Először kapott ki a Loki és a Szpari, élen az Ajka, nyomában a Gyirmót

2020.08.23. 20:08
Az eddig veretlen Nyíregyházának megálljt parancsolt az újonc DEAC (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A kora délután lejátszott Vasas–Szombathelyi Haladás (2–2) összecsapás után további kilenc találkozót rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 5. fordulójában. A játéknap rangadóján a Gyirmót 1–0-ra legyőzte a DVSC-t, és mivel az Ajka simán, 4–0-ra verte a Szentlőrincet, csere történt az élmezőnyben. Most az Ajka vezeti a tabellát 12 ponttal. Újabb vereséget szenvedett az ETO és a Szeged, így mindkét nagy múltú klub kieső helyet foglal el, a sereghajtó pozícióba pedig a Kaposváron ikszelő Csákvár csúszott vissza.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR– DEBRECENI VSC 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, 2350 néző. Vezette: Szőts Gergely (Kovács II Gábor, Kulman Tamás)
GYIRMÓT: Rusák – Major M., Hudák D., Széles I., Hajdú N. (Németh B., 76.) – Lázár P. – Szatmári I. (Herjeczki, 62.), Nagy P., Vogyicska (Vass Á., 76.), Heffler N. – Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél
DEBRECEN: Zöldesi – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics, Korhut – Varga J. (Ferenczi J., 77.) – Bódi, Varga K. (Szécsi M., 71.), Bényei, Sós (Bárány, a szünetben) – Tischler. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Varga B. (1–0) a 40. percben
Csertői Aurél: – Csak dicsérni tudom a játékosaimat, óriási mentális erőről tettek tanúbizonyságot. Jól futballoztak, végigbrusztolták a meccset, és nem mellékes, hogy rúgtak egy gólt is. Extra teljesítmény kellett, mert az ellenfél is extrát nyújtott, és óriási erőket mozgósított a pontszerzés érdekében.
Kondás Elemér: – Az edző legnagyobb szomorúsága, amikor csapata szögletet követően kap gólt. Ez most így történt. Mindkét oldalon nagy teljesítményt tettek le a fiúk, a helyzetek alapján a döntetlent megérdemeltük volna. Szünet után beszorítottuk az ellenfelet, de a mi támadóinknak nem sikerült gólt szerezniük.

DEBRECENI EACNYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, 1000 néző. Vezette: Németh Ádám (Becséri Gergely, Bornemissza Norbert)
DEAC: Acsádi – Sándor T., Szabó K., Belényesi, Balogh K. – Székely D., Spitzmüller (Sigér Á., 69.), Nagy K., Takács P., Bíró P. (Rezes, 84.) – Burai (Damásdi, 66.) Vezetőedző: Balogh Pál
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Fodor F., Papucsek, Galambos – Farkas A., Kártik – Györgyi (Gyurján B., 60.), Ötvös, Starosta (Vasziljevics, 68.) – Kovács N. (Hamed, 54.) Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Nagy K. (1–0) a 85. percben
Balogh Pál: – Négy vereség után a játékosok lélektani felkészítése volt a legnehezebb. A mérkőzés elején még láttam némi bizonytalanságot a futballistáimon, de végig remekül küzdöttek, csapatként harcoltak. A második játékrész derekán átvettük az irányítást, ekkor már elhitték a játékosaim, hogy van keresnivalójuk, s végül egy szép támadás végén megszereztük a győzelmet jelentő gólt, amely nagyon fontos lehet a folytatás szempontjából is.
Gálhidi György: – Sajnos három kulcsemberünk hiányzott, ennek ellenére az első félidőben akadtak lehetőségeink a vezetés megszerzésére, ám ezekkel nem éltünk. Szünet után nem tudom, mi történt, elvégre eddig rendre megnyertük a második félidőket, most viszont elveszítettük, lefutott minket a hazai csapat. Sajnálom, hogy csalódást okoztunk szurkolóinknak! Sok idő nincs a kesergésre, szerdán újabb meccs vár ránk!

