A ráadásban mentett pontot Ajkán a Nyíregyháza

2022.03.06. 16:50
A fehér mezes ajkai játékosok is meglepődtek, hogy a Nyíregyháza a hosszabbításban egyenlíteni tudott (Fotó: Pesthy Márton/Veszprémi Napló)
Több mint egy félidőt játszott emberelőnyben a labdarúgó NB II 26. fordulójában az Ajka, és a hajrában meg is szerezte a vezetést. Semmi sem utalt arra, hogy a Nyíregyháza képes lesz pontot menteni, ám a vendégek a 92. percben kihasználtak egy hazai figyelmetlenséget, és egyenlítettek, 1–1-re hozva a találkozót.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1(00)
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Kulman Tamás)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Görgényi (Kenderes, 64.) – Vizler (Lehoczky, 64.), Vogyicska (Csizmadia Z., 64.), Tóth G. – Gaál (Sejben, 64.), Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Gengeliczki, Jánvári, Debreceni Z. – Márkus, Sigér Á. (Banyoi, 83.) – Vass P. (Godwords, 86.), Zamostny, Kovács Á. (Pócsik, 65.) – Novák Cs. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Csizmadia Z. (79.), ill. Pócsik (90+2.)
Kiállítva: Jánvári (44.)

Kis Károly: – Csalódott vagyok. Jól kezdtünk, többször sikerült a Szpari védelme mögé kerülni, csak éppen ki kellett volna használni a helyzeteinket. A cserék hozzátettek a játékhoz, de a kilencvenedik perc után emberelőnyben akkor sem illik gólt kapni.
Feczkó Tamás: – Az első félidőben kapkodva, idegesen játszottunk, két óriásit kellett védenie a kapusuknak. Ötven percet játszottunk emberhátrányban, helyzetük sem volt a hazaiaknak, egy lecsorgó labdából tudtak csak gólt szerezni. A csapat mentális erejét jelzi, hogy sikerült felállnunk.

Az Ajka kezdett jobban, többet volt a labda a hazaiaknál, akik veszélyesebben futballoztak a riválisnál. Hiába, mert nem sikerült megszereznie a vezetést a házigazdának, majd kicsit alább is hagyott a kezdeti lendület. Szervezetten, fegyelmezetten futballoztak a felek, nem volt könnyű dolguk a támadóknak. A félidő nagy része viszonylag eseménytelenül telt, ám a hajrára felpörögtek az események. A Nyíregyháza megszerezhette volna a vezetést, Nováknak és Vassnak is nagy helyzete volt, de Horváth kapus bravúrral védett. A másik oldalon is akadt lehetőség, ráadásul a 44. percben, Jánvári kiállítása után nehéz helyzetbe kerültek a vendégek. A szünetig nem tudott előnybe kerülni az Ajka, de így is optimistán várhatta a folytatást.

A szünet után nem esett ellenfelének az Ajka, amely talán túl nyugodtan adogatott a betömörülő nyírségiekkel szemben. Sem elég pontos, sem elég gyors nem volt a hazai csapat, Kis Károly edző négyes változtatásra szánta el magát. Bejött a változtatás, a 79. percben az egyik cserejátékos, Csizmadia Zoltán megszerezte a vezetést a Veszprém megyeieknek, 1–0.

Ember- és gólelőny – innen már gyerekjáték lett volna bezsebelni az újabb három pontot, de a Nyíregyháza nem így gondolta. Nem adták fel a vendégek, Pócsik Botond volt szemfüles és gyors a háromperces ráadás második percében, kihasználta az ajkai védelem pillanatnyi figyelmetlenségét, egy pontot megmentve csapatának. 1–1

Nagy esélyt szalasztott el az Ajka, amely sorozatban harmadik meccsét nyerhette volna meg, ráadásul kapott gól nélkül. A hazai szurkolók szomorúságára azonban mindkét szériája megszakadt.

