Idegenben nyert a Barcika, elvesztette veretlenségét a Békéscsaba

2020.09.27. 16:50
Nem bírtak a csabaiak a lendületes barcikaiakkal (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában nagy meglepetésre a Kazincbarcika nyerni tudott Békéscsabán, így nincs már veretlen csapat a másodosztályban. Nem sikerült tehát a Vasashoz távozott Schindler Szabolcsot váltó Preisinger Sándor bemutatkozása a lila-fehérek kispadján.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA–KAZINCBARCIKA 1–3 (1–2)
Békéscsaba
, Kórház utcai stadion, 1510 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Szalai Balázs, Sinkovicz Dániel)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Farkas M., Bora, Hursán, Kitl (Mészáros M., a szünetben) – Hodonicki, Király, Nagy S. (Horváth P., 54.), Pantovics – Máris, Lukács R. (Gránicz, a szünetben).Vezetőedző: Preisinger Sándor
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Fótyik, Dávid Z., Mikló – Farkas A., Oltean (Borbély, 85.), Tóth B. (Kovác, 70.), Tóth L. (Bereczki, 81.) – Toma, Oldal. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Lukács (45.), ill. Oltean (12.), Majzik (17.), Oldal (69.)
Preisinger Sándor:
– A játékosokkal nem volt semmi probléma, az elején kaptunk pontrúgásból kaptunk egy gólt, utána pedig egy egyéni hibából (odapasszoltuk az ellenfélnek a labdát a 16-oson belül). Erre a kettőre igazán nem tudtunk felkészülni. Ez meg is adta a mérkőzés alaphangját, de úgy láttam, hogy a játékosok utolsó percig hajtottak és küzdöttek, azt csinálták, amit a héten gyakoroltunk, de kell még idő ahhoz, hogy ez összeálljon és meghozza az eredményt.
Vitelki Zoltán:
– Rendkívül pozitívan értékelem a mérkőzést. Minden úgy történt, ahogy elterveztük, és amire készültünk. Valami megfordult a csapatban és ezt nagyon jó volt látni. Rendkívül nagyot küzdött a társaság, mert tudtuk, hogy igen sokat kell tennünk a győzelemért. Nagyon jó csapatot sikerült legyőznünk. Most kell igazán szerénynek lennünk.

Lukács ziccere vezette fel a mérkőzést. Ekkor még sokan arra számítottak, hogy a következő hazai támadások egyike már góllal zárul. Ehelyett jött Oltean, aki váratlanul megszerezte a vezetést a Kazincbarcikának. 0–1

Még mielőtt észhez tért volna a sokkból a Békéscsaba, újabb szép támadás után Majzik növelte a vendégek előnyét. 0–2

A csabaiak lassan ocsúdtak fel és több ígéretes akciót is vezettek, ám vagy a jól védő Horváth László, vagy a védők akadályozták meg a csabaiakat a szépítésben. A szünet előtti pillanatokban azután Lukács révén csak összejött a hazai gól. 1–2

A szünetben két helyen is változtatott Preisinger Sándor, a csabaiak edzője, majd kilenc perc játék után a harmadik csereemberét is pályára küldte. Amíg Gránicz kihagyta a ziccerét, addig Oldal Tibor értékesítette, és máris visszaállt a korábbi kétgólos különbség. 1–3

Kezdett reménytelenné válni az Előre helyzete, keményebbé vált a küzdelem, a játékvezető nem győzte osztogatni a sárga lapokat. Ment előre a Csaba, ám igazi nagy helyzetet már nem tudott kialakítani.A kazincbarcikaiak teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, mert a csabaiak szépítő találata után sem húzódtak vissza a kapujuk elé és egy újabb góllal magabiztossá tették a győzelmüket.

20. FC Csákvár9369–22–133

90+5 perc: véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Öt percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc: Pantovics is kiérdemelte a sárga kártyát, mert megrúgta Bereczkit.

85. perc:
az első kazincbarcikai gól szerzője, Oltean helyett Borbély a pályán.

81. perc:
Tóth László helyett Bereczki lépett pályára a vendégeknél.

80. perc: Gránicz végzett el szabadrúgást, mintegy 17 méterről, labdája kevéssel de a felső léc fölött szállt el.

78. perc: Újabb sárga: ezúttal Farkas Márk kapta buktatásért.

75. perc: A barcikaiaknál Dávid Zoltán sárgult be, aki megrúgta az ellenfelét.

74. perc: Máris kapott sárgát rúgásért.

70. perc:
Tóth Borisz helyett Kovác Alan a pályán.

69. perc: Barcikai gól! Oldal cselezte be magát a 16-oson belülre és 12 méterről okosan elgurította a labdát a kifutó Czinanó mellett, 1–3

65. perc: Az első barcikai gól szerzője Oltean szorult ápolásra, aki ezt megelőzően Márissal találkozott szerencsétlenül.

