Kitl bombagóljára volt válasza a Dorognak

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.02.28. 13:50
Látványos megoldásokban sem volt hiány a Békéscsaba–Dorog mérkőzésen (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Az elsőre igen, a második félidőre már nem lehetett panasz. Kitl Miklós pazar góljával már-már megnyerte a mérkőzést a Békéscsaba, ám Dlusztus András fejesével pontot mentett a Dorog a labdarúgó NB II 26. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DOROGI FC
1–1 (0ؘ–0)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Kovács II Gábor)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Nagy S., Fazekas L., Babinyecz, Bora, Kasik (Styecz, 60.; Kovács Á., 87.) – Horváth P., Kitl M., Szabó P. – Lukács R., Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
DOROG: Borsos – Nyári, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Rjasko (Lénárt, 75.) – Mészáros Á., Csillag (Zuigéber, 75.) – Szedlár (Girsik, 75.), Szabó L. (Beliczky, 82.), Kanalos (Nagyházi, 92.). Vezetőedző: Antal Gábor
Gólszerző: Kitl M. (1–0) az 59., Dlusztus (1–1) a 90. percben
Kiállítva: Mészáros Áron az 50., Lukács Raymond a 68. percben
Preisinger Sándor: – Várható volt, hogy nem láthatunk szép futballt. Gyönyörű gólt rúgtunk, a kiállítás után a kezünkben volt a mérkőzés, de megint fegyelmezetlenséget követtünk el. A szabadrúgásból kapott gól fájó. A Dorog elleni agyonnyert meccs volt.
Antal Gábor: – Kivárásra játszott mindkét csapat, kontrákra játszottunk, de az első félidőben alig akadt lehetőség. Nem értem, miért kerültünk emberhátrányba, utána kicsit visszább húzódtunk, kaptunk átlövésből egy gólt, amire jól reagált a csapat, emberhátrányban is sikerült egyenlítenünk.

Nem igazán találtak fogást egymáson a csapatok a mérkőzés első húsz percében, jobbára a pálya közepén zajlott a játék. A keménységért nem mentek a szomszédba a labdarúgók, ami azt jelezte, hogy mindkét csapat nagy energiát fektetett bele a játékba azért, hogy megkaparintsa a rendkívül fontos három pontot. Igazán veszélyes helyzetet a hajrában a vendégek dolgoztak ki, de az egykor Békéscsabán is megforduló Dlusztus kétszer is megkegyelmezett a csabaiaknak.

Alaposan feltüzelhették az edzők a játékosokat a szünetben, mert megélénkült a játék, több helyzetet is feljegyezhettünk. Mészáros Áron kiállítása nehéz helyzetbe sodorta a Dorogot, az emberelőnyt hamar ki is használta a Békéscsaba látványos, gyönyörű találattal. Amikor Lukács Raymond kiállítását követően az Előre létszáma is 10 főre olvadt, felpörögtek a dorogiak, és addig ostromolták a csabai kaput, amíg Dlusztus ki nem egyenlített.

Már-már kezében érezhette a három pontot a Békéscsaba, de egy szemfüles megmozdulás után elmaradt a várva-várt siker, így 2021-ben továbbra is nyeretlen a lila-fehér gárda.1–1

20. Debreceni EAC2652121–51–3015

90+3. perc: A játékvezető véget vetett a mérkőzésnek.

92. perc: Kanalos le, Nagyházi fel a Dorognál.

91. perc: Kitl felrúgta Nyírit, ezért járt neki a sárga kártya.

KItl Miklós csapata legjobbja volt, de ezen a napon ez sem volt elég (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

90. perc: Egyenlített a Dorog! Zuigéber újabb szabadrúgását követően Krnács öklözte ki a labdát a mezőnybe, éppen Dlusztus elé, aki a kapu közepébe fejelte. 1–1

87. perc: Styeczethelyett Kovács Ádám váltotta a Békéscsabánál.

84. perc: Zuigéber végezhetett el szabadrúgást a 16-os jobb sarkáról, labdáját azonban Krnács könnyedén fogta.

82. perc: Ismét változtatott a dorogi edző: Szabó Lukas helyett Beliczky a pályán.

79. perc: Nagy kavarodás támadt a csabai 16-osnál, Dlusztus lőtte rá a labdát, Nagy Sándort találta el, mire a dorogiak hevesen kezezést és tizenegyest reklamáltak, de a bíró látott szabálytalanságot.

75. perc: Hármas csere a vendégeknél: Zuigéber Csillagot, Lénárth Rjaskót, Szedlárt Girsiket váltotta.

