Csabai pontmentés az utolsó másodpercekben

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.11.06. 12:50
A szombathelyi Csernik Kornél végig gólveszélyesen játszott (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
A mérkőzés elején és legvégén lőtt gólt a Békéscsaba, de így is csak egy pont lett a jutalma a második félidőt emberhátrányban játszó, a játékrészt góllal indító, sok helyzetet kidolgozó Szombathelyi Haladás ellen.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (1–1)
Békéscsaba, 720
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Szalai D., Farkas M., Bora (Váradi, 73.), Puskás G. (Lukács R., 57.) – Horváth P., Albert I. (Fazekas L., 23.), Kitl M., Talpalló (Czékus, 57.) – Hamed, Máris (Mikló, 73.) Vezetőedző: Brlázs Gábor
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Csilus T., Derekas – Csernik (Hursán, 86.), Rácz B. (Tóth I., 88.), Doktorics (Nyíri, 46.) – Molnár R. (Borvető, a szünetben). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző:
Farkas M. (5.), Hamed (90+1.), ill. Rácz B. (43., 47., – a másodikat 11-esből)
Kiállítva:
Simut (45.)
Brlázs Gábor:
– Csalódott vagyok. Az első felvonásban ragyogóan játszottunk, a második félidőre megbeszéltük, hogy mit játsszunk, amiből aztán semmi nem valósult meg.
Michal Hipp:
– A meccs elején kapott gól megpecsételte a játékunkat. Húsz perc után egyenlítettünk, de a kiállítás nagyon rosszul jött. Szünet után hamar vezetést szereztünk, a hazai csapat nehezen tudott érvényesülni. Sajnos a hosszabbításban megkaptuk az egyenlítő gólt.

Farkas Márk góljával korán vezetést szerzett a Békéscsaba, de nem állt be védekezni, hanem amikor csak tehette, támadásokat vezetett, melyekben mindig benne volt a gól, Verpecznek több alkalommal is bravúrral kellett védenie. A félidő második felében azonban fölénybe kerültek a vasiak, amit több célt tévesztett lövés is jelzett. A hajrában aztán az apró termetű Rácz kiegyenlített. A vendégek öröme azonban nem lehetett teljes, mivel egy felesleges szabálytalanság után Simutot kiállította a játékvezető.
Alapvetően meghatározta a mérkőzés alakulását a Haladás büntetőből lőtt vezető gólja a második félidő legelején. Tíz emberrel is a zöld-fehérek játszottak fölényben, számtalan helyzetet kidolgoztak ezután, de újabb gólt már nem lőttek. Már-már így is majdnem meglett a három pont nekik, de a csabaiak egy kapu előtti kavarodás után elért találattal megmentették az egyik pontot.

20. Dorogi FC1524914–28–1410

90+3. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket.

90+2. perc:Derekas passzolta középre a labdát, de Borvető lemaradt róla, így nem született gól.

90+1. perc: GÓÓÓÓL! Szalai ívelt a kapu elé, Mikló lőtt, a kapus védett, de Lukács rácsapott a labdára, visszajátszott Hamednek, aki közelről, jobbal a kapu közepébe bombázott, 2–2.

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

A meccs embere a vasiak mindkét gólját lövő Rácz Barnabás volt (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

88. p.: Rácz helyén Tóth Máté játszik tovább.

86. perc: Csernik–Hursán csere a vendégeknél.

85. perc: Szalai is besárgult, mert buktatta Bosnjakot.

77. perc: Farkas Márknak mutatta fel a játékvezető a sárga kártyát, mert buktatta Nyírit.

73. perc: Csere a Békéscsabánál, Borát Váradi Ádám, Márist Mikló Roland váltja.

66. perc: Kitl kapta Szalaitól a labdát, aki vezette néhány métert, majd 35-ről lőtt, Verpecznek nyújtózkodnia kellett, hogy a léc fölé tolja.

65. perc: Rácz kevergetett a bal oldalon, Csernikhez tolt a labdát, aki 14 méterről, nagy erővel lőtt, a labda a felső kapufán megpattanva hagyta el a játékteret.

62. perc: Újra Csernik veszélyeztetett, de Krnács ismét a helyén volt.

59. perc: Bora ért bele szerencsétlenül a labdába, ami Ráczhoz került, ő Csernikhez játszott, aki lőtt, de Krnács hatalmasat védett.

57. perc: Kettős csere a hazaiaknál. Talpalló helyén Czékus Ádám, Puskás helyén Lukács Raymond játszik tovább.

48. perc: Borvető sárgult be, miután meglökte Puskást.

47. perc: GÓÓÓL! A frissen beállt Nyíri tört be a 16-oson belülre, Szalai azonban ellökte, 11-es! A büntetőt Rácz magabiztosan a jobb alsó sarokba rúgta, 1–2.

46. perc: Kettős csere a vendégeknél a szünetben, Molnárt Borvető Áron, Doktoricsot Nyíri Vince Tóbiás váltotta.

A békéscsabaiak egyenlítő találatát Yasin Hamed (30) lőtte (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: Egy perc ráadás.

45. perc: Simut megkapta a második sárgáját, majd a pirosat is, mert durván meglökte Márist.

43. perc: GÓÓÓL! Egy előreívelés után Csernik vette le mellel a labdát, Ráczhoz passzolt, aki betört a 16-oson belülre és jobbal nagy erővel a kapu bal oldalába rúgta a labdát, 1–1.

37. perc: Molnár távoli lövése tévesztett célt.

35. perc: Csilus 30 méteres lövése centikkel suhant el a jobb kapufa mellett.

34. perc: Farkas futott fel közepén, balra Hamedhez játszott, akinek közeli lövését Verpecz óriási bravúrral védte.

28. perc: Kitl futott össze Csilussal a félpályánál, hosszas ápolás után ugyanakkor folytathatta a játékot.

23. perc: Egy ártalmatlan szituációban Albert sérült meg, akit ápoltak, majd nem is térhetett vissza a pályára. A helyén Fazekas Lóránt játszik.

21. perc: Jobb oldali sarokrúgás után Németh lőtt kapásból belsővel mellé.

16. perc: Bal oldali szögletet követően Máris ziccerben rosszul találta el a labdát.

Szalai Dániel (66) a csabaiak egyik legaktívabb játékosa volt a mérkőzésen (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

14. perc: Simut vágta fel Hamedet, amiért sárgát kapott. A szabadrúgást Horváth Péter végezte el a 16-os bal sarkáról, erős lövését Verpecz biztosan fogta.

5. perc: GÓÓÓL!! Horváth Péter végzett el egy szögletet a bal oldalról, labdáját az előre húzódó Farkas Márk kapásból, jobb külsővel, mintegy 5 méterről a kapu közepébe passzolta, 1–0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazai csapat kezdte a találkozót.

... és melegítés szombathelyi módra (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

A csabaiak jókedvűen készültek a mérkőzésre (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző tizenegy bajnokijából csupán egyet megnyerő Békéscsaba a legutóbbi öt fordulóban 12 pontot gyűjtő Szombathelyi Haladás ellen.