Három gólt kapott a Csaba, mégis hazavitte a pontokat Csákvárról

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2020.10.18. 16:50
A sereghajtó Csákvár állította meg a csabaiak augusztus 2. óta íródó idegenbeli góltalansági sorozatát (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Pesti Tamás)
Tovább folytatódik a Csákvár mélyrepülése. Bár hatvan percig remekül játszott és vezetett a házigazda a Békéscsaba ellen, az utolsó fél órában a viharsarkiak kiütötték vendéglátóikat. Így tizenkét forduló után továbbra is nyeretlenül utolsó az Aqvital FC Csákvár.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3–5 (2–1)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezeti: Antal Péter (Bertalan Dávid, Hofbauer Roland)
AQVITAL: Markek – Posztobányi, Albert I., Nándori (Papp M., 71.) – Radics (Ganbayar, 71.), Vukaszovics, Mészáros D. (Magyar, 57.), Kocsis B. (László, 83.) – Madarász – Daru (Vörös, 83.), Mim. Vezetőedző: Visinka Ede.
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Bora, Mészáros M. (Kitl M., 74.) – Babinyecz (Nagy S., 17.), Király P. – Szabó P., Kovács Á. (Lukács R., 57.), Horváth P. – Paudits, Máris (Gránicz, 57.). Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Gólszerző: Daru (1–0) a 9., Nándori (öngól, 1–1) a 28., Mim (2–1) a 34., Gránicz (2–2) a 60., Horváth P. (2–3) a 69., Szabó P. (2–4) a 71., Lukács R. (2–5) a 73., László N. (35) a 91. percben
Visinka Ede
: Az első félidőben remekül játszottunk, vezettünk, de a második bekapott gól után összeestünk és a Békéscsaba öt perc alatt eldöntötte a meccset.
Preisinger Sándor: Bosszantó gólokat kaptunk, hátul nagyon dekoncentráltak voltunk. Ugyanakkor pozitívum, hogy előre nagyszerűen futballoztunk.

Az NB II-es mezőny egyetlen nyeretlen csapata, az Aqvital FC Csákvár azt a viharsarki gárdát fogadta, mely az őszi hat idegenbeli meccsén mindössze egyetlen gólt kapott – azt is három és fél hónappal ezelőtt, még a szegedi bajnoki nyitányon –, s miközben hét gólt rúgott, szerzett 14 pontot. Ugyanakkor mindennél többet mond, miért sereghajtó a Csákvár. Öt hazai meccsén csupán három pontra futotta erejéből úgy, hogy négy gólt rúgott és tizenegyet kapott.
Ehhez képest az első félidőben nem látszott, melyik együttes tanyázik a dobogón és melyik a mezőny végén. A Csákvár nem ijedt meg esélyesebb ellenfelétől, bátran futballozott és egy gyönyörű támadás végén Daru Bence révén gyorsan meg is szerezte a vezetést. Miután a
viharsarkiak győzelmi reményekkel érkeztek a sereghajtó otthonába, azonnal megpróbálták kapujához szorítani vendéglátóikat. Lüktető, jó meccset láthattak a nézők, s bár a lila-fehérek egyenlítettek, Mim Gergő néhány perccel később egy újabb látványos góllal ismét előnyhöz
juttatta a házigazdát. Szünet után azonnal kapujához szegezte ellenfelét a Békéscsaba. Ugyan egy szerencsés, öngól-gyanús találattal egyenlített, ám azt követően beindult a lila-fehér henger és öt (!) perc alatt háromszor is mattolta a csákvári védelmet, eldöntve ezzel a három pont sorsát.

Posztobányi Patrik és Máris Dominik küzdelme (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Pesti Tamás)

A játékvezető lefújta a mérkőzést.

91. perc: Mim emelt a tizenegyespontra nagy lendülettel érkező László elé, aki ballal a kapu közepébe lőtt, 35.

87. perc: Madarász jobb oldali szabadrúgását Vukaszovics perdítette kapura 10 méterről, nem okozott gondot Uramnak.

83. perc: Kettős hazai csere: Kocsis és Daru helyett László és Vörös a pályán.

81. perc: Király Patrik kapott sárga lapot, miután buktatta Mimet.

80. perc: Preisinger Sándort elküldte a játékvezető a kispadról.

78. perc: Kitl Mikós rúgott oda hátulról Mimnek, sárga.

74. perc: Mészáros Márkot Kitl Mikós váltja.

73. perc: Teljesen szétesett a hazai gárda,ezúttal Lukács lőtt 11 méterről a bal sarokba, 25.

