Mozgalmas meccsen győzött a Siófok, gálázva verte az MTK a Budafokot

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2022.08.21. 17:20
Gálázott az MTK a Budafok ellen (Fotó: Árvai Károly)<br />
Kilenc mérkőzést játszottak vasárnap a labdarúgó NB II 5. fordulójában. Az éllovas MTK gálázva győzte le a továbbra is nyeretlenül sereghajtó Budafokot, a második Kazincbarcika egy hajrágóllal verte a szintén újonc Kozármislenyt. A Siófok mozgalmas meccsen szerzett három pontot a tizenegyest hibázó Haladás ellen. A Gyirmót Nagy Patrik triplájával nyerte meg a kisalföldi rangadót az újonc Mosonmagyaróvár ellen, a Szentlőrinc kétgólos hátrányból egyenlített a Békéscsaba ellen, a Tiszakécske a korábban a Szpariban futballozó Zamostny Balázs góljával győzte le a Nyíregyházát, míg az ETO soroksári vendégjátékán nem esett gól.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–BUDAFOKI MTE 4–1 (3–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 700 néző. Vezette: Farkas Ádám (Horváth Zoltán, Aradi József)
MTK: Somodi – Varju (Medgyes S., a szünetben), Poór P., Szépe, Nagy Zs. – Kata – Mezei (Horváth A., a szünetben), Bognár I. (Kovácsréti, 59.), Kovács Mátyás (Lehoczky R., 74.) – Németh K., Futács (Stieber Z., 51.).Szakmai igazgató: Bognár György
BUDAFOK: Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Szűcs Zs. (Sós M., 55.), Csonka A. (Soltész I., a szünetben), Adorján, Németh M. (Nándori, 55.), Horváth O. – Beke P. (Tischler, 67.), Kovács D. (Horgosi, a szünetben).Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:     Beke ( 0–1 ) a 10., Nagy Zs. (1–1  ) a 26., Kovács M. ( 2–1 ) a 29., Németh K. ( 3–1 ) a 45., Kovács M. (4–1 ) az 53. percben
Bognár György:

 Csizmadia Csaba:– Nehéz mit mondani a vereség után. Nagyon jól kezdtük a meccset, gólt szereztünk, helyzeteink voltak. Sajnos ezt követően három rögzített helyzetből is gólt kaptunk. Az MTK ellen egy-négy után már nem nagyon lehet visszajönni a mérkőzésbe.

KAZINCBARCIKA SC–KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 600
néző. Vezette: Lovas László (Belicza Bence, Varga Gábor)
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere (Ádám F., 66.), Ur, Dvorschák, Süttő – Heil, Csatári – Pálinkás (Hleba, 90.), Szabó B. (Nagy J., 58.), Székely D. (Székely K., 66.) – Rédling (Kurdics, 58.). Vezetőedző: Varga Attila
KOZÁRMISLENY: Varasdi – Gál Sz. (Guth, 88.), Horváth D. (Tölgyesi, 60.), Gajág, Turi – Bartha, Kosznovszky – Vogyicska, Kulcsár K. (Beke, 78.), Kirchner (Vajda, 78.) – Tóth Z. (Puska, 78.). Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Ádám F. (1–0) a 87. percben
Varga Attila
: – Nehéz sorozaton vagyunk túl, örülök, hogy a csapat ilyen jól teljesít. Nagyon akartuk ezt a győzelmet, egyetlen pillanatig sem adtuk fel.
Tóth László: – Küzdelmes, kiélezett mérkőzést játszottunk, mindkét oldalon adódtak helyzetek. A hazaiak nem érdemtelenül szerezték meg a három pontot.