68. perc:Dlusztus és Paudits szólalkozott össze, majd Lukács is odament, Dlusztus látványosan eldobta magát, Lukácsot pedig kiállította a játékvezető.

64. perc: Styecz szúrta rá váratlanul mintegy 12 méterről a labdát, ami centikkel suhant el a jobb kapufa mellett.

60. perc: Kasikot váltotta Styecz Bence.

Csabai gólöröm, ekkor még minden szép, s jó volt a liláknál (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

59. perc: BÉKÉSCSABAI GÓL! Paudits játszotta vissza a labdátKitl elé, akimintegy 18 méterről, bal külsővel a bal felső sarokba bombázta a labdát.1–0

54. perc: Szabadrúgást követően Bora lövése után Rjaskóról vágódott az alapvonalon kívülre.

50. perc: Mészáros Áront kiállította a játékvezető, reklamálásért. Valami nagyon csúnyát mondhatott a dorogi játékos, hogy azonnali piros lett a jutalma.

48. perc: Szedlár ívelt középre az alapvonal közeléből Szabó Lukas érkezett, de nem tudta kapura perdíteni a labdát.

46. perc: Megkezdődött a második félidő

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

Kitl Miklós (háttal) gyönyörű gólt lőtt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

41. perc: Csillag ívelte fel a labdát, Dlusztus tette bele a fejét, ám Bora az utolsó pillanatban szögletre mentett. A sarokrúgást követően ismét a volt békéscsabai Dlusztus fejelt, centikkel a kapu mellé.

40. perc: Fazekas megrúgta Szabót, ezért neki is járt a sárga kártya.

37. perc: Dlusztus is besárgult, mert meglökte Pauditsot.

35. perc: Kitl szabadrúgása után bizonytalankodtak a dorogi védők, de nem lett belőle gól.

Fazekas Lóránt igyekezetére nem lehetett panasz, de ő sem lehet maradéktalanul boldog (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

29. perc: Kitl végzett el 28 méterről szabadrúgást, a bal alsó sarok felé tartó erős lövését Borsos fogta nagy magabiztossággal.

28. perc: Szabó Lukas célozta meg a csabai kaput, labdájába Bora beleért, s így lett veszélyes, ám Krnács megfogta a labdát.

Komolyabb helyzet nélkül telt el az első húsz perc, eseményként egy-egy szögletet jegyezhettünk fel.

13. perc: Paudits maradt földön egy kemény ütközést követően, akit az oldalvonal mellett ápolják. Néhány pillanattal később visszajött a pályára.

9. perc: Rjasko kapott sárga lapot veszélyes játékért.

8. perc:Horváth Péter cselezgetett a bal oldalon, Kasikhoz passzolt, ám ígéretes helyzetben elveszítette a labdát.

1. perc: A játékvezető jelt adott a mérkőzés elkezdésére.

A játékosok nem panaszkodhatnak, kellemes, szinte tavaszias időben mérkőzhetnek meg Békéscsabán (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire jut a tavasszal még nyeretlen Békéscsaba a szezonban még veretlen Dorog ellen.

ELŐZMÉNYEK

Nem dicsekedhet az idei szereplésével a Békéscsaba, amely négy bajnokin lépett pályára 2021-ben, kétszer kikapott és kétszer döntetlent játszott. A dorogiak e tekintetben már jobban állnak, legyőzték a DEAC-ot és a Nyíregyházát, a Győrrel és a Kazincbarcikával döntetlenre végeztek.
A két csapat egymás elleni mérlege a másodosztályban 7 győzelmet, 2 döntetlent, valamint 3 vereséget számlál, s egy szezonban az élvonalban is összecsapott egymással a két együttes: egyszer az Előre, egyszer a Dorog győzött.
A csabaiaknál nemhogy javult volna a helyzet, hanem tovább romlott. A hetek óta sérült Hursán Györgyöt meg kellett operálni, és ebben az idényben már nem is számíthat rá a szakvezetés. Hodonicki Márk, Mészáros Márk, Pilán Márkó és Farkas Márk mellett Styecz Bence, Bora György és Szabó Zsombor is sérült. S ha még nem volna elég: színes lapok miatt Király Patrik és Máris Dominik nem léphet pályára.A kapuban a kispadon helyet foglaló Uram János helyett a fiatal Krnács Richárd kezd. A dorogiaknál Mursits Roland és Dlusztus András személyében két olyan labdarúgó is a keret tagja, akik megfordultak Békéscsabán is. A dorogiak nem titkoltan a győzelem reményében érkeztek Békéscsabára. A békéscsabaiak tiszta fehérben, a vendégek piros felsőben és fekete nadrágban léptek a pályára.