A Gyirmót kiénekelte a sajtot a Békéscsaba szájából

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.02.05. 13:50
A sárga mezes Gyirmót kiharcolta a döntetlent Békéscsabán (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a 18. helyen álló Békéscsaba az ötödik Gyirmótot fogadta. A hazaiak sokáig vezettek, de nem rúgták meg a második góljukat, a végjátékban pedig egyenlítettek a vendégek, így 1–1-gyel ért véget a mérkőzés.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (1–0)
Békéscsaba, 460 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G., Albert I., Bora, Mikló – Máris (Hamed, 62.), Zvara L., Kitl, Horváth P. – Váradi (Hodonicki, 71.), Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M. (Szegi, 78.), Hudák D., Polgár (Csörgő V., 78.), Hajdú Á. – Soltész D. (Simon A., 62.), Kovács M., Kovács D. (Nagy P., 62.), Madarász – Erdei M. (Kicsun, 62.), Medgyes Z. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Horváth P. (27. – 11-esből), ill. Madarász (83.)
Brlázs Gábor: – Jó mérkőzést játszottunk erős ellenféllel szemben, amely ellen megvoltak a helyzeteink a vezetés megszerzése után, hogy lezárjuk a találkozót, de sajnos ezeket nem tudtuk értékesíteni. A végén pedig egy helyezkedési hibát kihasználva a Gyirmót egyenlített, így hazavihet egy pontot. A csapatunk megérdemelte volna a győzelmet, de úgy gondolom, nincs miért szégyenkeznünk, mert a hozzáállásunk és a játékunk is rendben volt.
Csertői Aurél: – Biztosan hiányoznak majd ezek a pontok a bajnokság végén, de a játék képe alapján reálisnak mondható az eredmény. Sok védőhiba volt a találkozón, ebben közrejátszhatott a nagy erejű szél is. Összehoztunk egy buta tizenegyest, és kevés lehetőség adódott előttünk, amelyekből viszont egyet sikerült gólra váltanunk. Az erőszakos Békéscsaba ellen az utolsó pillanatokban akár megfordíthattuk volna a mérkőzést.

Polgár Kristóf taktikusan futballozott (Fotó: Molnár Balázs/1912elore.hu)

Jobban kezdte a mérkőzést a Békéscsaba, kapufáig is eljutott, igaz, ezt a saját kapujára veszélyes Hudák Dávidnak köszönhette. Nem sokkal később viszont már a vezetést is megszerezték a hazaiak, Horváth Péter tizenegyesből volt eredményes (1–0). A folytatásban is veszélyesebbnek bizonyult az Előre – amely ziccert is hibázott –, a gyirmóti játékosok közül egyedül Medgyes Zoltán megmozdulásaiban rejlett némi veszély.

A szünet után sem kezdtek el rohamozni a vendégek, sőt, csabai részről a csereként pályára lépő Hamed Yasin találta el a lécet, majd fejelt és lőtt, de vagy Hársfalvi András védett, vagy a támadó célzott pontatlanul. A 80. perc után kezdett el tényleg támadni a kisalföldi csapat, amely ki is használta a viharsarkiak védelmi megingását, Madarász Márk egyenlített (1–1). Két percre rá újabb csereember találta el a kapufát, Szegi Vince majdnem a vezetést is megszerezte a sárga-kékeknek.

A Békéscsaba tehát nem zárta le a mérkőzést, amikor megvoltak a helyzetei hozzá, így a Gyirmót jó hajrájával legalább egy pontot megmentett, de a döntetlennel egyik fél sem lehet igazán elégedett.

Váradi Ádám (középen) és a Békéscsaba sokáig vezetett, de végül csak egy pontot szerzett (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

20. Dorogi FC22451322–38–1617

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, döntetlennel zárult a találkozó! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Csörgőnek rúgott oda Czékus, aki így sárga lapot kap.

90. perc: 3 perc a ráadás.