61. perc: Máris futott el középen, kitolta jobbra a labdát Gránicznak, aki azonban fölé bombázta a labdát.

54. perc:
Nagy Sándor helyett Horváth Péter a pályán a csabaiaknál.

46. perc:
Két helyen változtatott a csabaiak edzője, Kitlt Mészáros, Lukácsot Gránitz váltotta.
46. perc: elkezdődött a második félidő.
Egy kivételtől eltekintve jól rombolt a vendégek védelme (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Vége az 1. félidőnek, 2–1-re vezet a vendég Kazincbarcika.

45. perc: Szépített a Békéscsaba!
Nagy Sándor robogott el a jobb oldalon, középről passzolt és az érkezett Lukács, aki nagy erővela bal alsó sarokba lőtt. 1–2
28. perc: Pantovics vezette kapura a labdát, Márishoz játszott, aki visszapasszolt az érkező Hursánhoz, ő kapásból lőtt, a bal oldali kapufa mellé.

21. perc: Lukács vezette rá egy az egyben a labdát a barcikai kapusra, ám Horváth ismét magabiztosan hárított.

17. perc:
Újabb barcikai gól! Tóth László adott pontos passzt az alapvonal közeléből Majziknak, aki 13 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–2

12. perc: Vezet a Barcika! Jobb oldali szöglet után Oltean fejelt közelről a csabai kapuba. 0–1

8. perc: Lukács rúgott össze a védőjével, akit ápolni is kellett.

7. perc: Lukács keveredett be a 16-oson belülre, közelről azonban Horváthba lőtte a labdát.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Mintegy 1500 néző látogatott ki a Kórház utcai stadionba.

Gyászszünet előzte meg a mérkőzést a 46 éves korában elhunyt korábbi békéscsabai játékos, Udvari Szabolcs emlékére.

A tabella második helyéről, veretlenként fogadta a Békéscsaba a Kazincbarcikát (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

A tabella 2. helyéről várja a vasárnapi ütközetet a Békéscsaba 1912 Előre, amely utoljára a 2018–2019-es idény 17. fordulójában állt dobogón, annak is a harmadik fokán. A vendégek még a korábban éppen Békéscsabán edzősködő Boér Gáborral futottak neki az alapozásnak, ám őt elcsábították az NB I-es Zalaegerszeghez, helyét a korábbi diósgyőri tréner, Vitelki Zoltán vette át. Vezetésével eddig 9 pontot gyűjtött a 15. helyen álló borsodi alakulat két eddigi győzelméből az utóbbit éppen a DEAC vendégeként érte el.

A két csapat 1983 óta 22 alkalommal mérte össze erejét, melyből tíz alkalommal az Előre, kilencszer pedig a Barcika került ki győztesen és háromszor játszottak döntetlent.

Érdekesség, hogy Kazincbarcikán két békéscsabai kötődésű labdarúgó is a keret tagja, a korosztályos válogatott Dávid Zoltán Gergő és a Békéscsaba UFC nevelése, felnőtt játékosként az Előrében is megforduló, a nyáron Győrből leigazolt Borbély Bálint.

A két csapatban több labdarúgónak is vigyáznia kell, mivel a látogatóknál Toma György, a hazaiaknál Hursán György, Lukács Raymond és Mészáros Márk is 4-4 sárga kártyát szedett össze. A Kazincbarcika csapatából Krausz Raul és Heil Valter is hosszú időre kidőlt, mindketten keresztszalag szakadást szenvedtek.

A Békéscsaba 1912 Előre játékosai és a stáb tagjai pénteken reggel estek át az aktuális PCR-teszten, ami mindenkinél negatív eredményt hozott. A rendezők különös tekintettel vigyáztak arra, hogy a Sportzónába az illetékeseken kívül senki nem mehessen be. A hazai csapat tagjai folyamatos hőmérséklet-mérésen vesznek részt és a visszaállított protokoll szerint azonnal jelezniük kell mindenféle egészségügyi problémát. Tájékoztatásuk szerint egyelőre mindenki egészséges és tünetmentes. Békéscsabán még nem vezettek be szigorításokat a mérkőzések látogatásával kapcsolatban. A maszk viselése sem kötelező, de ajánlott.

A hazaiak kispadján két egykori kiváló támadó, a korábbi NB I-es gólkirály Preisinger Sándor, asszisztens edzőként pedig az élvonalban kétszer is gólkirályi címet szerző Tököli Attila ül. Mindkét szakembernek ez lesz az első hivatalos mérkőzése a lila-fehéreknél.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Szűk két óra múlva kiderül, mire jut az egyedüliként veretlen Békéscsaba a Kazincbarcika ellen.