Szentlőrinci diadal a csákvári hatpontos meccsen

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.04.18. 16:50
A szakadó esőben lejátszott Csákvár–Soroksár találkozó a vendégek elképzelése szerint alakult a labdarúgó NB II 33. fordulójában. A hazaiak nem tudták rákényszeríteni akaratukat a Szentlőrincre, kevés helyzetet dolgoztak ki, így ez vereséget eredményezett számukra.

Hiába küzdött a Csákvár, nem bírt a baranyaiakkal (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZENTLŐRINC 1–2 (0–1)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Norbert (Dr. Bede Tamás, Tőkés Róbert)
Aqvital: Markek – Major G. (Murka, 65.), Albert I., Tányéros, László (Nándori, 65.) – Mészáros D. (Sejben, a szünetben), Posztobányi – Kocsis B., Madarász, Baracskai (Vörös, 76.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Szentlőrinc: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Havas, Újvárosi – Torvund (Sili, 73.), Cenaj (Harsányi, 62.), Törőcsik – Mervó (Matics, 22.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:
Torvund (11-esből, 0–1) a 42., Torvund (0–2) az 57., Albert I. (1–2) az 58. percben

Visinka Ede:
Csatát veszítettünk, de a háborút meg fogjuk nyerni. Sajnos kevés helyzetet tudtunk kialakítani a vendégek kapuja előtt, s bár mindent elkövettünk a pontszerzés érdekében, ezúttal még szerencsénk sem volt.
Marián Sluka:
Egész héten arról beszéltünk a játékosoknak, hogy tovább kell folytatni a Békéscsaba ellen mutatott teljesítményt. Lehet, hogy ezúttal nem játszottunk szépen, de nagyon fegyelmezetten futballoztunk. Feltérképeztük a Csákvárt, sikerült lezárni támadóik előtt a területet, s a kontráink ültek akár több gólt is rúghattunk volna.

Szakadó esőben kezdődött a kiesés elől menekülő, az elmúlt fordulókban jó formába lendült két csapat összecsapása. A vendégek nagyon megszervezték védekezésüket, teljesen lezárták a széleket a gyors csákvári támadók elől, akik így jobbára csak körbeadogatták a labdát a lőrinci térfélen. Hajagos kapusnak egy-két belőtt labdán kívül nem volt védeni valója. A vendégek ritka kontratámadásaik egyikét aztán Tőkés Róbert asszisztens nagyon elnézte, Matics méteres lesről indulva harcolt ki tizenegyest a szünet előtt, s a megítélt büntetőt Torvund Alexander gólra is váltotta. A térfélcserét követően egy kapu előtti tömörülés után megduplázta előnyét a Szentlőrinc. Mivel azonban Albert egy percen belül szépített, nem nyugodhattak meg a vendégek. Nagyon nyomott az Aqvital, de a piros-feketék hősiesen állták a rohamokat és végül megérdemelten nyerték meg a rendkívül fontos mérkőzést.

Vége a találkozónak.

92. perc: Matics buktatta Kocsist, sárga.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Marián Sluka kapott sárga lapot.

82. perc: Nándorit takarította el Nagy Barnabás a tizenhatos bal oldali vonalánál, a játékvezető azonban nagyvonalúan tovább engedte a játékot.

76. perc: Csákvári csere: Baracskait Vörös váltja.

75. perc: Markek óriási bravúrral ütötte ki Sili közeli fejesét.

73. perc: Szentlőrinci csere, Torvund helyére Sili érkezik.

70. perc: Nándori a jobb oldali alapvonalról emelt középre, Daru ugyan elfejelte Dulló fölött a labdát, de az a léc fölött hagyta el a pályát.

Mészáros Dávid sem tudott túljárni a szentlőrinciek eszén (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

65. perc: Kettős hazai csere: Major és László le, Murka és Nándori be.

62. perc: Cserél a Szentlőrinc, Cenaj helyére Harsányi érkezik.

61. perc: Dulló kapott sárga lapot reklamálásért

58. perc: Bal oldali beadás után Albert 14 méterről, középről kapura lőtt, Hajagos csak későn látta meg a labdát, mely a hasa alatt vánszorgott a gólvonal mögé, 12.

57. perc: Matic bal oldali szöglete után nem tudtak felszabadítani a hazai védők, a tizenegyes pontnál pattogó labdát Torvund félfordulatból, ballal a bal felső sarokba bombázta, 02.

53. perc: Madarász szabadrúgás beívelését Dulló fejelte szögletre Daru elől.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A hazai együttes cserélt, Mészáros helyett Sejben jött a folytatásra.

Szünet

45. perc: Újvárosi rátartott László lábára, ez is sárga.

Egy perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Torvund ballal higgadtan lőtt a bal sarokba, 01.

41. perc: Tőkés Róbert asszisztens nagyon lemaradt, Matic méteres lesről indulva betört a tizenhatoson belülre, ahol Posztobányi becsúszva buktatta. Tizenegyes és sárga lap.

34. perc: Baracskai a felezővonaltól Kocsishoz passzolt, aki azonnal átpörgette Dulló fölött a labdát, Hajagos azonban a tizenhatosig kifutva mentett Daru elől.

30. perc: Nagy Barnabás indításával Matic lódult meg a leshatárról indulva a bal oldalon, az alapvonalnál becsapta Tányérost, beadását Markek nagy robinzonáddal ütötte szögletre.

22. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, a megsérült Mervó helyére Matics érkezik.

Az első félórában nem talált fogást egymáson a két csapat (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

17. perc: László tört be a tizenhatos bal sarkánál, lekészítette lövésre a labdát Mészárosnak, aki egyből lőtt is, a labda egy védőről levágódott, de a bevetődő Daru elől Hajagos bátor kivetődéssel mentett.

Mintha dézsából öntenék, szakad az eső, s ez nem könnyíti meg a játékosok dolgát.

2. perc: Major a jobb oldali alapvonalról okosan gurított vissza a jobbösszekötő helyén érkező Madarász elé, aki lövés helyett tovább passzolta Daru felé, ám Keresztes az ötösön állva az utolsó pillanatban bele tudott piszkálni a labdába.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-feketében léptek pályára.

Baracskai Roland (balról( és Hajagos Tamás is a pontszerzés reményében vezette ki csapatát a kezdéshez (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

Bár egész nap lógott az eső lába Csákváron, egészen a kezdésig megúszták az égi áldást a játékosok. Akkor viszont leszakadt az ég ...

Lélektani hadviselés? A hazaiak kezdőjéből hetek óta hiányzott a sérüléssel bajlódó, 13 gólos Daru Bence, aki bár az elmúlt fordulókban csereként már be-beszállt egy, egy negyedórára, ám február eleje óta nem talált a kapuba. Ma viszont ismét ő játszik előretolt éket a Csákvár együttesében. Nem véletlenül jelölte a kezdőbe Visinka Ede: ősszel mesterhármast ért el a Szentlőrinc ellen a center, ráadásul egyik találatát a felezővonalról szerezte ...

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy meccsén 8 pontot szerző Csákvár az elmúlt négy bajnokiján szintén veretlen Szentlőrinc ellen.