20. Szolnoki MÁV FC26581324–41–1723

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: GÓÓÓL!!! Egyenlít a Nyíregyháza. A bal oldalról jött a beadás, Novák vette mellre a labdát a 16-oson, majd középre emelt. Az egymásra váró ajkaiak között Pócsik Botond bújt ki, elhúzta Horváth kapus mellett a labdát és ballal a kapuba lőtt,1–1.

Három perc a hosszabbítás.

86. perc: Vasst Amedome Godwords váltja.

83. perc: Csere a Nyíregyházánál, Sigér helyén Andrei-Robert Banyoi a pályán.

79. perc: GÓÓÓL! Csizmadia Zoltán talált a hálóba! Présinger végzett el szabadrúgást a bal oldalról, a beadás után Csizmadia elé pattant a labda, a középpályás négy méterről jobb lábbal a kapu jobb oldalába lőtt, 1–0.

77. perc: Heffler Tibor is „besárgult".

75. perc: Kenderes kapott sárga lapos figyelmeztetést.

70. perc: Csizmadia érkezett jó ütemben a kapu elé, Szarkától kapott volna remek labdát, Szokol az utolsó pillanatban mentett.

65 perc: Csere a másik oldalon is, Kovácsot Pócsik Botond váltja.

64. perc: Négyet cserél az Ajka, Vogyicska helyett Csizmadia Zoltán, Gaál helyett Sejben Viktor, Görgényi helyett Kenderes Zoltán és Vizler helyett Lehoczky Roland a pályán.

Egyelőre elmarad a nagy ajkai roham, a hazaiak pontatlanul és kicsit lassan futballoznak, a Nyíregyháza szervezetten védekezik.

Az ajkai Vogyicskának (10) tart bakot a nyíregyházi védő (Fotó: Pesthy Márton/Veszprémi Napló)

53. perc:
Szarka csúsztatott kapura egy beadás után, erőtlen a próbálkozás.

46. perc: Folytatjuk!

Szűcs Kristófék az első félidő végén emberelőnybe kerültek (Fotó: Veszprémi Napló/Pesthy Márton)

45+2 perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Gaál szabadrúgása után levágódott a sorfalról a labda, a kipattanót Vogyicska lőtte el, ezt szintén blokkolták a vendégek.

44. perc: Villant a piros lap, Jánvári kapta, miután leütközte a kiugró Gaált, 17 méterre a kaputól.

42. perc: Tar kapott sárga lapot, miután Novákkal ütközött.

36. perc: Vass Patrik is helyzetbe került, jobbról, 10 méterről leadott lövése után Horváth D. újra nagyot védett.

35. perc: Jobb oldali beadás után Novák fejelt öt méterről, Horváth Dániel vetődve, bravúrral védte a jobb oldalra tartó labdát.

34. perc: Gaál pontos szabadrúgására hiába érkezett remekül Görgényi, az ajkai nem találta el jól a labdát, amely kapu fölé ment.

33. perc: Novák Csanád kapott sárga kapott Szűcs lerántásáért.

31. perc: Zamostny lőtt 18 méterről, középről, ballal, a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett.

Mindkét csapat fegyelmezetten futballozik, így egyik oldalon sincs könnyű dolguk a támadóknak.

19. perc: Vizler próbálkozott kissé jobbról, 25 méterről, bal lábbal tekert, Fejérnek nem okozott gondot a lövés.

Az Ajka a kezdeményezőbb, többet van a labda a hazaiaknál, akik veszélyesebben futballoznak, mint a rivális.

3. perc: Vizler verte meg a védőjét a jobb oldalon, beadása után viszont tisztázni tudtak a nyíregyháziak.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Két győzelem után várta a Nyíregyháza elleni bajnokit az Ajka (Fotó: Pesthy Márton/Veszprémi Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három tavaszi vereséget követően az előző két fordulóban hibátlan Ajka az ellentétes utat bejáró, az idei évet három diadallal kezdő, majd a legutóbbi két bajnokiján csak egy pontot kasszírozó Nyíregyháza ellen.