VASAS–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Illovszky Rudolf Stadion, 2285 néző. Vezette: Káprály Mihály (Szalai Balázs, Márkus Tamás)
VASAS: Jova – Hinora, Litauszki, Tóth B. (Csató M., 60.), Silye – Hidi M. S. – Pekár (Kleisz, a szünetben), Szatmári L.– Radó, Birtalan (Vernes, 73.), Balajti. Vezetőedző: Bene Ferenc
HALADÁS: Verpecz – Schimmer (Kelemen D., a szünetben), Mocsi, Devecseri (Németh Milán, 76.) – Tóth D., Csilus T., Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Medgyes Z., Szalay (Szekér Á., 57.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Mocsi (0–1) a 20., Csilus T. (0–2) az 57., Silye (1–2) a 81., Hinora (2–2) a 85. percben
Bene Ferenc
: – A Haladás mindkét félidő első felében ránk erőltette az akaratát és az első játékrészben megérdemelten szerzett vezetést. Látszott, hogy az NB II fizikálisan legjobban felkészített csapata ellen játszunk. A meccs kétharmadáért nagyon szégyellem magam, de örömteli, hogy a hajrában sikerült egyenlítenünk. Néhány játékos továbbra is adós a jó teljesítménnyel. Jó hozzáállás, akaraterő, koncentráció, harcosság – ezek nélkül nincs siker az NB II-ben.
Mátyus János: – Élhetnék a közhellyel, hogy a meccs előtt az egy pontot elfogadtuk volna, a mérkőzés ilyen alakulása után pedig csalódottak vagyunk, ám nem teszem ezt, inkább azt mondom, hogy örülünk a döntetlennek. A találkozó döntő részében mi játszottunk jobban, a Vasasban lévő minőség viszont végig veszélyes volt. Remélem, ezen az úton megyünk tovább.

FC AJKA–SZENTLŐRINC SE 4–0 (2–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 2500
néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
AJKA: Horváth T. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger – Kenderes (Irimiás, 34.), Tóth G. – Rétyi R., Zsolnai R. (Zamostny, 65.), Soltész D. (Csizmadia Z., 85.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
SZENTLŐRINC: Slakta – Czuczi, Havas, Dulló, Nagy B. – Hleba – Sili (Vajda R., a szünetben), Kapronczai (Törőcsik P., 65.), Fröhlich (Lehoczky, 58.), Kovács D. – Kondor. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Rétyi R. (1–0) a 23., Nagy M. K. (2–0) a 30., Rétyi R. (3–0) az 51., Rétyi R. (4–0) a 68. percben
Kis Károly
: – Nehezebben indult a mérkőzés, számítottunk rá, hogy a vendégek megpróbálnak meglepni minket. Fokozatosan vettük át az irányítást, kiváló egyéni teljesítményeket láthattunk, de a csapategységünknek köszönhetjük a győzelmet. Megpróbáljuk minél tovább meglovagolni ezt a sikerszériát, ám a földön kell maradnunk.
Marián Sluka: – Készültünk egész héten az ajkai egyszerű támadó focira, sokat elemeztünk, tudtuk, hogy kiváló támadóik vannak. Ebben az osztályban nem szépen kell játszani, hanem eredményesen. Csapatomban nem láttam a belső akaratot, lélektelen teljesítményt nyújtottunk. A gólokat óriási védelmi hibák előzték meg.