FC AJKA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Király Zsolt)
AJKA:Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Présinger – Tóth G. – Csizmadia Z., Sejben V. (Vogyicska Bálint, 64.), Kenderes Z. (Tajthy T., a szünetben), Doncsecz (Berzsenyi, 90+1.) – Gaál B. (Dragóner F., 78.).Vezetőedző: Kis Károly
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. – Gazdag V., Magyar Zs. (Fejős, a szünetben) – Torvund (Tamás N., 81.), Gruber (Kocsis D., 71.), Baracskai (Hornyák M., 60.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Doncsecz (1–0) a 23. percben
Kis Károly: – Nehéz mérkőzés volt, tudtuk, hogy agresszív, mozgékony csapat a Csákvár. Megszereztük a vezetést, megpróbáltuk őrizni az előnyt és a kontrajátékunkban benne volt a gólszerzés lehetősége. Játékosaim minden dicséretet megérdemelnek, lelkesen, fegyelmezetten játszottak.
Tóth Balázs: – Tudtuk, milyen játékerőt képviselnek a hazaiak, ennél többet kellett volna nyújtani a mérkőzésen.

BFC SIÓFOK–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Vágó, Debreceni Á., Varga B. – Szakály A. (Nyitrai, 86.), Krausz, Nyári (Eördögh, 59.), Nikházi (Farkas B., 72.) – Horváth P. (Major, 86.), Pataki (Girsik, 59.). Vezetőedző: Domján Attila
HALADÁS: Verpecz – Simut (Nyíri, 64.), Csató, Németh M., Bosnjak – Hursán, Sipos Z. (Molnár R., a szünetben), Csilus T. (Derekas, 74.), Csernik (Devecseri, 74.) – Lencse (Borvető, 64.), Horváth R. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Molnár R. (0–1) a 61., Eördögh (1 –1) a 68., Szakály A. ( 2–1 ) a 75. percben
Kiállítva: Csató (Horváth Péterrel szabálytalankodott utolsó emberként) a 70. percben
Domján Attila:
– Képzett csapat ellen játszottunk jó iramú mérkőzést. Döntetlenközeli meccs volt, mi jöttünk ki szerencsésebben belőle.
Németh Szabolcs: – Megvoltak a helyzeteink ahhoz, hogy megnyerhessük a találkozót. A kiállítás után emberhátrányban sem adtuk fel, a játékosaim is mindent megtettek, a küzdésükért minden dicséretet megérdemelnek.

SZEGED-CSANÁD GA–DOROGI FC 2–0 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1100 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Ring Kevin)
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Beronja – Sipos Sz., Simon Á. (Vári, 91.) – Pintér Á. (Dobos Á., 69.), Szatmári L. (Farkas A., 63.), Gajdos (Bitó, 91.) – Haruna (Bíró B., 63.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
DOROG: Borsos V. – Tóth B., Gyurácz, Keresztes, Lakatos Cs. (Vígh Á., 81.) – Lénárth – Szerencsi (Rácz F., 61.), Sztojka (Berkó, 81.), Lustyik (Albert Á., 68.), Szedlár – Barna G. (Paudits, 61.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Beronja (1–0) a 42., Beronja (2–0) a 48. percben
Alekszandar Sztevanovics
: – Kemény, hajtós mérkőzést játszottunk a jó erőkből álló Doroggal. Örülök, hogy négy idegenbeli meccsünk után győzelemmel mutatkoztunk be hazai pályán.
Fenyvesi László: – Jól játszottunk, és különösen kettő nulla után több helyzetet dolgoztunk ki ellenfelünknél. Bosszús vagyok, mert legalább egy pontot megérdemeltünk volna.

SOROKSÁR SC–ETO FC 00 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 500
néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Róbert, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Holczer Á. – Nagy O., Kékesi, Ikonomu, Vági A. – Haris, Hudák – Ternován (Lisztes K., a szünetben), Lőrinczi, Hajdú R. (Korozmán, 67.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYŐR: Fadgyas – Papp M., Csinger, Csonka B. – Kiss Balázs, Toma, Tuboly, Benczenleitner – Bencze M. (Kiss M. –, 80.), Óvári (Babati, a szünetben), Kiss Bence (Vitális, 67.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Lipcsei Péter
: – Egyik oldalon sem láttam nagy ziccert, ikszes mérkőzés volt, de a végén el is veszthettük volna.
Tímár Krisztián: – Jó mérkőzés volt. Mindkét csapat győzelemre játszott, és ez szerintem nagyon fontos. A végén mi álltunk közelebb a győzelemhez. Értékes ez az egy pont, de sajnálom, hogy nem lett meg mind a három.

