A hajrában mentett pontot az Ajka a Kazincbarcika ellen

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.10.30. 14:50
Fodor Péterék (balra) egy pontot otthon tartottak (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a játéknap előtt a 14. helyen tanyázó Ajka a 11. helyezett Kazincbarcikát fogadta. A vendégek szereztek vezetést, de a hazaiak a hajrában egyenlítettek, így 1–1-gyel zárult a mérkőzés, azaz egyik csapat sem volt képes megszakítani a nyeretlenségi sorozatát.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

FC AJKA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–1 (0–0)
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Radványi Ádám (Bede Tamás, Nagy Viktor)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Kenderes, Csemer (Présinger, a szünetben) –Csizmadia Z. (Vogyicska Bálint, 62.), Sejben, Tajthy, Fodor P. (Doncsecz, 62.) –Gaál B. (Molnár M., 74.), Zsolnai R. (Dragóner F., 62.).Vezetőedző: Kis Károly
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G.– Szemere, Ur, Lippai T., Székely K.– Nagy J., Hleba – Ádám F. (Heil, 78.), Csatári (Benkő, 55.), Süttő (Szabó Balázs, 87.) – Pálinkás (Takács T., 78.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Dragóner F. (86. – 11-esből), ill.Benkő (57.)
Kis Károly: – Ugyanazzal a problémával találtuk magunkat szembe, mint az elmúlt hetekben megannyiszor, hogy sikerül az ellenfél védelme mögé kerülnünk, de a beadásaink nem pontosak. Azt is el kell persze mondani, hogy sokat tartózkodtunk a támadózónában, így a vendégek tudtak kontrázni, és jó pár helyzetet kialakítottak, de úgy érzem, igazságos döntetlen született.
Varga Attila: – Ritkán vagyok ennyire ideges egy idegenbeli pontszerzés után, de most üvölteni tudnék a dühtől. Ahogy a múlt héten, úgy most is két pontot vesztettünk el, egy már megnyert meccsen értünk el döntetlent, és talán ez a győzelem még inkább zsebben volt. Ennyi helyzetet büntetlenül nem lehet kihagyni, ráadásul a végén egy tizenegyessel mi hoztuk vissza a meccsbe az ellenfelet...

Nem szaggatta szét az istrángot a két csapat a ködös időben. A félidő felénél azért már akadt egy nagyobb helyzete az Ajkának, majd megint leült a meccs, de a játékrész utolsó tíz percére felpörögtek a felek. Előbb a hazaiak találtak majdnem a kapuba, de Megyeri I Gábor a gólvonalról kiütötte a labdát, majd a vendégek a kapufát találták el.

A szünet után is várni kellett a helyzetekre, de aztán szűk negyedóra elteltével megszerezte a vezetést a Kazincbarcika, a friss csereember, Benkő Péter talált a kapuba (0–1). Elkezdett nyomni az ajkai csapat, viszont igazi veszélyt a KBSC kontrái jelentettek. A vendégek azonban elpuskázták a helyzeteiket, és nem zárták le a meccset. Ez pedig a hajrában megbosszulta magát: tizenegyeshez jutottak a zöld-fehérek, a szintén csereként pályára lépőDragóner Filip pedig értékesítette az általa kiharcolt büntetőt (1–1).

A végjátékban nagy helyzet már nem alakult ki, a Barcika elhullajtott két pontot, így már hét mérkőzés óta képtelen győzni a bajnokságban. Igaz, az Ajka nyeretlenségi sorozata is ötmeccsesre nőtt ezzel az iksszel az NB II-ben, de a hazaiak még mindig elégedettebbek lehetnek a döntetlennel.

A Kazincbarcika 86 percig tudta megőrizni kapuját a góltól (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC1424813–26–1310

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, döntetlennel zárul a találkozó! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Vogyicska lőtt 23 méterről, de pont a kapus kezébe.

87. perc: Ur sárgult be.

87. perc: Varga Attila vezetőedző változtat, beállítja Szabó Balázst Süttő Attila helyére.

86. perc: BENT VAN! EGYENLÍT A HAZAI CSAPAT! A sértett állt a tizenegyespont mögé: Dragóner a jobb alsóba vágta a labdát! 1–1

84. perc: TIZENEGYESHEZ JUT AZ AJKA!Székely lökte fel a tizenhatoson belül Dragónert, a játékvezető pedig rögtön a sípjába fújt! A szabálytalankodó védő sárgát is kapott.

78. perc: Kettős vendégcsere. Pálinkás Gergő és Ádám Ferenc elhagyja a pályát, a helyükre Takács Tamás és Heil Valter áll be.

76. perc: Pálinkás fejelte le a labdát Ádámnak, aki félfordulatból lőtt 10 méterről, de a labda középre ment, így Horváth kiütötte!

75. perc: Vogyicska kap sárgát könyöklésért.

74. perc: Még egy ajkai változtatás, Gaál Bálint jön le, Molnár Márkó áll be.

A fehér mezes Ajka nehezen tudta megbontani a vendégek védelmét  (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

72. perc: Nagy helyzet!
Barcikai kontra végén Nagy Jánoslő 11 méterről, Horváth Dániel bravúrral véd, majd a kipattanót Pálinkás lőtte rá 13 méterről, de a kapu tetején landolt a labda!

70. perc: Gaál jobb oldali szabadrúgása után Jagodics csúsztatta meg a labdát, majd a hosszún érkező Sejben elől az utolsó pillanatban mentettek.