SZOLNOKI MÁV FC–BFC SIÓFOK 3–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, 1200
néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Tőkés Róbert)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Kónya M., Szabó B. (Berdó, 88.), Földi M. (Tisza K., 69.) – Novák Cs., Rokszin (Iván M., 90.). Vezetőedző: Csábi József
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Izing, Jagodics B., Kiss B. – Erdélyi B., Tajthy (Gaál B., 81.), Medgyesi M. (Hajnal G., a szünetben), Balogh B., György (Tömösvári, a szünetben) – Elek B. Vezetőedző: Gál István
Gólszerző: Tamás L. (1–0) a 3., Kiss B. (1–1) a 31., Tisza K. (2–1) a 81., Novák (3–1) a 87. percben
Csábi József
: – Az őszi szezon legjobb játékát nyújtottuk, jól kezdtünk, gyorsan előnybe is kerültünk, majd a semmiből kaptunk egy gólt. A második félidőben a Siófok fölé nőttünk, már a góljaink előtt is eltaláltuk a kapufát, és több helyzetet kialakítottunk. Csattanós választ adtunk azoknak, akik azt mondták, nem tudunk egynél több gólt szerezni.
Gál István: – Nehéz mit mondani, mert amire egész héten készültünk, vagyis a hazaiak fejjátékára, azokból kaptuk a gólokat. Az első félidőben voltak jó lehetőségeink, amelyekkel nem éltünk, a végjátékban pedig buta egyéni hibák után gólokat kaptunk. Megérdemelten győzött a Szolnok.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, 835
néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Ország Péter)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Ur, Nagy T., Nagy J. – Szakály A., Varjas Z. – Erdei, Szabó B., Andrics (Földi B., 59., Godzsajev-Telmán, 74.) – Balázs Zs. Vezetőedző: Waltner Róbert
CSÁKVÁR: Markek – Mim, Vukaszovics, Albert I., Koch (Magyar, 60.) – Madarász, Mészáros M. (Posztobányi, 75.) – Kocsis B., Ganbayar (Vörös, 75.), Baracskai – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Szabó B. (1–0) a 30., Balázs Zs. (11-esből, 2–0) a 37., Ganbayar (2–1) a 40., Madarász M. (2–2) a 70. percben
Kiállítva: Ur (második sárga lap után) a 72. percben
Waltner Róbert
: – Az első félidőben nem játszottunk jól, de megszereztük a vezetést. Egy edző nem is kívánhat jobbat, mint hogy bő félórányi játék után két góllal vezessen a csapata. Ami ezután történt, azt meg kell fejteni. Heti szinten keressük a megoldást, a játékosok edzésmunkája jó, de ez már az ötödik mérkőzés, hogy nem nyertünk. Kettő egynél több százszázalékos ziccerünk volt, azonban nem zártuk le a meccset, ez pedig megbosszulta magát.
Visinka Ede: – Tetszetősen játszottunk, amivel elnyertük a kaposvári szurkolók szimpátiáját. Igazságos a döntetlen, ám minimális hiányérzet maradt bennem, mert a találkozó végén idegesen futballoztunk, ha higgadtak maradunk, talán nyerhettünk volna. Hozzá kell tennem, hogy a Kaposvár is megtehette volna ezt a második félidő elején.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA
–BUDAÖRSI SC 0–2 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1200 néző. Vezette: Veizer Roland (Medovarszki János, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Takács J. – Ódor, Moga, Pejovics, Mohl – Jovanovic, Simon Á. (Gajdos, 58.), Oláh G., Germán (Varga Sz., 42.) – Takács T. (Hudák M., 70.), Dobos Á. Vezetőedző: Dobos Barna
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa, Tamás O., Kékesi, Fényes (Gyurácz, 73.) – Molnár Cs., Nyári P. (Horváth E., 62.), Petneházi (Horváth R., a szünetben), Zeke – Halmai, Sajbán Miklós. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Nyári P. (0–1) a 10., Molnár Cs. (11-esből, 0–2) a 85. percben
Dobos Barna: – Sokat tettünk azért, hogy győztesen hagyjuk el a pályát, de azért szenvedtünk vereséget, mert helyzeteinket nem értékesítettük, illetve a védekezésünk változatlanul sok kívánnivalót hagy maga után.
Bognár György: – Az eredménnyel elégedett vagyok, csapatom teljesítményével viszont nem. Az idény eddigi leggyengébb játékát nyújtottuk, keveset kaptam vissza a megbeszéltekből.

PÉCSI MFC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 3500
néző. Vezette: Kovács Gergely (Király Zsolt, Kiss Balázs)
PÉCS: Helesfay – Sági, Króner, Preklet, Katona L. – Geiger, Futó – Grabant B. (Hegedűs M., a szünetben), Kónya D., Óvári (Tihanyi, 62.), Adamcsek (Batizi-Pócsi, 70.). Vezetőedző: Vas László
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Szalai D., Nagy S., Bora, Babinyecz – Bidzilya (Gránicz, 81.), Hursán – Horváth P. (Paudits, 64.), Hodonicki, Szabó P. (Lukács R., 60.) – Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Vas László
: – Más futballt játszó Békéscsabát vártam, mint amilyen pályára lépett ellenünk. Becsülettel tettük a dolgunkat, de hiányzott az a minimális plusz, ami átbillentette volna a mérleg nyelvét a javunkra. Kezd összeállni a védekezésünk, mivel ismét kapott gól nélkül fejeztük be a mérkőzést, ám támadásban még van mit javítanunk.
Schindler Szabolcs: – Nagyon nehéz meccs volt, mert a múlt héten sok gonddal kellett megküzdenünk, többek között a fiatalszabály miatt is kiesett néhány játékosunk. Ezúttal stabil védekezésre törekedtünk, és figyeltünk, mert nyolc nap alatt három mérkőzést kell játszanunk. A második félidőben igyekeztünk meglepni a pécsieket, próbáltuk megoldani a védekezésüket, ez nagy részben sikerült is. Bár nem teljesen úgy futballoztunk, ahogyan szerettem volna, az utolsó húsz percben azért megmutattuk, hogy lett volna esélyünk a három pontra.

