Kikapott a Siófoktól, de bent maradt a Csákvár

2021.05.09. 16:50
Kocsis Bencéék (jobbról) az első félidőben többször is veszélyeztették a siófoki kaput (Fotó: Kricskovics Antal)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Csákvár hazai pályán hiába vezetett a 87. percig, 2–1-re kikapott a Siófoktól – a hazai együttes ennek ellenére bent maradt a másodosztályban az utolsó forduló eredményeitől függetlenül.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–BFC SIÓFOK
1–2 (0–0)
Csákvár, 300 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Bede Tamás)
CSÁKVÁR: Markek – Murka (Major G., 87.), Csató (Koch, 75.), Tányéros Á. (Nándori, 60.), Kocsis B. – Mészáros D. (Vaskó, 60.), Posztobányi – Baracskai (László N., 60.), Madarász, Mim – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Horváth M., Deutsch B. – Szakály A., Medgyesi (Kecskés T., 67.) – György (Elek B., 58.), Balogh B. (Cipf, 80.), Kiss B. (Nikházi, szünetben) – Horváth P. (Gaál B., 80.). Szakmai igazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Mim (1–0) a 73., Elek B. (1–1) a 88., Elek B. (1–2) a 90+3. percben
Visinka Ede: – Látszott, hogy a vendégek felszabadultan játszhatnak, s nekünk van igazi tétje a mérkőzésnek. Vezettünk, győztesnek tűntünk, de fiatal csapatomnak meg kell tanulnia lezárni az ilyen mérkőzéseket. Mivel nem tettük, súlyos árat fizettünk. Azért örülünk a bentmaradásnak...
Mihalecz István: – Az első félidőben a hazaiak, szünet után mi uraltuk a játékot. Az döntött, hogy mi nem csak tizenegy, hanem tizenhat játékosunkra számíthattunk, a cserék hozzátették a magukét.

Az első félidőben kimondottan jó tempóban futballoztak a csapatok. A vendégek kivárásra játszva bíztak kontratámadásaik veszélyességében, a hazaiak ellenben igyekeztek nem teret adni Balogh Benitóéknak, és labdabirtoklási fölényüket kihasználva helyzeteket kialakítani a Balaton-partiak kapuja előtt. A szünetig kétszer is csak a szerencséjüknek köszönhetik a vendégek, hogy megúszták kapott gól nélkül: Posztobányi fejesénél a felső léc, Daru pördítésénél a felső és oldalsó léc közösen segítette ki Hutvágner kapust.

A szünet után átvette a játék irányítását a vendégegyüttes, de mindez igazi helyzetekben nem mutatkozott meg. A rutinos Jagodics Bence kapitális hibája után már-már győztesnek tűnt a hazai gárda (1–0), ám három perccel a vége előtt a csereként pályára lépő Koch Attila tálcán kínálta az egyenlítést a siófokiak számára. És ha már lúd, legyen kövér, a hosszabbítás utolsó pillanataiban Elek Bence megduplázta önmaga és csapata góljainak számát, megnyerve a meccset a Balaton-partiak számára.1–2

Mivel a Kazincbarcika és a Kaposvár is vereséget szenvedett, a Csákvár az utolsó forduló eredményétől függetlenül meghosszabbította NB II-es tagságát.

20. Debreceni EAC37642731–67–3622
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

Vége a találkozónak.

93. perc: Bal oldali szöglet után Elek középről a bal felső sarokba fejelte, 1-2.

91. perc: Gaál Bálint 10 méteres lövését Markek a léc fölé tenyerelte.

Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Cipf jobb oldali beadásánál Koch lyukat rúgott, Elek pedig köszönte szépen, és 3 lépésről a bal felsőbe vágta a labdát, 1-1.

87. perc: Murka helyére Major érkezett.

84. perc. Koch felívelt szabadrúgását követően Darut hátulról lerántották a tizenegyes pontnál, a játékvezető továbbengedte a játékot, László 8 méteres lövésénél nagyot védett Hutvágner.

81. perc: Kettős vendégcsere: Balogh Benitó helyére Cipf, Horváth Péter helyére Gaál Bálint érkezik.

79. perc: Ordító helyzet maradt ki! László Noel a bal oldali szögletzászlótól Daru fejére varázsolta a labdát, a hazaiak centere senkitől sem zavartatva, 3 méterről, középről a jobb felső mellé bólintott.

77. perc: A siófoki védők rosszul fejelték ki a labdát, Madarász a balösszekötő helyéről, 10 méterről megcélozta a jobb alsót, Hutvágner vetődve védett.

76. perc: Csató Martin helyére Koch Attila érkezett.

