balatoniaknak lényegesen fontosabb a győzelemért járó három pont begyűjtése, mert bár a Nyíregyháza Spartacus FC otthonában aratott sikernek köszönhetően a vonal fölé kerültek, továbbra is hatalmas harcot folytatnak a bennmaradás kiharcolásáért.

Az utóbbi hetekben sokakat meglepett a balatoniak mélyrepülése, amelyben nagy szerepe volt annak, hogy az idei naptári évben öt mérkőzésen sem szereztek pontot pályaválasztóként, ráadásul a hazai környezetben 16 bajnokin kapott harminc gól a legtöbbnek számított a mezőnyben. Köztudott tény, hogy egyszer minden sorozat megszakad, s erre jó esély kínálkozott április utolsó vasárnapján, amikor az ETO FC Győr úgy érkezett Siófokra, hogy idegenben 151 napja győzött azt megelőzően, igaz, a teljességhez hozzátartozik, hogy Priskin Tamásék 49 napja nem kaptak ki vendégként.

A győriek kezdtek aktívabban, s két kihagyott helyzet után a 22. percben Priskin Tamás tizenegyesből szerzett góljával előnybe kerültek. A 63-szoros válogatott támadó szezonbeli 20. gólját szerezte, sorozatban negyedik bajnokiján volt eredményes. A kapott gól megfogta a találkozó első szakaszában kapkodóan, türelmetlenül játszó siófokiakat, így nem is volt meglepő, hogy tizenegy perccel később Polényi hibáját kihasználva Fejes András megduplázta a zöld-fehérek előnyét.

A szünetben ifjabb Mihalecz István három helyen változtatta meg csapata összetételét, s a térfélcserét követően jóval aktívabb, többet futó, harcosabb Siófokot láthattunk. A küzdeni tudás, a pontmentésbe vetett hit végül meghozta gyümölcsét, hiszen Elek Bence negyedórán belüli két – jogosan megítélt tizenegyesből szerzett – góljával döntetlenre módosult az állás. A hajrában nagy adok-kapok alakult ki a pályán, majd a meccslabda hat perccel a vége előtt a vendégeké volt, de Májer Milán távoli lövését Hutvágner bravúrral hárította.

20. Debreceni EAC34522724–63–3917

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés! A BFC Siófok kétgólos hátrányból felállva mentett pontot az ETO FC Győr ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Hanyecz Bence három percet hosszabbít.

89. perc: Tömösvári Bálint buktatta hátulról a meglóduló Vankó Imrét – ez is sárga lap.

88. perc: Az utolsó siófoki változtatás alkalmával Tajthy Tamás adta át a helyét Medgyesi Márknak.

86. perc: Újabb győri csere, melynek során Vankó Imre jött be Vitális Milán helyére.

84. perc: Temesvári Attila buktata hátulról sárga lapot érően Tajthy Tamást.

83. perc: Ez volt a meccslabda?! Vitális jobb oldali szögletét kifejelték a védők, majd a labda Tömösvári lábáról Májer elé pattant. A 21 esztendős játékos mintegy 20 méterről lőtt, Hutvágner vetődve tisztázott.

82. perc: A begörcsölő, majd ápolásra szoruló Egerszegi Tamást Vári Barnabás váltotta.

Ruisz Barnabás tehetetlen volt Elek Bence tizenegyeseivel szemben (Fotó: Németh András)

81. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A BFC SIÓFOK! A házigazdák második büntetőjét is Elek Bence végezte el, s jobb lábbal ezúttal is a kapu bal oldalába lőtte. Ruisz most érezte az irányt, de nem háríthatta. 2–2!

79. perc: Tömösvári bal oldali szögletét követően az ötösön belül Nikházi szorításában Priskin kezére pattant a labda. Ez is tizenegyes!

73. perc: A negyedik siófoki változtatás alkalmával Balogh Bence Benitó jött le, majd Tömösvári Bálint be.

70. perc: Cserélt a WKW ETO FC Győr szakmai stábja: Berki István le – Bagi István be.

66. perc: GÓL! EGYGÓLOSRA CSÖKKENTETTE HÁTRÁNYÁT A BFC SIÓFOK! A jogosan megítélt büntetőt Elek Bence végezte el, s jobb lábbal a kapu bal oldalába lőtte a jobbra mozduló Ruisz mellett. 1–2!

65. perc: Tajthy passzát követően Nikházi a félpályáról indulva egészen a tizenhatosig vezette a labdát, majd miután belépett, Fejes rögtön szabálytalankodott vele szemben. A vendégek védője sárga lapot, a házigazdák tizenegyest kaptak.

58. perc: A második félidő első siófoki szögletét Balogh Bence Benitó ívelte a jobb oldalról középre, ahol Horváth Péter emelkedett a legmagasabbra, majd a 7 méteres fejesét Ruisz védte magabiztosan.

52. perc: Kovács Krisztián jobb oldali beadását Hutvágner húzta le, majd a vakmerő kidobása után Polényi nem tudta átvenni a labdát, akinek lábáról Májer Milán lelopta. A vendégek támadója kettőt igazított a labdán, majd középről, 18 méterről a jobb oldali kapufát találta telibe.

47. perc: Polényi bedobása után Elek vette át a labdát, majd középre centerezett, ahol Horváth Péter Temesvári szorításában hat méterről fejelni tudott. A gólba tartó labdát Ruisz nagy bravúrral ki tudta tenyerelni.

46. perc: A szünetben három helyen is változtatott a siófokiak szakmai stábja: Hajnal Gergely, Kiss Balázs és Kecskés Tamás nem jött ki a folytatásra, helyettük Deutsch Bence, Elek Bence, valamint Nikházi Márk kap lehetőséget a második negyvenöt percben.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+2. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első félidő. Hamarosan jövünk a második felvonással!

