Először győzött hazai pályán az idei szezonban a Békéscsaba

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.11.24. 17:50
A nyíregyházi Márkus és a csabai Pantovics különmeccse (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
A 17. fordulóban első győzelmét szerezte hazai környezetben a Békéscsaba 1912 Előre alakulata. A lila-fehérek a mezőny első felében tanyázó Nyíregyháza Spartacust gyűrték le Lukács Raymond szünet előtt szerzett fejes góljával, és már nincsenek kieső helyen.
LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0 (1–0)
Békéscsaba, 440 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Fazekas L., 59.), Farkas M., Bora, Sipos G. – Hodonicki, Király P. (Paudits, 79.), Szabó P. (Puskás G., 66.), Horváth P. – Lukács R. (Gránicz, 66.), Pantovics (Zvara, 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos (Banyoi, 86.) – Márkus A. – Pócsik (Novák Cs., 70.), Sztankó (Csörgő, 70.), Paku, Vass P. (Yasin, 70.) – Zamostny.Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Lukács R. (42.)

Schindler Szabolcs: – Vérszemet kapott a csapat. Győrben már volt ennek előjele, nagyon fegyelmezetten játszottunk. Jól félkészültünk, senkit nem tudok kiemelni, mert csapatként tudtunk működni.
Feczkó Tamás: – Az első félidei játékunk messze elmaradt a várttól, érthetetlenül állok azelőtt, hogy egyszerűen nem tudtuk balról megbontani a csabaiak védelmét. Egy komolyabb lehetőségünk volt egy félidő alatt, ami nagyon kevés. Az pedig, hogy pontrúgásból kaptunk gólt, bosszantó.

A Békéscsaba már az első percekben világossá tette, legyen bármilyen erősségű is az ellenfél, győzni szeretne ebben az idényben először hazai pályán. A szinte mindegyik támadásban főszerepet vállaló Lukács Raymond már a 14. percben gólt szerzett, igaz a játékvezető szerint nem szabályosat. A csabai támadó aztán egy szöglet után fejjel bevette Hegedüs Lajos kapuját, 1–0. A nyíregyházi támadók legalább annyiszor bukkantak fel a csabai tizenhatos előtt, mint a hazaiak Hegedüs kapuja előtt, ám a lehetőségeiket sorra elpuskázták.

A Nyíregyháza nagy energiákat mozgósított a második félidőben, bár igazi nagy helyzetet nem igazán tudott kialakítani. Az utolsó percekben hatalmas nyomás nehezedett a békéscsabaiakra, ám ezúttal sikerült kihúzniuk kapott gól nélkül a hajrát, ami végül három pontot eredményezett.

Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Gránicz rúghatott volna gólt, egyedül mehetett kapura, emelni akart, ám Hegedüsben elakadt a labda. Ez volt az utolsó momentuma a mérkőzésnek, ugyanis Rúsz Márton hármat fújt a sípjába.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc: Csörgő rúgta kapura keményen, Czinanó lábbal hárított.

86. perc: Csere a vendégeknél is: Galambos Ádám helyettAndrei-Robert Banyoi folytatja.

79. perc: Pantovicsot Zvara, Királyt Paudits váltotta.

77. perc: Gránicz kapott sárgát időhúzásért. Ugyanő rúghatott szabadrúgást a jobb oldalról, veszélyesen csavarodó labdáját kifejelték a védők.

70. perc:Hármas csere a túloldalon: Pócsik Botond helyett Novák Csanád Ákos, Vass Patrik helyett Hamed Yasin, Sztankó Dávid helyett Csörgő Raul lépett pályára.

66. perc: Puskás GáborváltottaSzabó Pétert, Gránicz Patrik Lukács Raymondot.

64. perc: Papucsek Barna sárgult be, miután durván szerelte le Király Patrikot.

59. perc: Nagy Sándor hagyta el bicegve a pályát, helyére Fazekas Lóránt jött fel.

57. perc: Kavarodás a csabai kapu előtt Márkustól Pócsikhoz került a labda, aki 14 méterről kapásból lőtt,Czinanó a bal felső sarok elől piszkálta ki a labdát.

A Nyíregyháza óriási erőfeszítéseket tett az egyenlítésért (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

51. perc: Horváth Péter viharzott el a jobb oldalon, belőtt labdája centikkel suhant el az érkező Sipos előtt.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: Nincs hosszabbítás, a játékvezető véget vetett az első félidőnek.

42. perc: GÓÓÓL! Király jobb oldali szöglete után a berobbanó Lukács néhány lépésről a kapu közepébe bólintott, 1–0.

37. perc: Vass Patrik szúrta rá a labdát, centikkel a léc fölött zúgott el.

A hivatalos nézőszám: 440.

28. perc: Király Patrik kapott sárgát Márkus Attila buktatásáért, utóbbit rövid ideig ápolni is kellett.

25. perc: Zamostny próbálkozott, ezúttal lövéssel, de a labda ezúttal is elkerülte Czinanó kapuját.

18. perc: Galambos iramodott meg a bal szélen élesen középre ívelt, Zamostny pedig fejelt, ám a labda kevéssel ugyan, de a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Minden labdáért óriási csata folyt, itt éppen Vass és Pantovics harcolt (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

14. perc: Kapu előtti kavarodás után Lukács kotorta be közelről a bal alsó sarokba a labdát, ám a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

12. perc: Szabó Péter keveredett be a tizenhatoson belülre jobbról középre tette a labdát, ám a védők a második hullámban érkező csabai társak elől mentettek. A szögletet követően Bora ollózott, de ebből sem lett gól.

2. perc: Rögtön egy békéscsabai ziccer az elején: Pantovics cselezte be magát a tizenhatoson belülre, középre passzolt, Lukács érkezett, és közelről az oldalhálóba lőtt.

1. perc:A Békéscsaba indította útjára a labdát.

A sokadik nekirugaszodás hazai pályán: a csabaiak idei első győzelmükre készülnek (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

Békéscsabán az első idei hazai győzelemre, Nyíregyházán a hárommeccses nyeretlenségi sorozat megszakítására számítanak. Mindenesetre a két csapat egymás elleni mérlege nem a lila-fehéreknek kedvez, az első osztályban 2 győzelem, 3 döntetlen és 5 vereség, az NB II-ben 7 győzelem, 8 döntetlen és 11 vereség az egyenleg a Békéscsaba szempontjából. A két együttes utoljára 2021. március 3-án találkozott utoljára, amikor a Nyíregyháza nyert 4–1 arányban.

Színes lapok miatt egyik csapatban sincs eltiltott, Csilus Ádám azonban – aki még az augusztus 8-i Tiszakécske elleni mérkőzésen szenvedett komolyabb sérülést –, még mindig nem áll Feczkó Tamás rendelkezésére.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban Győrben csaknem két hónapos szünet után győzni tudó Békéscsaba a legutóbbi három bajnokiján csupán egy pontot gyűjtő Nyíregyháza ellen.