A szünet után szétesett a Csákvár (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Pesti Tamás)

71. perc: Lukács a bal oldalról pontosan gurított keresztbe érkezett Szabó Péter és 8 méterről nem hibázott, 24

71. perc: Radics és Nándori le, Ganbayar és Papp M. be.

69. perc: Horváth Péter lépett ki a jobbösszekötő helyén, majd a kivetődő Markek mellett higgadtan lőtt a hálóba, 23.

68. perc. A játékvezető a reklamáló Preisinger Sándornak mutatta fel a sárga lapot.

60. perc: Gránicz Patrik a balösszekötő helyéről, 10 méterről kapura lőtt, a labda talán Markeké lett volna, ám a bevetődő Radicson felperdülve a kapu közepébe hullott, 22.

59. perc: Vukaszovics jobb lábas, 20 méteres lövését védte a jobb saroknál Uram.

57. perc: Hazai csere: Mészáros Dávid helyére Magyar Zsolt érkezett.

57. perc: Mészáros Márk kapott sárga lapot kezezésért.

Villan a sárga lap (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Pesti Tamás)

56. perc: Kettős csere a vendégeknél: Kovács és Máris le, Lukács és Gránicz be.

A mezőnyben birkóznak ezekben a percekben a csapatok, a vendégek igyekeznek nyomás alatt tartani a hazai kaput, de helyzetekig nem jutottak.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés, egyik csapat sem cserélt.

A játékvezető lefújta az első félidőt. Szünet.

45+3. perc: Madarász Márk kapott sárga lapos figyelmeztetést.

A játékvezető kettő perc hosszabbítást jelzett.

Ismét elhasalt a Csákvár (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Pesti Tamás)

45. perc: Kovács Ádám fordult kapura a jobbösszekötő helyén, 10 méteres lövését vetődve fogta Markek Tamás.

34. perc: Madarász húzogatott a csabai tizenhatos előterében, majd okosan tálalt a jobb oldalon érkező Radics elé. A szélső az alapvonalról hajszál pontosan centerezett, a rövid saroknál érkezett Mim és gyönyörű fejessel a hosszúba bólintotta a labdát, 21.

28. perc: Gyorsan elvégzett csabai szabadrúgás után Horváth Péter a bal oldalról keményen belőtte a labdát, Paudits elől Nándori bevetődve akart menteni, de róla a kapu közepébe pattant a labda, 11.

Az első félidőben még nagy küzdelem folyt (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Pesti Tamás)

22. perc: Madarász bal oldali szöglete után Daru fejelt a röviden, a védőkről kipattant a labda Madarászhoz, aki éles szögből keményen rátűzte, Uram a rövid saroknál bravúrral védett.

17. perc: Kényszerű csabai csere, a megsérült Babinyecz helyére Nagy Sándor érkezett.

17. perc: Daru 27 méteres szabadrúgása nem okozott gondot Uramnak.

9. perc: Kocsis mesteri labdával ugratta ki a balösszekötő helyén Mimet, aki a bal oldali alapvonal közeléből keményen keresztbe lőtte a labdát, a hosszún érkezett Daru Bence és bevetődve a hálóba kotorta, 10.

5. perc: Mim száguldott el a bal oldalon, Bora csúnyán felrúgta az oldalvonal mellett, jogos a sárga.

4. perc: Egy eladott hazai labda után Máris teljesen egyedül vezethette a labdát a csákvári kapura, ám Markek Tamás óriási bravúrral hárított a tizenegyes pontnál.

2. perc: Mészáros Dávid jobb oldali beadását Uram a rövid saroknál kivetődve szedte fel Mim elől.

1. perc: Még szinte el sem kezdődött a találkozó, máris ápolás miatt áll a játék, Máris szabálytalankodott Nándorival szemben, de ő húzta a rövidebbet.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak kék-sárgában,a vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

Bár még szombaton is Görög Márió volt kijelölve a találkozó levezetésére, vasárnap már Antal Péter érkezett meg Csákvárra, mint játékvezető.

Az NB II-es mezőny egyetlen nyeretlen csapata, az Aqvital FC azt a viharsarki gárdát fogadja, mely az őszi hat idegenbeli meccsén mindössze egyetlen gólt kapott azt is három és fél hónappal ezelőtt, még a szegedi bajnoki nyitányon , s miközben hét gólt rúgott, szerzett 14 pontot. Ugyanakkor mindennél többet mond, miért sereghajtó a Csákvár. Öt hazai meccsén csupán három pontra futotta erejéből úgy, hogy négy gólt rúgott és tizenegyet kapott. Hogy sikerül-e Visinka Ede csapatának megszakítani rossz sorozatát, este hét órára kiderül.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy a még mindig nyeretlen Csákvár az idegenben kiválóan szereplő, eddig összesen 20 pontot szerző Békéscsaba ellen.