85. perc: KAPUFA! Szegi lőtt félmagasan 15 méterről, a labda a jobb kapufát súrolva hagyta el a játékteret!

83. perc: GÓL! A SEMMIBŐL EGYENLÍT A GYIRMÓT!Hajdú Ádám ugratta ki Nagy Patrikot, aki középre passzolt az üresen érkező Madarász Márknak, ő pedig 6 méterről az üres kapuba lőtt! 1–1

Ment a huzavona (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

81. perc: Egy szabadrúgás után Simon csúsztatott 1-2 méterrel mellé.

80. perc: Hamed lőtt 16 méterről nem sokkal fölé!

78. perc: Két változtatás a Gyirmótnál. Befejezi Polgár Kristóf és Major Martin, lehetőséget kap Csörgő Viktor és Szegi Vince.

76. perc: Horváth jobb oldali szöglete után Hamed fejelt 8 méterről, Hársfalvi a léc alól tolta ki a labdát!

74. perc: Simon lőtt 18 méterről jócskán mellé.

72. perc: KAPUFA! Hamed passzolt középre Hodonickinek, majd visszakapta a labdát, és 7 méterről a lécre lőtt!

71. perc: Váradi Ádám helyén Hodonicki Márk a hazaiaknál.

69. perc: Major rúgott oda Kitlnek, jogos a sárga

A második félidőre vált aktívvá a Gyirmót jobb oldala (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

Három Dominikkal kevesebb a pályán.

62. perc: Egy csere az egyik, három a másik oldalon. A hazaiaknál Máris Dominik helyén Hamed Yasin, a vendégeknél lejön Soltész Dominik, Kovács Dominik és Erdei Milán, beáll Simon András, Nagy Patrik ésKicsunJevhenyij.

57. perc: Kovács Dominik éles szögből végezhetett el szabadrúgást, a labda mindenki előtt elszállt, majd a bal kapufa mellett nem sokkal hagyta el a játékteret!

47. perc: Czékus lőtt 16 méterről nem sokkal a jobb kapufa mellé!

Csere nem volt egyik oldalon sem a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

A lila mezes Békéscsaba vezetett a szünetben (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

A Békéscsaba – főleg a kontrái révén – sokkal veszélyesebb volt az első félidőben, nem érdemtelenül vezetnek a lila-fehérek. A Gyirmót igazán komoly helyzetig nem jutott 45 perc alatt.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

40. perc: ZICCER! Máris lódult meg a bal oldalon, majd 16 méterről bepasszolt Váradinak, aki becsúszva, 4 méterről az üres kapu fölé lőtt!

A hajrában egyenlített a Gyirmót, amely végül nem hasalt el (Fotó: Molnár Balázs/1912elore.hu)

38. perc: Puskás ugratta ki Czékust, akinek egy kicsit hosszú volt a labda, de még így is bele tudott pöcizni 10 méterre a kaputól, ám Hársfalvi jól jött ki, így elakadt benne a labda.

37. perc: Soltész késett el nagyon Czékussal szemben, újra villan a sárga lap.

35. perc: Kovács Milán lőtt a tizenhatos vonaláról méterekkel mellé.

34. perc: Medgyes húzott el a balszélen, majd a tizenhatoson belülre érve lőtt, de Bora blokkolta a középre tartó labdát.

33. perc: Bora állította meg szabálytalanul Erdeit, ez is sárga.

Kitl Miklósék (lilában) uralták az első félidőt (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

27. perc: GÓL! BÉKÉSCSABAI VEZETÉS! Horváth Péter állt a labda mögé, aki laposan lőtt, és a labda a jobb kapufáról befelé pattant! Hársfalvi hiába volt rajta a lövésen. 1–0

26. perc: TIZENEGYES!Albert indítottaVáradit, akit Madarász buktatott a vendégek büntetőterületén belül!

21. perc: Máris buktatta Kovács Milánt, sárga lap.