SOROKSÁR SCKAZINCBARCIKAI SC 0–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út, 400 néző. Vezette: Zám Zsolt (Bede Tamás, Hofbauer Roland)
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Huszák (Korozmán, a szünetben), Gyömbér – Orosz M., Derekas, Szerető (Gárdos, 73.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., a szünetben). Vezetőedző: Lipcsei Péter
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Szűcs K., Fótyik, Mikló – Heil, Krausz – Oldal (Korbély, 68.), Toma, Kovác (Tóth L., 83.) – Bereczki (Németh T., 59.) Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Szűcs K. (0–1) a 26., Kovác (0–2) a 76. percben
Lipcsei Péter: – Rövid leszek. Természetesen ezen a mérkőzésen nem érdemeltünk egy pontot sem. A játék minden elemében jobb volt a Kazincbarcika.
Vitelki Zoltán: – A múlt hét nem úgy sikerült, ahogyan szerettük volna, sem a játékban, sem az eredményben. Csapatom azonban ezúttal megmutatta valós tudását, a játékosok egymásért küzdöttek, mindenáron győzni akartak. Nagyon fontos volt, hogy győztesen jöjjünk ki a meccsből.

DOROGI FC– ETO FC GYŐR 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 530 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Punyi Gyula, Máyer Gábor)
DOROG: Mursits – Nyíri, Rjasko, Berkó, Zabari – Tóth B., Lénárth – Beliczky (Zuigeber, 60.), Mészáros Á. (Nagyházi, 88.), Papp M. – Girsik (Vígh Á., 79.) Vezetőedző: Németh Szabolcs
GYŐR: Gundel-Takács – Vári, Lipták, Fejes A., Kovács K. – Szuhodovszki (Szimcso, 55.), Vaskeba – Májer (Berki, 68.), Bagi, Kerkez (Múcska, 55.) – Priskin.
Vezetőedző: Tuifel Péter
Gólszerző: Papp M. (1–0) a 9., Vígh Á. (2–0) a 86. percben
Németh Szabolcs: – Megérdemelten tartottuk itthon a három pontot, büszke vagyok a csapatomra, mert azt játszottuk, amit előzetesen elterveztünk. Határozott védekezésre építve, a labdaszerzéseket követően lendületes támadásokat vezettünk, s több nagy helyzetet is kialakítottunk. A tervszerű, becsületes munkának élvezhetjük a gyümölcsét, nagy öröm számomra, hogy jó mentalitású játékosokkal dolgozhatok Dorogon.
Tuifel Péter: – Kevés jó periódusunk volt, s bár a védekezésünk alapvetően jól működött, két alkalommal kihagyott a figyelmünk, elöl pedig sajnos nem alakítottunk ki nagy helyzeteket. Csalódott vagyok, a játék minden elemében sokat kell javulnunk a folytatásra.

1. FC Ajka 5 4 1 14–3 +11 12
2. Gyirmót FC Győr 5 4 1 9–4 +5 12
3. Debreceni VSC 5 3 1 1 8–2 +6 10
4. Nyíregyháza Spartacus 5 3 1 1 5–2 +3 10
5. Szolnoki MÁV FC 5 3 1 1 6–5 +1 10
6. Dorogi FC 5 3 1 1 6–6 0 10
7. Vasas FC 5 2 3 11–6 +5 9
8. Békéscsaba 1912 Előre 5 2 3 6–4 +2 9