Nyom az Ajka, bár azt nem mindig látni, hogy mi történik a pályán...

68. perc:Mekkora lehetőség! Süttő jobb oldali szabadrúgása után Szemere fejelhetett üresen 6 méterről, de mellé bólintja!

Sokszor próbálkoztak beívelésekkel a csapatok (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

64. perc: Jagodics kapott sárga lapot egy taktikai faultért.

62. perc: Hármas csere a hazaiaknál. Csizmadia Zoltán, Fodor Péter és Zsolnai Richárdhelyére Vogyicska Bálint, Doncsecz Levente és Dragóner Filip érkezik.

57. perc: GÓL! VEZET A KBSC!Székely emelte be a labdát középre, a hazai védők elaludtak, így a két perce csereként beállt Benkő kibújt közöttük, és 5 méterről estében a kapu bal oldalába lőtt! 0–1

55. perc: Vendégcsere, Csatári Gergőt váltja Benkő Péter.

54. perc: Teljesen feleslegesen lökdösődés alakult ki egy hazai fault után, amely után Tajthy és Süttő kapott sárga lapot.

Egyre nagyobb a köd, a túloldali eseményeket már alig lehet látni.

49. perc: Présinger emelte oda Csizmadiának a labdát, aki azt 7 méterről csak a kapus kezébe tudta emelni.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Ajkai csere a szünetben, Csemer Gyula helyett Présinger Ádám folytatja.

Az első félidőben nem esett gól a meccsen (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

Sokáig elég lagymatag volt a mérkőzés, de az utolsó tíz percre felpörögtek a csapatok, mindkét együttes megszerezhette volna a vezetést. A vendégek kapusának többször is védenie kellett, míg a hazaiak egy kapufánál örülhettek, hogy megúszták kapott gól nélkül.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

42. perc: Gaál végezte el a szabadrúgást 20-22 méterről, de Megyeri kiütötte a jobb felsőbe tartó labdát!

41. perc: Ádámé a meccs első sárgája egy ütközés miatt.

39. perc: KAPUFA! Pálinkáslőtt 15 méterről laposan, de a bal kapufáról kijött a labda!

35. perc: MI MARADT KI?! Kovács Nikolasz tört be a tizenhatoson belülre, jobbról középre adott, és Csizmadia mögé érkezett a félmagas labda az ötösön belül, de sarokkal kapura tette, viszont Megyeri a gólvonalról kiütötte a labdát! A kipattanót Csemer lőtte rá, de a kapus ezt is védte! Ezután a hazaiak azt reklamálják, hogy az első esetnél bent volt a labda.

Sejben Viktor (18) munkában (Fotó: Gyarmati László/Veszprémi Napló)

Eléggé unalmasan teltek az elmúlt percek. A mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

22. perc: Az eddigi legnagyobb helyzet! Gaál csinált meg egy cselt a tizenhatos vonalánál, majd lőtt, de Megyeri leért a jobb alsó felé tartó labdára!

19. perc: Szemere lőtt 12 méterről nem olyan sokkal fölé.

Nagyjából 800 néző látogatott ki a mérkőzésre.

15. perc: Süttő ívelte át a jobb oldalra a labdát, Ádám a labdaátvétellel becsapta a védőjét, majd 10 méterről lőtt, de beleléptek, így a kapusnak csak fel kellett szednie a labdát.

9. perc: Zsolnai bal oldali beadására Gaál érkezett az ötösön, de a rövidnél két méterrel mellé lőtt.

Meglehetősen nagy a köd, de azért lehet látni a mérkőzést.

Az Ajka fehér, a Kazincbarcika sárga szerelésben játszik a mai napon.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

Kiegyenlített az örökmérleg, az eddigi hat egymás elleni összecsapáson két-két ajkai és kazincbarcikai győzelem, valamint két döntetlen született.

Mindkét csapat egész jól kezdte a szezont – sőt, a KBSC kiválóan –, de az Ajka az elmúlt négy meccsén csupán egy pontot szerzett, míg a Kazincbarcika az előző hat találkozóján kettőt. Nem a vendégek mellett szól, hogy az ezt megelőző négy idegenbeli összecsapásukon nem szereztek pontot.

„Hazai pályán kiegyensúlyozott, erős ellenfélre számítok – kezdte klubjahonlapjánVarga Attila, a Kazincbarcika trénere. – Régóta a ligában játszanak, rutinos, jó játékosokból álló csapat. Jelenleg csak a saját játékunk, tervünk érdekel, nem fogok kertelni: három pontért megyünk Ajkára!”

„Olyan helyzetbe kerültünk, hogy a Kazincbarcikát mindenképpen le kell győznünk ahhoz, hogy elinduljunk lentről fölfelé – nyilatkozta klubjahonlapjánKis Károly, az Ajka vezetőedzője. – Masszív együttes, szervezetten játszanak, és jól védekeznek, de úgy gondolom, ha a csapatunk a legjobbját nyújtja, akkor be fogjuk gyűjteni a három pontot. Rengeteg problémánk van, tele vagyunk sérültekkel, de ezen felülkerekednek a srácok. Győzni kell és győzni is fogunk!”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy fordulóban mindössze egy pontot szerző Ajka a remek rajt után a legutóbbi hat fordulóban győzni képtelen Kazincbarcika ellen.