Az eddig veretlen ETO ellen aratta első diadalát az Ajka

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.08.29. 18:50
A fehér mezes Ajka nyeretlenül, a Győr veretlenül várt a meccset (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)
Nagyot küzdött egymással az FC Ajka és az ETO FC Győr a labdarúgó NB II 6. fordulójában. A hazaiak az első félidőben vezetést szereztek, a második játékrész derekán viszont emberhátrányba kerültek, és bár jobbak voltak ellenfelüknél, meg kellett harcolniuk a három pontért. Az ETO csak kapufáig jutott, egyenlíteni már nem tudott.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

FC AJKA–WKW ETO FC GYŐR 10 (1–0)

Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 1800 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Krisztián)
FCAJKA: Horváth D. – Tóth G., Heffler T., Tar, Présinger – Csizmadia, Kenderes, Lehoczky, – Sejben, Dragóner, Gaál (Murka, 78.). Vezetőedző: Kis Károly
ETO FC GYŐR
: Fadgyas – Kovács K., Lipták, Fodor, Vincze Á. – Toma – Bagi, Vitális – Óvári (Szimcso, 60.), Berki (Bacsa, 60.), Priskin. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Lehoczky (39.)
Kiállítva: Dragóner (67.), illetve Fadgyas (94.)
Kis Károly:
– Sok jó egyéni teljesítményt láttam a csapatomban, de persze tudtuk, hogy kilencven percen keresztül nem lehet letámadást játszani. Végre megszereztük első győzelmünket, de amennyi szerencsétlenség ért bennünket az elmúlt hetekben, örüljünk most ennek a sikernek.
Klausz László: – A második félidőben átvettük a kezdeményezést, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de egyet sem sikerült kihasználnunk. Az Ajka erős a kontratámadásokban, ez bebizonyosodott.

Vitális szép testcselével és lövésével indult a meccs, majd sokáig nem történt semmi érdemleges a két kapu előterében.

Kiegyenlített küzdelem ment a pályán, komolyabb lehetőségek nélkül. Az ajkaiakon érződött, különös figyelmet fordítanak arra, hogy ne hibázzanak védekezésben. A támadásokból viszont hiányzott a pontosság.
A Győr sem jeleskedett különösen az előrejátékban, viszont a félidő derekán bemutatta második kapura tartó lövését, Berki volt az elkövető.
A folytatásban az ajkaiak is egyre aktívabban játszottak, több helyzetet is sikerült kialakítaniuk, a 39. percben pedig előnybe kerültek, Gaál szabadrúgását követően Lehoczky Roland közelről talált a kapuba (1–0). Megérdemelten szerzett vezetést az FC Ajka, amely biztosan őrizte meg előnyét az első játékrészben.

Nem kezdett nagy rohamozásban az ETO a szünetet követően, sőt, az ajkaiak irányítottak és Dragóner révén az 55. percben majdnem növelték előnyüket.
A hazaiak, ahogyan az első félidő hajrájában, gyorsabban és pontosabban futballoztak riválisuknál. A félidő derekán aztán változott a felállás, Dragóner ugyanis néhány perc alatt két sárga lapot is begyűjtött. Az elsőt színészkedésért, pedig a hazaiak büntetőt vártak, miután az ajkai támadó Fadgyas kapussal találkozott a 16-oson belül.
Az FC Ajka így kénytelen volt 10 emberrel felvenni a küzdelmet. Priskin egyenlíthetett volna, de előbb (még a kiállítást megelőzően) kapufát fejelt, majd Horváth kapus védett óriási bravúrral.
A házigazda hősiesen küzdött, de ennél többet is tett, szervezetten, jól játszott. A ráadásban Fadgyas kapus is a kiállítás sorsára került, de ez már nem számított, az Ajkáé lett a három pont, méghozzá teljesen megérdemelten.

20. Tiszakécske6246–12–62

90+4 perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. KÖSZÖNJÜK MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET! Az Ajka szerezte meg a három pontot.

94. perc: Fadgyas kapott piros lapot. A győri kapus előrefutott, szabálytalankodott, majd kakaskodás alakult ki a pályán.

Négy perc hosszabbítás.

83. perc: Horváth kapus kapott időhúzásért sárga lapot.

83. perc: Vincze 25 méteres lövése alaposan fölé szállt.

78. perc: Gaált Murka Benedek váltja.

70. perc: Priskin fejese után Horváth védett óriási bravúrral.

69. perc: Szimcso kapott sárga lapot.

67. perc: Megfogyatkozott az Ajka, Dragóner Filip kapta meg második sárga lapját, miután felvágta Tomát.

67. perc: Vitális szabadrúgását követően Horváthnak kellett védenie.

66. perc: Kenderes is "besárgult", Priskint szerelte hátulról, a bíró szerint szabálytalanul.

65. perc: Dragóner kapott sárga lapot, az ajkai a 16-oson belül esett el, de büntető helyett a játékvezető a támadót figyelmeztette.

63. perc: Jobboldali beadást követően Priskin emelkedett a legmagasabbra, fejese a jobb kapufáról pattant ki.

60. perc: Kettős csere a Győrnél, Berki helyett Bacsa Patrik, Óvári helyett Szimcso Viktor a pályán.

Gyorsabban és pontosabban futballozik az FC Ajka riválisánál.

55. perc: Dragóner tüzelt, a labda nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.

53. perc: Fodor kapott sárga lapos figyelmeztetést.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

39. perc: GÓÓL! Gaál végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, 20-22 méterről, szépen tekert középre, ahol a remekül berobbanó Lehoczky Roland közelről, négy méterről, jobb lábbal a kapu közepébe továbbított, 1–0.

Lehoczky Roland szerzett vezetést az FC Ajkának (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

33. perc: Szép hazai támadás végén Tóth fejelt középre egy bal oldali beadást, a győri védők az utolsó pillanatban mentettek szögletre Dragóner elől.

Lipták (zöldben) hárít fejjel egy ajkai támadást

30. perc: Ajkai helyzet! Csizmadia futott fel a jobb oldalon, beadását Dragóner fejelte közelről kapura, Fadgyas ki tudta ütni a labdát, a kipattanót megszerezték a győriek.

29. perc: Vitális jobboldali szabadrúgását követően nem sokkal pattant az ajkai kapu fölé a labda.

22. perc: Berki 10 méterről, kapásból vette célba a kaput egy beadást követően, Horváth hárított vetődve.

Kiegyenlített a meccs, a kapuk nem forognak veszélyben.

3. perc: Vitális engedte maga elé jó ütemben a labdát, lövése után Horváth Dánielnek kellett vetődve védenie.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig mindössze két pontot gyűjtő, sereghajtó FC Ajka a veretlenül hatodik ETO FC Győr ellen.