75. perc: Deutsch rántotta le Mimet, sárga!

73. perc:GÓÓÓL! Jagodics késlekedett a felszabadítással, haza akarta kísérni a labdát, Mim elvette tőle és 15 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba gurított, 1–0.

72. perc: Horváth Péter 10 méteres lövését bravúrral, lábbal hárította.

68. perc. Ezt megúszta a Csákvár: Horváth Péter a jobb oldali alapvonalról középre emelt, több siófoki játékos is kapura lőhetett, de a hazai védők önfeláldozóan belevetődtek a labda útjába.

67. perc: Siófoki csere: Medgyesi helyére Kecskés érkezett.

65. perc: Polényi lecsúszott beadását Markek húzta le a gólvonalnál.

64. perc: Szakály csúnyán rátartott Nándori lábára, megúszta a pirosat.

63. perc: Posztobányi lökte meg Szakályt a felezővonalnál, túlzásnak tűnik.

62. perc: Kocsis szlalomozott a siófoki védők között, bal lábas lövése azonban méterrel elkerülte a jobb sarokot.

60. perc: Hármas hazai csere: Tányéros-Nándori, Baracskai-László, Mészáros-Vaskó.

58. perc: Cserél a vendégcsapat: György helyére Elek Bence érkezett.

Egyenlített a Kazincbarcika, ismét éles a kiesés elleni verseny.

51. perc: Horváth Péter 20 méteres lövését másodjára fogta Markek Tamás.

48. perc: Murka a jobb oldalról, ballal Baracskai fejére varázsolta a labdát, a hazai csapatkapitány fejese a bal felső mellett zúgott el.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A Siófok cserélt, nem jött ki a folytatásra Kiss Balázs, helyét Nikházi Márk foglalta el.

Szünet.

Kettő perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: Első siófoki szöglet - a hazaiak hármat rúgtak az első félidőben -, Szakály beívelése után ha nehezen is, de felszabadítottak a hazai védők.

A Gyirmót megszerezte a vezetést Kazincbarcikán, jelen állás szerint az Aqvital biztos bent maradó.

37. perc: Daru Bence kapott sárga lapot egy rosszul sikerült becsúszás után a csákvári tizenhatos előterében. Kakaskodás, Baracskai és Jagodics számára is felmutatta a játékvezető a sárgát.

33. perc: Mi maradt ki? Szemet gyönyörködtető támadás végén Baracskai a jobb oldali alapvonalról mesterien gurított középre, Daru érkezett, s öt méterről úgy lőtt kapura, hogy a labda előbb a felső lécről a bal kapufára pattant, majd a kapu előtt keresztbe vágódva hagyta el a játékteret.

A siófokiak kontratámadásaik veszélyességében bízhattak (Kricskovics Antal)

30. perc: Csató Martin ütközött a levegőben Horváth Péterrel, ez is sárga.

27. perc: Murka Benedek jobbról, éles szögből lőtt kapura, a labda felpörgött Deutsch lábán, Hutvágner csak nézte, ahogy szögletre pattan.

26. perc: Kiss Balázs csúszott oda Mimnek ütemet tévesztve, sárga lap.

22. perc: Mim nagy szóló után a tizenhatos jobb oldali vonaláról lágyan középre emelt, Daru le is tudta venni a labdát, de végül elkörülményeskedte a helyzetet.

16. perc: Deutsch lökte el Mimet a siófoki térfél közepén, a bal oldali vonal mellett. Madarász remekül tekerte a szabadrúgást a kapu elé, Posztobányi fejesénél már verve volt Hutvágner, de a felső léc hárított.

11. perc: Kocsis Bence meredek indítására Mim indult meg a bal oldalon, de Hutvágner jól lépett ki kapujából és vetődve felszedte előle a labdát.

4. perc: Baracskai vállalkozott lövésre a jobbösszekötő helyén, 25 méterre a kapura, Jagodics önfeláldozóan belevetődött a labda útjába.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a hazaiak tiszta kékben, a vendégek sárgában léptek pályára.

A vendég siófokiak nyugodtan melegíthettek a meccs előtt, ők már bebiztosították bentmaradásukat (Fotó: Fejér Megyei_Hírlap, Kricskovics Antal)

A hazai együttes annak tudatában kezdheti a mérkőzést, hogy amennyiben megnyeri a találkozót, bebiztosítja bent maradását. Ugyanakkor a Siófok már az előző fordulóban aratott győzelmének köszönhetően meghosszabbította NB II-es tagságát, így ezúttal már minden különösebb nyomás nélkül léphet pályára.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bennmaradásért küzdő Csákvár az előző négy meccsén 10 pontot szerző Siófok ellen.