NB II: Bajzát és Andorka mesterhármasával gázolt a Szpari

2010.10.31. 15:46
Bajzát mesterhármast rúgott a Makónak (Fotó: Németh Ferenc - archív)
Bajzát Péter és Andorka Péter is mesterhármast szerzett, a Nyíregyháza pedig kiütéses, 7–0-s győzelmet aratott a Makó vendégeként a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 12. fordulójában. A Nyugati csoport mai találkozóin nem esett gól.

NESS HUNGÁRIA NB II
KELETI CSOPORT, 12. FORDULÓ
MTK BUDAPEST II–BŐCS KSC 4–1 (2–0)
Budafok, 50 néző. Vezette: Janitz (Farkas B., Szalai D.)
MTK II: Groppioni – Hajdu S., Kornis, Zámbó B., Ódé – Molnár M. (Szentgyörgyi, 89.), Macura, Nikházi, Csiki (Forró, 75.) – Eppel (Kákonyi, 57.), Pál Sz. Edző. Theodoru Vaszilisz
BŐCS:  Hamar Zs. – Ur  (Tóth K., 54.), Rubint R., Sipos T., Molnár Zs. – Katona A. (Nyircsák, a szünetben) – Hajdu Zs., Müller Zs. (Ondó, 78.), Enescu, Jeremiás – Etogo. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Gólszerző: Nikházi (1–0) a 22., Eppel (2–0) a 34., Etogo (2–1) az 50., Pál Sz. (3–1) a 74., Molnár M. (4–1) a 87. percben
Theodoru Vaszilisz: – Azt gondolom, egy jó csapat ellen helyenként jól játszottunk, és ez kellett a győzelemhez.
Zsiga Gyula: – Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek, a második játékrészben már jobban játszottunk, de rajtunk kívül álló okok miatt nem tudtunk pontot szerezni.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–BÉKÉSCSABA ELŐRE 1912 1–2 (0–2)
Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Varga László (Tóth István, Varga Gábor)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Elek, Éles – Kaszás (Hegedűs, 46.), Lakatos, Sivák, Bene (Szabó V., 73.) – Husanik, Bogdány (Török, 62.). Vezetőedző: Huszák Géza
BÉKÉSCSABA: Dénes Zs. – Oláh G., Csiszár, Makra, Juhász – Szélpál (Olteanu, 86.), Pozsár, Mészáros, Balázs – Bernáth (Saracutu, 89.), Csák (Bakró, 80.). Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Bernáth (0–1) a 19., Bernáth (0–2) a 37., Husanik (1–2) a 65. percben
Huszák Géza: – Nagyon igazságtalan a labdarúgás. Végigtámadtuk a mérkőzést, de még a gólvonalról is fölérúgtuk a labdát...
Pásztor József: – Az első félidőben megleptük a mezőkövesdieket, és két szép gólt szereztünk. A szünet után ráültünk az eredményre, felhoztuk a hazaiakat, a levegőben lógott az egyenlítés, végül azonban három pontot szereztünk.

MAKÓ FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–7 (0–3)
Makó, 700 néző. Vezette: Iványi Zoltán (Viczián, Albert)
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Tóth I., Béres, Puskás – Varga R. (Kószó, 70.) – Podonyi, Fülöp, Magyar – Schreiber (Kulacsik, 90.), Faragó B. (Nagy A., 56.). Vezetőedző: Kolozsvári János
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Perényi, Goia, Nánási, Hurt – Nacim (Makai, 81.), Minczér, Demjén – Andorka (Fekete Á., 73.), Bajzát, Pákolicz (Bosniak, 78.). Vezetőedző: Brekk József
Gólszerző: Nánási (0–1) a 9., Andorka (0–2) a 34., Bajzát (0–3) a 37., Bajzát (0–4) az 55., Bajzát (0–5) az 59., Andorka (0–6) a 64., Andorka (0–7) a 73. percben
Kolozsvári János: – A minden csapatrészében jobb Nyíregyháza egész egyszerűen átgázolt rajtunk.
Brekk József: – Taktikusan, fegyelmezetten és időnként látványosan is futballoztunk, úgy érzem, még ilyen arányban sem túlzott a győzelmünk.

NYUGATI CSOPORT, 12. FORDULÓ
BKV ELŐRE–ENTERNET-FC TATABÁNYA 0–0
Sport utca, 200 néző. Vezette: Szőts (Kispál, Kovács II G.)
BKV: Vezér – Merczel, Miklósvári, Makrai, Mayer – Cseri, Baranyai N., Csikós, Selei (Sebők I., 76.) – Csopaki, Gajda. Vezetőedző: Soós Imre
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Farkas V., Bencze, Köntös – Kollár D., Dombai V. (Ferkó, 64.), Kovács I., Vass N., Deme – Kocsis D. (Folmer, 77.). Vezetőedző: Herédi Attila
Soós Imre: – Jobbak voltunk, de a helyzeteket be kellett volna rúgni.
Herédi Attila: – Jelen helyzetünkben meg kell becsülnünk minden pontot. Ha győzelmet nem is érdemeltük, de a meccs helyzetét mi hagytuk ki.

BUDAPEST HONVÉD II–BUDAÖRS 0–0
Bozsik-stadion, 150 néző. Vezette: Radványi (Pápai, Galán)
HONVÉD: Kunsági – Ionut, Bogdam, Baráth, Varga P. – Sós M. (Nagy A., 62.), Nagy G. – Azevedo (Haruna, a szünetben), Hidi, Stokics (Diallo, 74.) – Vólent. Vezetőedző: Gabala Krisztián Ferenc
BUDAÖRS: Kozma T. – Pleván, Hegedűs N., Lőrincz Gy., Mihályi – Horváth L. (Melczer, 74.) – Lászka, Sándor I., Farkas Á. – Márkus (Roni). Vezetőedző: Horváth Roland
Gabala Krisztián Ferenc: – Jó iramú mérkőzésen közelebb álltunk a győzelemhez, a pozitívum, hogy az elmúlt három mérkőzésen nem kaptunk gólt.
Horváth Roland: – Többet tettünk a győzelemért, több helyzetet teremtettünk, végül igazságos döntetlen született.