14. perc: KAPUFA! ILYET IS RITKÁN LÁTNI! Hársfalvi passzolta ki kirúgásnál a labdát Hudáknak, akit letámadtak a csabai játékosok, így a vendégvédő a saját alapvonala felé kezdte vinni a labdát, amit végül a jobb kapufának vezetett! Majdnem öngól!

13. perc: Medgyes tologatta a labdát, majd 12 méterről lőtt, de a labda megpattant egy védőn, így épp csak elcsorgott a kapuig.

11. perc: Medgyes húzta vissza Váradit, ezért megkapja a meccs első sárga lapját.

Puskás Gáborék (81) kezdték jobban a találkozót (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

A hivatalos nézőszám: 460 fő.

5. perc: Helyzet! Bora indította a saját térfeléről Miklót, aki laposan lőtt 10 méterről, de Hersfalvi spárgázva védett lábbal!

2. perc: Czékus lőtt 10 méterről, éles szögből úgy egy méterrel fölé.

A Békéscsaba lila-fehérben, a Gyirmót sárga szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

Hazai bemelegítés (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)

ELŐZMÉNYEK

A két csapat téli átigazolásairólide kattintvaolvashatnak.

Váratlan botlással indított az idei esztendőt a Gyirmót. A sárga-kék csapat csak 1–1-et játszott hazai pályán a sereghajtó Doroggal, így már kilenc pont a hátránya a feljutást érő második helytől.

A „tavaszt” győzelemmel kezdték a lila-fehérek, akik 3–1-re nyertek a Kazincbarcika otthonában, így az augusztusi, gyirmóti 1–0-s siker óta először szereztek három pontot idegenben. Mint ebből már kiderült, a Gyirmót és a Békéscsaba őszi meccsén az esélytelenebbnek tartott Előre tudott nyerni.

„A siker érdekében mentalitásban sokat kell változnunk – idézi a Gyirmót vezetőedzőjének, Csertői Aurélnak a szavait a Békéscsaba Előre honlapja. – Akaratban nem múlhat felül minket a hazai csapat, csak focizgatni nem lehet, így bizonyos, hogy nem lesz elég együttesünk tagjaitól a kilencvenszázalékos teljesítmény, mindenkitől a maximális száz százalékot várjuk, s ezt remélem, át is érzik majd a játékosok. Örülök, amikor jól játszik a csapatunk, de most is az eredmény az elsődleges. A jelenlegi másodosztályban senki ellen nem lehet a biztos győzelem reményével pályára lépni, hiszen mint azt korábban is tapasztaltuk, a papíron gyengébbnek vélt csapatok is gyakran okoznak meglepetést.”

„Nagyon nehéz hét elé nézünk, hiszen két élcsapat elleni bajnoki között egy első osztályú klubbal szemben próbáljuk meg kiharcolni a továbbjutást a kupában – nyilatkozta klubjahonlapjánaka békéscsabai vezetőedző, Brlázs Gábor. – Megpróbáljuk úgy beosztani a rendelkezésre álló keretet, hogy mindegyik mérkőzésen legyen sanszunk, és természetesen azzal lennék elégedett, ha háromszor is győzni tudnánk egymás után – hiszen csakis győzelmi szándékkal lépünk pályára minden meccsen. Az első bajnokira minimális változtatást terveztünk, inkább a szerdai kupameccsen kaphatnak majd lehetőséget azok is, akik eddig kevesebb éles játékperccel bírnak, de ettől függetlenül ugyanúgy készülünk mindhárom összecsapásra. Nem lesz könnyű dolgunk, hiszen három nagyon jó csapat ellen lépünk majd pályára, de nem ijedünk meg senkitől, és mindent meg fogunk tenni a siker érdekében!”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a múlt heti kazincbarcikai győzelmével az osztályozót jelentő 18. helyre feljött Békéscsaba az NB I-be visszajutásért küzdő, de négy forduló óta nyeretlen Gyirmót ellen.