Bertus Lajosék Siófokon kezdik a bajnokságot (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

 

A Magyar Labdarúgó-szövetségben pénteken elkészítették az NB II 2022–2023-as idényének sorsolását. A küzdelmek július 31-én kezdődnek, a záró fordulót 2023. május 21-én játsszák. Az őszi idény egy előrehozott fordulóval december 11-én zárul, majd a pontvadászat másfél hónapos szünet után, január 29-én folytatódik.

A húszcsapatos mezőnyben öt új együttes van: az MTK Budapest és a Gyirmót FC Győr az NB I-ből esett ki, míg az NB III-ból a HR-Rent Kozámisleny, a Kolorcity Kazincbarcika SC és a Credobus Mosonmagyaróvár  jutott fel. A bajnokság végén a két legjobb gárda felkerül az NB I-be, az utolsó két helyezett kiesik, a 16–18. helyen végzett csapatok pedig oda-visszavágós rendszerben osztályozót játszanak az NB III három csoportjának bajnokával.

 A teljes menetrend itt érhető el.

LABDARÚGÓ NB II
 1. FORDULÓ
Július 31.
17.30:
Tiszakécskei LC–Credobus Mosonmagyaróvár
17.30: Soroksár SC–HR-Rent Kozámisleny
17.30: Szombathelyi Haladás–Aqvital FC Csákvár
17.30: Gyirmót FC Győr–Szentlőrinc
19.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–Dorogi FC
19.00: Pécsi MFC–Békéscsaba 1912 Előre
19.00: FC Ajka–Budafoki MTE
19.00: BFC Siófok–Diósgyőri VTK
19.00: ETO FC Győr–Nyíregyháza Spartacus FC
Augusztus 1.
20.00: MTK Budapest–Szeged-Csanád Grosics Akadémia

 2. FORDULÓ
Augusztus 7.
17.30:
Nyíregyháza Spartacus FC–Szombathelyi Haladás
17.30: Dorogi FC–Gyirmót FC Győr
17.30:
Szentlőrinc–MTK Budapest
17.30: Aqvital FC Csákvár–BFC Siófok
17.30: Credobus Mosonmagyaróvár–FC Ajka
17.30: ETO FC Győr–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
19.00: HR-Rent Kozármisleny–Tiszakécskei LC
19.00: Budafoki MTE–Pécsi MFC
19.00: Békéscsaba 1912 Előre–Kolorcity Kazincbarcika SC
Augusztus 8.
20.15: Diósgyőri VTK–Soroksár SC

 3. FORDULÓ
Augusztus 14.
17.30: Tiszakécskei LC–Diósgyőri VTK
17.30: Soroksár SC–Aqvital FC Csákvár
17.30: Szombathelyi Haladás–ETO FC Győr
19.00: MTK Budapest–Dorogi FC
19.00: Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre
19.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–Budafoki MTE
19.00: Pécsi MFC–Credobus Mosonmagyaróvár
19.00: FC Ajka–HR-Rent Kozármisleny
19.00: BFC Siófok–Nyíregyháza Spartacus FC
19.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Szentlőrinc

 4. FORDULÓ
Augusztus 17.
17.30: Szombathelyi Haladás–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
17.30: Nyíregyháza Spartacus FC–Soroksár SC
17.30: Credobus Mosonmagyaróvár–Kolorcity Kazincbarcika SC
17.30: Dorogi FC–Szentlőrinc
17.30: Aqvital FC Csákvár–Tiszakécskei LC
19.00: ETO FC Győr–BFC Siófok
19.00: Diósgyőri VTK–FC Ajka
19.00: HR-Rent Kozármisleny–Pécsi MFC
19.00: Budafoki MTE–Gyirmót FC Győr
19.00: Békéscsaba 1912 Előre–MTK Budapest

 5. FORDULÓ
Augusztus 21.
17.30: Tiszakécskei LC–Nyíregyháza Spartacus FC
17.30: Soroksár SC–ETO FC Győr
17.30: Szentlőrinc–Békéscsaba 1912 Előre
19.00: MTK Budapest–Budafoki MTE
19.00: Gyirmót FC Győr–Credobus Mosonmagyaróvár
19.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–HR-Rent Kozármisleny
19.00: Pécsi MFC–Diósgyőri VTK
19.00: FC Ajka–Aqvital FC Csákvár
19.00: BFC Siófok–Szombathelyi Haladás
19.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Dorogi FC

 6. FORDULÓ
Augusztus 28.
17.30: Szombathelyi Haladás–Soroksár SC
17.30: Nyíregyháza Spartacus FC–FC Ajka
17.30: Credobus Mosonmagyaróvár–MTK Budapest
17.30: Aqvital FC Csákvár–Pécsi MFC
19.00: BFC Siófok–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
19.00: ETO FC Győr–Tiszakécskei LC
19.00: Diósgyőri VTK–Kolorcity Kazincbarcika SC
19.00: HR-Rent Kozármisleny–Gyirmót FC Győr
19.00: Budafoki MTE–Szentlőrinc
19.00: Békéscsaba 1912 Előre–Dorogi FC

 7. FORDULÓ
Szeptember 4.

16.00: Soroksár SC–BFC Siófok
16.00: Szentlőrinc–Credobus Mosonmagyaróvár
17.00: MTK Budapest–HR-Rent Kozármisleny
17.00: Gyirmót FC Győr–Diósgyőri VTK
17.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–Aqvital FC Csákvár
17.00: Pécsi MFC–Nyíregyháza Spartacus FC
17.00: FC Ajka–ETO FC Győr
17.00: Tiszakécskei LC–Szombathelyi Haladás
17.00: Dorogi FC–Budafoki MTE
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre

  8. FORDULÓ
Szeptember 11.
16.00: Soroksár SC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
16.00: Nyíregyháza Spartacus FC–Kolorcity Kazincbarcika SC
16.00: Credobus Mosonmagyaróvár–Dorogi FC
16.00: Budafoki MTE–Békéscsaba 1912 Előre
17.00: BFC Siófok–Tiszakécskei LC
17.00: Szombathelyi Haladás–FC Ajka
17.00: ETO FC Győr–Pécsi MFC
17.00: Aqvital FC Csákvár–Gyirmót FC Győr
17.00: Diósgyőri VTK–MTK Budapest
17.00: HR-Rent Kozármisleny–Szentlőrinc