Gólparádé békéscsabai győzelemmel

2022.10.22. 16:50
Mikló Roland csatázik a nyíregyházi játékossal (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
Élvezetes, gólokban bővelkedő összecsapást hozott az alsóházban tanyázó Békéscsaba és a Nyíregyháza ütközete a labdarúgó NB II-ben. A 19. perctől végig a lila-fehérek vezettek, ám egy pillanatra sem nyugodhattak meg a nagyot harcoló vendégegyüttes ellen, de 4–3-ra sikerült azért legyőzniük.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 4–3 (2–1)
Békéscsaba, 860
néző. Vezette: Sipos Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Bora, Farkas M., Albert I. (Fazekas L., 89.), Szalai D. – Zvara, Horváth P., Mikló (Hodonicki, 89.) – Czékus (Talpalló, 89.), Hamed (Váradi, 77.), Lukács R. (Máris, 65.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B. (Pataki, 52.), Baki, Gengeliczki, Jánvári (Deutsch B., 62.) – Márkus (Csősz, 77.), Sigér Á. – Pantovics, Gresó (Szokol, 52.) – Pekár (Kovács Á., 62.), Novák Cs. Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző:
Hamed (7., 47.), Szalai D. (19.), Horváth P. (68.), ill. Pekár (5.),Kovács Á. (64.), Novák (81. – 11-esből)
Kiállítva:
Deutsch B. (75.)

Brlázs Gábor: – Sajnos az első lehetőségét kihasználta a Nyíregyháza, de sikerült viszonylag hamar egyenlítenünk, és kézben tartottuk a mérkőzést. A mérkőzés előtt mondtam a fiúknak, mindegy milyen különbséggel, de ma nyernünk kell. Ehhez képest kicsit könnyű gólokat kaptunk.
Huszák Géza: – Talán furán fog hangzani, de szerintem nem játszottunk rosszul. A vezető gólunkat is nagyon jó ütemben értük el, az egyéni hibák miatt azonban kaptunk utána négyet, és ez döntően befolyásolta a mérkőzést. Tőlünk jobb csapat sem bírná ki ezeket a potya gólokat.

Azonnal üzemi hőfokra álltak a csapatok, nem telt el húsz perc, és már három gólt jegyezhettünk fel. A Nyíregyháza szerzett vezetést szép Pekár-góllal, de két perc múlva már jött is a válasz, a szemfüles Hamed révén. A csabaiak kettőzött erővel harcoltak, és Szalai szép egyéni megoldás után lőtt találatával a 19. percben átvették a vezetést. A nyíregyháziak idegesen játszottak, heveskedésüknek pedig két sárga lap lett az eredménye. Lüktető, jó iramú mérkőzést láthatott a publikum, de a szünetig már nem esett újabb találat.

A második félidőben sem unatkoztak a nézők, szinte rögtön a kezdés után Hamed látványos emeléssel növelte a csabai előnyt, majd a csereember, Kovács Ádám Tibor szépített, nyílttá téve a mérkőzést. Horváth Péter négy perccel később rúgott szabadrúgásgólja a forduló találatának is elmenne, a középpályás az alapvonal közeléből lőtt a pipába. A csereként beálló Deutsch mindössze négy percet töltött a pályán, mert előbb sárgát, utóbb pirosat kapott a megmozdulásáért. Csapata büntetőből így is szépíteni tudott, de egyenlíteni már nem, így a Békéscsaba kilenc, nyeretlenül megvívott mérkőzés után újra győztesen hagyhatta el a pályát. 4–3

20. Dorogi FC1324710–22–1210

90+3. perc: A játékvezető véget vetett a csatának. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Máris nem engedte, hogy ellenfele elvégezze a szabadrúgást, ezért ő sárgát kapott.

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Miklót Hodonicki, Albertet Fazekas Lóránt, Czékust Talpalló Norbert váltotta a hazaiaknál.

A csabaiak támadnak, a nyíregyháziak védekeznek (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

86. perc: Csősz csúszott be csúnyán Czékusnak, villant a sárga.

81. perc: Albert sárgát érően buktatta a 16-oson belül Novákot, 11-es. A büntetőt a sértett a jobb alsóba, lőtte, 4–3.

Nem kímélték egymást a felek a mérkőzésen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

77. perc: A vendégeknél Márkust Csősz Richárd, a hazaiaknál Hamedet Váradi Ádám váltotta.

75. perc: Négy perc múlva már a pirosat mutatta fel a játékvezető a nemrég beállt nyíregyházi játékosnak, aki most Márist buktatta.

71. perc: Deutsch Bence sárgult be, aki Czékust buktatta.

68. perc: GÓÓL! Szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba az alapvonal közeléből mintegy 15 méterről, Horváth jobbal a jobb felső sarokba bombázott, 4–2.

65. perc: Lukács helyén Máris Dominik folytatja a Békéscsabánál.

Mikló Roland harcban a labdáért (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

64. perc: GÓÓÓL! A frissen beállt Kovács lódult meg a jobb oldalon, befelé cselezte magát és jobbal a jobb alsóba lőtt, 3–2.

62. perc: Ismét két poszton változtat a vendégek trénere: Jánvári helyén Deutsch Bence, Pekár helyén Kovács Ádám Tibor a pályán.

52. perc: Kettős csere a vendégeknél: Gresót Szokol Zsolt, Farkas Bendegúzt Pataki Benceváltotta.

47. perc:GÓÓÓL! Horváth Péter indította fejjel a saját térfeléről a kiugró Hamedet, aki lefutotta a védőjét és 12 méterről jobbal gyönyörűen emelte át a kapuson a labdát, ami a kapu közepébe hullott, 3–1.

46. perc: Elkezdődött a 2. félidő.

45. perc: Véget ért az 1. félidő.

37. perc: Miklót buktatta hátulról sárgát érőenFarkas Bendegúz.

35. perc: Czékus birkózott a védőjével, majd lövéssel próbálkozott, labdája azonban elkerülte Fejér kapuját.

Feszült pillanatok is bőven akadtak a mérkőzésen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

31. perc: Lukács szabálytalankodott Bakival szemben, ő is megkapta a sárga kártyát.

25. perc: Baki kapott sárga lapot, mert meglökte Lukácsot..

19. perc: GÓÓÓL! Vezet a Békéscsaba! Horváth Péter passzolt Szalaihoz, aki három csel után 18 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt, 2–1.

Mindkét csapat dicséretet érdemel, mert egy percre sem lankadtak a találkozón (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

A hivatalos nézőszám: 860.

7. perc: GÓÓL! Zvara lőtt 18 méterről, a kapusról kijött a labda, az üresen álló Hamed, 5 méterről, ballal a kapu közepébe passzolt, 1–1.

5. perc: GÓÓÓL! Novák vezette fel a labdát a bal oldalon, jól tálalt Pekár elé, aki 8 méterről, jobbal, kapásból a kapu közepébe lőtt, 0–1.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Nyíregyháza tiszta fehér, a Békéscsaba lila-fehér csíkos mezben lépett pályára. A vendégek kezdték a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az utolsó helyezett, az előző öt találkozóját elveszítő Békéscsaba a szintén a vártnál gyengébben teljesítő Nyíregyháza ellen.