TISZAKÉCSKEI LC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0)
Tiszakécske, 500
néző. Vezette: Hanyecz Bence (Tőkés Róbert, Rózsa Dávid)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Máté Zs., Kiprich, Farkas A. – Erdei, Szekér (Pongrácz, 89.), Zamostny (Vachtler, 84.), Lovas Zs. (Farkas N., 69.) – Gyurján B. (Kiss N., 69.), Balajti (Horváth Z., a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Baki, Papucsek, Gengeliczki – Farkas B. (Pataki, 81.), Csősz (Sigér Á., 71.), Márkus, Deutsch B. (Jánvári, 60.) – Gresó (Vass P., 60.), Adamcsek, Novák (Szerető, 71.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Zamostny (1–0) az 53. percben
Visinka Ede
: – Örülök a győzelemnek, a szív és a hit diadala volt. Tudtuk, hogy csúszni-mászni kell a pályán, büszke vagyok a csapatra.
Huszák Géza: – Kiegyenlített volt a játék, az első húsz percben mi uraltuk a meccset, de gólhelyzeteink nem voltak. Nem volt benne a találkozóban, hogy kikapunk.

GYIRMÓT FC GYŐR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–1 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Gyirmót, 1432
néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Dániel, Kovács Gábor)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Csörgő V., Polgár, Helembai (Nahirnij, 43.) – Vass Á. – Nagy P., Medgyes Z., Hajdú Á. – Simon A. (Herjeczki, 85.), Pethő (Soltész, 71.). Vezetőedző: Csertői Aurél
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Czingráber, Debreceni, Szabó R. – Jasarevic (Sajbán Mi., 66.), Gáncs (Dezanits, 66.), Végh B., Illés D. (Mucska, 76.), Horváth K. (Nagy Kevin, a szünetben) – Boros (Monori, a szünetben), Nagy Z. Vezetőedző: Varga László
Gólszerző: Nagy P. (1–0) az 5., Nagy P. (11-esből, 2–0) a 13., Monori (2–1) a 48., Nagy P. (11-esből, 3–1) a 74. percben
Csertői Aurél
: – A két gyors gól túlságosan megnyugtatott bennünket, visszavettünk a tempóból, igaz, a vendégek is veszélyesen játszottak, és ennek tudható be a szépítésük. Az utolsó gólunk után megnyugodtunk, és úgy érzem, biztosan nyertünk.
Varga László: – Az elmúlt szezonban még két osztály különbség volt a csapatok között, és ha ilyen gyermeteg hibákat nem vétünk, akkor ez alig látszik. Úgy vélem, ha a könnyű szívvel befújt második tizenegyes nincs, akkor akár a döntetlen is meglehetett volna.

SZENTLŐRINC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, 600
néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Keresztes, Havas, Nagy Zs. – Papp B. (Vidnyánszky, 78.), Németh E. (Török L., a szünetben), Daróczi (Szabó M., 65.), László D. (Kiss-Szemán, 65.) – Mervó, Rétyi (Csörgő R., 65.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G., Fazekas L., Albert I., Mikló – Váradi Á., Kitl M. – Talpalló (Czékus, 51.), Máris (Zvara, 63.), Horváth P. – Hamed (Bora, 84.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Talpalló (0–1) a 13., Mikló (0–2) a 43., Szabó M. (1–2) a 75., Csörgő R. (2–2) a 93. percben
Jeremiás Gergő
: – Az első félidőben a Békéscsaba uralta a meccset, a másodikban már mi játszottunk jobban. Igazságos a döntetlen, habár ha kicsit hamarabb szerezzük a szépítő gólt, talán a győzelemre is lett volna esélyünk.
Brlázs Gábor: – Az első félidő nagyszerű játékát nem tudtuk folytatni, a másodikban a hazaiak előtt adódtak helyzetek, de mi is lezárhattuk volna a mérkőzést. Bosszantó harminc másodperccel a vége előtt gólt kapni.