Hanyecz Bence kettő percet hosszabbít az első félidő végén.

44. perc: Hajnal Gergely buktatta sárga lapot érően Fejes Andrást.

Ami pedig a kapott gólokat illeti... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 54 állt, melyek közül 19 az első, 35 a második félidőben született (00–30. perc között: 17, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 25). A zöld-fehérek védelme 37 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek 18-szor az első félidőben, 19-szer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 16, 60–90. perc között: 13).

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 33 forduló alatt 42 gólt szereztek, melyek közül 17 az első félidőben, 25 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 11, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 19). Ezzel szemben a vendégek 48 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 17, míg a másodikban 31 gólt jegyezve (00–30. perc között: 11, 31–59. perc között: 16, 60–90. perc között: 21).

33. perc: GÓL! KÉTGÓLOSRA NÖVELTE ELŐNYÉT A WKW ETO FC GYŐR! A Rába-partiak harmadik szögletét a bal oldalról Vitális tekerte középre, majd Priskin csúsztatását követően Fejes András reagált a leggyorsabban, s az elmélázó Polényit megelőzve egy méterről a bal alsó sarokba továbbította a labdát. 0–2!

A BFC Siófok a hazai pályán lejátszott 16 bajnokiból tizennégyen szerzett legalább egy gólt, míg a Rába-partiak a vendégként megvívott 16 bajnokit figyelembe véve nyolc meccsen vették be legalább egyszer a házigazda kapuját. A siófoki Városi Stadionban rendezett 16 összecsapásból tizennégyen betaláltak a vendégcsapatok.

22. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A WKW ETO FC GYŐR! A megítélt büntetőt a sértett végezte el, s jobb lábbal magabiztosan a kapu közepébe belsőzte a jobbra mozduló Hutvágner mellett. Priskin Tamás szezonbeli 20. gólját szerezte, sorozatban negyedik bajnokiján volt eredményes. 0–1!

21. perc: A vendégek második szögletét Vitális a jobb oldalról adhatta középre, az ötösön belül azonban Izing lerántotta Priskint. A hazaiak védője sárga lapot, a vendégek tizenegyest kaptak.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 33 forduló alatt nyolc mérkőzésen nem szerzett gólt, míg a WKW ETO FC Győr kilenc alkalommal maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig négy találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből kettőt hazai környezetben –, míg a vendégek hét alkalommal – ebből háromszor idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

9. perc: Májer Milán harcolta ki a vendégek harmadik szabadrúgását, a siófokiak kapujától mintegy 25 méterre. A pontrúgást Vitális végezte el, de lövése a jobb kapufa meleltt elhagyta a pályát.

A két együttest tizenegy pont és hat hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 34 pontjából tizenkilencet szerzett pályaválasztóként, míg a WKW ETO FC Győr 45 pontjából tizenhármat zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 42 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 41 ponttal rendelkeznek.

3. perc: Kiss Máté szabadította fel a győri kaput, majd Priskin – Vitális volt a labda útja, utóbbi remekül ugratta ki Berkit. A korábban Siófokon szereplő támadó lendületesen bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd Hutvágnert átakarta emelni, de Kecskés Tamás utolérte és szerelni tudta.

A találkozót Hanyecz Bence vezeti, munkáját Kis Zoltán és Kulman Tamás segíti. Hanyecz ezen a délutánon pályafutása 18. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 86 sárga mellett 8 piros lap a mérlege. A 28 esztendős békéscsabai játékvezető a Siófoknak eddig háromszor vezetett mérkőzést, a Rába-partiak találkozóin ugyanakkor eddig nem fújta a sípot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a WKW ETO FC Győr indította kilencven perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, előbb a győriek, majd a siófokiak! A házigazdák ezen a napon tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely pedig zöld dresszében véd. Dobos Barna tanítványai fehérben játsszák le az előttünk álló találkozót, Ruisz Barnabás narancssárga szerelésben áll a gólvonal elé.

A siófokiak 133 nap után szereznének pontot hazai pályán (Fotó: Németh András)

Öt sárga lap miatt mindkét oldalon vannak hiányzók: a balatoniaknál Gaál Bálint, győrieknél Lipták Zoltán pihen emiatt. A teljességhez tartozik, hogy a siófokiak oldalán négy játékos, Horváth Milán (9 sárga), Balogh Bence Benitó, Polényi Gábor és Varjas Zoltán (4–4 sárga) van veszélyben, bár utóbbi sérülés miatt ezúttal is a lelátóra kényszerült. A vendégeknél Berki István, Májer Milán, Vashkeba Vasyl (4–4 sárga) van egyetlen lapnyira az eltiltástól.

Az őszi szezonban a fehér mezes győriek hazai pályán 2–1–s győzelmet arattak (Fotó: Nagy Gábor)

A tavasz ezen a délutánon szebbik arcát mutatja Siófokon, ahol a csapatok az utolsó előtti április bajnokija jó eséllyel gyengén felhős égbolt alatt veszi majd kezdetét, egy és negyedórával a kezdősípszó előtt 17 Celsius-fokot mérhetünk. A játéktér ezúttal is kifogástalan állapotban van, a két együttes ideális körülmények között szállhat harcba a pontokért.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 34 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 17. helyén álló BFC Siófok a 45 egységgel a 11. pozícióban állomásozó WKW ETO FC Győr együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban fontos győzelmet arató, de hazai pályán egyébként tavasszal katasztrofálisan játszó Siófok a hullámzóan teljesítő ETO-val szemben.